Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

óra szerint tudja a 155-t B) (jó, gps-el már annyira nem, de azé' van az óra hogy azt nézzem) :D Novy, köcc, láttuk mi is az F-eket, de ha már "új" akkor már legyen G. F-ből elvétve vannak a 2000 utáni klímásak, vagy oda van írva a hirdetésbe, de az autóba nincs benne :D Egyik csávóka meg is mutatta hogy van benne, és erre bekapcsolta a ventilátort <_< komolyan azthitte hogy az klíma, vagy csak megnyekkent agyilag? -_- nemtom, de már nem is érdekel :rolleyes:

nah mentünk moziba, amíg nem érek haza írni tilos, majd ha megjöttem akkor lehet :D ;)

Link to comment
Megosztás:

óra szerint tudja a 155-t :D (jó, gps-el már annyira nem, de azé' van az óra hogy azt nézzem) :D Novy, köcc, láttuk mi is az F-eket, de ha már "új" akkor már legyen G. F-ből elvétve vannak a 2000 utáni klímásak, vagy oda van írva a hirdetésbe, de az autóba nincs benne :D Egyik csávóka meg is mutatta hogy van benne, és erre bekapcsolta a ventilátort <_< komolyan azthitte hogy az klíma, vagy csak megnyekkent agyilag? -_- nemtom, de már nem is érdekel :rolleyes:

nah mentünk moziba, amíg nem érek haza írni tilos, majd ha megjöttem akkor lehet ;) :lol:

Nabaaaaaazzz!! Akkor nekem is üzemel a klímám! B)

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz. Milyen gáz lett volna meglöketni hátulról. Bocsi, nem volt szándékos kifizetem a kárt, ugye tud szerezni bontott lököst? :D

Hogyne oszt majd összetöröm az enyémet... :rolleyes: az meg hogy múzális bömös...kit érdekel? <_< :D na jó csak vicc..:D

Ilyen Oldtimer géppel én már ki se mernék menni az utakra...elmegyek a tuskóba..és a parkolóba valaki a tuskógazdaságos szutyokival meghúzza az oldalát. -_-

óra szerint tudja a 155-t B)

Tessék...:lol: az 1.7DR ;)

Na srácok mentem. Jók legyetek, havat jeget ne egyeteke. És városban mindenki tartsa be a 120km/h-t! ( figyeljünk oda egymásra ) :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem sem megy tiltásig. 5500nál tiltana, de az 5000-t se nagyon éri el és ott már nagyon elfogyott a motor. :rolleyes: Kell neki jópár km, mire eléri.

A tied nem 6000-nél tilt?

Amúgy érdekesek ezek a 213 egy 1.4 Astrával videjók. Milyen áttétel van benne? Mert az enyém 4-ben leforog 175-nél, 5-ben meg ~250 lenne, ha bírná <_< Ez meg 213nál pirosba ver?

Link to comment
Megosztás:

A tied nem 6000-nél tilt?

Amúgy érdekesek ezek a 213 egy 1.4 Astrával videjók. Milyen áttétel van benne? Mert az enyém 4-ben leforog 175-nél, 5-ben meg ~250 lenne, ha bírná :rolleyes: Ez meg 213nál pirosba ver?

Én egyszer padlóztam ellenszélben 5-ben csak 135-ig bírta, visszaváltottam akkor felkúszott 145-íg és úgy már tartotta felkapcsolás után is. Kár ezt erőltetni ekkora mocinak szinte már a 130-is sok hosszútávon, meg ekkor már zabál mint állat.

Link to comment
Megosztás:

megjöttema tokaji taliról

sajna később érkeztem, mint a többiek, de egész jó volt.

volt pár egész szép autó, meg majd egész széppé váló autó.

pestiek is voltak meg Dáwid flé lakó srácc is volt.

valami van ott a vízben, vagy nemtom, de ez a srácc is olyan magas volt, hogy ihaj :rolleyes:

két oklevelet kaptam, a legfiatalabb, és a leghangosabb autóét <_<

ja igen

Sanya ment egy kis kört az enyémmel, és picit lépett neki, így legalább hallottam egy kicsit, milyen a hangja, meglepően nagy :D

Link to comment
Megosztás:

megjöttema tokaji taliról

sajna később érkeztem, mint a többiek, de egész jó volt.

volt pár egész szép autó, meg majd egész széppé váló autó.

pestiek is voltak meg Dáwid flé lakó srácc is volt.

