Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A Wabco mellett a Knorr a másik vezető fékgyártó és fejlesztő cég. Elég durva fejlesztéseik vannak, az általuk készített elektronikusan vezérelt légfékrendszer gyakorlatilag a felére csökkentette a féktávot a hagyományoshoz képest. Ha jól tudom a fejlesztés a 7. generációnál tart. Kelenföldön van egy magyar fejlesztőközpont. Itthon készítik a szoftvert. :rolleyes:

a wabco már ismerősebb valószínű ezt olvastam már a merciken is...

Link to comment
Megosztás:

egyébként tegnap szétszedtem egy 5ös bmw lámpáját, amiben már az angel is benne van.

maga a akarika egy hétköznapi műanyag gyűrű, aminek bodázott az egyik oldala, és két végére egy üvegszálas fényvezető megy, ami egy központi helyen össze van fogatva, és egy izzó világítja meg a két karika két két végét.

az opelos angelos lámpákban is így van?

Link to comment
Megosztás:

egyébként tegnap szétszedtem egy 5ös bmw lámpáját, amiben már az angel is benne van.

maga a akarika egy hétköznapi műanyag gyűrű, aminek bodázott az egyik oldala, és két végére egy üvegszálas fényvezető megy, ami egy központi helyen össze van fogatva, és egy izzó világítja meg a két karika két két végét.

az opelos angelos lámpákban is így van?

Ami nekem van, ott asszem karikánként 4-5 rizsizzó világít.

Link to comment
Megosztás:

A Wabco mellett a Knorr a másik vezető fékgyártó és fejlesztő cég. Elég durva fejlesztéseik vannak, az általuk készített elektronikusan vezérelt légfékrendszer gyakorlatilag a felére csökkentette a féktávot a hagyományoshoz képest. Ha jól tudom a fejlesztés a 7. generációnál tart. Kelenföldön van egy magyar fejlesztőközpont. Itthon készítik a szoftvert. :rolleyes:

Kecskeméten meg a hardvert.

Link to comment
Megosztás:

Ami nekem van, ott asszem karikánként 4-5 rizsizzó világít.

már nem futotta üvegszálas fényvezetőre :rolleyes:

egyébként a tiéd elektromosan állítható??

vagy azok is úgy vannak, mint a gyári, hogy a manuállis állító helyére csak be kell rakni a motort?

Link to comment
Megosztás:

már nem futotta üvegszálas fényvezetőre :rolleyes:

egyébként a tiéd elektromosan állítható??

vagy azok is úgy vannak, mint a gyári, hogy a manuállis állító helyére csak be kell rakni a motort?

Ebbe a típusba be lehet szerelni a gyári motort is. A másik, egybeindexes fajta viszont nem kompatibilis a gyári megoldással.

Link to comment
Megosztás:

Ebbe a típusba be lehet szerelni a gyári motort is. A másik, egybeindexes fajta viszont nem kompatibilis a gyári megoldással.

eleinte nekem az tetszett jobban... igazából tetszeni most is az tetszik jobban...

de akkor is a tefajta lámpád lesz majd nekem, csak feketében

egyrészt a stabilabb megoldása miatt, másrészt pedig az üveg miatt, na meg a fehér indexes megoldásod tetszik nagyon, most meg ez a fényszórómagasságállítás is az ő oldalán szól :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

basszák meg...

most telefonáltak,hogy a főnök vmien rokonának meló kell, és így maradjak már itthon a seggemen pár hetet...

tiszta jó, hogy felvettek, minden hivatalos stb, és egy másfél hónap után maradjak itthon... persze semmi gond azzal se, hogy itt helyben is lévő melót lemondtam, mikor ide felvettek.

ilyen az én szerencsém :rolleyes:

remélem nem lesz több egy kéthétnél, és egy ősziszünetnek fogom fel az egészet... de ha a szerencsémet nézem...

így van ez, mikor az ember hosszabb távon tervez

leg idegesítőbb, hogy most szépen ügyesen bepakoltam, hogy ne este keljen, erre meg...

áh kajak már csak nevetni tudok ezeken a dolgokon...

Link to comment
Megosztás:

basszák meg...

most telefonáltak,hogy a főnök vmien rokonának meló kell, és így maradjak már itthon a seggemen pár hetet...

tiszta jó, hogy felvettek, minden hivatalos stb, és egy másfél hónap után maradjak itthon... persze semmi gond azzal se, hogy itt helyben is lévő melót lemondtam, mikor ide felvettek.

ilyen az én szerencsém <_<

remélem nem lesz több egy kéthétnél, és egy ősziszünetnek fogom fel az egészet... de ha a szerencsémet nézem...

így van ez, mikor az ember hosszabb távon tervez

leg idegesítőbb, hogy most szépen ügyesen bepakoltam, hogy ne este keljen, erre meg...

