Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!!!

Ez az antenna mire szolgal? A radioe a masik!

http://www.kepfeltoltes.hu/view/091016/Fot...ltoltes.hu_.jpg

Nézd meg a középkonzolod a rádió mellett, meg a hátsó üléstámla hátulját. Ha vannak csavarnyomok, akkor a kihangosító antennája.

Nekem ledugózták a helyét, de asszem teszek rá egy alibiantennát, ha leveszem a tetőkárpitot. Ilyen a gumidugó -> :D

Link to comment
Megosztás:

készül a láda készül, ma volt egy próbajáratás, biztos hangos(egy hangszóróval is), mert anyám negyedóráig szirénázott érte :D

pedig nem is lett megküldve fulra, csak itt a szobában tápról épp hogy sztem.

csörgések zizegések még vannak... de a plexi is csak úgy lett lefogva szárazon csavarral, a hangszórót meg csak a gravitáció tartotta a helyén :)

holnap elkezdem kárpitozni, hanem jön közbe semmi. aztán már csak a plexit meg a hangszórókat kell betenni és kész.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy többen meg fogtok kövezni, de azt hiszem felnőttem, és leszereltem az angel fényszórókat.

Új motoros valeo-k mentek a helyükre, ha minden igaz jövő hétvégén a magasságállítást is bekötöm.

A változás oka prózai. Bár nagyon jól néz ki az angel, komolyabb vele az autó, egyszerűen még emelt fényerejű izzóval is siralmasan kicsi a fényerőssége. A gyári lámpa sima izzóval is lekörözi. Persze tudom hogy a gyári régebbi projektorosok amúgy is gyengék (volt ofőm xedos6-osával még ennyire se lehet látni). Így emiatt a gyáriak mellet döntöttem. Ma este már ki is próbáltam, igaz tungi megalight-ok vannak benne, de azt tudom mondani, végre látok. A különbség nem is kicsi.

Tapasztalatom alapján azt tanácsolnám annak aki angelt szeretne venni, hogy alaposan fontolja meg a döntését, mert nem biztos hogy a tetszetős dizájnért megéri feladni a jól látást. Mivel nyáron keveset használtam, végig csak nyugtatgattam magam, hogy jó ez...stb. De mikor egyre többet kezdtem mostanában sötétben autózni, bosszantó volt látni, hogy minden autó ami elment mellettem, vagy én mellette, jóval erősebben világított. Ha nincs mellé felnyomva a refi, akkor tényleg nagyon gyér, szerintem talán ha 30m-re elvilágít, akkor sokat mondok. És emellett a lámpa belülről elég gyenge minőségre is, persze csak az én véleményem szerint. Aztán kicsit felnyomtam az agyam és vettem gyári lámpákat.

Röviden ennyi a sztori, szerintem tanulságos.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy többen meg fogtok kövezni, de azt hiszem felnőttem, és leszereltem az angel fényszórókat.

Új motoros valeo-k mentek a helyükre, ha minden igaz jövő hétvégén a magasságállítást is bekötöm.

A változás oka prózai. Bár nagyon jól néz ki az angel, komolyabb vele az autó, egyszerűen még emelt fényerejű izzóval is siralmasan kicsi a fényerőssége. A gyári lámpa sima izzóval is lekörözi. Persze tudom hogy a gyári régebbi projektorosok amúgy is gyengék (volt ofőm xedos6-osával még ennyire se lehet látni). Így emiatt a gyáriak mellet döntöttem. Ma este már ki is próbáltam, igaz tungi megalight-ok vannak benne, de azt tudom mondani, végre látok. A különbség nem is kicsi.

Tapasztalatom alapján azt tanácsolnám annak aki angelt szeretne venni, hogy alaposan fontolja meg a döntését, mert nem biztos hogy a tetszetős dizájnért megéri feladni a jól látást. Mivel nyáron keveset használtam, végig csak nyugtatgattam magam, hogy jó ez...stb. De mikor egyre többet kezdtem mostanában sötétben autózni, bosszantó volt látni, hogy minden autó ami elment mellettem, vagy én mellette, jóval erősebben világított. Ha nincs mellé felnyomva a refi, akkor tényleg nagyon gyér, szerintem talán ha 30m-re elvilágít, akkor sokat mondok. És emellett a lámpa belülről elég gyenge minőségre is, persze csak az én véleményem szerint. Aztán kicsit felnyomtam az agyam és vettem gyári lámpákat.