valami van ott a vízben, vagy nemtom, de ez a srácc is olyan magas volt, hogy ihaj :D

két oklevelet kaptam, a legfiatalabb, és a leghangosabb autóét -_-

ja igen

Sanya ment egy kis kört az enyémmel, és picit lépett neki, így legalább hallottam egy kicsit, milyen a hangja, meglepően nagy B)

nincs keret kipuffogóra? ;) :D <_<

ki volt a felémlevő? meg merrefeléfelém? :D (jah, meg nem egy piros egynyócas kadett-al vót? :rolleyes: )

Barátnőmmel elmentünk moziba. Még oda se értünk, már megvolt a műsor, kíváncsi vagyok hírekben lesz -e valami belőle. XV. Ker. Szentmihályi sztrít, Pólus után picivel, fekete F astra sedan, kicsit romosan (értsd elveszett az eleje) keresztbe fordulva, a belső sávban. A szembe-sávban egy (talán) Kalos, aminek szintén nem igazán volt eleje, ellenben az onnan hiányzó elemeket pótolta egy rendőr octavia, illetve ami maradt belőle. A végleges állapotban a sünimobil a szembe-sávban, menetiránnyal szemben épült össze a Kalossal, ami szinte a lámpa alatti vonalnál volt. Tök úgy nézett ki mintha a rendőr-octavia a pirosnál álló Kalosba szántott volna bele. Fél 9-kor még ott terelgették a népeket, mentők tűzoltók kint, a mentőben volt valaki, de hadonászva-artikulálva kiabált az ottankiakkal, úgyhogy nagyon nagy baja remélhetőleg nem volt, többet meg nem láttam. Elmentünk az Arena-ba, moziztunk, hazamentünk. Visszafelé, éjfél után valamivel arra jöttem és még pakolták az octaviát a szállítósótóra. A Szentmihályi kompletten le volt zárva egy darabig azon a szakaszon, ami egy 2x3 sávos részen azért nem gyenge. (jó abbal 2x1 kanyarodósáv, de akkor is lecsukták azt is egy kicsit. Utána kanyarodni már lehetett.

Link to comment
Megosztás:

megjöttema tokaji taliról

sajna később érkeztem, mint a többiek, de egész jó volt.

volt pár egész szép autó, meg majd egész széppé váló autó.

pestiek is voltak meg Dáwid flé lakó srácc is volt.

valami van ott a vízben, vagy nemtom, de ez a srácc is olyan magas volt, hogy ihaj :D

két oklevelet kaptam, a legfiatalabb, és a leghangosabb autóét ;)

ja igen

Sanya ment egy kis kört az enyémmel, és picit lépett neki, így legalább hallottam egy kicsit, milyen a hangja, meglepően nagy :lol:

Akkor neked jól telt a nap! :D

Eredetileg mi meg szerelni akartunk, végül aratás lett.....volna, ha nem szivat minket a kombájn. Tettem fel egy pár képet.. Kimegyünk aratni, kb. 1 óra múlva megadja magát a vágóasztalon 1-2 kuplung. Csere, majd folytat meló, 20 perc aratás után megadja magát variátor, ami a ferdefelhordó sebességét állítja. :rolleyes: Tegnap vagy 2-szer kellett hazamenni a szerelések miatt. Késő délutánra sikerült megcsinálni, megint kimentünk és kb. 40 perc meló után megadta a hűtőventillátor szíjfeszítőjének a csapágya! <_< :D Este 8-kor kint a földön szétkaptuk, majd megindul a telefonálgatás, hogy van e valakinek ilyen csapágy. A kombájnt nem tudtuk hazahozni, mert felfőzné a fizet, így kint maradt. Ma, hogy esik az eső, az is meg lesz operálva. Én kimaradok belőle, mert kiakasztott. Ilyen még nem volt, hogy ennyi probléma legyen egy nap...

A múlkor elmentünk aratni egy emberkének, erre nem tudtunk bemenni a földre, mert nem fért át a kombájn a hídon. Le kellett bontani a betonkerítést! -_- Íme Ahol bejelöltem, ott is olyan kerítés volt, mint a másik oldalon. Apró vágóasztal+kombájn! B) Itt már a döntögetés vége látszik, mert segítettem és nem tudtam megörökíteni! :D

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked jól telt a nap! :D

Eredetileg mi meg szerelni akartunk, végül aratás lett.....volna, ha nem szivat minket a kombájn. Kimegyünk aratni, kb. 1 óra múlva megadja magát a vágóasztalon 1-2 kuplung. Csere, majd folytat meló, 20 perc aratás után megadja magát variátor, ami a ferdefelhordó sebességét állítja. :rolleyes: Tegnap vagy 2-szer kellett hazamenni a szerelések miatt. Késő délutánra sikerült megcsinálni, megint kimentünk és kb. 40 perc meló után megadta a hűtőventillátor szíjfeszítőjének a csapágya! <_< :D Este 8-kor kint a földön szétkaptuk, majd megindul a telefonálgatás, hogy van e valakinek ilyen csapágy. A kombájnt nem tudtuk hazahozni, mert felfőzné a fizet, így kint maradt. Ma, hogy esik az eső, az is meg lesz operálva. Én kimaradok belőle, mert kiakasztott. Ilyen még nem volt, hogy ennyi probléma legyen egy nap...

