Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ami sz.pás hogy egyszerűen nem találni normális állapotú DR motort bontva. Bárhol bárkinél keresünk:

Dízel kéne, 17DR, van?

vaaan!vaaan! azaaza turbós?

nem.

Jah akkor nem isuzu?

DR! német, szívódízel, de az AGR szelepes.

Jah olyanom nincs, de ha néha van akkor is kiveszem belőle az AGR-t.

kösz...

Dízel, 17DR kéne.

A héten hozunk haza németből két isuzut az nem jó?

eddig 3 darabot találtunk. Abból egyet HF nélkül egy nyitott fészertető alá félig beborítva tartottak, azt se tudták hogy van. egyet hoztak jó állapotban a németektől lábon, majd felénk hozzák, és megnézhetjük. Hazafelé lerohadtak vele, azóta se sikerült életre kelteni, egyet meg 3 napja hoznak holnapra... :rolleyes:

Lehet hogy beszámítódik egy G-be ha nem sikerül 2-3 héten belül elintézni ezt a motoros vergődést...

Nem találtatok donor autót? Még azt lehetne megpróbálni. Errefele van, de csillagászati áron adják... Annyiból megvan egy motorgenerál!

Link to comment
Megosztás:

ami sz.pás hogy egyszerűen nem találni normális állapotú DR motort bontva. Bárhol bárkinél keresünk:

Dízel kéne, 17DR, van?

vaaan!vaaan! azaaza turbós?

nem.

Jah akkor nem isuzu?

DR! német, szívódízel, de az AGR szelepes.

Jah olyanom nincs, de ha néha van akkor is kiveszem belőle az AGR-t.

kösz...

Dízel, 17DR kéne.

A héten hozunk haza németből két isuzut az nem jó?

eddig 3 darabot találtunk. Abból egyet HF nélkül egy nyitott fészertető alá félig beborítva tartottak, azt se tudták hogy van. egyet hoztak jó állapotban a németektől lábon, majd felénk hozzák, és megnézhetjük. Hazafelé lerohadtak vele, azóta se sikerült életre kelteni, egyet meg 3 napja hoznak holnapra... :rolleyes:

Lehet hogy beszámítódik egy G-be ha nem sikerül 2-3 héten belül elintézni ezt a motoros vergődést...

A DR-el én is meg lennék elégedve, csak az zavar hogy ez már gyakorlatilag nem tudjuk mitől megy. Ilyen értékekkel be se kéne tudni indulnia <_< :D

Drága barátom! Opel sosek kop el! Amúgy jaja eléggé ritka a bontóba a DR ami jóállapotú.

Link to comment
Megosztás:

Srácok! Az igaz hogy az F astrából az isuzu motorosok elég rossz minőségűek??? Nekem 1.7DR van és ugye már sok van benne...lassan 390ezer. egy rokonomnak ugyanez a kombi F csak isuzu motoros volt. Ráköltött valami 200ezer Forintot és ezekután is rossz volt. és ő mondta hogy a sima opel motoros astrák gyengébbek de megbízhatóbbak. Aztán azt elcserélte egy G astrára. Ez igaz hogy azok rosszabbak??? Nemtom mennyire igaz ez.

Ezt én így azért nem mondanám! Attól függ minden, hogy előtted ki használta, és mennyire gyilkolta! Amikor megvettem majdnem az első utam a szerelőhöz vezetett ( vezérlés, szűrők, olaj) és lekopogom még a motorral nem volt bajom.

194000 van óra szerint benne és az olajat 8000 km után kezdte csipegetni, már cserélni kéne, de a szint még most is jó. Fogyasztással sincs semmi baj, város 5,8 l/100km stabilan. A rekordja nyaraláskor, csavargáskor 1130 km volt egy teljes tankkal :rolleyes:

Apropó, ma voltam zöldkártyán, simán vette az akadályt, semmi abnormális füst, minden érték határon belül.

