Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Hááát igen! Az a sok xenon, meg nagy zene, meg sok csicsa az bezony nehééééz! :lol:

nagyzene? gyári cdr500, gyári méretű hangszórókkal... xenon nem + mert könnyítettem a gyári lámpán. ja és minden más is gyári, mert télifelnivel volt mérve :lol:

csicsa? hol láttál csicsát az autón? :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hááát igen! Az a sok xenon, meg nagy zene, meg sok csicsa az bezony nehééééz! :lol:

Meg annyira le van nyomva a földre, hogy a levegő menet közben tesz rá még 200-at :lol: :D

Akkor a 100 paci / 815 kiló a kis gyilkosnál egész jónak tűnik :P :lol: Ki áll ki velem? :D de csak lámpától lámpáig, 110 fölött már nem igazán tűnik gyorsulásnak az a tevékenység :lol:

Link to comment
Megosztás:

Erre már én is gondoltam, de a fapaddal nem tudnék mit kezdeni, esetleg egy ugyanilyen motorúval tudnék valamit vagy még 1.6SE motorossal... Mondjuk egy CDX-es astrát még tudnék is használni, pl etükrök, eablakok körbe... csak nem tudnám hova rakni :lol:

Elsősorban a motorra gondoltam, amikor a donorról beszéltem, persze ha van benne átrakható szervó az se gond.

Ha veszünk egy motort akkor nagyjából tudjuk azt amit mondanak róla.

Erről a motorról nagyjából tudunk mindent. Tudjuk mikor mit cseréltünk benne-rajta, tudjuk a kínokat vele, stb... Ha pedig megcsináltatjuk akkor tudom mi lett megcsinálva, hogy lett megcsinálva. Lehet hogy megér egy kis felárat az hogy tudom mi van benne :lol:

Hát persze a vásárlás mindíg zsákbamacska, de ha te veszed ki a bontóban a motort a kocsiból, látod az autó korát , mennyire van széthajtva, esetleg tuningolva akkor van némi rálátásod a motor állapotára is. Meg aztám én magamból indulok ki, nincs ismerős szerelő, műhely, ha meg ismeretlen helyre vinném nagygenerálla az éppen olyan zsákbamacska mintha bontóból veszek motort. De amúgy is ez hosszútávú elgondolás, most van benne kábé 240 ezer, még nem veszem észre hogy generálozni kéne évi 10ezerrel is szerintem még jópár év amíg ezel kéne bajlódni. Remélem. :lol:

1070Kiló/60Paci=17.8Kiló/lóerő. Mint egy tehén fékezőernyővel. :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Elsősorban a motorra gondoltam, amikor a donorról beszéltem, persze ha van benne átrakható szervó az se gond.

......

1070Kiló/60Paci=17.8Kiló/lóerő. Mint egy tehén fékezőernyővel. :lol: :D

És azt se felejtsd el, haogy ha veszel még egy motrot, akkor azért maradnak tartalék alkatrészeid a másikból, ami valljuk be néha sokat jelent, hogy hírtelen van hova nyúlni :lol: főleg ha majd pénz szűkében leszünk.... még ha használt cuccot teszel is át, akkor is kihúzod vele még valameddig, amíg újat nem tudsz venni :lol: Tapasztalat a Wartburgos korszakomból :lol:

......

1025 Kg/68 LE = 15,07 ez se sokkal jobb arány azért :P

http://kepfeltoltes.hu/view/090909/t_rzsk_...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Egy ismerősöm problémáját osztanám meg veletek a motorgenerállal kapcsolatban. Adott egy 1975-ös állólámpás merga, mivel olyan szép volt a kocsi ezért úgy gondolta bárgyú fejjel, hogy a mocit is rendbe kéne rakni. Elvitte a Szakálékhoz, hogy akkor tegyék bele az a szétszaladt 15-20 pacit amit a cc 450e km már elengedett belőle. Szakál mesterek olyan facán csinálták meg a vasat, hogy generál elött 17-18-as sűrítési végnyomásból csináltak 2 hengernél 21-et, a másik 2-nél 16-ot, mikor a srác elsszőr beindította majd maga alá vizelt a "gyönyörtől", hogy a nagy nevű cég mit tett a mociával. A vége annyi lett, hogy szedhette megint ki a mocit a vasból és vihette nekik fel, hogy csinálják meg normálisan mert ez így kaki. Viszont ez miatt elvesztett egy méretet a majdani "felújításból" mert mind a 4 hengert felfurták ismételten!

Szerintem bár hova is viszi az ember gépmunkára a mocit mindenhol tudnak hibázni, mert emberek! Ezért meg kell gondolni, hogy mi és mennyit ér meg valakinek! A furkálás árából majdnem 3db "új" mocit kapott volna a vasba, de ő biztosra akart menni vele! Ez lett a biztos!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Valaki megtudja nekem mondani hogy az F-es astra hajtókara miben különbözik a G astra hajtókarától? Mindkettő x14xe motorkód. Kinézetre ugyanaz, talán grammra eltér. Ha a G astra hajtókarát teszem F-be lesz valamilyen következménye? :lol:

Ha a motorkód egyezik, akkor szerintem ugyan az a két hajtókar....nincs különbség :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt mindenképp meg kell osztanom veletek: :lol: :lol: :lol: :lol:

Feleség hazaér a tornáról és tusolás előtt még meztelenül mutogatja a

férjének, hogy miket tanultak. Ám a spárgánál (mivel meztelen)

annyira lecuppan a konyhakőre, hogy a vákuumtól nem tud felállni...

