Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

tervem az, hogy rákötöma lagot, és átnyomok rajta vmennyi vizet, aztán deszt vizet öntök bele majd, de ezt vez cserekor kelene megetenem, mert a vízpuimpa akor nem lesz a helyén, és ott zuboghat kifelé a retkes víz.

a sima desztvizes öblítésnek az a baja, hogy nincs nyomása.

Link to comment
Megosztás:

tervem az, hogy rákötöma lagot, és átnyomok rajta vmennyi vizet, aztán deszt vizet öntök bele majd, de ezt vez cserekor kelene megetenem, mert a vízpuimpa akor nem lesz a helyén, és ott zuboghat kifelé a retkes víz.

a sima desztvizes öblítésnek az a baja, hogy nincs nyomása.

Én is úgy csináltam. Leszedtem a fütőradiátor csöveit, az egyikbe belenyomtam a slagot, a másikat lefordítottam és adjad neki. Volt abba a radiátorba minden. Ugyanezt megcsináltam a blokknál is, frankón kipucolta. A hűtőt kiszedtem és azt is f@aszául átmostam. Meg is lett az eredménye. Télen -5 fokba a ~75 fokos levegőt nyomott be a fűtőmotor. ^_^ :lol: Télen meg lehet gyulladni az autóban. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy csináltam. Leszedtem a fütőradiátor csöveit, az egyikbe belenyomtam a slagot, a másikat lefordítottam és adjad neki. Volt abba a radiátorba minden. Ugyanezt megcsináltam a blokknál is, frankón kipucolta. A hűtőt kiszedtem és azt is f@aszául átmostam. Meg is lett az eredménye. Télen -5 fokba a ~75 fokos levegőt nyomott be a fűtőmotor. ^_^ :lol: Télen meg lehet gyulladni az autóban. :huh:

csak egy bibi van

mag a a termosztát, mert ugye az lezárja a vízrendszert, és csak vissza fog csapni a csövön, ahol belevezetem a vizet.

ugyi

tehát vezérléscserekor kellene nekem ezt elvégezni

a hűtő az oké, két csavar fent, meg a vízcsövek lent az nem gáz, csak a blokk bele, annak a kimosása az már gázabb.

Link to comment
Megosztás:

csak egy bibi van

mag a a termosztát, mert ugye az lezárja a vízrendszert, és csak vissza fog csapni a csövön, ahol belevezetem a vizet.

ugyi

tehát vezérléscserekor kellene nekem ezt elvégezni

a hűtő az oké, két csavar fent, meg a vízcsövek lent az nem gáz, csak a blokk bele, annak a kimosása az már gázabb.

én kiszedtem a termosztátot is. Mondjuk nekem könnyű kiszedni! :lol: :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nekünk se nehéz, max. 10 perc. :huh:

hát...

szerintem egy picsit több, meg megvan a rizikója, hogy elmászik a vezérlés.

ha nem musz, akkor nem basztatnám a vezérlést, meg ieneket külön külön is

c14nz-ben a vizimalomtól már csak felfelé a termosztát házhoz meg a vízjárat???

Link to comment
Megosztás:

hát...

szerintem egy picsit több, meg megvan a rizikója, hogy elmászik a vezérlés.

ha nem musz, akkor nem basztatnám a vezérlést, meg ieneket külön külön is

c14nz-ben a vizimalomtól már csak felfelé a termosztát házhoz meg a vízjárat???

Hát szerintem először a blokk, aztán a termosztát, onnan a vízhőfoktól függően kiskör, vagy hűtő. Valahogy így képzelem el.

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nem akarok nagy hülyeséget kérdezni de lehet hogy sikerül:)

Szóval F Astraban a km óra 20km/h-tól kezdi a számolást tehát nincs nulla.

Szóval akkor ha én 40-el megyek az óra szerint akkor valójában még csak 20-al?

Köszi!

:lol: ^_^ B)

Dehogy is. 20 fölött kezdi neked mutatni. Apropó az órád ~10km/h-t csal szóval mikor te 40-el mész akkor az valójában csak 30 :huh:

U.I. Vigasztalj meg, hogy nem komolyan kérdezted :P

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nem akarok nagy hülyeséget kérdezni de lehet hogy sikerül:)

Szóval F Astraban a km óra 20km/h-tól kezdi a számolást tehát nincs nulla.

Szóval akkor ha én 40-el megyek az óra szerint akkor valójában még csak 20-al?

Köszi!

Mikor elindulsz, látod hogy nem mozdul ki az óra azonnal....az óra akkor mozdul ki, mikor 20-al mész! Nem minden óra pont 10Km/h-t csal az átlag 7-8-10Km/h.

:lol: ^_^ B)

Dehogy is. 20 fölött kezdi neked mutatni. Apropó az órád ~10km/h-t csal szóval mikor te 40-el mész akkor az valójában csak 30 :huh:

U.I. Vigasztalj meg, hogy nem komolyan kérdezted :P

Ne ilyeszd el az újakat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szevasztok!

Nem akarok nagy hülyeséget kérdezni de lehet hogy sikerül:)

Szóval F Astraban a km óra 20km/h-tól kezdi a számolást tehát nincs nulla.

