Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem beszéltem hülyeséget, bár nem is tudom konkrétan mire mondod ezt. Az üres-teli dolgot példának mondtam.

A fogyasztást tekintve teljesen mindegy a kocsi tömege. Csak a fordulatszámtól és a terheléstől (fojtószelep állás) függ.

A gázpedált pedig nyomhatod azért jobban mert emelkedőn mész felfele, nagyobb a kocsi tömege, nagyobb a menetellenállás mondjuk a szélesebb gumik miatt, akármi. A lényeg, hogy jobban nyomod a gázt, mégis ugyanazon a fordulaton haladsz.

ottvan kiemelve

egyik hszedbe azt mondod, hogy mindegy, másikban meg nem mindegy.

ha több a tömeg, akkor nagyobb terhelés nem?

tehát a tömegtől is függ a fogyi és kész

ez tény.

Tápi biztos mesélne erről egy smást :)

nemvéletlenül könnyít amit csak tud :)

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Tom nem idevág a téma mert nem opel...de haver Volkwsagen Polojával mentünk 1 kört...és kanyarodni akartam vele jobbra, alig nyomtam a féket,erre a jobboldali kerék kb 1 másodpercig fogta magát és beblokkolt... Pedig a féket egyáltalán nem nyomtam annyira erősen. csak éppen picit. Szerintetek mi a feketefene lehetett ez??? Kissé beszartunk haverral mert nagyon érdekesen tett. A blokkolás előtt kattant is 1 nagyot. Vélemény? valami? én arra gondoltam hogy az útszéle vizes lehetett és azon blokkolt be.( csak ezzek az a gáz hogy alig nyomtam a féket ) Nos..? :)

Link to comment
Megosztás:

Hali mindenki!

Tom nem idevág a téma mert nem opel...de haver Volkwsagen Polojával mentünk 1 kört...és kanyarodni akartam vele jobbra, alig nyomtam a féket,erre a jobboldali kerék kb 1 másodpercig fogta magát és beblokkolt... Pedig a féket egyáltalán nem nyomtam annyira erősen. csak éppen picit. Szerintetek mi a feketefene lehetett ez??? Kissé beszartunk haverral mert nagyon érdekesen tett. A blokkolás előtt kattant is 1 nagyot. Vélemény? valami? én arra gondoltam hogy az útszéle vizes lehetett és azon blokkolt be.( csak ezzek az a gáz hogy alig nyomtam a féket ) Nos..? :)

kanyarodtál is vizes is volt, arra a kerékre biztos nem jutott szinte semmi teher, a W -ken meg erősebb a fék :)

Link to comment
Megosztás:

ottvan kiemelve

egyik hszedbe azt mondod, hogy mindegy, másikban meg nem mindegy.

ha több a tömeg, akkor nagyobb terhelés nem?

tehát a tömegtől is függ a fogyi és kész

ez tény.

Te most komolyan szopakodsz velem, vagy tényleg nem érted amit mondok?

A fogyasztás csak a terheléstől és a fordulatszámtól függ. Tökmindegy mi miatt nagyobb a terhelés.

Nagyobb tömeg plusz kis lejtőnél előállhat az az eset, hogy nem nagyobb a terhelés mint üresen.

Link to comment
Megosztás:

Te most komolyan szopakodsz velem, vagy tényleg nem érted amit mondok?

A fogyasztás csak a terheléstől és a fordulatszámtól függ. Tökmindegy mi miatt nagyobb a terhelés.

Nagyobb tömeg plusz kis lejtőnél előállhat az az eset, hogy nem nagyobb a terhelés mint üresen.

ja jo értelek, elbeszéltünk egymás mellett.

Zotya kiinduló esete a nagyobb tömeg volt :)

és azért mondtam, hogy a tömeg miatt megnő a terhelés, és nem beszéltünk mi semmiféle lejtőről

vegyük a körítést:

ugya azon az úton, ugyan olyan viszonyok mellett(szél minőség vízesség stb)

tehát a teállításod: a terheléstől függ

az én állításom a terhelés météke függ a tömegtől

minda kettőnknek igaza van :)

csak én arról beszéltem, amit zotya kérdezett.

