Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Gyakorlatilag ujjal fogtad le a műszert a kijelzőteszthez tehát... amúgy is CSALÓ! :D

De ez nem csalás. :lol: Azé szüttyögtem ennyivel, mert egy BMW X5-ös feltartott. :P De komolyan. :D Eddig nem hittem a fülemnek, hogy erősebb a verda a hengerfej művelet után, de most már a szemmel is látható. :lol: Sík terepen ment ennyit, de épp kezdődött egy emelkedő... :D :D Büszke vagyok az SZR-emre. :lol:

Valami ezen a képen nem stimmel! Vagy a fordulatszámlálód vagy a tahómétered nagyon nem pontos.

180 km/ó körüli sebességnél már 5500 körül kellene a motornak pörögni! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Valami ezen a képen nem stimmel! Vagy a fordulatszámlálód vagy a tahómétered nagyon nem pontos.

180 km/ó körüli sebességnél már 5500 körül kellene a motornak pörögni! :lol:

Hát....nekem amikor gps szerint 140, akkor 3400 körül forog, ő kb 170-el megy, szóval akár reális is lehet az érték. Az SZ és SZR motorokban hosszú ötödik van elvileg.

Link to comment
Megosztás:

Gyakorlatilag ujjal fogtad le a műszert a kijelzőteszthez tehát... amúgy is CSALÓ! :D

De ez nem csalás. :lol: Azé szüttyögtem ennyivel, mert egy BMW X5-ös feltartott. :P De komolyan. :D Eddig nem hittem a fülemnek, hogy erősebb a verda a hengerfej művelet után, de most már a szemmel is látható. :lol: Sík terepen ment ennyit, de épp kezdődött egy emelkedő... ;) :D Büszke vagyok az SZR-emre. :lol:

a tied hány pacis? 100 körül? és mennyi a vége?

nekem az 1.2-es 64pacis Fabia is megy 180-at (jó, az totál a vége, de igazából annyi, a GPS-emmel is mérve :D,

mellesleg a Fabia órám egy cseppet sem csal, nem értem, az Opel ezt miért nem tudta megcsinálni :lol: pedig olyan jó lenne! )

itt is a kép, itt még csak 160, de a fordulatot nézd! bocsi hogy mosódott, de egykézzel fotóztam :D

Módosítva : astrásgyerek
Link to comment
Megosztás:

Valami ezen a képen nem stimmel! Vagy a fordulatszámlálód vagy a tahómétered nagyon nem pontos.

180 km/ó körüli sebességnél már 5500 körül kellene a motornak pörögni! :lol:

Pedig GPS szerint 8-10kmh-t téved csak a tahóméter. A fordulatszám meg elvileg pontos, mert ZK-n alapjáratit mértek "kézzel" és nagyjából passzolt az érték a műszeréhez képest. Amennyire ki lehet venni a pontosságot a fordulatszámmérőből (hidegen kicsikét fel-le mozog, hallhatóan egyenletes alapjáratnál).

Anno ezzel a váltó és sebesség számoló weboldalon kiszámoltam 500rpm-es fázisokra a sebességeket és passzol is a valósággal... :lol: F15WR 3.74-s váltó van az enyémben. :lol:

a tied hány pacis? 100 körül? és mennyi a vége?

nekem az 1.2-es 64pacis Fabia is megy 180-at (jó, az totál a vége, de igazából annyi, a GPS-emmel is mérve :P,

mellesleg a Fabia órám egy cseppet sem csal, nem értem, az Opel ezt miért nem tudta megcsinálni :lol: pedig olyan jó lenne! )

75 lovas, eddig óra szerint 195-tel tudtam menni. Többel mentem amúgy, csak mire a telóm betöltött, le kellett fékeznem az említett BMW miatt.