Feszegetik, erőltetik, nem jön fel.. Szomszéd átjön, feszítik,

tovább,orvost hívnak, csak nem akar feljönni a nő a kőről. Nincs mese

kihívják a járólapost. A járólapos odaguggol a nő elé és elkezdi

csavargatni a nő mellbimbóit, mire a férj:

- Mit képzel, mit csinál?

- Felizgatom, akkor ki tudjuk csúsztatni a küszöbig és utána csak a

szélső sort kell felszednem.. .

Link to comment
Megosztás:

Ezt mindenképp meg kell osztanom veletek: :lol: :lol: :lol: :lol:

Feleség hazaér a tornáról és tusolás előtt még meztelenül mutogatja a

férjének, hogy miket tanultak. Ám a spárgánál (mivel meztelen)

annyira lecuppan a konyhakőre, hogy a vákuumtól nem tud felállni...

Feszegetik, erőltetik, nem jön fel.. Szomszéd átjön, feszítik,

tovább,orvost hívnak, csak nem akar feljönni a nő a kőről. Nincs mese

kihívják a járólapost. A járólapos odaguggol a nő elé és elkezdi

csavargatni a nő mellbimbóit, mire a férj:

- Mit képzel, mit csinál?

- Felizgatom, akkor ki tudjuk csúsztatni a küszöbig és utána csak a

szélső sort kell felszednem.. .

:P :D :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt mindenképp meg kell osztanom veletek: :lol: :lol: :lol: :lol:

Feleség hazaér ....

bazz... :P :D :D

És folytatódik a tegnap :D Véletlenül este egy linkre nyomtam, és a vége az lett hogy fél órát csak vicceket olvastam... úgylátom itt is kezdődik ;)

Akkor viszont folytatom :D :

A nők között barátság:

Egy napon a feleség nem jött haza, a férj megkérdezte hol aludt, a felesége azt válaszolta,hogy az egyik barátnőjénél.

A férj felhívta a 10 legjobb barátnőt, de egyik sem igazolta ezt.

A férfiak között barátság:

Egy napon a férj nem jött haza este, a felesége megkérdezte hol aludt, a férj azt válaszolta, hogy az egyik barátjánál.

A felesége felhívta a 10 legjobb barátját, 8-án igazolták, hogy ott aludt, 2-en hogy még ott van.

------------------

Egy férfi kijön egy jel nélküli wc-ből, egy nő odamegy hozzá és megkérdezi:

-Koedukált?

-Nem hölgyem. Sz.rtam.

-----------------------------------

- Mit csinál a nő az ágyban szex után?

-???

- Zavar…

(tudom, beteg... :D )

Link to comment
Megosztás:

Egy ismerősöm problémáját osztanám meg veletek a motorgenerállal kapcsolatban. Adott egy 1975-ös állólámpás merga, mivel olyan szép volt a kocsi ezért úgy gondolta bárgyú fejjel, hogy a mocit is rendbe kéne rakni. Elvitte a Szakálékhoz, hogy akkor tegyék bele az a szétszaladt 15-20 pacit amit a cc 450e km már elengedett belőle. Szakál mesterek olyan facán csinálták meg a vasat, hogy generál elött 17-18-as sűrítési végnyomásból csináltak 2 hengernél 21-et, a másik 2-nél 16-ot, mikor a srác elsszőr beindította majd maga alá vizelt a "gyönyörtől", hogy a nagy nevű cég mit tett a mociával. A vége annyi lett, hogy szedhette megint ki a mocit a vasból és vihette nekik fel, hogy csinálják meg normálisan mert ez így kaki. Viszont ez miatt elvesztett egy méretet a majdani "felújításból" mert mind a 4 hengert felfurták ismételten!

Szerintem bár hova is viszi az ember gépmunkára a mocit mindenhol tudnak hibázni, mert emberek! Ezért meg kell gondolni, hogy mi és mennyit ér meg valakinek! A furkálás árából majdnem 3db "új" mocit kapott volna a vasba, de ő biztosra akart menni vele! Ez lett a biztos!

Szakálék nem éppen a legjobb hírűek ebben :lol:

Rossz helyre vitte :lol:

Valaki megtudja nekem mondani hogy az F-es astra hajtókara miben különbözik a G astra hajtókarától? Mindkettő x14xe motorkód. Kinézetre ugyanaz, talán grammra eltér. Ha a G astra hajtókarát teszem F-be lesz valamilyen következménye? :lol:

Ha motorkód stimmel, akkor szerintem össze lehet nézni a két hajtókart, esélyes hogy ugyanaz.

Azért remélem nem csak legózni akarsz vele, hanem gépműhely és csapágycserék is bejátszanak...

Link to comment
Megosztás:

Szakálék nem éppen a legjobb hírűek ebben :lol:

Rossz helyre vitte :lol:

Ha motorkód stimmel, akkor szerintem össze lehet nézni a két hajtókart, esélyes hogy ugyanaz.

Azért remélem nem csak legózni akarsz vele, hanem gépműhely és csapágycserék is bejátszanak...

a lényeg hogy nekem a csapszeg kijött a hajtókarból és belemart a 4. hengerbe :lol: a hajtókart elkellett dobni, vettem helyette egy másikat ami egy g astráé volt. méretre megegyezik mindenhol, minden bontóban azt mondták hogy bele lehet tenni. kénytelen voltam mivel f astra hajtókart nem találtam, újba meg csak 4-et lehet venni 160.000!!! Ft. a 4. henger perselyezve lesz, új hajtókarcsapágy, gyűrűsor. kb ennyi. ez van ha jó, ha nem. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.