Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Mert ránézésre nem tudtam melyik a gyári, melyik nem, meg a legtöbb bent volt a műszerfal mögött. Próbáltem letölteni Golf hogyan csináld-pdf-et de nem találtam azóta sem. Azért az astrán már nagyjából tudom mi-micsoda, de más kocsijának nem szivesen esek neki. Tudod átmenő csavar, és társai. :)

de az öcséd nem?

azért szerintem látszik az hogy melyik gyári melyik nem gyári kábel.

a golfokban is össze vannak kötve a kábelkorbácsok :)

Link to comment
Megosztás:

de az öcséd nem?

azért szerintem látszik az hogy melyik gyári melyik nem gyári kábel.

a golfokban is össze vannak kötve a kábelkorbácsok :lol:

Mondom a legtöbb a műszerfal mögött volt, a biztidobtól logott ki egy csomó, meg a rádió mögül. ha találtam volna pdf-et lehet nekiestem volna, csa állandóan mentek a kocsival, így meg azért kell pár nap, hogy at se tudom merre induljak. Ja az öcsém, de nem hallgatott rám amikor mondtam neki, hogy HMCS-től ne vegyen kocsit. :) Sportdob, szép öblös hangja van neki, csak fél óra után már fáj a fejed, és nem lehet benne beszélgetni. De 1.6-os megy mint golyó, igaz csak ha én vezetem. :) Láttad volna az arcát amikor először meghajtottam a kocsit. :D :lol: Csak 4 sebességes, pedig elbírná az ötödiket, így sokat eszik.

Link to comment
Megosztás:

Mondom a legtöbb a műszerfal mögött volt, a biztidobtól logott ki egy csomó, meg a rádió mögül. ha találtam volna pdf-et lehet nekiestem volna, csa állandóan mentek a kocsival, így meg azért kell pár nap, hogy at se tudom merre induljak. Ja az öcsém, de nem hallgatott rám amikor mondtam neki, hogy HMCS-től ne vegyen kocsit. :) Sportdob, szép öblös hangja van neki, csak fél óra után már fáj a fejed, és nem lehet benne beszélgetni. De 1.6-os megy mint golyó, igaz csak ha én vezetem. :) Láttad volna az arcát amikor először meghajtottam a kocsit. :D :lol: Csak 4 sebességes, pedig elbírná az ötödiket, így sokat eszik.

főleg, hogy ha 5sebességes lenne akkor az első 4 annyival alacsonyabb sebességű lenne, hogy az 5.el se menne többet, csak jobban be lenne osztva a sebességi tartomány :lol:

én örülök a saját dobmnak, mert ha akarom angos, de ha akarom akkor mg nem is hallani szinte B)

Link to comment
Megosztás:

főleg, hogy ha 5sebességes lenne akkor az első 4 annyival alacsonyabb sebességű lenne, hogy az 5.el se menne többet, csak jobban be lenne osztva a sebességi tartomány :)

én örülök a saját dobmnak, mert ha akarom angos, de ha akarom akkor mg nem is hallani szinte :)

Én a dobbal úgy vagyok, hogy jó a gyári, kinőtttem amár a sportos hangot, meg most úgysem pörgetem, sok volt a fogyim. Kiváncsi vagyok ha 3000-alatt tartom megáll-e 7 alatt. Figyelj már, most hogyam van, ha mész egy adott fordulatszámmal pölö 3000-el, akkor tökmindegy mennyi a kocsi terhelése ugyanannyit eszik? Max. lasabban megy?

Link to comment
Megosztás:

Én a dobbal úgy vagyok, hogy jó a gyári, kinőtttem amár a sportos hangot, meg most úgysem pörgetem, sok volt a fogyim. Kiváncsi vagyok ha 3000-alatt tartom megáll-e 7 alatt. Figyelj már, most hogyam van, ha mész egy adott fordulatszámmal pölö 3000-el, akkor tökmindegy mennyi a kocsi terhelése ugyanannyit eszik? Max. lasabban megy?