Egyébként biztonsági okokból mutat többet a valósnál. :D

Link to comment
Megosztás:

Hát....nekem amikor gps szerint 140, akkor 3400 körül forog, ő kb 170-el megy, szóval akár reális is lehet az érték. Az SZ és SZR motorokban hosszú ötödik van elvileg.

Annyira azért nem lehet hosszú, hogy a 2 literesnél is kevesebbet forogjon!

Nekem óra szerinti 180-nál 4200-at forog. Pedig az nem 75 lóerős.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Pedig GPS szerint 8-10kmh-t téved csak a tahóméter. A fordulatszám meg elvileg pontos, mert ZK-n alapjáratit mértek "kézzel" és nagyjából passzolt az érték a műszeréhez képest. Amennyire ki lehet venni a pontosságot a fordulatszámmérőből (hidegen kicsikét fel-le mozog, hallhatóan egyenletes alapjáratnál).

Anno ezzel a váltó és sebesség számoló weboldalon kiszámoltam 500rpm-es fázisokra a sebességeket és passzol is a valósággal... :lol: F15WR 3.74-s váltó van az enyémben. :P

75 lovas, eddig óra szerint 195-tel tudtam menni. Többel mentem amúgy, csak mire a telóm betöltött, le kellett fékeznem az említett BMW miatt.

Egyébként biztonsági okokból mutat többet a valósnál. :D

jó nekem a dieselen ami van asszem az F13, ugye az rövidebb áttételes? :lol:

persze a tied bírja is ezt a tempót, én azért tartósan az 1.2-es 3 hengeressel szerintem nem merném bevállalni tartósan :lol: Ez csak kipróbálásképpen megy néha, és csak 2-3 km távolságokon :D Túl sokba került ahhoz, hogy lehajtsam :D

mi a különbség a te motorod 16SZR, és az én donorautómban lévő C16NZ közt, az is 75 pacis :lol:

Link to comment
Megosztás:

Annyira azért nem lehet hosszú, hogy a 2 literesnél is kevesebbet forogjon!

Nekem óra szerinti 180-nál 4200-at forog. Pedig az nem 75 lóerős.... :lol:

Attól még lehet hosszú váltó, hogy 75 lovas. :lol:

Egyébként ha neked 180nál 4200-at forog, akkor viszont nálam is jól mutat, mivel nekem valamivel több mint 180-t mutat és 4400 környékén van a fordulat, durván. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Annyira azért nem lehet hosszú, hogy a 2 literesnél is kevesebbet forogjon!

Nekem óra szerinti 180-nál 4200-at forog. Pedig az nem 75 lóerős.... ;)

lehet már volt cserélve a műszerfal, és nem pont ugyanolyan ment a helyére, a fordulatszámmérő nekem sem mutat valami jól, nekem spec. többet mutat, pedig nem is forog annyit :D

DE LEGALÁBB VAN BENNE FORDULATSZÁMMÉRŐ, JÓL MUTAT BENNE :D :lol: :lol: :P

össze ne vesszetek ezen, csalnak az órák, DE ÍGY SZERETJÜK AZ OPELÜNKET :D , attól még megy mint az állat, kényelmes, megbízható, és megkockáztatom :lol: még szép is :lol: ( már legalábbis ezekhez az újfajta űrhajó típusú autókhoz képest biztosan) :D

Módosítva : astrásgyerek
Link to comment
Megosztás:

jó nekem a dieselen ami van asszem az F13, ugye az rövidebb áttételes? :lol:

persze a tied bírja is ezt a tempót, én azért tartósan az 1.2-es 3 hengeressel szerintem nem merném bevállalni tartósan :lol: Ez csak kipróbálásképpen megy néha, és csak 2-3 km távolságokon :lol: Túl sokba került ahhoz, hogy lehajtsam :D

mi a különbség a te motorod 16SZR, és az én donorautómban lévő C16NZ közt, az is 75 pacis :lol:

Nem sok különbség van a két motor között. Lóerő és nyomaték is passzol. Talán annyi, hogy ezen már kopogásszenzor van, illetve DIS gyújtásos, valamint alumínium az olajteknő és elektromos EGR. :P

