Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Valszeg jah. Táp kábeleket megb.szogattad? Hátha csak simán nem kap vellanyt :lol:

Van villany, elindul a proci, meg a vinyó de már a betöltődés elején elakad, be sem kapcsolja a monitort.

Amúgy tényleg érdekesek az emberek, itt nálunk 20-30 misiért mennek a családi házak, a szomszédban árulnak egy komfort nélküli felújításra szorulót 10 millióért. Mindenki fanyalog, hogy hát nincs fürdőszoba, meg mennyi mindent kéne rákölteni. Mondom tudjuk azért 10 miilió, és nem 30. :lol: :lol: Komolyam mondom nem normálisak az emberek. Megnéztem a munkatársam Ladáját olyan 100 ezerért lakatolták ki, állítólag ráment 8! tábla lemez, alánéztem nem láttam összesen 1nm foltot, az is úgy volt rágányolva és 3 hét alatt készült el. :lol: Jó mi?

Link to comment
Megosztás:

Van villany, elindul a proci, meg a vinyó de már a betöltődés elején elakad, be sem kapcsolja a monitort.

Amúgy tényleg érdekesek az emberek, itt nálunk 20-30 misiért mennek a családi házak, a szomszédban árulnak egy komfort nélküli felújításra szorulót 10 millióért. Mindenki fanyalog, hogy hát nincs fürdőszoba, meg mennyi mindent kéne rákölteni. Mondom tudjuk azért 10 miilió, és nem 30. :lol: :lol: Komolyam mondom nem normálisak az emberek. Megnéztem a munkatársam Ladáját olyan 100 ezerért lakatolták ki, állítólag ráment 8! tábla lemez, alánéztem nem láttam összesen 1nm foltot, az is úgy volt rágányolva és 3 hét alatt készült el. :P Jó mi?

Ha be sem kapcsol a monitor, akkor honnan tudod, hogy elindult a proci? Általában ilyen esetben az alaplap fel sem éled. :lol: A proci környékén nézd meg a kondenzátorokat, nem-e puposak, illetve az egész alaplapon. Gondolom nem csipog az alaplap a kis hangszórón. Ha ez történik (illetve nem történik a csipogás), akkor vagy a proci nem tud elindulni (pl kondik halottak) vagy az alaplap halott vagy a proci kuka. Az újabb alaplapok jelzik a proci hibát, de már találkoztam olyan zsírúj lappal, ami nem jelzett proci hibára, pedig elvileg tudna jelezni a BIOS információi szerint. :lol:

Csak hogy megértsd. Egy alaplapot úgy is el lehet indítani, hogy minden alkatrész a helyén csak a proci nincs. Akkor sem fog a monitor bekapcsolni. :D

Link to comment
Megosztás:

biztos értékelték a kreativitását, és azért nem adták le a yardon ! :lol: :lol: :P

azé valljuk be jól kigondolta a mocsokja.... :lol:

( kulccsomó, kabát a tükrön, még jó hogy valaki nem ment oda segíteni neki! :D :D )

nem akartuk bevonni a yardot, havernak rosszak a tapasztalatai :D

egyik éjszaka 2 félrészeg fiatalkoru azzal szórakozott, hogy az egyik végigszaladt a parkoló kocsisor tetején, a másik meg közbe lerugdosta a tükröket. Haver szóvátette nekik, az egyik rátámadt, feléütött, ő elhajolt az ütés elől, elkapta a gyerek karját és pici rántással nekilökte a falnak. Gyereknek eleredt az orra vére, megjelent a yard és a havert is bevitték éjszakára. Reggel azzal engedték el, hogy örülhet, ha a kiscsávó nem jelenti fel :lol:

Ki érti ezt...

Link to comment
Megosztás:

Asszem az Isuzué a 85 fokos termosztát :lol:

Azé biza :lol:

Van villany, elindul a proci, meg a vinyó de már a betöltődés elején elakad, be sem kapcsolja a monitort.

