Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hát sok értelme nem volt neki

Jobban tennéd ha valahonnan illetéktelenkednél egy 90-es táblát és az első városvégi kereszteződés után kitennéd egy karóra... :D -_-

sanya

a második képet vedd le!!!!!!!!!!!!!!!!

ja a kulcskészlet amit hoztál nem torx készlet, hanem spec olyan dugókulcs készlet, ami lesarkazott csavarokara is rá tud harapni, illetve nem fogja lesarkalni a csavarokat. ilyenre is szükségem van, mert frissíteni kell a meglévő készletet... de még ráért volna :D

rápróbáltam pár csavarra, és hol passzolt hol nem... aztán utánanézegettem, és emlékeimet felfrissítve rá is jöttem az árulásra

Felejtsd el.. mf1.gif

Mondtam, hogy van az enyémfajta is -az tuti jó torx csavarhoz is de neeeem B) neked az olcsóbbik kellett :rolleyes: vigyem a másik fajta készletet is? <_<

Link to comment
Megosztás:

Jobban tennéd ha valahonnan illetéktelenkednél egy 90-es táblát és az első városvégi kereszteződés után kitennéd egy karóra... B) :D

Felejtsd el.. mf1.gif

Mondtam, hogy van az enyémfajta is -az tuti jó torx csavarhoz is de neeeem -_- neked az olcsóbbik kellett :rolleyes: vigyem a másik fajta készletet is? <_<

de a tied is ugyan ez mint az enyém a fejeket nézve, mert a nyílást láttam.

ha arra jársz érdeklődhetsz egy csak dugókulcs készletet ami torx

olyanból van külön is.

Link to comment
Megosztás:

Az enyémmel leborzoltam a főtengely végéről az ékszíjtárcsáét (így kerültek a helyükre saválló imbuszok) a szelepfedél csavarjai helyett hatlapfejűek, stb... Mondom, az enyém tutira jó torxhoz :rolleyes: de ha arra járok legközelebb akkor megnézem neked.. <_<

Link to comment
Megosztás:

Az enyémmel leborzoltam a főtengely végéről az ékszíjtárcsáét (így kerültek a helyükre saválló imbuszok) a szelepfedél csavarjai helyett hatlapfejűek, stb... Mondom, az enyém tutira jó torxhoz :rolleyes: de ha arra járok legközelebb akkor megnézem neked.. <_<

ezzel is le lehetszedni,csak nem 100igrávaló

de mondom, ha bemész, és mondod, hogy torxkell akkor annak sarkasabbak a kiképzései.

Link to comment
Megosztás:

ha tényleg így van

vegyél egy komplett donor autót, amiesetlegjobban fel is van szerelve is mint a tiéd, elektromos cuccok stbstb, és kresgéljegy szerelőt, aki saját műhellyel rendelkezik, és van referenciája is.

így 2-3 száz ezer +ból lesz egy 100lovas autód, amiben van már egy két extra is, illetveha kiárulgatod a donorból, ami neked nem kell, akkor olcsóblesz

16os felni nem gond, csak nagyon peres gumival. SP Zolinak is az van alatta.

sokminden van rá.

legegyszerűbb aszilikon spray,vagy zsír

ezek nem annyira tartósak egy két hónap, de olcsó és egyszerű alkalmazni

Invinek festve van bumper festékkel, és időközönként szilikonnal áttörölgetve.

én most vettem 500Ft értegy spray-t ami elvileg műanyag és gumi ápoló... még nem próbáltam ki az eső miatt.

srácok, a 195/45 nem nagyon peres...<_<

165/40R16 már pereske :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

vmi ötlet hova vigyem? sajnos már van rossz élményem szervizből, így már csak olyan helyre viszem amit ajánlanak...

esetleg vmi tipp motortuninghoz?:rolleyes:

Ha pesti vagy, akkor pl Patyi Laciékhoz viheted a 13 ker Tatai u. 70-be.

Ahogy mondták, a C16SE cuccait tudod átpakolni a motorodra, ezzel 100LE is lehet a motorod,

és nem kell papírozni. A cuccok és az átépítés cirka 100e körüli kategória.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken jöttem rá, ho-ho-hó, lejár a műszakim! :rolleyes:

Gyorsan lépni kellett, és Békéscsabára a Meszlényiékhez vittem. (R e n a u l t Régebben dolgoztam náluk, behúztunk nekik jó pár kilométer UTP kábelt!)

