Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

fene tudja

van rajta annyi gomb:d még nem volt időm telepíteni, csak az alapokattudja egyenlőre. <_<

Nekem is csak az alapokat tudja, néhány kezelőgomb, meg tudnak világítani a billentyűk és ennyi. Ha lehetne kihajítanám az ékezetes gombokat is, vagy angol billt vennék inkább, csak az manapság már macerás.. :rolleyes: Amúgy az enyém vezetékes, wirepower. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is csak az alapokat tudja, néhány kezelőgomb, meg tudnak világítani a billentyűk és ennyi. Ha lehetne kihajítanám az ékezetes gombokat is, vagy angol billt vennék inkább, csak az manapság már macerás.. <_< Amúgy az enyém vezetékes, wirepower. :D

miért vannak útba az ékezetes betűk? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem hülye helyre vannak rakva. :rolleyes: Nem épp helyes billentyűzet kiosztás. Valamint programozáskor kellemetlen mindig, hogy alt gr-t kell nyomnom egy speciális karakterhez, ez az angolon alapból elérhető. <_<

gyorsíráshoz ez a helyes gombkiosztás....asdf: bal kéz, jklé jobb kéz....a két hüvelykújj pedig a szóközön :D

Link to comment
Megosztás:

vettem egy rádiós bilt, meg egeret -_-

tök jó két billele meg egérrel lehet egyszerre működni B)

Apám imádta az övét, a cégnél kapott olyat még 4-5 éve. Ha merült benne az akksi, akkor nem normális távirányítószerűen nem működött, hanem mást csinált. Ha pl.: merülve nyomott egy space-t akkor ő lapozott egy oldalt, mintha a page-down-t kapta volna. Aztán amikor az enterre deletel-t akkor kidobta a f.szba <_< :D :D A kábel az kábel :D ;) :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

gyorsíráshoz ez a helyes gombkiosztás....asdf: bal kéz, jklé jobb kéz....a két hüvelykújj pedig a szóközön :D

Tudom. -_- Csak rohadtul zavaró, hogy egy { jelhez alt gr-t kell nyomni, vagy a szögletes zárójelhez. Az angol kiosztáson csak megnyomod azt a gombot és kész. :rolleyes: Vagy csak shiftet kell nyomni, ami jobban is kézreáll. <_<

Link to comment
Megosztás:

Igazából csak amerikai stílusú indexet szeretnénk, és ahhoz lenne jó. <_<

Hja, sokkal egyszerűbb lenne, mint ahogy én ma megoldottam az enyémben. Igaz üzemel is úgy ahogy kell, csak macerás. :D Meg nagyon elgondolkodtat, hogy erős a fénye, ezért lenne jobb egy 21/5W-os sárga izzó. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Hát pont ez az, az olajteknő felületén szerintem sokkal több hő átadható mint a vízcsőben bárhol. Azért írtam a víz-olaj myennyiségét, mert ha a kartert fűtőd akkor gyakorlatilag 4.5 liter olajat melegítesz egyszerre direkt, ha meg a vizet akkor csak azt ami bent van a fűtőedénybe, aztán meg lassan ekezd cirkulálni az álló vízpumpa lapátjain keresztül. Persze a kiegyenkítő eléggé kiesik a körböl, a hűtő meg a termosztát miatt nem jut melegvízhez. Szerintem olajat melegíteni a megoldás. Meg persze a blokk is kapna a hőből.

én azért gondoltam a vízcsőre, mert a vízkör azért elég szépen körbekavirnyálja a motort, az olaj az csak csak úgy lent elvan, és miután felmegy a motorba, szerintem le is hűl, mielőtt még a melegítő hatását ki tudná fejteni :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

zozor, ha lesz garid, tegyél bele fűtést, és azt sokkal jobban meghálálja a verda B)

Okés, a cél ez, de nem lehet mindig fűteni a garázst, drága lenne. Persze ezen ráérek még gondolkodni, 1-2 év kell, mire lesz ilyenem is :rolleyes: Addig is gondolkodtam egy ilyen szerkentyűn, ha nem lenne drága és kivitelezhető lenne a városi csillaggarázsokban, kipróbálnám- rosszat nem tennék vele. De legalább megpróbáltam.