Röviden ennyi a sztori, szerintem tanulságos.

Húú.. :D Szeretnék én is angyalka lámpákat, de addig nem nagyon akarok, venni, míg nem láttam sötétben működni. Ettől én is félek, mert már hallottam erről a "gyengén világít" jelenségről. Azt tudom, hogy sima halogének, még az emelt fényűvel is gyenge a fénye. Sokan xenont ajánlanak bele, mert azzal jobbak a látási viszonyok. Erre azért kíváncsi lennék, hogy tényleg így van e. Mert ha xenonnal jó, akkor veszek angyalkát, ha nem sokkal, akkor veszek gyárit előre, hátra meg olyat mint neked van.

Link to comment
Megosztás:

Húú.. :) Szeretnék én is angyalka lámpákat, de addig nem nagyon akarok, venni, míg nem láttam sötétben működni. Ettől én is félek, mert már hallottam erről a "gyengén világít" jelenségről. Azt tudom, hogy sima halogének, még az emelt fényűvel is gyenge a fénye. Sokan xenont ajánlanak bele, mert azzal jobbak a látási viszonyok. Erre azért kíváncsi lennék, hogy tényleg így van e. Mert ha xenonnal jó, akkor veszek angyalkát, ha nem sokkal, akkor veszek gyárit előre, hátra meg olyat mint neked van.

Xenonnal elvileg jó, de az meg ugyebár nem szabályos. Nekem emelt fényű izzóval is mint mondtam siralmasan gyenge volt. A másik meg a minőség...borzalmas, benne a vezetékek össze-vissza, ráadásul nekem kancsal is volt a bal oldali, gyakorlatilag mindkét fényszórót maximálisan kifele állítva is (a tetején levő csavarral) a bal oldali fényszóró az út jobb szélét világította meg, azaz kb 15-20 méterrel a kocsi előtt keresztezte a jobb oldali fénykévét. Az ilyesmik miatt ment fel bennem a pumpa. :D

Szerk: persze sokan mondták mennyire tuti a fényszóró, komolyabb vele a kocsi, de felkapcsolni valaki előtt szégyelltem volna.

Link to comment
Megosztás:

Ma megint az autóvezetéstől fáradtam el. 286km-t tekertem le ma. A gépsas minden probléma nélkül vette az akadályokat, igaz ajánlom is neki. :D

Nekem szerencsém van a céggel, mind a három Boxerre van téli gumi felnistől, én is csodálkoztam hogy ilyenre adnak, szerintem nem sok kis cég foglalkozik vele.

Link to comment
Megosztás:

Akkor te sem unatkoztál.... :D

Hát nem. Négy és fél óra üldögélés a kocsiban, erős forgalomban. :) Inkább a szemeim fáradtak el, főleg most, hogy már sötétedett szombathelyen, mikor elindultam. :D

Tudja valaki, hogy az M86-os út az fizetős? Elfelejtettem lekanyarodni és arra mentem sárvár fele nem a régi 86-oson. Felfele még gondoltam, biztos fizetős, ezért a régin mentem. Amúgy tábla nem volt, hogy fizetős lenne, viszont a zsernyákok kint álltak az elején. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát nem. Négy és fél óra üldögélés a kocsiban, erős forgalomban. :D Inkább a szemeim fáradtak el, főleg most, hogy már sötétedett szombathelyen, mikor elindultam. :D

Tudja valaki, hogy az M86-os út az fizetős? Elfelejtettem lekanyarodni és arra mentem sárvár fele nem a régi 86-oson. Felfele még gondoltam, biztos fizetős, ezért a régin mentem. Amúgy tábla nem volt, hogy fizetős lenne, viszont a zsernyákok kint álltak az elején. :)

Mennyire sürgős megtudni? Mert ha ráér akkor várd meg jön-e levél. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Xenonnal elvileg jó, de az meg ugyebár nem szabályos. Nekem emelt fényű izzóval is mint mondtam siralmasan gyenge volt. A másik meg a minőség...borzalmas, benne a vezetékek össze-vissza, ráadásul nekem kancsal is volt a bal oldali, gyakorlatilag mindkét fényszórót maximálisan kifele állítva is (a tetején levő csavarral) a bal oldali fényszóró az út jobb szélét világította meg, azaz kb 15-20 méterrel a kocsi előtt keresztezte a jobb oldali fénykévét. Az ilyesmik miatt ment fel bennem a pumpa. :D