Nem lehetséges, hogy a bios eleme lemerült? Esetleg a vga kártya murdelt be? :lol: Csak mert jártam már hasonlóképp régen, míg megvolt a P2 asztalim... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Azé biza :lol:

Nem lehetséges, hogy a bios eleme lemerült? Esetleg a vga kártya murdelt be? :lol: Csak mert jártam már hasonlóképp régen, míg megvolt a P2 asztalim... :lol:

Lemerült BIOS elem esetén is indulnia kell a cuccnak csak a POST-nál jelzi, hogy valami gáz van, esetleg csak annyi, hogy minden áramtalanításnál elfelejt mindent. Előző lapomban is meghót az elem mégis üzemelt, csak ha áramszünet volt, akkor lőhettem be újra a BIOS-t. :lol:

Ha a VGA kártya halott, akkor azért mindenképp csipogna.

Link to comment
Megosztás:

Nem lehetséges, hogy a bios eleme lemerült? Esetleg a vga kártya murdelt be? :lol: Csak mert jártam már hasonlóképp régen, míg megvolt a P2 asztalim... :lol:

A videókártyát próbáltam cseréni raktam bele kettőt is, holnapra hoznak egy másik alaplapot, belerakom ha passzol. Én kontaktra gyanakszom, mert amikor elindult, éppen belepakoltam mindent, rndesen bejött az XP. Aztán leállítottam, raktam bele még RAM-ot, azota semmi, hiába raktam össze az egyszer már működő konfigot. Amúgy egy-kettőt csippant, de a monitort már nem indítja.

Link to comment
Megosztás:

A videókártyát próbáltam cseréni raktam bele kettőt is, holnapra hoznak egy másik alaplapot, belerakom ha passzol. Én kontaktra gyanakszom, mert amikor elindult, éppen belepakoltam mindent, rndesen bejött az XP. Aztán leállítottam, raktam bele még RAM-ot, azota semmi, hiába raktam össze az egyszer már működő konfigot. Amúgy egy-kettőt csippant, de a monitort már nem indítja.

... és visszatetted az eredeti állapotba amikor a lap elindult? Jó lenne tudni a BIOS típusát (AMI, Phoenix-Award) és hogy mennyit csippant. :lol: Ez nem c14nz, hogy kontakthibás és kalapáccsal ütni kell az önindítót, hogy behúzzon a bendix és beröffenjen a 60 ló. :lol:

Link to comment
Megosztás:

... és visszatetted az eredeti állapotba amikor a lap elindult? Jó lenne tudni a BIOS típusát (AMI, Phoenix-Award) és hogy mennyit csippant. :lol: Ez nem c14nz, hogy kontakthibás és kalapáccsal ütni kell az önindítót, hogy behúzzon a bendix és beröffenjen a 60 ló. :lol:

Oks de hogyan nézzem meg, ha be se tölt odig, hogy beléphessek a BIOS-ba?

Link to comment
Megosztás:

Esélyed sincs egy C20NE ellen, nekem elhiheted -nyomaték meg lótöbblet ellenére is, 140 körül bevérzik a szeme minden szuperdízelnek :P

Tegnapelőtt elmentünk a nejemmel Bajára szekrényt venni. Útközben az 51-esen sok autó, kamion és a szokásos tömegjelenetek. Megyek a sorban békésen és várom a jó alkalmat az előzéshez. Mögülem egy új, nyitott platós kisteher, valami ford, vagy opel, vagy renó mittudomén puffff beelőz nekem. Előttem a kisteher, nem látok semmit tőle, azelőtt két buzuki szívt, meg egy kamion. Volt még egy-két körforgalom, aztán egy egy kis egyenes, nyomtam egy kettest, és a kisteher meg a két buzuki egy lépcsőben ott maradt. Előzés közben a kisteher dudált rám... :lol: .. Aztán a következő kanyar után a kamion is megvolt és szabad lett a pálya BAJÁIG! :lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Van 5 ajtós GSI is? :lol:

(használtautó.hu, duen.hu,racingbazár.hu, vater.hu) Ezeken már próbáltad?

Van 5 ajtós GSi, csak Kadett előnévvel. :lol: A megoldás az, hogy Kadett GSi is jó lenne nekem és így ugyanaz a szöveg lett bemásolva mindenhova. Amúgy folyamatosan nézem az ilyen oldalakat, de csak nem akad egy sem az utamba.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.