Link to comment
Megosztás:

ha gond lenne azért ne hivatkozz rám :) ki kell próbálni, egyenes úton is.

Hát...Igazából utánna átadtam az irányítást havernak...ő kipróbálta. Húzta neki mint a disznó, csinált vagy 3 fékpróbát...100nál megrángatta az úton jobbra balra, elég éles kanyart bevett vele vagy 70el. Aztán azt mondta hogy ugyanolyan mint volt.

Link to comment
Megosztás:

Hát...Igazából utánna átadtam az irányítást havernak...ő kipróbálta. Húzta neki mint a disznó, csinált vagy 3 fékpróbát...100nál megrángatta az úton jobbra balra, elég éles kanyart bevett vele vagy 70el. Aztán azt mondta hogy ugyanolyan mint volt.

akkor gond nincs

Link to comment
Megosztás:

:) Akkor rendben van. Tényleg csináltunk direkt még úgy is fékpróbát hogy azt a kereket kiraktuk az útnyálkásabb szélére. És ott satufék. Ugyanúgy viselkedett. De az a kattanás mi lehetett...mintha a difitől jött volna :)

akármi lehetett, lehet vmin átmentetek

Link to comment
Megosztás:

akármi lehetett, lehet vmin átmentetek

lehet hülyeség...de én ilyenre is gondoltam hogy 1 szatyor...az útszélén pont azon léptem mondjuk rá a fékre vagy valami papíron, és amiatt blokkolt meg, haver meg mondta hogyha nem kuplungozok időben ( mégpedig én úgy nyomtam ahogy az opelen szoktam hogy motorféket is használtam majd utánna kuplung) akkor a difi van hogy bekattan és képes leállítani a motort.

Link to comment
Megosztás:

lehet hülyeség...de én ilyenre is gondoltam hogy 1 szatyor...az útszélén pont azon léptem mondjuk rá a fékre vagy valami papíron, és amiatt blokkolt meg, haver meg mondta hogyha nem kuplungozok időben ( mégpedig én úgy nyomtam ahogy az opelen szoktam hogy motorféket is használtam majd utánna kuplung) akkor a difi van hogy bekattan és képes leállítani a motort.

mi? :)

az ő kocsijában kattan be vagy mi? :)

ha nagyon alacsonyra engeded a fordulatot a benzines is, meg akármelyik másmilyen dízel gáz lefullad, de annak van egy kis előjátéka menetközben, és könnyen ujra is lehet indítani, ha nem áll meg a kocsi

Link to comment
Megosztás:

mi? :)

az ő kocsijában kattan be vagy mi? :)

ha nagyon alacsonyra engeded a fordulatot a benzines is, meg akármelyik másmilyen dízel gáz lefullad, de annak van egy kis előjátéka menetközben, és könnyen ujra is lehet indítani, ha nem áll meg a kocsi

igen igen a poloban.Ennek a polonak nem muszáj túl alacsonynak lenni a fordulatszámnak...néha csinál ilyet hogy fogja magát és leáll a motor. De valami a difi miatt van. Ott megakad valami, és az leállítja a motort is. Szóval nem az volt hogy alacsony a fordulatszám, berángat és puff lefullad. Hanem beblokkol a kerék, fogja magát a difi is valamit bepofázik, azt leáll a motor.

Link to comment
Megosztás:

igen igen a poloban.Ennek a polonak nem muszáj túl alacsonynak lenni a fordulatszámnak...néha csinál ilyet hogy fogja magát és leáll a motor. De valami a difi miatt van. Ott megakad valami, és az leállítja a motort is. Szóval nem az volt hogy alacsony a fordulatszám, berángat és puff lefullad. Hanem beblokkol a kerék, fogja magát a difi is valamit bepofázik, azt leáll a motor.

Ezek általában 0%-os zárású diffik, nem szabadna leállniuk attól sem ha túl nagy a fordulatszám-különbség a két kerék közt.