A múlkor elmentünk aratni egy emberkének, erre nem tudtunk bemenni a földre, mert nem fért át a kombájn a hídon. Le kellett bontani a betonkerítést! -_- Íme Ahol bejelöltem, ott is olyan kerítés volt, mint a másik oldalon. Apró vágóasztal+kombájn! B) Itt már a döntögetés vége látszik, mert segítettem és nem tudtam megörökíteni! :D

Majd lesz egy olyan topicunk, hogy kombájn melegen leáll, nem indul. :lol: A vágóasztalt nem lehet levenni róla, úgy nem fért volna be a hídon? Vagy ő ezt nem tudta? ;)

Link to comment
Megosztás:

A vágóasztalt nem lehet levenni róla, úgy nem fért volna be a hídon? Vagy ő ezt nem tudta? :rolleyes:

Úgy át tudott volna menni, de a túloldalon nem tudta felvenni az asztalt, mert a híd után már ott volt a napraforgó. A sógor hajtja a kombájn, ő beviszi mindenhova, de itt akkor elég nagy területen letarolta volna a napraforgót. Jövőre kisebb vágóasztalt veszünk! <_<

Link to comment
Megosztás:

Úgy át tudott volna menni, de a túloldalon nem tudta felvenni az asztalt, mert a híd után már ott volt a napraforgó. A sógor hajtja a kombájn, ő beviszi mindenhova, de itt akkor elég nagy területen letarolta volna a napraforgót. Jövőre kisebb vágóasztalt veszünk! <_<

Ja-ja jó duma.. :D gazduram lekaszáljuk szívesen a napraforgót, csak le kel bontan a fél házat, istállót, csűrt...stb. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Unalmas lenne a nap, ha nem bontanánk! :D -_- Egyébként az illető mondta, hogy borítsuk ki a betonoszlopokat! :D Neki kellett levágni a napraforgót, nem nekünk!

Még zsenge lánykoromban gyakran jártunk a rokonokhoz falura. Ott úgy voltak a kertek, hogy a végük nyitott volt az akkori tsz-földekre. Csúsztattál némi pénzt a Steigeresnek, és tett egy kanyart a kertbe, megis volt szántva, csak a sarkokat kellett megbökni ásóval. Előző évben cseréltük a kaput, és egy nagy betonoszlop le lett döntve. Tele volt vassal, szétverni nem lehetett, hol voltak akkoriban még a Hiltik, hátrahúztuk a kertbe traktorral és elástuk. Most meg jött előre nagy büszkén a krapek aki a megszántotta a kertet, hogy beleakadt vmibe az eke, de nem gond, hurkolt rá láncot, és kihúzta. <_< Hova tegye, hogy ne legyen útban? :rolleyes: Kösz szépen, úgylátszik nem ástuk elég mélyre. B)

Link to comment
Megosztás:

Még zsenge lánykoromban gyakran jártunk a rokonokhoz falura. Ott úgy voltak a kertek, hogy a végük nyitott volt az akkori tsz-földekre. Csúsztattál némi pénzt a Steigeresnek, és tett egy kanyart a kertbe, megis volt szántva, csak a sarkokat kellett megbökni ásóval. Előző évben cseréltük a kaput, és egy nagy betonoszlop le lett döntve. Tele volt vassal, szétverni nem lehetett, hol voltak akkoriban még a Hiltik, hátrahúztuk a kertbe traktorral és elástuk. Most meg jött előre nagy büszkén a krapek aki a megszántotta a kertet, hogy beleakadt vmibe az eke, de nem gond, hurkolt rá láncot, és kihúzta. <_< Hova tegye, hogy ne legyen útban? :rolleyes: Kösz szépen, úgylátszik nem ástuk elég mélyre. B)

:D Én is ha szántok, főleg a a kisebbik géppel, azzal megérzem, ha valamibe beleakad az eke. Ha a naggyal szántok, ott viszont az elektronika úgy állítja az ekét, hogy jó legyen és csak később veszem észre (főleg este), ha valamit kiforgat az eke.

