Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

"IDÉZET(jensenbutton @ 2009-09-16 - 19:49) *

Hali!

Nektek milyen a hűtő alsó része, ha mondjuk a víz 90 fokon van? Mert nekem alul nincs olyan meleg mint a felső részében. Lehet hogy nem kering a víz rendesen mert dugulás van?? astra f

Még sosa tapogattam a hűtő alját, mindíg csak a tetejét. És a kimenő cső milyen? "

az meleg, nincs annyira forró mint mondjuk a termosztát környékén, de elég meleg. konkrétan az a gondom hogy a víz 92-100 fok között mozog. nem megszokott dolog, csak pár hete csinálja. arra gondoltam hogy lehet a hűtő egy része el van dugulva és nem elegendő a hűtéshez a fennmaradó?? egyébként már kivettem a hűtőt a helyéről hogy átmossam. szerintetek mivel érdemes?

Trisóval szokták, de ha simán rádugod a slagot, akkor is meglátod milyen a kifolyó víz, trutyis, vagy nem.

Link to comment
Megosztás:

az meleg, nincs annyira forró mint mondjuk a termosztát környékén, de elég meleg. konkrétan az a gondom hogy a víz 92-100 fok között mozog. nem megszokott dolog, csak pár hete csinálja. arra gondoltam hogy lehet a hűtő egy része el van dugulva és nem elegendő a hűtéshez a fennmaradó?? egyébként már kivettem a hűtőt a helyéről hogy átmossam. szerintetek mivel érdemes?

nem lehet, hogy nem kapcsol be a ventillátor első fokozata????

Most a hpzzáértőbbeket is kérdem! :lol:

érdekes, hogy most melegíti a vizet, amikor azért kicsit lejjebb hűlt a levegő a nyári forróságokhoz képest :lol:

Vagy nem jól gondolom? :lol:

Link to comment
Megosztás:

nem lehet, hogy nem kapcsol be a ventillátor első fokozata????

Most a hpzzáértőbbeket is kérdem! :lol:

érdekes, hogy most melegíti a vizet, amikor azért kicsit lejjebb hűlt a levegő a nyári forróságokhoz képest :lol:

Vagy nem jól gondolom? :lol:

http://www.vatera.hu/opel_astra_f_hutoracs_152820061.html (van rajta egy teljes embléma :lol: )

Link to comment
Megosztás:

érdekes. a hűtőventillátor g. ki lett cserélve. ez van ráírva: 95/100c. na most ez mit jelent azt nem tudom. 100-nál bekapcsol és 92-ig hűt vissza. de mi a 95??? de nem is az a gond hogy 100nál kapcsol, hanem egyáltalán minek megy fel 100-ig? főleg menetközben! mert ha mondjuk lámpánál városban néha felmenne, akkor oké. de ez gondol egyet és már fennt is van a víz. érdekes dolog. a hengerfej tömítés 2 napja lett cserélve.

Link to comment
Megosztás:

"IDÉZET(jensenbutton @ 2009-09-16 - 19:49) *

Hali!

Nektek milyen a hűtő alsó része, ha mondjuk a víz 90 fokon van? Mert nekem alul nincs olyan meleg mint a felső részében. Lehet hogy nem kering a víz rendesen mert dugulás van?? astra f

Még sosa tapogattam a hűtő alját, mindíg csak a tetejét. És a kimenő cső milyen? "

az meleg, nincs annyira forró mint mondjuk a termosztát környékén, de elég meleg. konkrétan az a gondom hogy a víz 92-100 fok között mozog. nem megszokott dolog, csak pár hete csinálja. arra gondoltam hogy lehet a hűtő egy része el van dugulva és nem elegendő a hűtéshez a fennmaradó?? egyébként már kivettem a hűtőt a helyéről hogy átmossam. szerintetek mivel érdemes?

Nekem is ilyen, a hűtő alja jóval hidegebb, mint felül. Átmostam az egész hűtőt, de tiszta. :lol:

Link to comment
Megosztás:

egyszer az öregeméknem majdnem lelopták az 1.3-as Warbiról a felniket, xarrá kopott gumik voltak rajta, hogy mire kellhetett volna nekik :lol: , de szerencsére épp időben érkeztek, és megfutamodtak a tolvajok :D

Erre az öreg csinált a csavarokra lopásgátlót: csődarab, ami pontosan passzol a kerékcsavarra, menet fúrva az oldalába, abba belehajtott egy csavart, levágta méretre, és bereszelte, hogy csak egy éles csavarhúzóval lehessen kiszedni! :D Mindez jó is volt, amíg kb fél év múlva defektet nem kaptunk, és kb 2 órát tököltünk, amíg le tudtuk szedni :lol: :lol: :lol: :P )

pár éve történt velem, hogy a céges astrán a főnök lecseréltette a gumikat ( 4db vadi új michelint kapott) néhány napra rá megálltam vele a belvárosban felszedni a kollégákat. Leparkoltam, bementem a címre. Úgy 10 perc múlva jövünk ki hárman és ez fogad: az autó eleje emelőn, az egyik hátsó kerék a földön, a fékdob alatt élére állított tégla, ajtóban kulccsomó, tükörre akasztva egy kabát és egy figura nyugodtan szedi lefelé az első kereket, mögötte vígan sétálgatnak a járókelők!