Link to comment
Megosztás:

Nem találtatok donor autót? Még azt lehetne megpróbálni.

isuzuk vannak, meg olyanok amik több kék füstöt eregetnek mint a ribi, ami azért komoly tudás. Ami itthon van egyszerűen ki van nyomva a szemük, a sok benzines lábú balpöcs, szarrátaposta mindet. Kintről behozni meg... :rolleyes: ha már ennyit b-szakszunk vehetünk újabbat is. <_<

Link to comment
Megosztás:

Ezt én így azért nem mondanám! Attól függ minden, hogy előtted ki használta, és mennyire gyilkolta! Amikor megvettem majdnem az első utam a szerelőhöz vezetett ( vezérlés, szűrők, olaj) és lekopogom még a motorral nem volt bajom.

194000 van óra szerint benne és az olajat 8000 km után kezdte csipegetni, már cserélni kéne, de a szint még most is jó. Fogyasztással sincs semmi baj, város 5,8 l/100km stabilan. A rekordja nyaraláskor, csavargáskor 1130 km volt egy teljes tankkal :rolleyes:

Na azzal nekem sincs bajom. 4-5l/100km városban. Néha azon gondolkodom, hogy ez az autó gázolajgőzzel is megy. Legutóbb 4,5-re jött ki a fogyi. Ha egyszel eladom az autót, arra gondoltam, hogy ezt a motort beleteszem az új autóba. <_<

Link to comment
Megosztás:

Drága barátom! Opel sosek kop el! Amúgy jaja eléggé ritka a bontóba a DR ami jóállapotú.

A f.szt nem. 18-as kompresszió neked nem kopás? :rolleyes: :D <_< :D

Na azzal nekem sincs bajom. 4-5l/100km városban. Néha azon gondolkodom, hogy ez az autó gázolajgőzzel is megy. Legutóbb 4,5-re jött ki a fogyi. Ha egyszel eladom az autót, arra gondoltam, hogy ezt a motort beleteszem az új autóba. -_-

nem inkább nekemadóóóód? :D B)

Link to comment
Megosztás:

Ezt én így azért nem mondanám! Attól függ minden, hogy előtted ki használta, és mennyire gyilkolta! Amikor megvettem majdnem az első utam a szerelőhöz vezetett ( vezérlés, szűrők, olaj) és lekopogom még a motorral nem volt bajom.

194000 van óra szerint benne és az olajat 8000 km után kezdte csipegetni, már cserélni kéne, de a szint még most is jó. Fogyasztással sincs semmi baj, város 5,8 l/100km stabilan. A rekordja nyaraláskor, csavargáskor 1130 km volt egy teljes tankkal :rolleyes:

Apropó, ma voltam zöldkártyán, simán vette az akadályt, semmi abnormális füst, minden érték határon belül.

Soha nem próbáltam, szivesen kipróbálnám milyen lehet. :lol: Én amióta az eszemet tudom csak szívódizelt vezetek. CSak ez a rokon mondta hogy ő ilyet soha többet nem vesz és nem ajánlja senkinek. Így gondoltam hogy itt csak több ember van, több tapasztalattal, és megkérdezem. Totalcaron a népítéleteknél is nézelődtem....van aki egy rakás szemétdombnak írja le van aki oltárt álítana neki. Én a másodikhoz tartozok :D

A f.szt nem. 18-as kompresszió neked nem kopás? <_< ;) :D -_-

De ott a hangsuly hogy beindul...:D B)

Link to comment
Megosztás:

isuzuk vannak, meg olyanok amik több kék füstöt eregetnek mint a ribi, ami azért komoly tudás. Ami itthon van egyszerűen ki van nyomva a szemük, a sok benzines lábú balpöcs, szarrátaposta mindet. Kintről behozni meg... :rolleyes: ha már ennyit b-szakszunk vehetünk újabbat is. <_<

Én annó érdeklődtem, hogy mennyi lenne egy motor, az ürge rávágta, hogy 200-250e. Durván elküldtem a p-ba magamban. Aztán több helyen is ekkora árat mondtak. Akkor úgy döntöttem, ha egyszer úgy adódik, akkor kap egy motorgenerált. De akkor tudom, hogy még számíthatok rá, nem egy zsákbamacska. -_- Benyás motorokat fillérekért lehet venni... De az nem kell... :D

Tavaly ősszel én 70-ért vettem egy 1.6-os astrát, azt csak le kellett volna műszakiztatni. "sajnos" gyorsabban találtam rá vevőt és így nem tudtam átrakni belőle egy csomó dolgot, amiért most sírok... Hátha lesz még ilyen alkalmam!

