Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

azon vagyok... urban legend eset fogok álmodni,a festék szag miatt :D

de haladok :D

Lassan de biztosan. Én meg nem bírom rávenni magam, hogy kimenjek Gizit csinálgatni. :D Hideg van... :D

Hát mégis mire számítottál? Minden reggel kaparom az ablakot min. -4 fokban...ugyhogy Te csak ne rinyálj :D

Akkor nálatok hamarabb beköszöntött a tél. :)

Link to comment
Megosztás:

milyen gyujtásod van? DIS? Mert a DIS párosával gyujt és ha jól emlékszem akkor 1-4 és 2-3 van párosítva. Szóval neked akkor lehet a 2-3 al van gondod. Lehet ez letestelő kábel vagy rossz DIS is. Szerintem...

Igen DIS gyújtás van benne. Akkor valszeg az a probléma, mert pont az 1-4 a tiszta és a 2-3 a rossz kinézetű, ezekből is a hármas a legrosszabb. Mondjuk a harmadiknál olyan, mintha ki is fújna mellette, mert az "anya" része is égett a gyertyán. PEdig tökig be volt tekerve, műhelyben húzták bele, egyedül az elsőt volt könnyű kivenni, mert azt már egyszer kivettem a felújítás óta. Majd olyan 1000km múlva megnézem az új gyertyák kinézetét.

Link to comment
Megosztás:

Lassan de biztosan. Én meg nem bírom rávenni magam, hogy kimenjek Gizit csinálgatni. :D Hideg van... :P

Az van... Most jött a papírszállítmány. Megint elvettem a szállítólevelét hogy kénytelen legyen bepakolni, de ilyen vörös fejet én nem láttam már elég régóta :D Májsztró asszongya ide nem lehet bejönni teherautóval, :D úgyhogy 2 utcával odébb tudott megállni, onnan húzza ide békával. (ez legalább nem tőlem kért békát mint a múltkori :D ) Mondtam neki hogy a a többi sofőr valahogy befért mindig-sőt van egy srác aki nem gyenge ;) lenyitja az emelő hátfalat, és rátolat az ajtóra úgy hogy az emelőfalat ráengedi sa küszöbre, és egyből behúzza békával ;) Ez a szerencsecsomag meg 2 utcával odébbról hozza :D :D :) Jah, szóval álltam az ajtóban hogy nézzem a mestert, és akkor hideg vót. :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként szerintetek mennyi észre utal ez a kis történet.

Tegnap beülök fosvágenbe, indít, 3 henger, majd négy gázadásra. Elindulok, megyek a kis boltba vele, érzem hogy pattog az úton és eszembe jutott, hogy 3 fok van kint, szakad az eső és nyári gumik vannak felszerelve a verdára. Namondom majd felhívom a gépjármű előadóm, hogy cserélni kéne télire.

9 óra, felhívom Ágikát. Elmondom a bánatom, erre ő: Először engedélyeztetni kell a vezérigazgatóval, amint ez megvan, árajánlatot kell kérni a gumistól a felszerelésről, amint ez megvan és a vezérigazgató elfogadja az árajánlatot, akkor fel lehet menni pestre a gumihotelben, ahol tárolva vannak a fosvágen télijei, aztán azzal elmenni gumishoz, ahol kértünk árajánlatot, felszereli, számla, vissza gumihotelbe, lerakni a nyárit, majd a Fiumei úton lévő központba bevinni a számlát Ágikának.

Hülyék ezek komolyan. :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként szerintetek mennyi észre utal ez a kis történet.

Tegnap beülök fosvágenbe, indít, 3 henger, majd négy gázadásra. Elindulok, megyek a kis boltba vele, érzem hogy pattog az úton és eszembe jutott, hogy 3 fok van kint, szakad az eső és nyári gumik vannak felszerelve a verdára. Namondom majd felhívom a gépjármű előadóm, hogy cserélni kéne télire.

9 óra, felhívom Ágikát. Elmondom a bánatom, erre ő: Először engedélyeztetni kell a vezérigazgatóval, amint ez megvan, árajánlatot kell kérni a gumistól a felszerelésről, amint ez megvan és a vezérigazgató elfogadja az árajánlatot, akkor fel lehet menni pestre a gumihotelben, ahol tárolva vannak a fosvágen télijei, aztán azzal elmenni gumishoz, ahol kértünk árajánlatot, felszereli, számla, vissza gumihotelbe, lerakni a nyárit, majd a Fiumei úton lévő központba bevinni a számlát Ágikának.

Hülyék ezek komolyan. :D

Nem tudom most mi lett azzal a szabállyal, amit ki akartak találni, hogy büntethető a nyári gumis autó télen.