Mögé settenkedtem és a 46-os acélorrú bakanccsal olyat rúgtam alá, hogy a csávó átesett a mocitetőn, az utca másik oldaláról csikorgó kerekekkel startolt egy agyonspoilerezett szemétrakás ( megpattant a span), a két kolléga elkapta a kb. 50 kilós "szerelőt" és addig kapta a kokit, nyakast vegyesen míg szépen visszaszerelte a kerekeket. Nem volt egyszerű a dolga, mert a tetű a kerékcsavarokat bedobálta a csatorna nyílásba (elvolt vele míg kipiszkálta) mögöttünk meg a röhögő közönség. Mikor kész volt elkoboztuk az emelőjét ( pöpec 2t-s hidro :D ) a csávót meg fejjel előre beleraktuk egy éttermi szeméttől bűzlő kukába :D

ha belegondolok mi pénzbe került volna nekem ha bent működik a kávéautomata és tovább maradunk 10-15 perccel...

Link to comment
Megosztás:

Winkler megtért!!!!!!!!!!

http://auto.indavideo.hu/video/TotalCar_--...7f6c6e7aa7dc21b

Halgassátok 2:57-nél...

Jó lesz ha már nem süketel annyi hülyeséget a szájával, hanem mond valami normálisat is! Bár mondjuk Britney Spears-et hasonlítani a G Astrához :lol:

Miért nem inkább Megan Fox, vagy tök mindegy csak ne csitri spirsz....

Link to comment
Megosztás:

Lényeg amit az F Astráról mondott :lol:

úgyis hetente azt mond ami éppen kiesik a bajuszából :lol: . Most éppen csak ceed és izomautó létezik, meg persze a maradék... Már semmi értelme hallgatni/olvasni. Abból a bagázsból a Csikós, meg a Zirig yo, a Vályi még elmegy a többi meg... mindegy, szal 5 éve még máshogy olvastam őket :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hátazér mer HŰTŐŐŐŐ!

Így hűti a vizet...... :lol: :lol: :lol:

Ja, hát tényleg! :lol: :D

Lényeg amit az F Astráról mondott :P

A multkor meg elmodta mindenféle szutyoknak. Ebből is látszik hogy nem a saját véleményét mondja, de ha lenne nei az sem érdekelne, mert alapból nem szimpi a srác. A másik csatornán nemtomhogyhívják műsorban van egy fiatal csákó, ő meg szerintem tök normálisan, és reálisan beszél a kocsikról.

Link to comment
Megosztás:

pár éve történt velem, hogy a céges astrán a főnök lecseréltette a gumikat ( 4db vadi új michelint kapott) néhány napra rá megálltam vele a belvárosban felszedni a kollégákat. Leparkoltam, bementem a címre. Úgy 10 perc múlva jövünk ki hárman és ez fogad: az autó eleje emelőn, az egyik hátsó kerék a földön, a fékdob alatt élére állított tégla, ajtóban kulccsomó, tükörre akasztva egy kabát és egy figura nyugodtan szedi lefelé az első kereket, mögötte vígan sétálgatnak a járókelők!

Mögé settenkedtem és a 46-os acélorrú bakanccsal olyat rúgtam alá, hogy a csávó átesett a mocitetőn, az utca másik oldaláról csikorgó kerekekkel startolt egy agyonspoilerezett szemétrakás ( megpattant a span), a két kolléga elkapta a kb. 50 kilós "szerelőt" és addig kapta a kokit, nyakast vegyesen míg szépen visszaszerelte a kerekeket. Nem volt egyszerű a dolga, mert a tetű a kerékcsavarokat bedobálta a csatorna nyílásba (elvolt vele míg kipiszkálta) mögöttünk meg a röhögő közönség. Mikor kész volt elkoboztuk az emelőjét ( pöpec 2t-s hidro :D ) a csávót meg fejjel előre beleraktuk egy éttermi szeméttől bűzlő kukába :lol:

ha belegondolok mi pénzbe került volna nekem ha bent működik a kávéautomata és tovább maradunk 10-15 perccel...

