Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nem! :rolleyes: A sógoré a GPS és neki a Hiluxba van. Ott is pontosan mér. <_<

Lehet ez olyan gps amibe már beletették a km órákba szokásos +8-10%-ot mint ahogyan már átállítottak pár sebességmérőt is az utak mentén. Pl M7 bevezető szakaszán korábban pontosan mért mostanában pedig azt tapasztaltam, hogy rátették arra is a 8%-ot, hogy úgy mutasson mint az autók órája.

Link to comment
Megosztás:

Ma megnéztem, hogy csal e a km óra. Kijelenthetem, hogy NEM! B) Amennyit a GPS mutatott, az óra is ugyanazt az értéket mutatta. -_-

Na arra én is kíváncsi vagyok mit fog mutatni különbségnek <_< kaptunk nászajándékba egy vásárlási utalványt de semmi értelmesnek mondhatóra nem tudtuk eddig elszórni (ami nincs a háznál) így hát kinéztem magamnak egy Blaupunkt 3D-s GPS-t, ilyent:

blaupunkt_travelpilot_700_n.jpg

Kb elképzelem az asszony arcát mikor bejelentem neki a szándékomat... :rolleyes: :D

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, lehet hogy az az 1-2 centi nekem is kellene néha, báár azért vigyázok :rolleyes: . Ha lesz garázsom, mindenképpen valamit ki fogok próbálni, vagy fűtőszálasat, vagy beépítőset, majd elválik. Addig is ha járok olyan helyen, ahol csináltak már ilyet, rákérdezek. <_<

Bár van (egy szellős) garázsom, de nem használok előmelegítőt. Lehet, hogy lustaságból. Ha mégis kísérleteznék, akkor először az ősrégi 1000 W-os villanyrezsót tenném simán a karter alá, kb 2-3 cm-re. Annak a melege felszáll, és körül melegíti a blokkot, vele együtt az olajat, meg a vizet is. Kell még egy 800 forintos időzítő kapcsoló (van itthon több is), amivel bekapcsolod a rezsót bizonyos idővel az indulás előtt. És kész. A tapasztalatot meg gyűjteném 0 Ft beruházási költség mellett. :D

Link to comment
Megosztás:

Hali,

valakinek az aláírásában volt linkelve a az óra világítás átalakítása ledesre, illetve a középkonzolon lévő légcuccok átledezése és a bal lámpa kapcsoló is.

De vagy megváltoztatta az illető vagy én vagyok bamba de nem találom!

Kérem aki tud róla segítsen hol van ez!

Üdv Dani

Link to comment
Megosztás:

Kb elképzelem az asszony arcát mikor bejelentem neki a szándékomat... :rolleyes: B)

És milyen lesz, ilyen.: :D , vagy, ilyen.: <_< , vagy még ilyen.: -_- ? :D

Bár van (egy szellős) garázsom, de nem használok előmelegítőt. Lehet, hogy lustaságból. Ha mégis kísérleteznék, akkor először az ősrégi 1000 W-os villanyrezsót tenném simán a karter alá, kb 2-3 cm-re. Annak a melege felszáll, és körül melegíti a blokkot, vele együtt az olajat, meg a vizet is. Kell még egy 800 forintos időzítő kapcsoló (van itthon több is), amivel bekapcsolod a rezsót bizonyos idővel az indulás előtt. És kész. A tapasztalatot meg gyűjteném 0 Ft beruházási költség mellett. :D

Ezt csacsogtam én is. ;) Ha beválik lehet tovább fejleszteni.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nah szoval ki akartam volna cserelni az elso hangszoroimat (gyarikat) mert hat eleg gyengusnak bizonyult!

Szoval erosen torzitott mar nagy hangeronel ez kb hangeroszint 50/17 mar torzitott!

Nah mondom lecserelem vettem is bele egy AHP 16S autó hangszóró szett 2x90 W de hat ezzel is baj van ugyon ott torzit a hangoszoro ahol a gyari!

A hangszoro bekotesenel a + - jol lett kotve mashol kene lenni a bajnak!