Szerk: persze sokan mondták mennyire tuti a fényszóró, komolyabb vele a kocsi, de felkapcsolni valaki előtt szégyelltem volna.

hát eddig is tudtuk, hogy a gyáritól nincs jobb fényerejű lámpa, de a minőségi infók kicsit zavaróak...

majd max nyárra berakjuk, télére meg megy vissza a gyári :)

Link to comment
Megosztás:

hát eddig is tudtuk, hogy a gyáritól nincs jobb fényerejű lámpa, de a minőségi infók kicsit zavaróak...

majd max nyárra berakjuk, télére meg megy vissza a gyári :D

Á, ilyet nem játszunk. Eladom az angelt és mihamarabb elfelejtem, remélem.

Aztán ha nagyon fényerőhiányom lesz, a maszk mögé felteszek egy pár távolságit, meg a lökösbe egy pár ködlámpát. De nem hinném hogy ezek bármelyikére is szükség lenne.

Link to comment
Megosztás:

Á, ilyet nem játszunk. Eladom az angelt és mihamarabb elfelejtem, remélem.

Aztán ha nagyon fényerőhiányom lesz, a maszk mögé felteszek egy pár távolságit, meg a lökösbe egy pár ködlámpát. De nem hinném hogy ezek bármelyikére is szükség lenne.

egy darabig még nem nőttem ki belőle :D

mennyiért vetted a gyárikat?

Link to comment
Megosztás:

egy darabig még nem nőttem ki belőle :D

mennyiért vetted a gyárikat?

Nem volt olcsó. Összesen 33.000-et fizettem a 2 valeo lámpáért plusz a két valeo állítómotorért.

(Ha megnézed pár helyen akkor ez nagyon jó ár, főleg hogy a motort külön sok helyen 10.000/db-ért láttam.)

Link to comment
Megosztás:

Xenonnal elvileg jó, de az meg ugyebár nem szabályos. Nekem emelt fényű izzóval is mint mondtam siralmasan gyenge volt. A másik meg a minőség...borzalmas, benne a vezetékek össze-vissza, ráadásul nekem kancsal is volt a bal oldali, gyakorlatilag mindkét fényszórót maximálisan kifele állítva is (a tetején levő csavarral) a bal oldali fényszóró az út jobb szélét világította meg, azaz kb 15-20 méterrel a kocsi előtt keresztezte a jobb oldali fénykévét. Az ilyesmik miatt ment fel bennem a pumpa. :D

Szerk: persze sokan mondták mennyire tuti a fényszóró, komolyabb vele a kocsi, de felkapcsolni valaki előtt szégyelltem volna.

Nekem is dettó, bár én csak a gyári elgyengült lámpával tudom összehasonlítani, de attól nem világít jobban :) A bal nekem is bebandzsít kicsit, pedig műszerrel próbáltam állogatni. A felső, külső tartófülből faragnom kellett mindkét oldalon, mert a sárvédő élétől nem lehetett kijjebb dönteni. Ja és Tungsram Mega+! Egyébként gyanús nekem, hogy após vwbaszátján nagyon fel van állítva a szintén projektoros tompi, az enyém fénykévéje méter magasan metszi a táblaoszlopakat, míg az övé a tábla alját súrolja.

Mindegy, marad, max műszakira ugrik vissza a gyári.

Link to comment
Megosztás:

Nem volt olcsó. Összesen 33.000-et fizettem a 2 valeo lámpáért plusz a két valeo állítómotorért.

(Ha megnézed pár helyen akkor ez nagyon jó ár, főleg hogy a motort külön sok helyen 10.000 körül láttam.)

Nekem nagyon tetszik az angyalka lámpa és nem igen tudnám eldönteni, hogy 33-ért gyárit vegyek, vagy 35-ért angyalkát. Majd meglátom, bemegyek az egyik ismerősömhöz, neki van tunying boltja és ott egy angyalkába belerakunk xenont, ha jó az lesz, ha nem, akkor maradok a gyárinál.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.