Előbb átnézték, utána ment a vizsgasorra.

Szerencsére semmit nem kellett cserélni, elsőre átment! <_<

A két év alatt alig 12 ezret mentem.

Hétközben cégest használok, csak ha a családot kell fuvarozni, akkor állok ki a garázsból.

Cakk-pakk 16 ezret meg egy kicsit fizettem!

Sok volt?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken jöttem rá, ho-ho-hó, lejár a műszakim! <_<

Gyorsan lépni kellett, és Békéscsabára a Meszlényiékhez vittem. (R e n a u l t Régebben dolgoztam náluk, behúztunk nekik jó pár kilométer UTP kábelt!)

Előbb átnézték, utána ment a vizsgasorra.

Szerencsére semmit nem kellett cserélni, elsőre átment! -_-

A két év alatt alig 12 ezret mentem.

Hétközben cégest használok, csak ha a családot kell fuvarozni, akkor állok ki a garázsból.

Cakk-pakk 16 ezret meg egy kicsit fizettem!

Sok volt?

Kb ennyi a vizsgadíj. :D

Nekem sajnos nem lesz ilyen occsó, bár van rá lehetőségem, hogy egy 20-asért ragasszanak egy plaketettet a rendszámra és egy matricát a forgalmiba, de inkább nem.

Eddigi lista: Bosal hátsó dob 8650Ft, kettő hátsó lengéscsillapító 14000Ft, első fékbetétek 6-8000Ft. Valamint még a hátsó fékeket kell megnézni és a kasznit is rendbe kell rakni. Meg vennem kell kettő darab 14"-os téligumit. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Pénteken jöttem rá, ho-ho-hó, lejár a műszakim! :rolleyes:

Gyorsan lépni kellett, és Békéscsabára a Meszlényiékhez vittem. (R e n a u l t Régebben dolgoztam náluk, behúztunk nekik jó pár kilométer UTP kábelt!)

Előbb átnézték, utána ment a vizsgasorra.

Szerencsére semmit nem kellett cserélni, elsőre átment! <_<

A két év alatt alig 12 ezret mentem.

Hétközben cégest használok, csak ha a családot kell fuvarozni, akkor állok ki a garázsból.

Cakk-pakk 16 ezret meg egy kicsit fizettem!

Sok volt?

Nem, sőt meglepően kevés. :D

Link to comment
Megosztás:

szíp nap volt... volt egy newpest-Monor-Kiskunfélegyháza-Csepel-Lágymányos-newpest-haza köröm. Nem számoltam össze hogy hány roncsot láttam az út szélén ;) A legdurvább a 4-es úton volt amit láttam, Üllő felé. Egy teherótó állt az út szélén, mögötte sünimobil, és a teher eleje eléggé megnyomva. Aztán találtam még valamit: egy bordó F astrát kb 2-3 méterrel lejjebb az árokban. Nem tudom hogy sedan volt vagy 5ajtós :rolleyes: úgy be volt tolva a hátulja :lol: Fater mellett meg lezúztak egy (asszem) daewoot. Egymás mellett mentek, sárgult a lámpa. Fater nem szokott átslisszolósat játszani, de ez annyira éppen sárga volt hogy még ő is gázra lépett. Mellette, kicsit előtte volt a daewo. Nah ő úgy gondolta hogy inkább satuzik B) (kár hogy a mögötte levő nem így gondolta. Ő még át akart férni, franc se gondolta hogy ez a májsztró pirosnak nézi a zöldessárgát. csattant keményen asszongya apu. -_- Gyerekek, mindenki elfelejtett vezetni a nyáron? :D ennyi szerencsétlen hülyeség miatti balesetet nem láttam nemtom mióta :D

Jah faterral elmetünk autónézni. 2 jó hír. Ribi marad, csávóka látatlanba asszondta hogy 50 és 250 közöttért számítják be állapottól függően. Ennyiért kapják be :D Másik, apu kipróbált egy G astra caravant, de nem tetszett neki, mert hátul alig van nagyobb hely benne mint a Ribiben. Ellenben beleszeretett a zafirába :D Sőt... nekem is tetszik <_< 2 kiszemelt van, de holnapra beterveztünk egy Zafira-kört. Megnézünk vagy 6-t :D