Link to comment
Megosztás:

lehet már volt cserélve a műszerfal, és nem pont ugyanolyan ment a helyére, a fordulatszámmérő nekem sem mutat valami jól, nekem spec. többet mutat, pedig nem is forog annyit :P

DE LEGALÁBB VAN BENNE FORDULATSZÁMMÉRŐ, JÓL MUTAT BENNE :D :lol: :lol: :lol:

Ez gyári fordulatszámmérő, belevaló, ezzel gurult ki 96 novemberében. :lol:

Link to comment
Megosztás:

lehet már volt cserélve a műszerfal, és nem pont ugyanolyan ment a helyére, a fordulatszámmérő nekem sem mutat valami jól, nekem spec. többet mutat, pedig nem is forog annyit :lol:

DE LEGALÁBB VAN BENNE FORDULATSZÁMMÉRŐ, JÓL MUTAT BENNE :P :lol: :lol: :lol:

Ha ezt nekem írtad, tévedsz.

Link to comment
Megosztás:

Ha ezt nekem írtad, tévedsz.

nem neked írtam, dehogy, félre ne értsétek!!!!! :P

Magamból indultam ki, az enyém w-1102, és ilyet is raktam bele, csak fordulatmérőst, és mégis csal... :lol:

De ismétlem, ez az enyém, másnak lehet, sőt biztos nem csal.......

Amúgy meg ki tudja, hányadik óra lehelte már ki a lelkét azokéból, akik kereskedésben vették! :lol: SZOMORÚ, DE MAGYARORSZÁGON EZ MÁR MEGSZOKOTT!! :lol:

(és ha cserélt km-órát a kereskedő, és nem azt a számút tette bele, lehet, hogy azért sem mutat jól, vagy nem jól következtetek?? :lol: )

Módosítva : astrásgyerek
Link to comment
Megosztás:

jó nekem a dieselen ami van asszem az F13, ugye az rövidebb áttételes? :lol:

persze a tied bírja is ezt a tempót, én azért tartósan az 1.2-es 3 hengeressel szerintem nem merném bevállalni tartósan :lol: Ez csak kipróbálásképpen megy néha, és csak 2-3 km távolságokon :P Túl sokba került ahhoz, hogy lehajtsam :D

Unokatesómék jártak dolgozni a németkehez fabetétet gyártani porsche-kba, és itthon a cég egy 1.2-es fabiat tett alájuk. A két bolond itthon az ótópálya elején betették 160-ra és 2x lassítottak amíg le nem értek, mind a kétszer kamion előzés miatt. Kb. 2 hónapig jártak vele így oda vissza hetente háromszor. Utoljára amikor jöttek haza akkor már nem is 160, hanem fix-csutka gázon, és hazaértek vele. Igaz másnap már világított a műszerfal mint a karácsonyfa, nem volt hibajelzője ami nem sírt :lol: De a hosszútávú taposást viszonylag jól bírta, a műanyag :lol: kuplung villa kevésbé...

Link to comment
Megosztás:

Unokatesómék jártak dolgozni a németkehez fabetétet gyártani porsche-kba, és itthon a cég egy 1.2-es fabiat tett alájuk. A két bolond itthon az ótópálya elején betették 160-ra és 2x lassítottak amíg le nem értek, mind a kétszer kamion előzés miatt. Kb. 2 hónapig jártak vele így oda vissza hetente háromszor. Utoljára amikor jöttek haza akkor már nem is 160, hanem fix-csutka gázon, és hazaértek vele. Igaz másnap már világított a műszerfal mint a karácsonyfa, nem volt hibajelzője ami nem sírt :lol: De a hosszútávú taposást viszonylag jól bírta, a műanyag :lol: kuplung villa kevésbé...

