Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Elvileg ezek ilyenek.

Meg a Tungsram all season amit mondtam is:

úgy látom a Tungsramnál is csak Osram kapható H4-be, de azért lehet megpróbálom. Köszi :)

Én találtam ilyet is :D

ilyeneket próbáltak rám sózni valami benzinkútnál, de nem nagyon tetszett ez a búrás megoldás

Link to comment
Megosztás:

Ez úgy néz ki, mint ha az a sárga valami csak burkolat lenne és le lehet venni! :D

az sztem csak vmi védő cuccos, be se menne úgy a helyére!!

jut eszembe.

valakinek nincsen bedöglött eletromos fényszóró állító???

nekem igazábóla háza kellene, mert nekem az a fül ami ahelyén tartja el van törve.

egyébként jólenne.

vkinek nem működő, amitől megválna?

Link to comment
Megosztás:

hííí azok a sárgák :) :D félkézzel dobáltuk ki az autóból amikor megvettük. (első este amikor fater hazahozta, esőben) már cseréltük is ki :D irdatlan szutyokul nézett ki. 20 méterről mindenki szakadt skoda100-nak nézett, látni meg semmivel nem lehetett jobban vele. kuka.

Nah elhoztuk a Zafirát. Ma futottam is vele egy kört, és rájöttem hogy b.sszameg mégiscsak elmúlt már az Ribi ideje :D :D :D Ez a gép más dimenziókban mozog, mint a drágám, arról meg nem is beszélek hogy kényelmesebb, halkabb (csak azért nem indítottam rá mert először a fordulatszámmérőt néztem meg :D ). Olyan lámpái vannak hogy csak pislogtam hogy milyen fényt csinál. Amíg haver 307-esét vezettem addig is feltűnt hogy azért "kicsit" változott a világ 15 év alatt, de hogy ennyit :D

Link to comment
Megosztás:

hííí azok a sárgák :) :D félkézzel dobáltuk ki az autóból amikor megvettük. (első este amikor fater hazahozta, esőben) már cseréltük is ki :D irdatlan szutyokul nézett ki. 20 méterről mindenki szakadt skoda100-nak nézett, látni meg semmivel nem lehetett jobban vele. kuka.

Nah elhoztuk a Zafirát. Ma futottam is vele egy kört, és rájöttem hogy b.sszameg mégiscsak elmúlt már az Ribi ideje :D :D :D Ez a gép más dimenziókban mozog, mint a drágám, arról meg nem is beszélek hogy kényelmesebb, halkabb (csak azért nem indítottam rá mert először a fordulatszámmérőt néztem meg ;) ). Olyan lámpái vannak hogy csak pislogtam hogy milyen fényt csinál. Amíg haver 307-esét vezettem addig is feltűnt hogy azért "kicsit" változott a világ 15 év alatt, de hogy ennyit :D

Nekem sem tetszenek a sárga izzók. :D

Na ezzel én is így vagyok, mikor ezzel mászkálok! :P

Link to comment
Megosztás:

Jah annyira lefoglalt a Zafi, hogy el is felejtettem. Pont érte mentünk a Ribivel, faterom, jóbarát, meg én vezettem, és mentem befelé a Megyeri sztríten. Külső sávban mentem előre, és látom hogy galambok vannak az úton. Annyi van belőlük mint a retek, de a városi galamb van annyira lusta hogy el se repül, csak odébbhúzza a valagát 5 centivel, hogy pont elmenj mellettük. Nah itt volt 5 madár, meg egy fél zsömle amit éppen betámadtak. Voltak annyira kajásak hogy elfelejtették nézni hogy autó jön :D olyan 40 körül megroppantottam 4-et, egy elkezdett felszállni, de az is gellert kapott az indexemen, onnan motorháztető, és úgy pattant a szélvédő fölé. Én ilyen toll-felhőt még nem láttam :) mögöttem jött egy szuzuki, még annak is tollak lógtak a hűtőrácsából a következő lámpánál :D :D Viszont a már 1 helyen megrepedt jobbos indexemet sikerült a hülye madárnak még 2 helyen beroppantani, meg a pattogós lekapta a festéket a mociháztetőmről két csíkban :D :D

Link to comment
Megosztás:

hííí azok a sárgák :) :D félkézzel dobáltuk ki az autóból amikor megvettük. (első este amikor fater hazahozta, esőben) már cseréltük is ki :D irdatlan szutyokul nézett ki. 20 méterről mindenki szakadt skoda100-nak nézett, látni meg semmivel nem lehetett jobban vele. kuka.

