Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Wow!

Nagyon szép!

csak kér hogy nem igazán világít a mutató.

Itt még a háttér se tetszett, de csak ebben az állapotában lett lefényképezve szétszedve. A hidakat átrendeztem, kimaszkoltam a felső részét, mert oan 80-140-ig nagyon világított a gyári égők elhelyezése miatt. A terv az volt hogy a mutatókat világítom majd be kékre, vagy pirosra külön, egy pár nappal később, addig meg jóezígy, de igazából ez már volt vagy 3 hónapja, és mindig csak húzódik. :lol: nem akar összejönni az az idő amit erre szánok :lol: :lol:

Lalee-tól loptam az ötletek 99.9%-át :P a maradékot meg improvizáltam. Neki szépek a mutatók is :lol: (meg mostmár a középkonzola is... Azt a mocsok sokidővelrendelkezős fajtáját nekije... :D :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a hőszabályzó 3 tejerője mögött vannak kiégve az égők már mióta megvettem a kocsit. azokat hogyan lehet kicserélni?

most pakoltam össze sajna a középkonzolt vagy 1 órát szenvedtem vele :lol:

pont tegnap meg ma volt rajta a szenvedés az "elektronika" részlegen :lol: az előző oldalon vannak a fontosabb infók, az utolsón csak az égőkön szenvednek nagyrészt :lol:

Link to comment
Megosztás:

köszike!

az a baj, hogy sokminden fordítva van a műszerfalban, mert jobbkormányos az én astrám

A lényeg sztem ugyan az lesz, csak tükrözve. :lol: Van egy szép képes leírás Tiu jóvoltából. Onnan be tudod lőni hogy mit kell keresni a másik oldalon :lol:

Nah léptem vízszintesbe, holnap dolgozni kell :lol: jócckát mindenki

Link to comment
Megosztás:

Amúgy általában kékesebbnek tűnnek fényképen mint valójában. :lol:

http://kepfeltoltes.hu/090829/F_nyk_pek-03...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/090428/F_nyk_pek-03...ltoltes.hu_.jpg

A műszeregységben pl. nekem is csak úgy lettek fehérek hogy led-hidakat pakoltam bele :lol: (én nem akartam hogy kékes legyen) :lol:

Nekem ilyen:

www.tvn.hu_177c0aad0de534cc7dfa7383406bac36.jpg

Csak a képen a kék mutatók színe nem igazán jön át! De élőbe nagyon szép kék. Lehet a mutatókat pirosítom. Még nem tudom. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg a hőszabályzó 3 tekerője mögött vannak kiégve az égők már mióta megvettem a kocsit. azokat hogyan lehet kicserélni?

most pakoltam össze sajna a középkonzolt vagy 1 órát szenvedtem vele :lol:

Az elektromos osztályon tegnapelôtt kiveséztük a témát. Minden infót megtalálsz.

Link to comment
Megosztás:

Ugynevezett rizsszem izzó. 12V 1.2 W. Itt van egy fényképes útmutató is.:Klikk!

köszi zotya!

Viszont nézegettem a ledesítéseket, és lehet hogyledesíteni kellene inkább a konzolt!

Laleekirálynak vannak fent képek a ledezésről az aláírásában, csak nem tudom hogy olyan leddel beépített kis lapocskákat tudok-e készen venni, illetve hogy lehet-e azokat szabdalni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

köszi zotya!

Viszont nézegettem a ledesítéseket, és lehet hogyledesíteni kellene inkább a konzolt!

Laleekirálynak vannak fent képek a ledezésről az aláírásában, csak nem tudom hogy olyan leddel beépített kis lapocskákat tudok-e készen venni, illetve hogy lehet-e azokat szabdalni. :lol:

Biztos lehet venni, de erről majd ő mesél, mert én simán csak ledeket használtam ellenállással.

Link to comment
Megosztás:

Éjjel fél 11 kor 27 fok? Jól mér?

A garázsban megmarad a meleg. És jól mér, mert napközben hasonlót mutat, mint az itthoni kinti hőmérő.

Szerk: ráadásul tegnap itt nagyon meleg volt, abba is hagytam napközben a bekötögetést, mert csurgott rólam a víz.

Megnéztem a kedvedért, jelenleg a kinti hőmérőm 20,3 fokot mutat, az autóban levő hőmérő pedig 19,5-öt, tehát nagyjából helyesen mutatja.

Link to comment
Megosztás:

Szombat dél van. Mindenki eszik. Hanyagolják a fórumot.

Szombat dél a lóf.szt :lol: nekem péntek volt eddig :lol: most kezdődik a szombat. Jó ötlet megyek enni :P :D

Nekem ilyen:

http://s6.images.www.tvn.hu/2009/04/12/08/...383406bac36.jpg

Csak a képen a kék mutatók színe nem igazán jön át! De élőbe nagyon szép kék. Lehet a mutatókat pirosítom. Még nem tudom. :D

Nah erről beszéltem :lol:

Jah a led-hidakat én pölö egy villanyász boltban vettem. Fehér spec pont nem volt, csak kék, úgyhogy vártam is rá egy pár napot, aztán meglett, és haver tarkónnyaszott hogy miért nem szóltam, hozott volna a melóhelyéről :D :lol: Nah mindegy, a lényeg hogy egy egyszerű villanyszerelő boltban is lehet kapni :D

Link to comment
Megosztás:

Szombat dél van. Mindenki eszik. Hanyagolják a fórumot.