erről beszélek, lehet bírná, de a Fábiát sajátomnak tekintem igazán, nem az öregeméké, én dolgozok meg érte, ezért is kímélem, ha csak annyit kibír, mint az Astránk eddig :lol: de ez még mindíg tuti verda, ezen csodálkozok! :D

Hawer ma mondta, hogy a malacorrú (93-as) passat-jába 240.000 van, és megint hengerfejes lett ( már negyedjére) ( gátas) 45 ért csinálnák a hengerfejet, így a szereléssel együtt 65000-be lenne neki, inkább eladja,nem költ rá többet, már van is jelentkező, aki adna neki 180.000et! azt mondta odaadja, és vesz egy Astrát, persze azt is dieselbe, egyik szomszédja eladja, lehet azt, azt legalább tudja, hogy van benne 300.000, de még semmi különösebb baja nem volt!

Ami a sajátja az embernek, azt jobban megbecsüli, EZ VAN!!!

Ezt a céges Vivaroval lőttem meg, 180-a vége, onnan az istennek se megy többet... :lol: de ez is csak 160 km/h, és nézzétek csak a fordulatot... persze 6-os váltó van benne :D :P Megy a kicsike mint az atom :D

Link to comment
Megosztás:

Béla bácsihoz riporter érkezik, hogy meginterjúvolja. Mondja a riporter:

- Béla bátyám, meséljen nekem valami vicces történetet az olvasók számára.

- Hát, olyan 70 éve az összes juhom eltévedt az erdőben, a haverokkal megittunk 1 demizson pálinkát, aztán a juhok keresésére indultunk. Megtaláltuk őket, mindeniken végigmentünk, az volt ám az igazi mulatság!

Gondolja a riporter, hogy ezt azért mégse írhatja meg az olvasóknak. Tehát:

- Szép volt, Béla bácsi, de azért a vicc kedvéért mondjon egy másik mókás történetet is.

- Hát olyan 60 éve történhetett, hogy az asszony eltévedt az erdőben, a haverokkal megittunk 1 demizson pálinkát, majd a keresésére indultunk, megtaláltuk, jól meghágtuk mindahányan, az volt ám az igazi mulatság!!

A riporter teljesen idegbeteg, de azért még ad 1 esélyt az öregnek:

- OK, Béla bátyám, akkor mondjon még 1 történetet, hadd okuljanak az olvasók, de ez most szomorú történet legyen.

Az öreg arca elkomorul:

- Hát olyan 50 éve lehetett, hogy eltévedtem az erdőben...

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Béla bácsihoz riporter érkezik, hogy meginterjúvolja. Mondja a riporter:

- Béla bátyám, meséljen nekem valami vicces történetet az olvasók számára.

- Hát, olyan 70 éve az összes juhom eltévedt az erdőben, a haverokkal megittunk 1 demizson pálinkát, aztán a juhok keresésére indultunk. Megtaláltuk őket, mindeniken végigmentünk, az volt ám az igazi mulatság!

Gondolja a riporter, hogy ezt azért mégse írhatja meg az olvasóknak. Tehát:

- Szép volt, Béla bácsi, de azért a vicc kedvéért mondjon egy másik mókás történetet is.

- Hát olyan 60 éve történhetett, hogy az asszony eltévedt az erdőben, a haverokkal megittunk 1 demizson pálinkát, majd a keresésére indultunk, megtaláltuk, jól meghágtuk mindahányan, az volt ám az igazi mulatság!!

A riporter teljesen idegbeteg, de azért még ad 1 esélyt az öregnek:

- OK, Béla bátyám, akkor mondjon még 1 történetet, hadd okuljanak az olvasók, de ez most szomorú történet legyen.

Az öreg arca elkomorul:

- Hát olyan 50 éve lehetett, hogy eltévedtem az erdőben...

