Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

amúgy az X17DTL-esek mennyit mennek elvileg? 15ös váltó

F13WR-nek gyári adat szerint 172 Km/h a vége (tudtommal az F13nak és a 15nek csak a "B" tengelyének a vége nem ugyanaz -a 15é perselyes, nem tengelyanyagon fut a csapágy de egyébként minden másban megegyezik a két váltó :) végigjártam ezt az utat mikor az enyémét javítani kellett :D )

Jah, épp Debrecenben voltam most este, hazafele jövet az utcában feltűnt, hogy "sír" egy kissé a szervó ha a kormányt oldalra mozdítom szal csúszik az ékszíj :lol: tartok tőle megint lesz egy felújítás mint pár éve :) reggelre elválik, hogy kifolyik-e belőle az olaj vagy sem.. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Most jöttem meg a melóból, pontosabban maszekoltam a Chio-chips gyárban kábeloztunk kameráknak. Persze az én formám egy deka csipszet nem kaptunk. :) Viszont jó csaj volt egy csomó. Jó csaj...hmm, tudjátok olyan nekem valók. ;) Egy BMW-vel mentünk, ment mint golyó, autómata, de ami nem tetszett, hogy az A-oszlop ahogy átment a tetőbe majdnem a fejemnél volt, amikor fogtam a kapaszkodót gyakorlatilag a saját fülembe kapaszkodtam. :D

ők biztos kapnak chipset :lol: :lol: :P

keress egy jó hosszú leejtőt, ott a tied is megcsípi a 180-at :P csak szét ne hulljon a váltó :)

:lol: (persze ez csak vicc) :lol:

:D B)

Link to comment
Megosztás:

Üdv, az egyik barátomnak spontán kigyulladt az Astrája, de úgy, hogy durván elégett benne minden csak a vas nem. Azt szeretném kérdezni hogy ez a tűz mitől keletkezhetett, mivel nem észlelt semmi hibát mikor ment vele, leállította az udvarba és kb. 10 perc után arra lett figyelmes hogy lángol az autó mint az állat. Kérdeztem tőle, hogy volt e szerelőnél miegymás és azt mondta volt egy hete és a szerelő komplett hátsó fékberendezést cserélt neki, de valami használt alkatrészeket rakott bele elmondása szerint, de máshoz nem nyúlt. Ha valakivel ez előfordult vagy van valami támpontja az legyen oly kedves és írjon, mivel számomra és számára is eléggé érthetetlen az egész dolog. A válaszokat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

ők biztos kapnak chipset :) :D :lol:

B) :lol:

Biztos kapnak, mert egy se volt sovány, mind szép gömbölyű volt. :)

Üdv, az egyik barátomnak spontán kigyulladt az Astrája, de úgy, hogy durván elégett benne minden csak a vas nem. Azt szeretném kérdezni hogy ez a tűz mitől keletkezhetett, mivel nem észlelt semmi hibát mikor ment vele, leállította az udvarba és kb. 10 perc után arra lett figyelmes hogy lángol az autó mint az állat. Kérdeztem tőle, hogy volt e szerelőnél miegymás és azt mondta volt egy hete és a szerelő komplett hátsó fékberendezést cserélt neki, de valami használt alkatrészeket rakott bele elmondása szerint, de máshoz nem nyúlt. Ha valakivel ez előfordult vagy van valami támpontja az legyen oly kedves és írjon, mivel számomra és számára is eléggé érthetetlen az egész dolog. A válaszokat előre is köszönöm.

Hát ugye alapból a tűz vagy elektromos , vagy az üzemanyag kerül ki a rendszerből és gyullad meg amikor a forró motorral, kipuffal érintkezik. Persze ha teljesen ki van zárva a gyujtogatás. Elektromos tűz lehet zárlat, ha pölö a régi vezetékekről lekopik, letöredezik a szigetelés, és még a biztosíték előtt van, vagy egy utólagos, biztivel nem védett szerelés, allulméretezett vezeték. De ez szerintem menet közben jelentkezne, nem a leállítás után. Az üzemanyagrendszerből a motortérben a benzincső repedésével, lecsúszásával kerülhet ki benzin ami ha ráfolyik a motorra/kipuffra meggyulladhat. De ennek is nagyobb az esélye járó motornál nyomás altt, mint ha áll az autó. Sajnos így utólag, ha minden elégett, nem sok esély van az ok kiderítésére. Tűzoltók voltak kint? Ők mit mondtak? Elméletileg a fék nem tod tüzet okozni, mert ugyan melegszik, de ahhoz már extrém hőnek kell lennie, hogy a gumi meggyulladjon, és előtte füstöne, meg bödős lenne mint állat. Egyszer mentünk trabival behúzott kézifékkel 10kilómétert, aztán olyan büdős volt, meg kellett állni, de a dob még messze nem izzott.