Én speciel a szunyoghálós ajtót renoválom. Mondtam már, hogy tegnap megfürdettük a kutyát? Alig ismerni rá. :lol: Most tanultam a legutóbbi hibából, amikor felcipeltem a lépcsőn a 40 kilós őkelmét, és beraktam a sarokkádba. :lol: Nem is volt semmi baj, amíg ki nem ugrott, és lefele a lépcsőn megrázta magát. Most inkább kivittem slagon a melegvizet a kertbe, meg kivittük a gyerekkádat. De ebbe csak egyszerre egyik fele fért bele, meg folyton kiborította magát ( később már engem is. :lol: ) úgyhogy simán csak a füvön fürdettük. Ott követtem el az első hibát, hogy levettem a nyakörvét, szárazon még nem vot gond, de amikor besamponoztuk folyton kícsúszott a kezemből. Egyik szökéskor bevágtázott a lépcső alá, és elbújt. Kiparancsoltam de azt hitte rosszat csinált ezért laposkúszásban odajött pitizni. Olyan nyomott hagyott maga után mint egy bazi nagy csiga, meg persze összesározta a hasát. Újbóli alvázmosás után becsomagoltam egy nagy törülközőbe úgy nézett ki mint a nagyi ágyában a farkas pongyolában. Mondanom sem kell amikor elengedtem, hogy mehetsz, az első mozdulata az volt, hogy belefeküdt a porba, és bepanírozta magát. Na mindegy, legalább a lányok jól szórakoztak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Én speciel a szunyoghálós ajtót renoválom. Mondtam már, hogy tegnap megfürdettük a kutyát? Alig ismerni rá. :lol: Most tanultam a legutóbbi hibából, amikor felcipeltem a lépcsőn a 40 kilós őkelmét, és beraktam a sarokkádba. :lol: Nem is volt semmi baj, amíg ki nem ugrott, és lefele a lépcsőn megrázta magát. Most inkább kivittem slagon a melegvizet a kertbe, meg kivittük a gyerekkádat. De ebbe csak egyszerre egyik fele fért bele, meg folyton kiborította magát ( később már engem is. :lol: ) úgyhogy simán csak a füvön fürdettük. Ott követtem el az első hibát, hogy levettem a nyakörvét, szárazon még nem vot gond, de amikor besamponoztuk folyton kícsúszott a kezemből. Egyik szökéskor bevágtázott a lépcső alá, és elbújt. Kiparancsoltam de azt hitte rosszat csinált ezért laposkúszásban odajött pitizni. Olyan nyomott hagyott maga után mint egy bazi nagy csiga, meg persze összesározta a hasát. Újbóli alvázmosás után becsomagoltam egy nagy törülközőbe úgy nézett ki mint a nagyi ágyában a farkas pongyolában. Mondanom sem kell amikor elengedtem, hogy mehetsz, az első mozdulata az volt, hogy belefeküdt a porba, és bepanírozta magát. Na mindegy, legalább a lányok jól szórakoztak. :P

Akkor már csak ki kell sütni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitseg kene van nekem egy 93-as evjaratu astram es a kijlezo benne osszetort.

Szeretnek bele venni 1 masikat viszont nekem meg a regi van benne amiben nincs,

hőmérséklet kijlezes egybe van a kijelzo nincs harom reszre osztva.

Az lenne a kerdesem hogy jo lenne-e a hőmérséklet kijlezős ?

Vagy csak a sima jó bele?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitseg kene van nekem egy 93-as evjaratu astram es a kijlezo benne osszetort.

Szeretnek bele venni 1 masikat viszont nekem meg a regi van benne amiben nincs,

hőmérséklet kijlezes egybe van a kijelzo nincs harom reszre osztva.

Az lenne a kerdesem hogy jo lenne-e a hőmérséklet kijlezős ?

Vagy csak a sima jó bele?

Meg kell nézni, hogy hány kábel fut a kijelző csatijába. Ha 12 és a helyén van a hőmérő is, akkor jó a 3 részes, és még sebességet is tud kijelezni. Ha csak 11 van benne, akkor sebességet nem fog tudni, ha 9 van bekötve, akkor csak időt tud. Ezt nézd meg. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segitseg kene van nekem egy 93-as evjaratu astram es a kijlezo benne osszetort.

Szeretnek bele venni 1 masikat viszont nekem meg a regi van benne amiben nincs,

hőmérséklet kijlezes egybe van a kijelzo nincs harom reszre osztva.

Az lenne a kerdesem hogy jo lenne-e a hőmérséklet kijlezős ?

Vagy csak a sima jó bele?

belemenni sztem bele megy, csak lehet hogy nem múkodik majd mindene (persze a hőmérőn kívül)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.