Ha ez már aktuális, akkor majd Ágika elgondolkozik, amikor a cég kap pár csekket :)

Ja, és ez még a jobbik eset, feltételezi, hogy nem csúszkálsz... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom most mi lett azzal a szabállyal, amit ki akartak találni, hogy büntethető a nyári gumis autó télen.

Ha ez már aktuális, akkor majd Ágika elgondolkozik, amikor a cég kap pár csekket :D

Ja, és ez még a jobbik eset, feltételezi, hogy nem csúszkálsz... :D

Nem is a cég kapja, hanem én, mert van megbízásom arról, hogy vezethetem az autójukat és minden anyagi és egyébfelelősség az enyém. :)

Fehérváron már sikerült egy körforgalomba becsúsznom. Mammer, szutyuki, indexel jobbra, gondoltam kimegy korábban. A fhaszht. A hülyéje a belépésnél rakott indexet, mert nem tudja hogy kell közlekedni körforgalomnál. Hiába az ABS/ASR/ESP/ÁCS/FHM meg mittom milyen rövidítések vannak, csúsztam egy-két métert... :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is a cég kapja, hanem én, mert van megbízásom arról, hogy vezethetem az autójukat és minden anyagi és egyébfelelősség az enyém. :D

Fehérváron már sikerült egy körforgalomba becsúsznom. Mammer, szutyuki, indexel jobbra, gondoltam kimegy korábban. A fhaszht. A hülyéje a belépésnél rakott indexet, mert nem tudja hogy kell közlekedni körforgalomnál. Hiába az ABS/ASR/ESP/ÁCS/FHM meg mittom milyen rövidítések vannak, csúsztam egy-két métert... :)

Nem lehet már hinni senkinek, a körforgalmat meg különösen sokan nem tudják használni.

Akármilyen technika sem képes helyettesíteni a megfelelő gumit.

Ha meg a tiéd a felelősség, de nem biztosítják a megfelelően biztonságos eszközt, akkor nem szabad addig használni. Mondjuk most még talán lehet óvatosan közlekedni (bár már most is erősen kezd ajánlott lenni a téli szerintem), de ha tovább húzzák, akkor nemet kell mondani.

Amúgy meg ilyen sürgős dolognál nem lehet Ágikát és az egyéb bürökratikus dolgot kikerüli és egyből valami főnöknek szólni, hogy "soron kívül" intézzék el, mert ha leamortizálod a vasat, akkor az nem csak neked deficit, hanem a cégnek is kiesik addig a bevételből?

Sajnos az ilyen aktatologatós oldalon nem szokták az ilyen dolgok fontosságát felfogni és neked kell rájárni, hogy intéződjön.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet már hinni senkinek, a körforgalmat meg különösen sokan nem tudják használni.

Akármilyen technika sem képes helyettesíteni a megfelelő gumit.

Ha meg a tiéd a felelősség, de nem biztosítják a megfelelően biztonságos eszközt, akkor nem szabad addig használni. Mondjuk most még talán lehet óvatosan közlekedni (bár már most is erősen kezd ajánlott lenni a téli szerintem), de ha tovább húzzák, akkor nemet kell mondani.

Amúgy meg ilyen sürgős dolognál nem lehet Ágikát és az egyéb bürökratikus dolgot kikerüli és egyből valami főnöknek szólni, hogy "soron kívül" intézzék el, mert ha leamortizálod a vasat, akkor az nem csak neked deficit, hanem a cégnek is kiesik addig a bevételből?

Sajnos az ilyen aktatologatós oldalon nem szokták az ilyen dolgok fontosságát felfogni és neked kell rájárni, hogy intéződjön.

Hiába tagadom meg a vezetését, akkor vezeti más így a többiek és én ugyanúgy veszélyben vagyunk (ismervén főnököm vezetési stílusát). Főnököm meg annyit mondott a gumicserés kérdésemre, hogy: "Majd szólnak és akkor". :D Sajnos nem nagyon lehet kikerülni, neki azért van egy irodája, hogy ezeket intézze, valamint a menetleveket is ő számolja el. Csak azt nem értem, hogy miért egy ilyen tudatlan embert tettek be, akinek fogalma sincs az autókról és a közlekedésbiztonságról. Magyarország 2009. :)

Munkatársamnak meg azt mondta az Ágika, hogy majd ha defektet kap, akkor menjen el vele szervizbe és kicserélik ott a pótkerékre vagy egyből meg is csinálják. Hülyeez. :D Opel Movano 2.5CDTi-t vezet, rajta egy kosarasemelő felépítménnyel és nincs kerékkulcs az autóban. :D

Link to comment
Megosztás:

Hiába tagadom meg a vezetését, akkor vezeti más így a többiek és én ugyanúgy veszélyben vagyunk (ismervén főnököm vezetési stílusát). Főnököm meg annyit mondott a gumicserés kérdésemre, hogy: "Majd szólnak és akkor". :D Sajnos nem nagyon lehet kikerülni, neki azért van egy irodája, hogy ezeket intézze, valamint a menetleveket is ő számolja el. Csak azt nem értem, hogy miért egy ilyen tudatlan embert tettek be, akinek fogalma sincs az autókról és a közlekedésbiztonságról. Magyarország 2009. :)

Munkatársamnak meg azt mondta az Ágika, hogy majd ha defektet kap, akkor menjen el vele szervizbe és kicserélik ott a pótkerékre vagy egyből meg is csinálják. Hülyeez. :D Opel Movano 2.5CDTi-t vezet, rajta egy kosarasemelő felépítménnyel és nincs kerékkulcs az autóban. :D

Vajon miért nem csodálkozom... :D

Amúgy meg van még két lehetőséged: a vészesebb időszakokra szabit veszel ki és akkor nem te kerülsz bajba, hogy a xar időben xar gumikkal mész, a másik meg a "defekt" :D és még tönkre sem kell tenni a gumit, csak szépen leeresztni mind a négyet. Ugyebár előfordulhat, hogy rossz környéken parkolsz... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Egyébként szerintetek mennyi észre utal ez a kis történet.

Tegnap beülök fosvágenbe, indít, 3 henger, majd négy gázadásra. Elindulok, megyek a kis boltba vele, érzem hogy pattog az úton és eszembe jutott, hogy 3 fok van kint, szakad az eső és nyári gumik vannak felszerelve a verdára. Namondom majd felhívom a gépjármű előadóm, hogy cserélni kéne télire.

9 óra, felhívom Ágikát. Elmondom a bánatom, erre ő: Először engedélyeztetni kell a vezérigazgatóval, amint ez megvan, árajánlatot kell kérni a gumistól a felszerelésről, amint ez megvan és a vezérigazgató elfogadja az árajánlatot, akkor fel lehet menni pestre a gumihotelben, ahol tárolva vannak a fosvágen télijei, aztán azzal elmenni gumishoz, ahol kértünk árajánlatot, felszereli, számla, vissza gumihotelbe, lerakni a nyárit, majd a Fiumei úton lévő központba bevinni a számlát Ágikának.

Hülyék ezek komolyan. :D

sc0ZnksrKYi1EHw8lZj9KNySp3Y__www.kepfeltoltes.hu_.gif

Link to comment
Megosztás:

Vajon miért nem csodálkozom... :)

Amúgy meg van még két lehetőséged: a vészesebb időszakokra szabit veszel ki és akkor nem te kerülsz bajba, hogy a xar időben xar gumikkal mész, a másik meg a "defekt" :D és még tönkre sem kell tenni a gumit, csak szépen leeresztni mind a négyet. Ugyebár előfordulhat, hogy rossz környéken parkolsz... :D :D

Hja, számtalanszor kell a sínek között kocsikáznom... :D

Mindegy, ma szabadság, valamint okt23-tól Nov1-ig is szabadság, akkor meg úgyis főnököm vezeti, boruljon ő az árokba, ne én. :D

A másik amit nem értek, hogy a gumik miért nem lehetnek tárolva itt fehérváron. Mindegyiknek itt van, csak a két fosvágené nincsen. Akár még én is átszerelem ha felnin lenne... :D

Link to comment
Megosztás:

Lassan de biztosan. Én meg nem bírom rávenni magam, hogy kimenjek Gizit csinálgatni. :) Hideg van... :D

Akkor nálatok hamarabb beköszöntött a tél. :D

Akkor tessék szépen meleget csinálni és a Gizust pontra tenni. :D

Jaja...itt már egy hete tél van és 4 napja havazik. Persze csak gamatkodik... :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor tessék szépen meleget csinálni és a Gizust pontra tenni. :D

Jaja...itt már egy hete tél van és 4 napja havazik. Persze csak gamatkodik... :D

Bent áll a garázsban, csak nincs akna, így nem tudok nekikezdeni a szerelésnek. Le akarom szedni az indítómotort, meg majd olajat is akarok cserélni. Kint a sógoréknál van akna, de ha meg kimegyek, akkor nemigen van idő Gizire, mert ha holnap sem esik az eső, akkor megyünk aratni. :)

Link to comment
Megosztás:

pont erre lennék kiváncsi. csak mert igy az elsőt felhivtam elpanaszoltam neki a problémám h termosztátot kell cserélni és 47e lett a vége :D

Lottóreklám... MENNYI? :D :) :D :D Aztak*rva... jósok...:S Sajnos nemtok segíteni...debreceni vagyok... de szerintem szalonnal meg nagynevű szervizekkel próbálkozni se szabad. csakis "háztáji" emberrel. 47ezer... úristen

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.