Link to comment
Megosztás:

Biztos kapnak, mert egy se volt sovány, mind szép gömbölyű volt. :)

Hát ugye alapból a tűz vagy elektromos , vagy az üzemanyag kerül ki a rendszerből és gyullad meg amikor a forró motorral, kipuffal érintkezik. Persze ha teljesen ki van zárva a gyujtogatás. Elektromos tűz lehet zárlat, ha pölö a régi vezetékekről lekopik, letöredezik a szigetelés, és még a biztosíték előtt van, vagy egy utólagos, biztivel nem védett szerelés, allulméretezett vezeték. De ez szerintem menet közben jelentkezne, nem a leállítás után. Az üzemanyagrendszerből a motortérben a benzincső repedésével, lecsúszásával kerülhet ki benzin ami ha ráfolyik a motorra/kipuffra meggyulladhat. De ennek is nagyobb az esélye járó motornál nyomás altt, mint ha áll az autó. Sajnos így utólag, ha minden elégett, nem sok esély van az ok kiderítésére. Tűzoltók voltak kint? Ők mit mondtak? Elméletileg a fék nem tod tüzet okozni, mert ugyan melegszik, de ahhoz már extrém hőnek kell lennie, hogy a gumi meggyulladjon, és előtte füstöne, meg bödős lenne mint állat. Egyszer mentünk trabival behúzott kézifékkel 10kilómétert, aztán olyan büdős volt, meg kellett állni, de a dob még messze nem izzott.

erősítő tépkábal? :)

és szerintem meg pont hogy megállás után nagyobb a lehetősége, mivel nincs menetszél, ami hűti a dolgokat.

én fékszerelés hibáját az eltelt egy hét miatt kizárnám....

Link to comment
Megosztás:

erősítő tépkábal? :)

és szerintem meg pont hogy megállás után nagyobb a lehetősége, mivel nincs menetszél, ami hűti a dolgokat.

én fékszerelés hibáját az eltelt egy hét miatt kizárnám....

De szaga akkor is lenne szerintem ha már valami menet közben izzik, vagy parázslik. Amikor szerelek a motortérben, aztán csavarlazítót, vagy rézpasztát használok, és a kipufot éri, vagy a blokkot, utánna simán behozza az utastárbe a venti a büdösset. Ha meg az utastérben keletkezett a tűz akkor méginkább érezte volna hamár előtte melegszik. Végülis lehet olyan véletlen, hogy a repedt benzincsőről pont a megálás után jut el a benzincsepp a kipufra, csak nem tudom, hogy így magában megyullad-e. Először párolog, de oda gyujtóforrás is kell. Történnek ilyenek, csak szerencsére ritkák. Kispolák Általában menet közben ekezd füstölni, félreállnak és már ég is.

Link to comment
Megosztás:

De szaga akkor is lenne szerintem ha már valami menet közben izzik, vagy parázslik. Amikor szerelek a motortérben, aztán csavarlazítót, vagy rézpasztát használok, és a kipufot éri, vagy a blokkot, utánna simán behozza az utastárbe a venti a büdösset. Ha meg az utastérben keletkezett a tűz akkor méginkább érezte volna hamár előtte melegszik. Végülis lehet olyan véletlen, hogy a repedt benzincsőről pont a megálás után jut el a benzincsepp a kipufra, csak nem tudom, hogy így magában megyullad-e. Először párolog, de oda gyujtóforrás is kell. Történnek ilyenek, csak szerencsére ritkák. Kispolák Általában menet közben ekezd füstölni, félreállnak és már ég is.

sokmindentől függ persze.

még az is lehet, hogy a nap gyujtotta ki!!!

nekünk a waresz könyöklője megolvadt, mert egy félórát kint volt a napon, és a letekert ablak üvegén pont úgy tört meg a fény

benzin a kipufogón tényleg csak nagyon meghajtott esetben tud kigyulladni... de így utólag szerintem már nem fogjuk kitalálni.

nekem az udvaron mindig ott a slag... igaz benzintüzet vízzel nem lehet oltani.... de hűteni, meg továbbterjedését lehet, meg ha más nem vizesruhát rádobni így gyorsabban lehet.

Link to comment
Megosztás:

Kint voltak a tűzoltók, az oltó brigád későn jött mert mire odaértek a kocsi leégett, aztán jött egy másik tűzoltómanus de ő semmi hasznosat nem mondott, azt jegyezte meg, hogy elektromos tűz lehetett, csinált 3 vagy 4 db fényképet felvett valami jegyzőkönyvet és ennyi. Köszönöm a válaszokat.

Link to comment
Megosztás:

Kint voltak a tűzoltók, az oltó brigád későn jött mert mire odaértek a kocsi leégett, aztán jött egy másik tűzoltómanus de ő semmi hasznosat nem mondott, azt jegyezte meg, hogy elektromos tűz lehetett, csinált 3 vagy 4 db fényképet felvett valami jegyzőkönyvet és ennyi. Köszönöm a válaszokat.

Hát nincs mit. Igazából csak a tévében van olyan, hogy bemennek egy porig égett épületbe, és körülnéz, majd felveszi a földről a tüzet okozó tárgyat. Biztos ki lehetne deríteni, de szerintem egyszerűen nem foglakoznak vele annyira. A biztosító, már ha füzet erre, akkor elfogadja a jegyzőkönyvet, a tulajon kívül senkit nem érdekel a valódi ok.

Link to comment
Megosztás:

azért érdekes, hogy 180nál kezdődik... óra szerinti 160as folyamatos tempó se egy lassú szerintem, eléggé sokat kell előzni, még pályán is, nemhogy egy főúton pl...

városban is mókás a 140 :) persze én ezt csak hallottam egy rokonom barátjának az apjától :)

Link to comment
Megosztás:

am most rohadtul tetszik a kocsim, így juditfelnin...mondjuk kell hozzá ez a fekalámpa, mert gyárival nagyon suta :lol:

hát a felninél jobb tetszik ez a fekete lámpa tuti :D

amúgy mit jelent az a juditfelni?

városban is mókás a 140 :) persze én ezt csak hallottam egy rokonom barátjának az apjától :)

hát én csak 120ról hallottam mesélni embereket, de az is tud érdekesen alakulni :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.