Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Sziasztok!

Az elmúlt egy-két hónapban észrevettem, hogy teletankolt autónál erőteljes benzinszag van az autó körül.

TEgnap rájöttem az okára. A tankom lyukas valószínüleg, mert megállás után 20 perccel kisebb benzintócsa alakult ki a kocsi alatt.

Mit csináljak? (tudom paprikáskrumpli jó lesz kolbásszal... :lol: )

Tankcsere? Várjam meg míg kifogy és hegesztés? Vagy valami ragasztószerű anyaggal kívülről megoldható?

Meg kéne nézni hol ereszt, ha szerencséd van akkor az AC, vagy a tankszinjelző tömítésénél, így megúszod egy pár 100 forintos tömítéscserével. Meg a bekötések bilincseit is át lehetne nézni.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A gyári CAR300-as rádiómat kicseréltettem egy sony-ra, ami sima kazetás,viszontmost szereztem egy CD lejátszós JVC fejegységet.

Hogyan tudom kiszerelni aSONY-t?

a car300-as elektronikussal szedettem ki.

AGYIK-ban olvastam denem igazán értem!

alaki segítsen pls! :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A gyári CAR300-as rádiómat kicseréltettem egy sony-ra, ami sima kazetás,viszontmost szereztem egy CD lejátszós JVC fejegységet.

Hogyan tudom kiszerelni aSONY-t?

a car300-as elektronikussal szedettem ki.

AGYIK-ban olvastam denem igazán értem!

alaki segítsen pls! :lol:

Amit beszereltettél sony-t annak a dobozában kell keresni egy kiemelőt. :lol:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

A gyári CAR300-as rádiómat kicseréltettem egy sony-ra, ami sima kazetás,viszontmost szereztem egy CD lejátszós JVC fejegységet.

Hogyan tudom kiszerelni aSONY-t?

a car300-as elektronikussal szedettem ki.

AGYIK-ban olvastam denem igazán értem!

alaki segítsen pls! :lol:

A GyIK-ben csak a gyári rádió kiszedéséről van leírás. Tehát a CAR300-ról. A Sony-t passzolom, nem kaptál hozzá használati utasítást? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Akkor nincs más hátra, szépen kibontod a középkonzolt, előrehúzod, megkeresed a rögzítőpöcköket a rádión kétoldalt, bellülről benyomod őket, és kiveszed. :lol:

Ta-ta-ta-tááááám! :lol:

Bár az enyém nem valami modern SONY gyártmány

De lehet hogy szétkapom a középkonzolt, úgysem láttammég olyat....

Múltkor próbáltam szétszedni aztán már csak a kormánynál tartotta valami.

na hát azóta rájöttem hogy elvan ott rejtve két kis pöcök mögé!

viszont ha középen a négy csavart kiszedem meg a szellőzőhengerek mögűl is, akkor simán ki lehet szedni?? Mert félek hogy leszaggatok valamit! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bár az enyém nem valami modern SONY gyártmány

De lehet hogy szétkapom a középkonzolt, úgysem láttammég olyat....

Múltkor próbáltam szétszedni aztán már csak a kormánynál tartotta valami.

na hát azóta rájöttem hogy elvan ott rejtve két kis pöcök mögé!

viszont ha középen a négy csavart kiszedem meg a szellőzőhengerek mögűl is, akkor simán ki lehet szedni?? Mert félek hogy leszaggatok valamit! :lol:

Ha a fűtéstekerő csavarjait kitekered, akkor az nem is jön előre, a rádió, meg a kijelző kábelei meg sokat engednek.

PB160047_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Tök jó, kiírja a külső hőmérsékletet, meg az időt? Aztaaaa! :lol: És még mit? :lol: Nagyon tetszik nekem is, de nem lesz, mert így csak a motorkontrotól kell rettegnem. :lol:

GYIK-ból kiszedtem amit most nekem éppen tud. Aztán majd remélem lesznek kupakok és akkor jelzi ha kevés a hűtővíz vagy az ablakmosó folyadék.

Funkciói:

- fogyasztási adatok kiírása álló helyzetben l/h óra, közlekedve l/100km egységben,

- átlagfogyasztás kiírása l/100km egységben,

- megtehető kilométerek adott tankszinttel

- átlagsebesség

- stopper

- külső hőmérséklet kijelzés

Link to comment
Megosztás:

simán tekerjem túl a skálán?

Nem, a tekerőket úgy kell levenni, hogy a két szélsőt simán csak lehúzod, a középsőt meg középállásban kihúzod, mintha bekapcsolnád a hátsóablakfűtést, és allul lesz egy kis nyílás a tengelyen ott kell egy kis csavrhúzóval beszúrni, közben finoman húzni a gombot. Egy kicsit játszani kell vele, de sikerülni fog. Mögötte kell kitekerni a csavarokat, így előre lehet húzni a fekete burkolatot a rádióval együtt, szerkezet meg bent marad, és nem feszülnek a bowdenek.

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg mégsincs kedved lebontani a fél autót a rádió miatt akkor fogsz két vékony lemezt (5-8 mm széles úgy rémlik) lepattintod a rádió körüli műanyag keretet, és betolod a két lemezt a fej két oldalán. Aztán ki tudod húzni :lol:

A lemezt, vagy a rádiót? :lol: Amúgy én hamarabb lebontom a középkonzolt, mint ahogy te megkeresed a lemezvágó ollót a műhelyben! :lol: Persze csak akkor sikerül ez neki, ha nincs úgy beszorulva mint az én gyári rádióm. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A lemezt, vagy a rádiót? :lol: Amúgy én hamarabb lebontom a középkonzolt, mint ahogy te megkeresed a lemezvágó ollót a műhelyben! :lol: Persze csak akkor sikerül ez neki, ha nincs úgy beszorulva mint az én gyári rádióm. :lol:

Gyári kiszedővel és zsír új beépítőkerettel pillanatok alatt kivehető az egész... :lol: :P

Link to comment
Megosztás:

Nem, a tekerőket úgy kell levenni, hogy a két szélsőt simán csak lehúzod, a középsőt meg középállásban kihúzod, mintha bekapcsolnád a hátsóablakfűtést, és allul lesz egy kis nyílás a tengelyen ott kell egy kis csavrhúzóval beszúrni, közben finoman húzni a gombot. Egy kicsit játszani kell vele, de sikerülni fog. Mögötte kell kitekerni a csavarokat, így előre lehet húzni a fekete burkolatot a rádióval együtt, szerkezet meg bent marad, és nem feszülnek a bowdenek.

itt ulok a kocsiba es kajak nemtom kiszedni a kozepso tekerot...pedig mar csak ez hianyzik ... HEEELP

Link to comment
Megosztás:

itt ulok a kocsiba es kajak nemtom kiszedni a kozepso tekerot...pedig mar csak ez hianyzik ... HEEELP

Kattanásig kihúzod, jobb oldalán a likba benyomsz egy kis csavarhúzót (vagy pálcikát vagy bicikliküllőt vagy mittomén, éppen mi akadhat a kezedbe :lol: ) és miközben nyomod óvatósan húzod a gombot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.