Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

azér hülyeséget ne beszéljünk már, aztán meg cáfoljuk is :)

nagyobb terhelésre jobban kell a gázt nyomni, hogy ugyan azt a fordualtot tartani tudjuk, és több munkát kell elvégzni a mocinak ahhoz, hogy felgyorsuljon.

nem hülyéztelek volna, mert most jogosak voltak a kérdések :)

ez a nyomás dolog amit invi leírt jó dolog, nekünk autószerelőknek úgy tanították, hogy kevesebb a beszívott levegő...

és végülis kevesebb, mert nem mindegy hogy egy... leírom, hogy könnyen megértsd:

egy műanyag kólásüveg kétliteres

de lehet 1 litrt is tölteni bele, úgy hogy nem lesz tele, meg 2,4 litert is.

az egyliterrel nembírod ki anapot, a 2,3 mal már tovább bírod.

tehát ha az 1.4es mocid nem szív be csak 0,5öt, így vákum lesz ahogy invi mondta, s kevesebb benya lesz benne, de nem is fog akkora terhelést teljesíteni, mintha teljes terhelést adsz neki a gázpedállal, ekkor kinyit fulra a szívótorok pillangószelepe, és a többlet levegőhöz többlet benzin jár, illetve mégtöbb, mert teljes terhelésen eéédúsít, és ilyenkor a lambda 1 től eltér :D

Hát ez ne is haragudj, de béna példa mert egyrészt a kétliteres kólásüvegbe nem lehet 2.4 litert tölteni ahogy írtad, másrészt itt most arról volt szó, hogy ugyanannyi térfogatú benzin-levegőt szív be a moci mindíg, hiszem nincs olyan, hogy egyszer teljesen lemegy a dugattyú, máskor meg félig, csak éppen más a nyomása ha jól értettem.

Link to comment
Megosztás:

Hát ez ne is haragudj, de béna példa mert egyrészt a kétliteres kólásüvegbe nem lehet 2.4 litert tölteni ahogy írtad, másrészt itt most arról volt szó, hogy ugyanannyi térfogatú benzin-levegőt szív be a moci mindíg, hiszem nincs olyan, hogy egyszer teljesen lemegy a dugattyú, máskor meg félig, csak éppen más a nyomása ha jól értettem.

Zoli, nem gondolod, hogy most már elég? Olvassgass inkább motorok működéséről szóló könyveket, és hagyd abba a hülye kérdések feltevését! Egyszerűen nem hiszem el, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Csupán a lábadra kéne figyelni. Józan paraszt ésszek észrevehető, hogy nagyobb tömegű autóval jobban nyomod a pedált. Nagyobb gázpedál állásnál jobban fogyaszt. Elégedj meg ennyivel! Vagy olvass több szakirodalmat, a kérdéseket meg hagyd otthon. :)

Link to comment
Megosztás:

Zoli, nem gondolod, hogy most már elég? Olvassgass inkább motorok működéséről szóló könyveket, és hagyd abba a hülye kérdések feltevését! Egyszerűen nem hiszem el, hogy alapvető dolgokkal nem vagy tisztában. Csupán a lábadra kéne figyelni. Józan paraszt ésszek észrevehető, hogy nagyobb tömegű autóval jobban nyomod a pedált. Nagyobb gázpedál állásnál jobban fogyaszt. Elégedj meg ennyivel! Vagy olvass több szakirodalmat, a kérdéseket meg hagyd otthon. :)

Hát köszönöm a jó tanácsot. De ennyi erővel az egész fórumra nincs is szükség, mert a neten böngészéssel, szinte minden kérdésre választ lehet találni. Szerintem nem volt olyan nagy gáz, hogy pár oldalt a motor működéről beszégettünk, amikor elő szokott fordulni 8-10 oldalas OFF-olás is. Nem szokásom sértődni, de ez nem eset túl jól.

Link to comment
Megosztás:

Hát köszönöm a jó tanácsot. De ennyi erővel az egész fórumra nincs is szükség, mert a neten böngészéssel, szinte minden kérdésre választ lehet találni. Szerintem nem volt olyan nagy gáz, hogy pár oldalt a motor működéről beszégettünk, amikor elő szokott fordulni 8-10 oldalas OFF-olás is. Nem szokásom sértődni, de ez nem eset túl jól.