Link to comment
Megosztás:

Én annó érdeklődtem, hogy mennyi lenne egy motor, az ürge rávágta, hogy 200-250e. Durván elküldtem a p-ba magamban. Aztán több helyen is ekkora árat mondtak. Akkor úgy döntöttem, ha egyszer úgy adódik, akkor kap egy motorgenerált. De akkor tudom, hogy még számíthatok rá, nem egy zsákbamacska. :D Benyás motorokat fillérekért lehet venni... De az nem kell... <_<

Tavaly ősszel én 70-ért vettem egy 1.6-os astrát, azt csak le kellett volna műszakiztatni. "sajnos" gyorsabban találtam rá vevőt és így nem tudtam átrakni belőle egy csomó dolgot, amiért most sírok... Hátha lesz még ilyen alkalmam!

nekem a legdrágább amit mondtak 150, de anniért ÚJ motorjuk van csak az is isuzu lett a végén, pedig DR-nek indult.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Soha nem próbáltam, szivesen kipróbálnám milyen lehet. <_< Én amióta az eszemet tudom csak szívódizelt vezetek. CSak ez a rokon mondta hogy ő ilyet soha többet nem vesz és nem ajánlja senkinek. Így gondoltam hogy itt csak több ember van, több tapasztalattal, és megkérdezem. Totalcaron a népítéleteknél is nézelődtem....van aki egy rakás szemétdombnak írja le van aki oltárt álítana neki. Én a másodikhoz tartozok :rolleyes:

Ha egyszer találkozunk személyesen is legyél a vendégem egy körre :D Őszintén szólva az 1.8-as benzines után nagyon csigának tűnt, de mikor tankolni kellett igencsak jólesett a napi számlálóra pislantani, az 1,8-nak nem bírtam 9 lityi alá vinni a fogyiját akárhogy is próbáltam

Link to comment
Megosztás:

Ha egyszer találkozunk személyesen is legyél a vendégem egy körre <_< Őszintén szólva az 1.8-as benzines után nagyon csigának tűnt, de mikor tankolni kellett igencsak jólesett a napi számlálóra pislantani, az 1,8-nak nem bírtam 9 lityi alá vinni a fogyiját akárhogy is próbáltam

Köszi szépen :D családba az utolsó benzines kocsi nekünk egy 1200es Lada volt. Azóta csak dizelek. Tudod...amikor jött egy srác nyáron mert a benzines Kadettel volt valami bibi, állandóan leállt meg szenvedett meg nem ment meg alapjárat nem volt...( sajnos túl sok a meg ) Ekkor szólalt meg faterom hogy: Na látod? ezért cseréltem le a bezninest dizelre. Persze mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. De a dizelekkel soha nem volt hogy otthagyott valahol. Benzinesekkel...a ladával, a kis golfal..., a kis marutival..., stb...stb... soxor előfordult hogy csak úgy otthagyott.. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen :D családba az utolsó benzines kocsi nekünk egy 1200es Lada volt. Azóta csak dizelek. Tudod...amikor jött egy srác nyáron mert a benzines Kadettel volt valami bibi, állandóan leállt meg szenvedett meg nem ment meg alapjárat nem volt...( sajnos túl sok a meg ) Ekkor szólalt meg faterom hogy: Na látod? ezért cseréltem le a bezninest dizelre. Persze mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. De a dizelekkel soha nem volt hogy otthagyott valahol. Benzinesekkel...a ladával, a kis golfal..., a kis marutival..., stb...stb... soxor előfordult hogy csak úgy otthagyott.. :rolleyes:

Én a fogyasztás miatt vettem dízelt. Sok havernak van benyás astrája és midig téma a fogyasztás. Ők mondják, hogy hogy megy én meg hogy keveset eszik. <_< Na meg nem utolsó szempont a tankolás. Legutóbb is tankoltuk a kombájnt és egyúttal a Gizit is. -_- Plusz ha marad a hordókban, vagy a tartájban, akkor én leszívom és megy Gizibe. B) :D

Link to comment
Megosztás:

Enyém sajnos elég rosszul indul...de csak hidegben. Úgy szokott hogyha elsőre nem indul, másodjára már 100% hogy beröffen...csak akkor kidob magából 1 jó nagyrakás kormot.