Link to comment
Megosztás:

szíp nap volt... volt egy newpest-Monor-Kiskunfélegyháza-Csepel-Lágymányos-newpest-haza köröm. Nem számoltam össze hogy hány roncsot láttam az út szélén ;) A legdurvább a 4-es úton volt amit láttam, Üllő felé. Egy teherótó állt az út szélén, mögötte sünimobil, és a teher eleje eléggé megnyomva. Aztán találtam még valamit: egy bordó F astrát kb 2-3 méterrel lejjebb az árokban. Nem tudom hogy sedan volt vagy 5ajtós :rolleyes: úgy be volt tolva a hátulja :lol: Fater mellett meg lezúztak egy (asszem) daewoot. Egymás mellett mentek, sárgult a lámpa. Fater nem szokott átslisszolósat játszani, de ez annyira éppen sárga volt hogy még ő is gázra lépett. Mellette, kicsit előtte volt a daewo. Nah ő úgy gondolta hogy inkább satuzik B) (kár hogy a mögötte levő nem így gondolta. Ő még át akart férni, franc se gondolta hogy ez a májsztró pirosnak nézi a zöldessárgát. csattant keményen asszongya apu. -_- Gyerekek, mindenki elfelejtett vezetni a nyáron? :D ennyi szerencsétlen hülyeség miatti balesetet nem láttam nemtom mióta :D

Jah faterral elmetünk autónézni. 2 jó hír. Ribi marad, csávóka látatlanba asszondta hogy 50 és 250 közöttért számítják be állapottól függően. Ennyiért kapják be :D Másik, apu kipróbált egy G astra caravant, de nem tetszett neki, mert hátul alig van nagyobb hely benne mint a Ribiben. Ellenben beleszeretett a zafirába :D Sőt... nekem is tetszik <_< 2 kiszemelt van, de holnapra beterveztünk egy Zafira-kört. Megnézünk vagy 6-t ;)

Ezek szerint igen! :D

Link to comment
Megosztás:

....

Gyerekek, mindenki elfelejtett vezetni a nyáron? -_- ennyi szerencsétlen hülyeség miatti balesetet nem láttam nemtom mióta :D

Jah faterral elmetünk autónézni. 2 jó hír. Ribi marad, csávóka látatlanba asszondta hogy 50 és 250 közöttért számítják be állapottól függően. Ennyiért kapják be :D Másik, apu kipróbált egy G astra caravant, de nem tetszett neki, mert hátul alig van nagyobb hely benne mint a Ribiben. Ellenben beleszeretett a zafirába :D Sőt... nekem is tetszik :rolleyes: 2 kiszemelt van, de holnapra beterveztünk egy Zafira-kört. Megnézünk vagy 6-t :D

Tartok a vasútállomásra délután, jobb oldalt vészvillogóval egy H2 Hammer. (:D ;)) Előtte egy suzuki, menetirányhelyesen (van ilyen szó? B)), dobok egy balra indexet, kerülöm ki, látom jönnek szembe, hopp spuri, erre majom szutyikis elindul, kicsit bal irányba. Ujjam szintén nem fért volna a két sárvédő közé. <_< És a tükrök is hobbiból vannak az autókon. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Tartok a vasútállomásra délután, jobb oldalt vészvillogóval egy H2 Hammer. (B) :D) Előtte egy suzuki, menetirányhelyesen (van ilyen szó? -_-), dobok egy balra indexet, kerülöm ki, látom jönnek szembe, hopp spuri, erre majom szutyikis elindul, kicsit bal irányba. Ujjam szintén nem fért volna a két sárvédő közé. <_< És a tükrök is hobbiból vannak az autókon. ;)

perszee, azokat csak azért teszik az autókra hogy legyen lehetőség újabb extrákat eladni hozzá (fűthetőség-villanyosállítóság-fényezhetőség) Mint az ablakok is. Ahogy elnéztem, csak a szélvédő kell az autókra. Többeknek elég annyi. (legalábbis azthiszik :D )

20091012_014_www.kepfeltoltes.hu_.jpg itt tartunk. :rolleyes:

az egy héttel ezelőtti, az 1.7 D topicban van :lol:

Valaki tudja hogy az előző generációs berlingo-n milyen felnik voltak? (lyukosztás érdekelne igazából) nagybátyámét tk-ra vágta egy sietős focus még nyár elején, de a téli kerekei megvannak, és csak egy telet futottak. (nála az annyi mint nálam egy hét :D ) szerintetek rámegy a ribire?