áh kajak már csak nevetni tudok ezeken a dolgokon...

ha már be vagy pakolva akkor elmehetsz kirándulni egyet :D valami utónyaralás? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

ha már be vagy pakolva akkor elmehetsz kirándulni egyet :D valami utónyaralás? :rolleyes:

munkásruhába? B)

meg ezt a kevés pénzt is költsem el, ami eddig összegyült?

most ugye vannak az őszi munkák, utolsó fűnyírás gaztalanítás stb stb, aztán megcsinálom a ládát duplába véglegesre

na meg lesz időm kísérletezgetni a km óra ledezéssel, most már van egy + km órám erre a célra, meg sok kis 3mmes kék ledem :D

meg pirosat is találtama szeméttelepen párat :D

szóval lesz piros mutatós kék ledes km óra a hónap végére <_<

pozitívan kell ám gondolkodni, de ha nem lesz jövő hónapba se meló, akkor már morcos leszek -_-

Link to comment
Megosztás:

basszák meg...

most telefonáltak,hogy a főnök vmien rokonának meló kell, és így maradjak már itthon a seggemen pár hetet...

tiszta jó, hogy felvettek, minden hivatalos stb, és egy másfél hónap után maradjak itthon... persze semmi gond azzal se, hogy itt helyben is lévő melót lemondtam, mikor ide felvettek.

ilyen az én szerencsém -_-

remélem nem lesz több egy kéthétnél, és egy ősziszünetnek fogom fel az egészet... de ha a szerencsémet nézem...

így van ez, mikor az ember hosszabb távon tervez

leg idegesítőbb, hogy most szépen ügyesen bepakoltam, hogy ne este keljen, erre meg...

áh kajak már csak nevetni tudok ezeken a dolgokon...

Ez megy mindenhol... :rolleyes: Ha a főnök sz@rik egyet, akkor a sz@rt teszik be dolgozni, mert az közel áll a főnökhöz... <_< Protekció.... :D

Link to comment
Megosztás:

Menj el kirándulni Ide! B)

Nem is olyan rossz hely :rolleyes: a kutya sem jár arra, még akár lakni is lehetne ott -a nagy semmi közepén :D -_- lenne egy egész falum.. <_< :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is olyan rossz hely :rolleyes: a kutya sem jár arra, még akár lakni is lehetne ott -a nagy semmi közepén ;) :D lenne egy egész falum.. <_< :D

Te lehetnél a polgármester és a helyi Rambó! -_- B) Novy nyitna ott egy sufnyituningműhelyt, Johnny hozná a rekettyéit! :D :D ;) Elneveznénk Opel falunak. :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Annyira magas posztra nem vágyok de ha netán beb@sznék egy kis tokajitól legalább a helyi zsernyák nem kötne belém ittas vezetés miatt... :D :D -_-

Viszont ez így szöget ütött a fejemben, télleg nem is lehet olyan rossz hely, egyszer terepszemlét kellene ott tartani... :rolleyes:

Egyébként valahol Zalában létesült egy ilyen kis elhagyott faluban egy kisebb közösség, maguknak termelnek meg mindent és egész tűrhetően éldegélnek. <_< B)

Link to comment
Megosztás:

Annyira magas posztra nem vágyok de ha netán beb@sznék egy kis tokajitól legalább a helyi zsernyák nem kötne belém ittas vezetés miatt... :D :D -_-

Viszont ez így szöget ütött a fejemben, télleg nem is lehet olyan rossz hely, egyszer terepszemlét kellene ott tartani... :rolleyes:

Egyébként valahol Zalában létesült egy ilyen kis elhagyott faluban egy kisebb közösség, maguknak termelnek meg mindent és egész tűrhetően éldegélnek. <_< B)

hát még szép, hogy megélnek, nincsen a kormány a nyakukon

csak legyen mit pénzre váltaniuk, és onnantól nekik jó, mert nem adóznak stb

azt a havi 15ezret meg be lehet fizetni, és akkor mehetnek orvoshoz is :D

mi azért élünk így ahhy, mert odafent van pár pénzügyi feket lyuk és amit befizetünk, az ott szépen el is tünik.

am ez a mezőkeresztes mezőnyárád, miskolctól 30kmre sincs talán, szóval nm egy elveszett hely... más oka van annak, hogy nem élnek már ott, de egy kevés tőkével megoldható lenne ott az élet tuti

tanya

Link to comment
Megosztás:

Nem lehet rosszabb mint itt kancsófalván a sok köpködő homokláda közt... <_<

Az biztos! Itt a kertvárosban is van annyi homár! Ha az egyik felépít egy 200m2-es házat, a másik csak azért is 300m2-est épít! Ha kimegyek a házelé, a szomszédok rögtön a függöny mögül sasolnak, hogy mit csinálok. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.