:D :) :)

Link to comment
Megosztás:

Nemá, most komolyan! Ez tényleg érdekel, hogyan van?

csak gondold végig, szted változik az áttétel attól h 3x akkora a megmozdítandó tömeg?? nem. ha üresen mész 3000nél 5be 130al, akkor telipakolva is annyival mész, csak nagyobb a fogyi, mert nagyobb a tömeg ami mozog, gyorsítás közben pedig méginkább

Link to comment
Megosztás:

csak gondold végig, szted változik az áttétel attól h 3x akkora a megmozdítandó tömeg?? nem. ha üresen mész 3000nél 5be 130al, akkor telipakolva is annyival mész, csak nagyobb a fogyi, mert nagyobb a tömeg ami mozog, gyorsítás közben pedig méginkább

ja körülbelül

ha lendületbe jött, akkor is megnő a fogyasztás, mert nagyobb tömeget kell mozgatnia, de gyorsításkor méginkább, mert akkor a forgó tömegeket is gyorsítani kell, meg a megnőtt fix tömeget is.

nem kell amúgy annyira nagy fogyasztásnövekedésre számítani, ha nem akarsz gyorsítani mint az őrült, és nem mász 12-130nál többet, és nem egy elefántcsordát akarsz vinni :)

Link to comment
Megosztás:

csak gondold végig, szted változik az áttétel attól h 3x akkora a megmozdítandó tömeg?? nem. ha üresen mész 3000nél 5be 130al, akkor telipakolva is annyival mész, csak nagyobb a fogyi, mert nagyobb a tömeg ami mozog, gyorsítás közben pedig méginkább

De miért nagyobb a fogyi, ha mindkét esetben 3000-rel pörög a moci , ugye egy ütem alatt kétszer fordul a főtengely, tehát percenként 1500X szív be a moci üzemenyagot, és a térfogata mindkét esetben ugyanakkora 1400cm2 . Akkor miért fogyaszt terhelten többet, ha a fordulatszám azonos, dúsabb lenne a keverék? :)

Link to comment
Megosztás:

De miért nagyobb a fogyi, ha mindkét esetben 3000-rel pörög a moci , ugye egy ütem alatt kétszer fordul a főtengely, tehát percenként 1500X szív be a moci üzemenyagot, és a térfogata mindkét esetben ugyanakkora 1400cm2 . Akkor miért fogyaszt terhelten többet, ha a fordulatszám azonos, dúsabb lenne a keverék? :)

miért miért? próbáld ki h mész biciklivel egy bizonyos beállításon egy bizonyos tempószámmal, akaszd magad mögé az astrat, és próbáld meg ugyan azt. ugyan annyi energia kell majd? nemhinném

Link to comment
Megosztás:

De miért nagyobb a fogyi, ha mindkét esetben 3000-rel pörög a moci , ugye egy ütem alatt kétszer fordul a főtengely, tehát percenként 1500X szív be a moci üzemenyagot, és a térfogata mindkét esetben ugyanakkora 1400cm2 . Akkor miért fogyaszt terhelten többet, ha a fordulatszám azonos, dúsabb lenne a keverék? :)

nagyobb terhelés nagobb fecskendezés, illetve tovább tart a gyorsítás is

Link to comment
Megosztás:

miért miért? próbáld ki h mész biciklivel egy bizonyos beállításon egy bizonyos tempószámmal, akaszd magad mögé az astrat, és próbáld meg ugyan azt. ugyan annyi energia kell majd? nemhinném

Elhiszem én csak nem értem hogyan műkszik a valóságban, hova megy több üzemanyag, amikor minkét esetben a beszívott mennyiség azonos? A gyorsítás egyértelmű, én csak az adott sebességgel való haladásról beszélek.