Link to comment
Megosztás:

Valaki tudja hogy az előző generációs berlingo-n milyen felnik voltak? (lyukosztás érdekelne igazából) nagybátyámét tk-ra vágta egy sietős focus még nyár elején, de a téli kerekei megvannak, és csak egy telet futottak. (nála az annyi mint nálam egy hét :rolleyes: ) szerintetek rámegy a ribire?

Katalógus szerint 4*108-asok.

Link to comment
Megosztás:

Katalógus szerint 4*108-asok.

Jaja, Citroen, Peugeot, Ford 4x108-as (utóbbinak más az agymérete). A gumi mekkora rajta?

köszi szépen. :rolleyes: kár :D

nemtom a pontos méreteit. Még csak hallottam, meg megbeszéltük hogy majd megnézzük. Annyit tudok róluk hogy 14-es dzsári felnik, egyharmad teles gumikkal. <_<

Link to comment
Megosztás:

amibe eredetileg nem fordulatszámmérős műszerfal van abba lehet berakatni ojat?

Igen, lehet ojat. A W számra kell figyelni, a fordulatszámmérő kiosztására (benzinesnél 7000-ig van skálázva, kivétel GSi, ott 8000). Nem árt figyelni, hogy az üzemanyagszint-mérő F Astrában 50-ig van skálázva, Vectrában 60-ig. Valamint a hőfokjelző se mindegy, hogy milyen kiosztású, mert hülyeséget mutathat.

Link to comment
Megosztás:

Igen, lehet ojat. A W számra kell figyelni, a fordulatszámmérő kiosztására (benzinesnél 7000-ig van skálázva, kivétel GSi, ott 8000). Nem árt figyelni, hogy az üzemanyagszint-mérő F Astrában 50-ig van skálázva, Vectrában 60-ig. Valamint a hőfokjelző se mindegy, hogy milyen kiosztású, mert hülyeséget mutathat.

magyarul?:$ ojat keressek aminek a w száma annyi mint a mostaninak és ha lehet astrából ami nem gsi?

Link to comment
Megosztás:

magyarul?:$ ojat keressek aminek a w száma annyi mint a mostaninak és ha lehet astrából ami nem gsi?

olyat!

h a w szám egyezzen( de ez a legkevésbé fontosabb, csak VDO órád legyen, mert akkor átrakható, esetlegesen kisebb nagyobb átalakításokkal)

7000RMP

50literes tank

és a hőfokmérő skálája legyen ugyan olyan mint a tiéd, de ez is kiküszöbölhető az egyvezetékes jeladó cseréjével, csak akkor azt is kérd, illetve a km órára menő csatiból is kérj legaláb egyet, mert ha nincs bevezetékelve, akkor szükséged lesz egy olyan csatlakozószemre, olyat meg másképpen nem szerzel!

Link to comment
Megosztás:

faterom nézegeti,hogy mi lesz ebből a madáretetőből, és meg is kérdezte, hogy ez már társas madár ház lesz? :D

aztán komolyra fordította a szót, és a plexi láttán felvetette, hogy ezek szoktak világítani is, ez is világítson.

hát rajtam nem múlott :

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=e81884869...&aid=161532

http://xfree.hu/kep_show.tvn?aid=161532&am...56953&sort=

Link to comment
Megosztás:

olyat!

h a w szám egyezzen( de ez a legkevésbé fontosabb, csak VDO órád legyen, mert akkor átrakható, esetlegesen kisebb nagyobb átalakításokkal)

7000RMP

50literes tank

és a hőfokmérő skálája legyen ugyan olyan mint a tiéd, de ez is kiküszöbölhető az egyvezetékes jeladó cseréjével, csak akkor azt is kérd, illetve a km órára menő csatiból is kérj legaláb egyet, mert ha nincs bevezetékelve, akkor szükséged lesz egy olyan csatlakozószemre, olyat meg másképpen nem szerzel!

Tiltakozom! Nekem azt mondták az Opel bótban, hogy egyvezetékesből csak egyfajta van, nincs olyan hogy egyik órához ilyen, a másikhoz meg olyan! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.