Nézd át az izzítógyertyákat a tél előtt, nem bonyolult, réz összekötőlemezt leveszed róluk, és egyesével ellenállást mérsz a csavar és a motorblokk között. Amelyik szakadt, az csere (de célszerű akkor már egyszerre cserélni őket.

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen <_< családba az utolsó benzines kocsi nekünk egy 1200es Lada volt. Azóta csak dizelek. Tudod...amikor jött egy srác nyáron mert a benzines Kadettel volt valami bibi, állandóan leállt meg szenvedett meg nem ment meg alapjárat nem volt...( sajnos túl sok a meg ) Ekkor szólalt meg faterom hogy: Na látod? ezért cseréltem le a bezninest dizelre. Persze mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. De a dizelekkel soha nem volt hogy otthagyott valahol. Benzinesekkel...a ladával, a kis golfal..., a kis marutival..., stb...stb... soxor előfordult hogy csak úgy otthagyott.. :rolleyes:

Bevallom őszintén, egy kicsit féltem a dízeltől mikor megvettem. Régebben volt egy hasonló korú pözsóm 1,6-os dízelmotorral, ami évente kétszer volt hengerfejes, vagy ha nem hengerfej akkor kuplung, futómű , stb, stb... A gatyám ráment a javítgatásokra. Egyetlen előnye a bódéja volt, 15 évesen egyetlen rozsdafolt sem volt rajta

Link to comment
Megosztás:

Nézd át az izzítógyertyákat a tél előtt, nem bonyolult, réz összekötőlemezt leveszed róluk, és egyesével ellenállást mérsz a csavar és a motorblokk között. Amelyik szakadt, az csere (de célszerű akkor már egyszerre cserélni őket.

úgy lesz! Télen nem akarok keccsölni vele. még nyáron volt hogy a balatonon megálltam vele, aztán ugye a családdal nézelődtünk, aztán nyomás vissza a szállásra.... és beültem mondom faternak kitolatok addig ne ülj be. akkoris szenvedett 1 kicsit...csak 1 picit tekert többet mint amennyit kellett volna...mellettem egy C3asból kiszált egy kis apuci kedvence sz.rf.szú... és fater hallotta ahogy beszól: Ennek a sz.rnak de csúnya hangja van.... amikor meghallottam hogy ki mondta és milyen autóból szállt ki....szállásig nevettem...

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen :D családba az utolsó benzines kocsi nekünk egy 1200es Lada volt. Azóta csak dizelek. Tudod...amikor jött egy srác nyáron mert a benzines Kadettel volt valami bibi, állandóan leállt meg szenvedett meg nem ment meg alapjárat nem volt...( sajnos túl sok a meg ) Ekkor szólalt meg faterom hogy: Na látod? ezért cseréltem le a bezninest dizelre. Persze mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. De a dizelekkel soha nem volt hogy otthagyott valahol. Benzinesekkel...a ladával, a kis golfal..., a kis marutival..., stb...stb... soxor előfordult hogy csak úgy otthagyott.. :rolleyes:

Én is dízelt akartam, ugyanezen okokból, csak ez volt "akciósan" és újabb, jobban felszerelt, áron alul... Régóta tudom, hogy a dízel motor a legegyszerűbb motor a világon. De sajnos már az új dízelekben ott az elektronika... <_<

Ez meg, hogy kit mikor mennyiszer hagyott ott, az szerencse kérdése is, nem csak az, hogy benzines valamint a rendszeres karbantartási műveletek. Engem pl egyszer akart otthagyni, de nem hagytam és hazavitt vészprogramon. -_-