Valamelyik nap vonultunk át egy másik földre és akinek vágtuk, mondja, hogy nem kell a vágóasztalt letenni, menjünk át, simán elfér! 6m-es úton, 9m-es vágóasztal valahogy nem illik oda. A sógor kikanyarodott a földúrtól, közben telefonált és így sikerült kivágni egy nem kicsi fát a vágóasztallal, mert beleakadt. Végül is ez is egy módja a favágásnak! -_-

Link to comment
Megosztás:

Akkor neked jól telt a nap! :D

Eredetileg mi meg szerelni akartunk, végül aratás lett.....volna, ha nem szivat minket a kombájn. Tettem fel egy pár képet.. Kimegyünk aratni, kb. 1 óra múlva megadja magát a vágóasztalon 1-2 kuplung. Csere, majd folytat meló, 20 perc aratás után megadja magát variátor, ami a ferdefelhordó sebességét állítja. :rolleyes: Tegnap vagy 2-szer kellett hazamenni a szerelések miatt. Késő délutánra sikerült megcsinálni, megint kimentünk és kb. 40 perc meló után megadta a hűtőventillátor szíjfeszítőjének a csapágya! <_< :D Este 8-kor kint a földön szétkaptuk, majd megindul a telefonálgatás, hogy van e valakinek ilyen csapágy. A kombájnt nem tudtuk hazahozni, mert felfőzné a fizet, így kint maradt. Ma, hogy esik az eső, az is meg lesz operálva. Én kimaradok belőle, mert kiakasztott. Ilyen még nem volt, hogy ennyi probléma legyen egy nap...

A múlkor elmentünk aratni egy emberkének, erre nem tudtunk bemenni a földre, mert nem fért át a kombájn a hídon. Le kellett bontani a betonkerítést! -_- Íme Ahol bejelöltem, ott is olyan kerítés volt, mint a másik oldalon. Apró vágóasztal+kombájn! B) Itt már a döntögetés vége látszik, mert segítettem és nem tudtam megörökíteni! ;)

Aratással kapcsolatosan nekem is van 1 pár ilyen sztorim....hogy sz*patott bennünket a gép...Mi úgy csináltuk hogy egy moszkvics puttonyos "kisteherrel" (izs) amiről leszedtük a puttony tetejét, meg utánna kötöttünk 1 futót a zsákba szedett gabonát hazahoztuk. Na most ez a moszkvics olyan hogy az év 365 napjában kint áll az udvaron...és hát ez kicsit megviseli...de BEINDUL ÉS MEGY! Na de... mentünk kifele aratás előtt....egyszercsak BUMM bal hátsó gumi csatt..Na akkor nagybátyám elindul visszafele gyalog egy másik gumiért. mire visszaér az 1 darab gumival, abban a pillanatban áltó helyében BUMM a jobb első is kicsattan...ekkor már telefonáltunk hogy hozzanak már és ha lehet akkor többet is. Hoztak..feltettük elindultunk. Ekkor még nem volt jogsim...(de a határba már vezettem :lol: ) és ahogy haladunk tovább azt vettem észre hogy a kormány olyan szinten húz jobbra hogy nem bírom tartani. Unokatesómtól kérdezem hogy te Jani...ez normális hogy húz jobbra? aszongya hát persze...de mondom fogd már meg..ennyire? megfogta...elrántotta a kezét. Na a jobb elsőnél a fék beragadt. akkor megint telefon...és szerelés.megjavítva. Amikor már minden klappolt és ment az aratás..a kombájn adta meg magát..aznap nekünk se lett learatva a gabona. :D

Link to comment
Megosztás:

lenne egy olyan kérdésem, hogy a Hf csavarok, azokra mekkora torx bit kellene?

vettem egy készletet, és a hf csavarokra a 9es ne megy rá teljesen, de a 10es meg lóg rajta...

a vez szíj burkolatára rátettem egy szemet, ami ráment az pont jó volt rá, se lógni nem lógott, se szorulni.

nos??

Link to comment
Megosztás:

lenne egy olyan kérdésem, hogy a Hf csavarok, azokra mekkora torx bit kellene?

vettem egy készletet, és a hf csavarokra a 9es ne megy rá teljesen, de a 10es meg lóg rajta...

a vez szíj burkolatára rátettem egy szemet, ami ráment az pont jó volt rá, se lógni nem lógott, se szorulni.

nos??

Ha novemberre ide ér a friccektől vásárolt készletem megmondom :rolleyes:

Tudom rossz volt.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.