Miért ne lenne szükség rá? Konkrét dolgokkal fordulnak ide az emberek, kapnak rá konkrét választ (ha sikerül). Ha kíváncsi vagy ilyen dolgokra, olvasd el azokat is. Senki nem mondta, hogy ne tedd. Ha megfigyelted, a 8-10 oldalas "off"-nak sem szoktam örülni.

Link to comment
Megosztás:

kb egy hónapja kaptam egy levelet a yardtól: gyorsabban mentem a kelleténél(70Km/h helyett 101Km/h de ezt már meséltem), várhatom a csekket. Nem tudjátok, hogy kb mennyi ídő még ki küldik? :) Nem mintha nagyon hiányozna, de túl akarok lenni rajta, és már unom a várakozást :)

Link to comment
Megosztás:

kb egy hónapja kaptam egy levelet a yardtól: gyorsabban mentem a kelleténél(70Km/h helyett 101Km/h de ezt már meséltem), várhatom a csekket. Nem tudjátok, hogy kb mennyi ídő még ki küldik? :) Nem mintha nagyon hiányozna, de túl akarok lenni rajta, és már unom a várakozást :)

Na 1 újabb sorstárs. Túl erős ez a 1,4 16V sztem. Hol mértek be? Kb. 2 hónapon belül "várhatod". Nem kérték a levélben, hogy nyilatkozz ki is vezette az autót?

Link to comment
Megosztás:

Na 1 újabb sorstárs. Túl erős ez a 1,4 16V sztem. Hol mértek be? Kb. 2 hónapon belül "várhatod". Nem kérték a levélben, hogy nyilatkozz ki is vezette az autót?

Dehogy erős....sőt :) Balatonfüred kivezetőút Csopak fele, mindjárt a Füred tábla után van egy 70-es tábla. Senki nem villogott, és jól elbújtak a rohadékok, mert én nem vettem észre őket(minden nap oda járok)Nem kértek semmit, csak tájékoztatak, hogy itt, és itt, ezen a napon gyorsan mentem, és feljelentetek. Az az idő már elmúlt, hogy bocsi nem én vezettem....mostmár automatikusan az autó tulajdonosának küldik a passzust. Azért kell kölcsönszerződést írni, ha csak 10 percre is kiadod a kezedből a kocsit.

Csak nézni kell a mutatót. :)

Igazad van! Most már nézem :D

Link to comment
Megosztás:

Dehogy erős....sőt :) Balatonfüred kivezetőút Csopak fele, mindjárt a Füred tábla után van egy 70-es tábla. Senki nem villogott, és jól elbújtak a rohadékok, mert én nem vettem észre őket(minden nap oda járok)Nem kértek semmit, csak tájékoztatak, hogy itt, és itt, ezen a napon gyorsan mentem, és feljelentetek. Az az idő már elmúlt, hogy bocsi nem én vezettem....mostmár automatikusan az autó tulajdonosának küldik a passzust. Azért kell kölcsönszerződést írni, ha csak 10 percre is kiadod a kezedből a kocsit.

Ezt az objektív felelősséget vágom, de akkor is megkérdezték a legutóbbi gyorshajtásnál is, hogy ki vezette a kocsit.

1et mondok: lézerblokkoló. 2 gyorshajtás és visszahozza az árát! Ja és a legszebb, hogy legális. :)

Link to comment
Megosztás:

Engem egyszer sem tájékoztattak, hanem egyből jött a levél a csekkel. :) Volt mikor majdnem 3 hónap után (aug 16 fotó, nov eleje csekk), legutóbbi 30 ropinál viszont márc elején fotóztak és 10 nap múlva jött is a csekk. Ezt a feljelentéses dolog akkor valami új skill? :)

Link to comment
Megosztás:

Engem egyszer sem tájékoztattak, hanem egyből jött a levél a csekkel. :) Volt mikor majdnem 3 hónap után (aug 16 fotó, nov eleje csekk), legutóbbi 30 ropinál viszont márc elején fotóztak és 10 nap múlva jött is a csekk. Ezt a feljelentéses dolog akkor valami új skill? :D

Nem tudom...nekem ez volt az első! Vagyishát még a régi rendszerbe volt kettő gyorshajtásom :) , helyszínen csengettem...(a, pontba a mérő kocsi, kicsivel odébb b pontba a "díjbeszedő") Szerintem az egy kicsivel jobb volt, mert ott lehetet "alkudni" szánom bánom dumát beadni

Link to comment
Megosztás:

Én itt szoktam nézelődni, ha olyan helyre megyek, ahol nem vagyok ismerős. Eddíg kétszer futottam bele mérésbe, mindkétszer alig léptem túl a megengedettet, úgylátszik szerencsém volt, vagy belefértem a még elmegy-be, vagy még nem kezdtek el mérni. De úgy általánosságben betartom a sebességhatárokat, csak a vasúti átjárónál nem lassítok 30-ra. A multkor pölö Győrben egy rég nem használt iparvágánynál mértek, mákom volt pont a hátuk mögül jöttem, el is fáradt a kezem a villogatásben rendesen. :) A lézerblokkolóról meg azt hallotam rendőr körökből, hogy az sem 100%-os védettség.

Link to comment
Megosztás:

Én itt szoktam nézelődni, ha olyan helyre megyek, ahol nem vagyok ismerős. Eddíg kétszer futottam bele mérésbe, mindkétszer alig léptem túl a megengedettet, úgylátszik szerencsém volt, vagy belefértem a még elmegy-be, vagy még nem kezdtek el mérni. De úgy általánosságben betartom a sebességhatárokat, csak a vasúti átjárónál nem lassítok 30-ra. A multkor pölö Győrben egy rég nem használt iparvágánynál mértek, mákom volt pont a hátuk mögül jöttem, el is fáradt a kezem a villogatásben rendesen. :) A lézerblokkolóról meg azt hallotam rendőr körökből, hogy az sem 100%-os védettség.

Értelek, de én minden nap járok oda, lassan 3 éve....fejből tudom, hogy hova állnak, mindig a megszokott helyre állnak, mert csak oda kapnak engedélyt a várostól, és se az újság nem írta, és megmondom a frankót, hogy aznap egy széthullott tranziton kívül semi nem állt ott :)

Amúgy én is szoktam böngészni ezen az oldalon.....

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom...nekem ez volt az első! Vagyishát még a régi rendszerbe volt kettő gyorshajtásom :) , helyszínen csengettem...(a, pontba a mérő kocsi, kicsivel odébb b pontba a "díjbeszedő") Szerintem az egy kicsivel jobb volt, mert ott lehetet "alkudni" szánom bánom dumát beadni

Olyanba én is belefutottam 2 hete asszem. 5000Ft. A rendőrcsaj nézett nagyot, mikor mondta hogy mennyivel mentem a 90 helyett és mondtam hogy: "Csak? :)" :D

Link to comment
Megosztás:

Értelek, de én minden nap járok oda, lassan 3 éve....fejből tudom, hogy hova állnak, mindig a megszokott helyre állnak, mert csak oda kapnak engedélyt a várostól, és se az újság nem írta, és megmondom a frankót, hogy aznap egy széthullott tranziton kívül semi nem állt ott :)

Amúgy én is szoktam böngészni ezen az oldalon.....

Lehet hogy már mérnek menet közben is kocsiból, csak nem árulták el, nem tudom egyáltalán van ilyen bejelentési kötelezettségük, vagy csak eddíg jóindulatból közölték mikor, és hol mérnek. Szlovákoknál láttam menet közbeni kamerázást.

Link to comment
Megosztás:

kb egy hónapja kaptam egy levelet a yardtól: gyorsabban mentem a kelleténél(70Km/h helyett 101Km/h de ezt már meséltem), várhatom a csekket. Nem tudjátok, hogy kb mennyi ídő még ki küldik? :) Nem mintha nagyon hiányozna, de túl akarok lenni rajta, és már unom a várakozást :)

Tegnap haverom mondta hogy itt hajdu-biharban a szabolcsi rendőrök vágták meg egy 100asra. Átment a sárgán.........Amit azok a mocskok már pirosnak láttak...színvak barmok.. Pontosabban nem haveromat hanem az édesanyját, de végülis mindegy...ígyis úgyis fizetni kell.