Nekem se tetszik viszont sötétben, vizes úton sokkal jobban látni velük. Innentől meg kit érdekel hogy néz ki :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem se tetszik viszont sötétben, vizes úton sokkal jobban látni velük. Innentől meg kit érdekel hogy néz ki :D

háát, mi szakadó esőben éjszaka cseréltük ki mert már szidtam mindent hogy miért nem látni semmit. Hazafelé vettünk rendes izzót és azóta látok. Igaz nem vagyok megelégedve még mindig, de ezek a lámpák már erősen cserések amúgy is, nem az izzó tehet róla. Most kis várás van mert elég sokat kell költeni egyebekre, de tervben van egy pár új fényszóró is :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem se tetszik viszont sötétben, vizes úton sokkal jobban látni velük. Innentől meg kit érdekel hogy néz ki :D

Én meg arra gondoltam, hogy a tomítottba rakok tungi megalájt +90%-osat, a ködlámpába meg sárga H1-t. Csak ügye esőben nem szabad felkapcsolni a ködöst, mert nem esőlámpa, hanem ködlámpa. Viszont ködben szerintem sokkal töbet látni, mint a normál H1-l. :)

Link to comment
Megosztás:

Tudom, inkább az elektromosba vagy esetleg a karosszériásba illene, de ha már itt jött elő ez a téma én is itt kérdeznék ezzel kapcsolatban.(Sorry, Karesz! :) )

Mint azt már tudjátok néhányan - ha el nem felejtettétek a várgesztesi tali óta - nekem át van lyukadva a jobb oldali fényszóróm (meg a bal index is repedt, de ez kisebb baj).

Na, szóval a kérdésem, hogy az állitómotor adott esetben passzolna-e illetve átszerelhető-e más márkájú fényszóróba is vagy muszáj ugyan olyat vennem illetve motorral együtt kell vennem az újat? Most Carello van a kocsin. Esetleg ha valaki tud jó áron jó lámpákat nekem akkor szivesen venném a közreműködését mert nálunk horribilis árakat mondtak nekem.

Invictus, azok a Valeok mennyibe lennének motor nélkül? - persze, csak ha passzolnának a már meglévő motorok bele.. :D

Link to comment
Megosztás:

Tudom, inkább az elektromosba vagy esetleg a karosszériásba illene, de ha már itt jött elő ez a téma én is itt kérdeznék ezzel kapcsolatban.(Sorry, Karesz! :) )

Mint azt már tudjátok néhányan - ha el nem felejtettétek a várgesztesi tali óta - nekem át van lyukadva a jobb oldali fényszóróm (meg a bal index is repedt, de ez kisebb baj).

Na, szóval a kérdésem, hogy az állitómotor adott esetben passzolna-e illetve átszerelhető-e más márkájú fényszóróba is vagy muszáj ugyan olyat vennem illetve motorral együtt kell vennem az újat? Most Carello van a kocsin. Esetleg ha valaki tud jó áron jó lámpákat nekem akkor szivesen venném a közreműködését mert nálunk horribilis árakat mondtak nekem.

Invictus, azok a Valeok mennyibe lennének motor nélkül? - persze, csak ha passzolnának a már meglévő motorok bele.. :D

Szerintem a motort át lehet tenni bármelyikbe, akár a kézi tekerősbe is, csak akkor kézi tekerő kiszerel, motor beszerel.

A valeok motor nélkül 14000-be kerülnek. Ezért érte meg nagyon 16000-ért a motoros verzió.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a motort át lehet tenni bármelyikbe, akár a kézi tekerősbe is, csak akkor kézi tekerő kiszerel, motor beszerel.

A valeok motor nélkül 14000-be kerülnek. Ezért érte meg nagyon 16000-ért a motoros verzió.