Ha valaki tudna segiteni leccives irjon ha meg nem akkor el kell vinnem egy "hangtechnikashoz": :rolleyes: <_<

En olyanra tippelnek hogy a lejatszonal lehett a gond.... A fejegyseg JVC KD-R301 CD/MP3

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nah szoval ki akartam volna cserelni az elso hangszoroimat (gyarikat) mert hat eleg gyengusnak bizonyult!

Szoval erosen torzitott mar nagy hangeronel ez kb hangeroszint 50/17 mar torzitott!

Nah mondom lecserelem vettem is bele egy AHP 16S autó hangszóró szett 2x90 W de hat ezzel is baj van ugyon ott torzit a hangoszoro ahol a gyari!

A hangszoro bekotesenel a + - jol lett kotve mashol kene lenni a bajnak!

Ha valaki tudna segiteni leccives irjon ha meg nem akkor el kell vinnem egy "hangtechnikashoz": :rolleyes: <_<

En olyanra tippelnek hogy a lejatszonal lehett a gond.... A fejegyseg JVC KD-R301 CD/MP3

Előfordul, hogy akkor nem is a hangszoró hanem a fejegység torzít. Próbáld ki a hangszorókat mással megszólaltatni.

Link to comment
Megosztás:

És milyen lesz, ilyen.: -_- , vagy, ilyen.: :rolleyes: , vagy még ilyen.: :D ? ;)

Remélem az utsó :lol: de ahogy közben nézegettem az árát ennek és ennek csak ennyi volt a reakcióm: B) :D

Asszem mégis másra tartogatom azt a kuponkártyát vagy mit... <_< :D

Sziasztok !

Nah szoval ki akartam volna cserelni az elso hangszoroimat (gyarikat) mert hat eleg gyengusnak bizonyult!

Szoval erosen torzitott mar nagy hangeronel ez kb hangeroszint 50/17 mar torzitott...

Erősen tápfesz-gyengeség gyanús a dolog, ha van műszered rá kéne mérni nem járó és járó motornál és, hogy csinálja-e ha megy a moci :D

Link to comment
Megosztás:

Hali,

valakinek az aláírásában volt linkelve a az óra világítás átalakítása ledesre, illetve a középkonzolon lévő légcuccok átledezése és a bal lámpa kapcsoló is.

De vagy megváltoztatta az illető vagy én vagyok bamba de nem találom!

Kérem aki tud róla segítsen hol van ez!

Üdv Dani

Lalee követte el <_< és ott van még az aláfirkában :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem travelmate 100 van, tökjó, imádom, de én ugyebár nyertem, nem vettem B)

Sörversenyen? <_< :D -_-

Épp nemrég néztem meg a blicces-xprovides videjóót :rolleyes: "egyetemista vagyok" <- na ezen széthaltam... nagylol.gif

Link to comment
Megosztás:

Sörversenyen? :D -_- B)

Épp nemrég néztem meg a blicces-xprovides videjóót <_< "egyetemista vagyok" <- na ezen széthaltam... nagylol.gif

Nem. Csibó kávés vonalkódbeküldősön.

Hogy a sörös dologhoz is hozzászóljak, 2 hete újabb egyéni rekordot ittam 3,33mp. A bw-es igazából nem volt tökéletes...de azért elég volt amire kellett. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nem duma, így is van. :D

A multkor mi is nézegettük a tecsóban őket, alacsonyabb árfekvésben, nagyon tetszik, de minek? Azzal nem tudok összeveszni mint az asszonnyal ha elnavigál. :rolleyes:

Sörversenyen? -_- B) :D

Épp nemrég néztem meg a blicces-xprovides videjóót :D "egyetemista vagyok" <- na ezen széthaltam... nagylol.gif

Link? <_<

Link to comment
Megosztás:

Remélem az utsó B) de ahogy közben nézegettem az árát ennek és ennek csak ennyi volt a reakcióm: :D <_<