:lol: :lol: :lol:

:lol: :P Béla bá' elmegy a messzi ámerikába. Hallotta emberektől hogy vannak olyan helyek ahova csak bemegy, és némi pénzért ugyan, de annyi nő közül válszthat amennyit el se tud képzelni. Bemegy, elmondja mit szeretne, de azt a választ kapja hogy már nincs szabad nő, viszont van egy macskájuk, azt féláron megkapja. Kicsit vonakodik az öreg, de ha már eljött eddig, mostmár nem megy vissza, elfogadja a macskát. Mutatnak egy sötét szobát ahova bemehetnek. Miután végeztek, kijön, és elkezdik nagyon ajánlgatni a kukkoló részleget. Egye fene, belemegy. Bemegy a kabinba, nézi a csajt a színpadon, aztán átszól a szomszéd kabinba:

-Hallod -e gyerek ez qrva jó.

-Háát jah, de ha látta volna az előbb az öreget a macskával...

Link to comment
Megosztás:

Első nap

- Anyuuu, vegyünk nekem bicikliiit!

- Nincs rá pénzünk kisfiam.

- Jó, akkor játsszál velem papás-mamást!

- Jaj, kisfiam, hát én az anyád vagyok, játssz papás-mamást egykorú kislányokkal.

- brühühühü.

Második nap

- Anyuuu, vegyünk nekem bicikliiit!

- Már mondtam, kisfiam, hogy nincs rá pénzünk.

- Jó, akkor játsszál velem papás-mamást!

- Jaj, kisfiam, hányszor mondjam, hogy én az anyád vagyok, játssz papás-mamást egykorú kislányokkal.

- brühühühü.

Harmadik nap

- Te, apjuk, figyelje már! A gyerek nem száll le a nyakamról, hogy vagy vegyek neki biciklit, vagy játsszak vele papás-mamást.

- Hát, asszony, pénzünk nincsen a biciklire, úgyhogy játsszál vele, amit akar, hogy maradjon békiben.

- Anyuuu, vegyünk nekem bicikliiit!

- Már mondtam, kisfiam, hogy nincs rá pénzünk.

- Jó, akkor játsszál velem papás-mamást!

- Na jó, hogy kell azt játszani?

- Hát, fürödj meg, aztán öltözz hálóingbe (anyuka megteszi). Most bújj be az ágyba, és várjál rám! (anyuka ezt is megteszi)

(gyerek felöltözik apja ruhájába, fogja apja táskáját, benyit a hálószobába és odaszól anyukának

- Hé, asszony, öltözzé! Megyünk biciklit venni a gyereknek!

Link to comment
Megosztás:

Karácsony reggelén a lovasrendőr figyeli az útkereszteződést. Észrevesz egy kisfiút, aki egy vadonat új, csillogó biciklivel kerekezik. Odaszól neki:

-Szép új bringád van! Csak nem a Telapó hozta?

-De igen! - így a fiúcska.

-Na akkor jövőre mondd meg a Télapónak, hogy lámpát is hozzon rá! - mondja a rendőr, és átad egy bűntetőcédulát.

A fiú elmenőben még visszaszól:

-Szép lovad van, ami azt illeti! Csak nem neked is a Télapó hozta?

- De igen - veszi a rendőr a tréfát - persze hogy az.

A fiú:

- Na akkor mondd meg a Télapónak, ha jövőre is lovat hoz neked, akkor a f@szt a ló alá tegye, ne föléje!

Link to comment
Megosztás:

Annyira azért nem lehet hosszú, hogy a 2 literesnél is kevesebbet forogjon!

Nekem óra szerinti 180-nál 4200-at forog. Pedig az nem 75 lóerős.... :lol:

Nekem meg óra szerint 100-nál 2500-t forog, tehát 180-nál 4500-t forogna (ha hajtanám addig :lol: ) Jó hosszú V.-t raktak ezekbe anno. Múltkor mentem sogórnő off 1.2 Polojával on, 100-nál akartam kapcsolni egy hatodikat, mert 3000-t forgott, ami az enyémben IV.-ben megvan :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.