Link to comment
Megosztás:

Elhiszem én csak nem értem hogyan műkszik a valóságban, hova megy több üzemanyag, amikor minkét esetben a beszívott mennyiség azonos? A gyorsítás egyértelmű, én csak az adott sebességgel való haladásról beszélek.

de nagyobb a tömeg amit tolni kell a levegőoszloppal szembe, jobban odanyomja a kerekeket a földhöz....

Link to comment
Megosztás:

Én a dobbal úgy vagyok, hogy jó a gyári, kinőtttem amár a sportos hangot, meg most úgysem pörgetem, sok volt a fogyim. Kiváncsi vagyok ha 3000-alatt tartom megáll-e 7 alatt. Figyelj már, most hogyam van, ha mész egy adott fordulatszámmal pölö 3000-el, akkor tökmindegy mennyi a kocsi terhelése ugyanannyit eszik? Max. lasabban megy?

Szeretném eloszlatni a ködöt. Sokmindenki mondott sokmindent.

A fogyasztás csakis két dologtól függ: fordulatszám és terhelés (gázpedál állás vagy fojtószelep állás).

Tökmindegy mekkora a kocsi tömege stb...

Link to comment
Megosztás:

de nagyobb a tömeg amit tolni kell a levegőoszloppal szembe, jobban odanyomja a kerekeket a földhöz....

Ez mind világos, értem a több fogyasztást, csak fizikailag nem találom azt, hogy hogyan eszik meg a motor több benzint ha a fordulatszám azonos. Egy beszíváskor csak 1400cm2 levegő-benzint képes beszívni, majd elégetni, ha ezt felszorzod 1500-zal percenként akkor mindkét esetben ugyanaz jön ki. Honnan ered tehát a többlet fogyasztás? Hmm...? Más lenne a benzin-levegő keverák aránya? Több lenne benne a benzin? Nem hiszem.

Link to comment
Megosztás:

Ez mind világos, értem a több fogyasztást, csak fizikailag nem találom azt, hogy hogyan eszik meg a motor több benzint ha a fordulatszám azonos. Egy beszíváskor csak 1400cm2 levegő-benzint képes beszívni, majd elégetni, ha ezt felszorzod 1500-zal percenként akkor mindkét esetben ugyanaz jön ki. Honnan ered tehát a többlet fogyasztás? Hmm...? Más lenne a benzin-levegő keverák aránya? Több lenne benne a benzin? Nem hiszem.

Ha nehezebb az autó, nagyobb a szembeszél akkor mélyebbre nyomod a gázt, hogy azonos fordulaton tudjon menni a moci(dúsitod a keveréket)...ergo többet eszik...szerintem, de lehet, hogy hülyeséget beszélek.. :)

Link to comment
Megosztás:

Szeretném eloszlatni a ködöt. Sokmindenki mondott sokmindent.

A fogyasztás csakis két dologtól függ: fordulatszám és terhelés (gázpedál állás vagy fojtószelep állás).

Tökmindegy mekkora a kocsi tömege stb...

Ezek szerint abból adódik a többletfogyasztás, hogy pölö a 100-as tempót tehelten nagyobb fordulatszámmal tudom tartani, mint üresen, ha mindkét esetben azonos fordulatszámot tartok, akkor a fogyi is azonos lesz, csak éppen terhelten jóval lassabban fogok menni? :)

Link to comment
Megosztás:

Ez mind világos, értem a több fogyasztást, csak fizikailag nem találom azt, hogy hogyan eszik meg a motor több benzint ha a fordulatszám azonos. Egy beszíváskor csak 1400cm2 levegő-benzint képes beszívni, majd elégetni, ha ezt felszorzod 1500-zal percenként akkor mindkét esetben ugyanaz jön ki. Honnan ered tehát a többlet fogyasztás? Hmm...? Más lenne a benzin-levegő keverák aránya? Több lenne benne a benzin? Nem hiszem.