Asszem mégis másra tartogatom azt a kuponkártyát vagy mit... :rolleyes: -_-

Erősen tápfesz-gyengeség gyanús a dolog, ha van műszered rá kéne mérni nem járó és járó motornál és, hogy csinálja-e ha megy a moci :D

En is gyanakszom ra mert a kijelzo tudjatok ami a kozepkonzolban van elkezd szinte villogni mintha nem lenne eleg nafta neki es halvanyodik

Link to comment
Megosztás:

Hogy a sörös dologhoz is hozzászóljak... :rolleyes:

Tavaly a tokaji kadett talin vakéccaka még nekiálltunk borozgatni, na most Kicsi Husziba (a fekete Combo-s) úgy borult bele a szőlőlé mint a kocsim tankjába a gázolaj -ha üres. Ő is ennyit mondott mikor megkérdezték "hogy bírod?" "egyetemista vagyok".. :D -_-

Link? <_<

Remélem eléggé az.. B) :D

En is gyanakszom ra mert a kijelzo tudjatok ami a kozepkonzolban van elkezd szinte villogni mintha nem lenne eleg nafta neki es halvanyodik

Így már egyértelműen energia probléma. Lehet, hogy az aksi is offos már eléggé.. :D

Link to comment
Megosztás:

Tavaly a tokaji kadett talin vakéccaka még nekiálltunk borozgatni, na most Kicsi Husziba (a fekete Combo-s) úgy borult bele a szőlőlé mint a kocsim tankjába a gázolaj -ha üres. Ő is ennyit mondott mikor megkérdezték "hogy bírod?" "egyetemista vagyok".. :rolleyes: <_<

Remélem eléggé az.. :D -_-

Így már egyértelműen energia probléma. Lehet, hogy az aksi is offos már eléggé.. :lol:

koszi sokat segitettel majd holnap jaro mocinal is megnezzem "meghalgatom mam mar nincs kedvem: B) :D :D ;) Hozzateszem a regi lejatszom ami csak 4x40 annal nem volt ilyen problema csak hogy most 4x50 mostmar torzit mind1 koszi

Link to comment
Megosztás:

koszi sokat segitettel majd holnap jaro mocinal is megnezzem "meghalgatom mam mar nincs kedvem: B) :D :D ;) Hozzateszem a regi lejatszom ami csak 4x40 annal nem volt ilyen problema csak hogy most 4x50 mostmar torzit mind1 koszi

Nincs mit :D

Nálam is ugyanez volt mikor beledobtam a Blau Brisbane SD48-as fejegységet, az is 4x50W. Kérte a kaját, a régi aksi meg kezdett haldokolni. Vettem egy új Varta akkut, azóta a hangszórók borzolják a kárpitokat.. :lol: <_< :D

-------------------------------------------------------------

Így utsólagosan is ma igencsak meghaladtam fórumozásból az utsó 1 havi jelenlétemet, a firkászásról ne is beszéljünk.. :rolleyes: -_-

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Nah szoval ki akartam volna cserelni az elso hangszoroimat (gyarikat) mert hat eleg gyengusnak bizonyult!

Szoval erosen torzitott mar nagy hangeronel ez kb hangeroszint 50/17 mar torzitott!

Nah mondom lecserelem vettem is bele egy AHP 16S autó hangszóró szett 2x90 W de hat ezzel is baj van ugyon ott torzit a hangoszoro ahol a gyari!

A hangszoro bekotesenel a + - jol lett kotve mashol kene lenni a bajnak!

Ha valaki tudna segiteni leccives irjon ha meg nem akkor el kell vinnem egy "hangtechnikashoz": :rolleyes: <_<

En olyanra tippelnek hogy a lejatszonal lehett a gond.... A fejegyseg JVC KD-R301 CD/MP3

Minden bizonnyal a fejegység a gyenge. Múltkor a gyáriakat megküldtem egy 4x50W-os fejjel és üvöltöttek mint a barom. Gyári CAR300-zal olyan hangerőn már nem hallani semmit, mert úgy betorzít a végfok, tehát egyértelmű hogy a fejegység a gyenge. Ezért cseréltem CAR400-ra is. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.