Nem adtátok le a köcsögöt 3 hónap megőrzésre a yardon? A pofátlanja....képes fényes nappal kereket lopni. Kést az ülőgumójába!

Winkler megtért!!!!!!!!!!

az akkor is egy arrogáns F-astra ellenes, követ a nyakába és a folyóba vele :lol: :lol: :P :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem adtátok le a köcsögöt 3 hónap megőrzésre a yardon? A pofátlanja....képes fényes nappal kereket lopni. Kést az ülőgumójába!

biztos értékelték a kreativitását, és azért nem adták le a yardon ! :lol: :lol: :lol:

azé valljuk be jól kigondolta a mocsokja.... :lol:

( kulccsomó, kabát a tükrön, még jó hogy valaki nem ment oda segíteni neki! :P :D )

Link to comment
Megosztás:

biztos értékelték a kreativitását, és azért nem adták le a yardon ! :lol: :P :D

azé valljuk be jól kigondolta a mocsokja.... :lol:

( kulccsomó, kabát a tükrön, még jó hogy valaki nem ment oda segíteni neki! :D :D )

A lakótelep másik felén két ottlakó srác segített ellopni egyikük faterjának az "új" (neki új) tipo-ját.

Suliban mesélték hogy mentek haza éjszaka és egy fazon tolta az autót, jógyerekek megkérdezték segíthetnek -e, betolták, be is indult, emberke megköszönte szépen, és elment. Másnap meg faterja kereste az autóját amit előző nap vett :lol: :lol: :D

ott is volt tockos biztos ;) :D

Link to comment
Megosztás:

úgyis hetente azt mond ami éppen kiesik a bajuszából :lol: . Most éppen csak ceed és izomautó létezik, meg persze a maradék... Már semmi értelme hallgatni/olvasni. Abból a bagázsból a Csikós, meg a Zirig yo, a Vályi még elmegy a többi meg... mindegy, szal 5 éve még máshogy olvastam őket :lol: :lol:

Úgyláccik nincs is köztünk korosztájiellentéééét! :lol:

Egyetértek.

Link to comment
Megosztás:

Úgyláccik nincs is köztünk korosztájiellentéééét! :P

Egyetértek.

és ez azt jelenti hogy én számítok érettebnek, vagy azt hogy te infantilisnak ? :lol: :D Vagy simán csak normálisak vagyunk...sose tudni :D 20 perce megjött az a raklap másolópapír amit elvileg8 és 9 közöttre kértünk, hogy be tudjuk még pakolni, mielőtt a kollégáúr elmegy külső munkára. 10:40-re már itt is volt. Igaz közben már el kellett mennie a segítségemnek, úgyhogy pakolhattam volna egyedül a küszöbtől. De amikor bekopogott a fuvaros csákko hogy ittvan, az első kérdése: "Van egy békájuk?"

Néztem értelmesen... a teherkiszállítónak nincs békája :lol: Jah, egy számmal nagyobb teherautója viszont van, mint ami befér a felhajtónkra, úgyhogy a felhajtó végétől sétáltattuk a papírt... Nem hagytam elmenni amíg nem segít bepakolni :lol: Elvettem a szállítólevelét, és visszakapta amikor végeztünk :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

és ez azt jelenti hogy én számítok érettebnek, vagy azt hogy te infantilisnak ? :lol: :D Vagy simán csak normálisak vagyunk...sose tudni :D 20 perce megjött az a raklap másolópapír amit elvileg8 és 9 közöttre kértünk, hogy be tudjuk még pakolni, mielőtt a kollégáúr elmegy külső munkára. 10:40-re már itt is volt. Igaz közben már el kellett mennie a segítségemnek, úgyhogy pakolhattam volna egyedül a küszöbtől. De amikor bekopogott a fuvaros csákko hogy ittvan, az első kérdése: "Van egy békájuk?"

Néztem értelmesen... a teherkiszállítónak nincs békája :lol: Jah, egy számmal nagyobb teherautója viszont van, mint ami befér a felhajtónkra, úgyhogy a felhajtó végétől sétáltattuk a papírt... Nem hagytam elmenni amíg nem segít bepakolni :lol: Elvettem a szállítólevelét, és visszakapta amikor végeztünk :D :lol:

kemény vagy csoki :P :D

Link to comment
Megosztás:

üdv! már megint én :lol:

kimostam a HŰŰŰTŐT és láss csodát (vagy inkább ne) nem történt semmi változás. víz ugyanúgy 98-99 fok. kaptam egy másik tippet: az utángyártott termosztát nem biztos hogy nyílik 92 foknál, lehet ez a gond. azt javasolták vegyek egy gyári termosztátot és hátha.. hátha jó. véleményeket várok. amúgy mennyi egy új termosztát ami jófajta?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.