Rosszul tudod. Alapvetően rossz fogalmakkal dolgozol. A benzinmotor teljesítményvezérlése a fojtószelepes vezérlés. Attól függ a beszívott levegő mennyisége, hogy mennyire van a pillangószelep nyitva. A szívómotor max a saját lökettérfogatát szívja be, kivételes esetekben kicsit többet. Alapjáraton, részterhelésen abszolút nem szív teljes mennyiséget, így ahhoz annyi benzin sem kell.

Egy adott fordulaton lehetnek különféle fogyasztások. Gondolj bele. Nem mindegy, hogy üresen vagy tökig megpakolva mész 3000-es fordulaton. Az egyiknél jobban nyílik a pillangószelep, több keveréket szív a motor be.

Ennyi. :)

Link to comment
Megosztás:

Rosszul tudod. Alapvetően rossz fogalmakkal dolgozol. A benzinmotor teljesítményvezérlése a fojtószelepes vezérlés. Attól függ a beszívott levegő mennyisége, hogy mennyire van a pillangószelep nyitva. A szívómotor max a saját lökettérfogatát szívja be, kivételes esetekben kicsit többet. Alapjáraton, részterhelésen abszolút nem szív teljes mennyiséget, így ahhoz annyi benzin sem kell.

Egy adott fordulaton lehetnek különféle fogyasztások. Gondolj bele. Nem mindegy, hogy üresen vagy tökig megpakolva mész 3000-es fordulaton. Az egyiknél jobban nyílik a pillangószelep, több keveréket szív a motor be.

Ennyi. :)

Nem szív teljes mennyiséget? Ha lemegy a henger, akkor ott valami kitölti a növekvő teret, és ez a tér mindíg azonos nem? A motor meg csak a pillangó szelepen keresztül tud beszívni, és ott mindíg benzin-levegő keverék jön, vagy nem így van? Vagy ahoggy Brezsó írta más a keverék összetétele, ha terhelten megyek akkor dúsabb?

Link to comment
Megosztás:

Nem szív teljes mennyiséget? Ha lemegy a henger, akkor ott valami kitölti a növekvő teret, és ez a tér mindíg azonos nem? A motor meg csak a pillangó szelepen keresztül tud beszívni, és ott mindíg benzin-levegő keverék jön, vagy nem így van? Vagy ahoggy Brezsó írta más a keverék összetétele, ha terhelten megyek akkor dúsabb?

A keverék összetétele nem változhat, hiszen azt mindig lambda=1 környezetében kell tartani, szűk határon belül változik.

Miért ne lehetne a henger fölött más mennyiségű keverék??? Nyomásról még nem hallottál? :)

Link to comment
Megosztás:

A keverék összetétele nem változhat, hiszen azt mindig lambda=1 környezetében kell tartani, szűk határon belül változik.

Miért ne lehetne a henger fölött más mennyiségű keverék??? Nyomásról még nem hallottál? :)

Hmm nyomás.....ez már valami. Tehát abból adódik a többletfogyi, hogy nagyobb nyomásu a beszívott keverék, tehát térfogatra leszámítva több benzint tartalmaz? Távol áll tőle, hogy valakit kiakasszak, de.:mitől nagyobb a nyomása? :)

Link to comment
Megosztás:

Hmm nyomás.....ez már valami. Tehát abból adódik a többletfogyi, hogy nagyobb nyomásu a beszívott keverék, tehát térfogatra leszámítva több benzint tartalmaz? Távol áll tőle, hogy valakit kiakasszak, de.:mitől nagyobb a nyomása? :)

A motor szív, a fojtószelep után pedig depressziót lehet mérni. Minél zártabb a szelep, annál nagyobb a depresszió, azaz annál kisebb a nyomás. minél kisebb a nyomás, annál kisebb a beszívott levegő, annál kevesebb a hozzáadott tüzelőanyag.