Meg milyen jóóó lenne nem fagyos autóba beülni reggelente, nem kéne kapargatni a szélvlédőről a havat-jeget, meg milyen jó lenne, ha... <_< -_-

Tudom, álmodik a nyomor... :D

Link to comment
Megosztás:

Okés, a cél ez, de nem lehet mindig fűteni a garázst, drága lenne. Persze ezen ráérek még gondolkodni, 1-2 év kell, mire lesz ilyenem is :rolleyes: Addig is gondolkodtam egy ilyen szerkentyűn, ha nem lenne drága és kivitelezhető lenne a városi csillaggarázsokban, kipróbálnám- rosszat nem tennék vele. De legalább megpróbáltam.

Meg milyen jóóó lenne nem fagyos autóba beülni reggelente, nem kéne kapargatni a szélvlédőről a havat-jeget, meg milyen jó lenne, ha... <_< B)

Tudom, álmodik a nyomor... -_-

Hogyhogy nem vagy már klubtag? :D

Link to comment
Megosztás:

Motorelőmelegítés

Az a lényeg, hogy egyenletesen és lassan melegítsük át az egész motort. Ez csak a hűtőkör melegítésével oldható meg.

Ha az olajat melegítenénk az olajteknőben, akkor hirtelen forrósítanánk fel alkatrészeket (indítózásnál), ami repedésekhez vezethet. Amiért ez az egész történik, hogy könnyen beinduljon és gyorsabban melegedjen a motor. A beindulásnál hogyan segítene a meleg olaj a kartelban? (max gyorsabban forog az önindító...) Sehogy. Maximum indítózgatás közben kockáztatunk egy kis hengerfejrepedést. Ami miatt ilyenről hallani egyáltalán, az a kőkemény hideg országokban, az olajat kicsit melegítik, de csak azért, hogy idítózáskor meg tudja törni az anélkül -40fokos kocsonyát az önindító. Egyáltalán nem ugyan az a célja, mint amiről itt beszélünk.

Novy, a termosztát nem gond, hiszen csak a motorban lévő vizet akarjuk melegíteni, a radiátorban lévőt nem.

Link to comment
Megosztás:

Hát pont ez az, az olajteknő felületén szerintem sokkal több hő átadható mint a vízcsőben bárhol. Azért írtam a víz-olaj myennyiségét, mert ha a kartert fűtőd akkor gyakorlatilag 4.5 liter olajat melegítesz egyszerre direkt, ha meg a vizet akkor csak azt ami bent van a fűtőedénybe, aztán meg lassan ekezd cirkulálni az álló vízpumpa lapátjain keresztül. Persze a kiegyenkítő eléggé kiesik a körböl, a hűtő meg a termosztát miatt nem jut melegvízhez. Szerintem olajat melegíteni a megoldás. Meg persze a blokk is kapna a hőből.

2 ponton fűteni - különböző hőmérsékleten? bonyolultabbá tenné...?

Link to comment
Megosztás:

Motorelőmelegítés

Az a lényeg, hogy egyenletesen és lassan melegítsük át az egész motort. Ez csak a hűtőkör melegítésével oldható meg.

Ha az olajat melegítenénk az olajteknőben, akkor hirtelen forrósítanánk fel alkatrészeket (indítózásnál), ami repedésekhez vezethet. Amiért ez az egész történik, hogy könnyen beinduljon és gyorsabban melegedjen a motor. A beindulásnál hogyan segítene a meleg olaj a kartelban? (max gyorsabban forog az önindító...) Sehogy. Maximum indítózgatás közben kockáztatunk egy kis hengerfejrepedést. Ami miatt ilyenről hallani egyáltalán, az a kőkemény hideg országokban, az olajat kicsit melegítik, de csak azért, hogy idítózáskor meg tudja törni az anélkül -40fokos kocsonyát az önindító. Egyáltalán nem ugyan az a célja, mint amiről itt beszélünk.

Novy, a termosztát nem gond, hiszen csak a motorban lévő vizet akarjuk melegíteni, a radiátorban lévőt nem.

annyiból gond, hogy a nagy vízkörbe könyebben be lehetne építeni egy vízmelegítős dobozt.

Link to comment
Megosztás:

de egy 3 ajtósra tökéletes lehet B) -_- :D Amúgy igaz... azt nem is néztem :rolleyes: A kárpit szövetes betétét nem lehet áthekkelni? vagy az is hosszabb? <_<

Caravanhoz csak az 5 ajtós ajtókárpitjai jók, talán még a négyajtós hátsó ajtói is passzolnak rá. 3 ajtósnál az ajtók alapból hosszabbak, tehát lehetetlen. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.