Link to comment
Megosztás:

Ezek általában 0%-os zárású diffik, nem szabadna leállniuk attól sem ha túl nagy a fordulatszám-különbség a két kerék közt.

fingalmam sincs hogy mi lehet vele, és miért csinálja ezt. HOlnap megy haver innen debrecenből vele fehérvárra. Remélem semmi gond nem lesz vele a pályán. :) :)

Link to comment
Megosztás:

2 találós kérdés:

-Megy előtted egy részeg roma biciklivel. Miért nem mered elütni???

- Bp. Andrássy út, belső sávban ukrán rendszámú kisbusz, az oldalán ciril betűs felirat. Balra szeretne fordulni, ezért lassan keresi a lehetőséget. Mögötte fekete lesötétített merci, egyre türelmetlenebb. Villogva, dudálva próbálja letolni maga elől a kisbuszt. Az ukrán sofőr lazán kidugja kezét az ablakon és középső ujját mutatva beint a mercisnek. Az felbőszülve a szembejövő sávban megelőzi a kisbuszt és keresztbe áll előtte, az ajtók kinyílnak és kipattan 4 konyhaszekrény méretű úriember sötét napszemüvegben. Az ukrán sofőr kényelmesen kiszáll autójából és 15 mp múlva a 4 napszemüveges úr az Andrássy út aszfaltján fekszik bevert orral, törött karral stb...

A kérdés: mi volt az ukrán kisbusz oldalára írva???hmmm.gif

Link to comment
Megosztás:

2 találós kérdés:

-Megy előtted egy részeg roma biciklivel. Miért nem mered elütni???

- Bp. Andrássy út, belső sávban ukrán rendszámú kisbusz, az oldalán ciril betűs felirat. Balra szeretne fordulni, ezért lassan keresi a lehetőséget. Mögötte fekete lesötétített merci, egyre türelmetlenebb. Villogva, dudálva próbálja letolni maga elől a kisbuszt. Az ukrán sofőr lazán kidugja kezét az ablakon és középső ujját mutatva beint a mercisnek. Az felbőszülve a szembejövő sávban megelőzi a kisbuszt és keresztbe áll előtte, az ajtók kinyílnak és kipattan 4 konyhaszekrény méretű úriember sötét napszemüvegben. Az ukrán sofőr kényelmesen kiszáll autójából és 15 mp múlva a 4 napszemüveges úr az Andrássy út aszfaltján fekszik bevert orral, törött karral stb...

A kérdés: mi volt az ukrán kisbusz oldalára írva???hmmm.gif

Első...mert annyit kapsz érte mint egy emberért..

második: Fogalmam sincs... :)

Link to comment
Megosztás:

2 találós kérdés:

-Megy előtted egy részeg roma biciklivel. Miért nem mered elütni???

- Bp. Andrássy út, belső sávban ukrán rendszámú kisbusz, az oldalán ciril betűs felirat. Balra szeretne fordulni, ezért lassan keresi a lehetőséget. Mögötte fekete lesötétített merci, egyre türelmetlenebb. Villogva, dudálva próbálja letolni maga elől a kisbuszt. Az ukrán sofőr lazán kidugja kezét az ablakon és középső ujját mutatva beint a mercisnek. Az felbőszülve a szembejövő sávban megelőzi a kisbuszt és keresztbe áll előtte, az ajtók kinyílnak és kipattan 4 konyhaszekrény méretű úriember sötét napszemüvegben. Az ukrán sofőr kényelmesen kiszáll autójából és 15 mp múlva a 4 napszemüveges úr az Andrássy út aszfaltján fekszik bevert orral, törött karral stb...

A kérdés: mi volt az ukrán kisbusz oldalára írva???hmmm.gif

1.) elütni azért nem szép dolog senkit :) másrészt a bicikli csúnya munkát csinál a dukkózással :lol:

2.) :) remélem jól elbújtál közben :D

Link to comment
Megosztás:

kis kreativitást gyerekek :)

hát a bicajosra nekem is az a tippem, hogy kár a fényezéésrt, meg !!!!többet!!!! kapsz mint egy magyarért, meg jön a család...

a kisbuszra meg bármi lehetett írva...

pl:

neszójábe

:)

vagy ha a felállásra gondolok:

én vagyok az ukrán dzsekit csen

:D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.