Link to comment
Megosztás:

Neked van? :) Mükszik?

Zotya:A rendőrök azt mondanak amit akarnak. Egyébként meg azt se tudják, hogy melyik bemérendő autóban van és melyikben nincs. 1 ik ismerősömnek van 1 "kicsit" gyorsabb autóban, ebben az évben 15x blokkolt neki.

Még nincs bent, de elvileg jövő 7en kerül bele.

Link to comment
Megosztás:

Zotya:A rendőrök azt mondanak amit akarnak. Egyébként meg azt se tudják, hogy melyik bemérendő autóban van és melyikben nincs. 1 ik ismerősömnek van 1 "kicsit" gyorsabb autóban, ebben az évben 15x blokkolt neki.

Még nincs bent, de elvileg jövő 7en kerül bele.

Ez olyasmi mint a traffipaxjelző?(antiradar)

Csak szólok, hogy hozzánk az ilyesmi berendezésekkel ne is gyertek át, mert ha észreveszik akkor bünti jár érte(legalábbis hivatalosan, de lehet hogy tudsz egyezkedni) még akkor is ha a kesztyűtartóban vagy a csomitérben van, mert tilos. - legalábbis egyszer egy autósműsorban ezt mondták a zsaruk. :)

Link to comment
Megosztás:

Üdv, az egyik barátomnak spontán kigyulladt az Astrája, de úgy, hogy durván elégett benne minden csak a vas nem. Azt szeretném kérdezni hogy ez a tűz mitől keletkezhetett, mivel nem észlelt semmi hibát mikor ment vele, leállította az udvarba és kb. 10 perc után arra lett figyelmes hogy lángol az autó mint az állat. Kérdeztem tőle, hogy volt e szerelőnél miegymás és azt mondta volt egy hete és a szerelő komplett hátsó fékberendezést cserélt neki, de valami használt alkatrészeket rakott bele elmondása szerint, de máshoz nem nyúlt. Ha valakivel ez előfordult vagy van valami támpontja az legyen oly kedves és írjon, mivel számomra és számára is eléggé érthetetlen az egész dolog. A válaszokat előre is köszönöm.

Bocsika, kicsit eltűntem :) Nah szal, az az udvaban megállás tűnt fel nekem :D ha egy rendesen bemelegedett géppel beáll az udvarba, ott simán magára tudja pörkölni az alatta levő fű-gaz-alvókutya szerű dolgokat. Forró kipuffal, forró katalizátorral ugye nem állunk egyből fűre, gazra :)

Amúgy szép jó napokat :lol: tegnap feltettem az új gumikédereket az eső ajtókra, váltókart, az MHT belső kárpitját, a kormányt, meg az indexeket. Ha ma nagyon ráérek akkor megyek a céghez és kiszedem a tetőkárpitot is :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez olyasmi mint a traffipaxjelző?(antiradar)

Csak szólok, hogy hozzánk az ilyesmi berendezésekkel ne is gyertek át, mert ha észreveszik akkor bünti jár érte(legalábbis hivatalosan, de lehet hogy tudsz egyezkedni) még akkor is ha a kesztyűtartóban vagy a csomitérben van, mert tilos. - legalábbis egyszer egy autósműsorban ezt mondták a zsaruk. :)

Ez eléggé be van építve, úgyhogy, ha nem szedik szét darabokra a kocsit, akkor azért nem veszik észre. Rajtunk kívül minden országban tilos, itt a környéken. Ezért van sok blokkoló parkolóradarnak álcázva.

Egyébként a traffipax jelző, ált. csak 1 beltéri egység. Azt könnyű kiszúrni. Viszont a blokkolónál vannak a külső blokkolófejek, meg az eléggé elrejtett beltéri egység, ami alapvetően hanggal figyelmeztet.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.