Nahát, csak 2000 a különbség!? :D Akkor nem érdemes bütykölni vele, maradhatnának tartalékba kompletten a mostaniak :) ..

Na, ez kb.123Eur/pár mostani átváltásnál, akkor utánanézek még itthon is még egyszer - mert nem mostanában kérdezgettem - és majd kiderül mi/merre/mennyi.

........

Szerk.: Most nézegettem az Unixnál a Tyc-et, csak 8766, de a "mihez jó" gombra kattintva meg kiirta, hogy '91-től - '98-ig jó..ez meg, mint tudjuk nem lehetséges a facelift miatt.. :D

Link to comment
Megosztás:

A gyáriba bele lehet tenni a xenont? Mert azt mindenféleképpen fogok venni.

Nekem a gyári foncsorosban volt a xenon. Nagyon nagyon jól láttam vele bármilyen körülmény mellett de a szembejövők szerintem anyázhattak keményen mert 4 emelet magasan vert fel a fénye. Ezt onnan tudom, hogy szembeálltam a tömbházunkkal és a 4-ik emeletet simán bevilágította. :)

Egyébként kivettem a xenont eladás előtt és becseréltem H1-esre, de még nem szántam el magam, hogy az újba belekerüljön. Meglepően jó fénye van standard fényszórókkal :D

Link to comment
Megosztás:

Nahát, csak 2000 a különbség!? :D Akkor nem érdemes bütykölni vele, maradhatnának tartalékba kompletten a mostaniak :) ..

Na, ez kb.123Eur/pár mostani átváltásnál, akkor utánanézek még itthon is még egyszer - mert nem mostanában kérdezgettem - és majd kiderül mi/merre/mennyi.

........

Szerk.: Most nézegettem az Unixnál a Tyc-et, csak 8766, de a "mihez jó" gombra kattintva meg kiirta, hogy '91-től - '98-ig jó..ez meg, mint tudjuk nem lehetséges a facelift miatt.. :D

Patacsiéknál van TYC 6000 körül, meg Silt 6000 alatt.

Link to comment
Megosztás:

Esetleg amit még télire a vizes locspocsos útra érdemes kipróbálni az a sárga izzó. A sárga fényt nem nyeli el annyira a nedves burkolat, ködben esőben állítólag kiváló. Régen a Zsigák, Skodák sokszor színezett sárga burákkal jártak, ma már ritka. Kíváncsi lennék rá, de ilyen színű izzót nem találni olyan könnye, elvileg a Tungsram Allseason az ami sárga fényt ad, de még nem próbáltam.

Speciel nekem olyan van :D

205751.jpg

Hengerfejes lett a kicsike :) Szerintetek mennyi lesz végösszegben? :D

Link to comment
Megosztás:

Speciel nekem olyan van :D

http://kep.ivpicture.hu/205751.jpg

Hengerfejes lett a kicsike :) Szerintetek mennyi lesz végösszegben? :D

Az enyém 45eFt-ban állt meg, de nem tudom, hogy mennyi az árbeli különbség a dízel és benzin hengerfej között. Valamint az enyémnek nem volt semmi baja, csak ha már ennyire szét lett kapva, akkor egy szelepcsere is történt.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem a motort át lehet tenni bármelyikbe, akár a kézi tekerősbe is, csak akkor kézi tekerő kiszerel, motor beszerel.

A valeok motor nélkül 14000-be kerülnek. Ezért érte meg nagyon 16000-ért a motoros verzió.

ihj... darabja 14 ezer moci nélkül, mocival meg 16?

hm ez csak úgy érné meg, ha vkinek el lehetne passzolni az uj mocikat párban egy 10esért....

Link to comment
Megosztás:

Az enyém 45eFt-ban állt meg, de nem tudom, hogy mennyi az árbeli különbség a dízel és benzin hengerfej között. Valamint az enyémnek nem volt semmi baja, csak ha már ennyire szét lett kapva, akkor egy szelepcsere is történt.

Ez sajnos megadta magát.:) Hétfőn megy is szerelőhöz... B*sszameg....7végén nincs autó.. dolog meg lenne. a k*rva mindenségit :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.