Link to comment
Megosztás:

Bevallom őszintén, egy kicsit féltem a dízeltől mikor megvettem. Régebben volt egy hasonló korú pözsóm 1,6-os dízelmotorral, ami évente kétszer volt hengerfejes, vagy ha nem hengerfej akkor kuplung, futómű , stb, stb... A gatyám ráment a javítgatásokra. Egyetlen előnye a bódéja volt, 15 évesen egyetlen rozsdafolt sem volt rajta

Hát...a francia motorok...nem is tudom....nem túl sok jót hallottam felőlük. :rolleyes: Mindenképp a német dízelek a legzsírosabbak <_<

Link to comment
Megosztás:

Nézd át az izzítógyertyákat a tél előtt, nem bonyolult, réz összekötőlemezt leveszed róluk, és egyesével ellenállást mérsz a csavar és a motorblokk között. Amelyik szakadt, az csere (de célszerű akkor már egyszerre cserélni őket.

Ilyenkor nem árt ha 2x izzítasz rá. /bonyolult szó... :rolleyes: /

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen :D családba az utolsó benzines kocsi nekünk egy 1200es Lada volt. Azóta csak dizelek. Tudod...amikor jött egy srác nyáron mert a benzines Kadettel volt valami bibi, állandóan leállt meg szenvedett meg nem ment meg alapjárat nem volt...( sajnos túl sok a meg ) Ekkor szólalt meg faterom hogy: Na látod? ezért cseréltem le a bezninest dizelre. Persze mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya. De a dizelekkel soha nem volt hogy otthagyott valahol. Benzinesekkel...a ladával, a kis golfal..., a kis marutival..., stb...stb... soxor előfordult hogy csak úgy otthagyott.. :rolleyes:

1976 óta vezetek csak benzines autókat. Utoljára 20 éve,a Skoda 130 -asom "hagyott ott" nyelestengely törés miatt (Hollandiában).

Az sem a benzintől vóóót! <_< Igaz 8 órán belül kijavítva hajthattam tovább, mert ott a szerviz még szombaton délután is működik...

Ezzel csak azt akartam bemutatni, hogy nem benzines kontra dízel a kérdés, hanem az, hogy milyen gondos a gazdája.

Ez pedig nem az autó korától, hanem inkább a vezető korától függ inkább....

A jelenlegi benzinesem is már túl van a legszebb leánykorán (17) és mégis biztonságos. -_-

Link to comment
Megosztás:

1976 óta vezetek csak benzines autókat. Utoljára 20 éve,a Skoda 130 -asom "hagyott ott" nyelestengely törés miatt (Hollandiában).

Az sem a benzintől vóóót! <_< Igaz 8 órán belül kijavítva hajthattam tovább, mert ott a szerviz még szombaton délután is működik...

Ezzel csak azt akartam bemutatni, hogy nem benzines kontra dízel a kérdés, hanem az, hogy milyen gondos a gazdája.

Ez pedig nem az autó korától, hanem inkább a vezető korától függ inkább....

A jelenlegi benzinesem is már túl van a legszebb leánykorán (17) és mégis biztonságos. :D

itt sem Tiv-re gondoltál fogadjunk? -_- :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Se itt, se másol. Tényleg! Nem nevesítem az állításom, de látva az ide beszüremkedő sok megalapozatlan kinyilatkoztatást, kénytelen voltam szóóóni.

értettem, csak ilyenkor nemtudom miért de egyből szegény Tiv jut eszembe. Gonosz egy autója van hogy pont akkor vágta be a durcát :rolleyes:

A lényegével egyetértek, az inkább mindegy hogy milyen, mint az hogy hogy használják.

Nemrég ment előttem egy újabbik A merci "L"-es rendszámmal, szal jó régi darab volt. Úgy füstölt szerencsétlen mint egy 20 éves valami. Szöszike kapott egy dízelt. Csak valszeg nem dízelként kezeli... <_< :D lehet dárga, új gép is, ha szétnyomják, és hidegen is nyélgázon parkolnak vele...

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.