Link to comment
Megosztás:

A motor szív, a fojtószelep után pedig depressziót lehet mérni. Minél zártabb a szelep, annál nagyobb a depresszió, azaz annál kisebb a nyomás. minél kisebb a nyomás, annál kisebb a beszívott levegő, annál kevesebb a hozzáadott tüzelőanyag.

Köszönöm, te vagy az én emberem, na jó a többiek is. :) :) Azért jó hogy jöttél, mert Novy két perc mulva lehülyézett volna. :D

Link to comment
Megosztás:

Szeretném eloszlatni a ködöt. Sokmindenki mondott sokmindent.

A fogyasztás csakis két dologtól függ: fordulatszám és terhelés (gázpedál állás vagy fojtószelep állás).

Tökmindegy mekkora a kocsi tömege stb...

Rosszul tudod. Alapvetően rossz fogalmakkal dolgozol. A benzinmotor teljesítményvezérlése a fojtószelepes vezérlés. Attól függ a beszívott levegő mennyisége, hogy mennyire van a pillangószelep nyitva. A szívómotor max a saját lökettérfogatát szívja be, kivételes esetekben kicsit többet. Alapjáraton, részterhelésen abszolút nem szív teljes mennyiséget, így ahhoz annyi benzin sem kell.

Egy adott fordulaton lehetnek különféle fogyasztások. Gondolj bele. Nem mindegy, hogy üresen vagy tökig megpakolva mész 3000-es fordulaton. Az egyiknél jobban nyílik a pillangószelep, több keveréket szív a motor be.

Ennyi. :)

azér hülyeséget ne beszéljünk már, aztán meg cáfoljuk is :D

nagyobb terhelésre jobban kell a gázt nyomni, hogy ugyan azt a fordualtot tartani tudjuk, és több munkát kell elvégzni a mocinak ahhoz, hogy felgyorsuljon.

Köszönöm, te vagy az én emberem, na jó a többiek is. :lol: :) Azért jó hogy jöttél, mert Novy két perc mulva lehülyézett volna. :lol:

nem hülyéztelek volna, mert most jogosak voltak a kérdések B)

ez a nyomás dolog amit invi leírt jó dolog, nekünk autószerelőknek úgy tanították, hogy kevesebb a beszívott levegő...

és végülis kevesebb, mert nem mindegy hogy egy... leírom, hogy könnyen megértsd:

egy műanyag kólásüveg kétliteres

de lehet 1 litrt is tölteni bele, úgy hogy nem lesz tele, meg 2,4 litert is.

az egyliterrel nembírod ki anapot, a 2,3 mal már tovább bírod.

tehát ha az 1.4es mocid nem szív be csak 0,5öt, így vákum lesz ahogy invi mondta, s kevesebb benya lesz benne, de nem is fog akkora terhelést teljesíteni, mintha teljes terhelést adsz neki a gázpedállal, ekkor kinyit fulra a szívótorok pillangószelepe, és a többlet levegőhöz többlet benzin jár, illetve mégtöbb, mert teljes terhelésen eéédúsít, és ilyenkor a lambda 1 től eltér ;)

Link to comment
Megosztás:

azér hülyeséget ne beszéljünk már, aztán meg cáfoljuk is :)

nagyobb terhelésre jobban kell a gázt nyomni, hogy ugyan azt a fordualtot tartani tudjuk, és több munkát kell elvégzni a mocinak ahhoz, hogy felgyorsuljon.

Nem beszéltem hülyeséget, bár nem is tudom konkrétan mire mondod ezt. Az üres-teli dolgot példának mondtam.

A fogyasztást tekintve teljesen mindegy a kocsi tömege. Csak a fordulatszámtól és a terheléstől (fojtószelep állás) függ.

A gázpedált pedig nyomhatod azért jobban mert emelkedőn mész felfele, nagyobb a kocsi tömege, nagyobb a menetellenállás mondjuk a szélesebb gumik miatt, akármi. A lényeg, hogy jobban nyomod a gázt, mégis ugyanazon a fordulaton haladsz.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.