Szóval akkor ha én 40-el megyek az óra szerint akkor valójában még csak 20-al?

Köszi!

Végül is csak arról van szó, hogy a mutatót tartó kezdőpöcök nem 0-án hanem 20-on van. Addíg is mér csak nem látod. De ha lenyomod a központi kijelző 2 gombját egyszerre olyan 10-másodpercre akkor kiírja neked az aktuális sebességet 53Km/óráig. Itt ha jól emlékszem mér 20-alatt is.

Apropó, nem tudja valaki létezik metrikus anya M7-esben is? Mert ami nekem kellene az a 6-osnál nagyobb, a 8-asnál kisebb.

Link to comment
Megosztás:

Apropó, nem tudja valaki létezik metrikus anya M7-esben is? Mert ami nekem kellene az a 6-osnál nagyobb, a 8-asnál kisebb.

Persze hogy létezik. Bármelyik csavarboltban fogsz kapni.

Link to comment
Megosztás:

ez komoly? :P

még jó, hogy pozitív irányban B)

Persze én is mentem a caravannal 185-el óra szerint. :lol:

Más.: már hetek óta recsegett a fülhallgatóm a gépnél, mindig feszegetni kellett a dugót, hogy rendesen szóljon. Na ma nekiestem levágtam a dugót úgy 5 centire a végétől, szétvágtam szikével és visszaforrasztottam, mert nem volt itthon 3.5-ös jack dugóm. Bedugtam úgyanúgy recseg. :huh: Szörnyű gyanúm támadt, kipróbáltam az MP3-assal, abban nem recseg, kerestem másik fülhalgatót a géphez, az is recseg. B+ nem is a fülhallgató volt szar, hanem a gép aljzata. :lol: Reggel a kismoci, most meg ez, a kocsihoz ma nem nyúlok! ^_^

Link to comment
Megosztás:

Persze én is mentem a caravannal 185-el óra szerint. B)

Más.: már hetek óta recsegett a fülhallgatóm a gépnél, mindig feszegetni kellett a dugót, hogy rendesen szóljon. Na ma nekiestem levágtam a dugót úgy 5 centire a végétől, szétvágtam szikével és visszaforrasztottam, mert nem volt itthon 3.5-ös jack dugóm. Bedugtam úgyanúgy recseg. :huh: Szörnyű gyanúm támadt, kipróbáltam az MP3-assal, abban nem recseg, kerestem másik fülhalgatót a géphez, az is recseg. B+ nem is a fülhallgató volt szar, hanem a gép aljzata. :lol: Reggel a kismoci, most meg ez, a kocsihoz ma nem nyúlok! ^_^

Az sem téma! Megnézed az alaplapon/hangkártyán a fülhallgató csatlakozónak a forrasztását és esetleg megint megforrasztod. Néha el szokta engedni a forrasztás ha sokat használod. Vagy ha rendben van, akkor a csatlakozónak a belsejében kihajlítgatod az érintkezőket. :P

Link to comment
Megosztás:

Az sem téma! Megnézed az alaplapon/hangkártyán a fülhallgató csatlakozónak a forrasztását és esetleg megint megforrasztod. Néha el szokta engedni a forrasztás ha sokat használod. Vagy ha rendben van, akkor a csatlakozónak a belsejében kihajlítgatod az érintkezőket. :huh:

Ez nem közvetlenül az alaplapon van, hanem a gép elejére van kihozva. Lehet csak felcserélem a csatlakozásait az alaplapnál a mikrofonéval, vagy az nem sztereó?

Link to comment
Megosztás:

Persze én is mentem a caravannal 185-el óra szerint. :P

Más.: már hetek óta recsegett a fülhallgatóm a gépnél, mindig feszegetni kellett a dugót, hogy rendesen szóljon. Na ma nekiestem levágtam a dugót úgy 5 centire a végétől, szétvágtam szikével és visszaforrasztottam, mert nem volt itthon 3.5-ös jack dugóm. Bedugtam úgyanúgy recseg. :huh: Szörnyű gyanúm támadt, kipróbáltam az MP3-assal, abban nem recseg, kerestem másik fülhalgatót a géphez, az is recseg. B+ nem is a fülhallgató volt szar, hanem a gép aljzata. :lol: Reggel a kismoci, most meg ez, a kocsihoz ma nem nyúlok! ^_^

Nekem is napok óta recseg, nagyobb hangerőnél szólt csak a bal oldal. Én is hangkártyára gyanakodtam, de most bedugtam egy másik fülest, tökéletesen szól, mondom WTF?!

Oszt poénból rámérek a műszerrel, szakadásvizsgálat. Mindegyik szál vezet. Hangszóró szakadásvizsgálat: bal oldali szakadt. Dejó. Zsír új nem olcsó Panasonic fejhallgató, akkora mint a fejem. Méd in Csájna. Garancia természetesen nem jár hozzá. Tesco. B)

Ilyen-e.

Link to comment
Megosztás:

Nekem is napok óta recseg, nagyobb hangerőnél szólt csak a bal oldal. Én is hangkártyára gyanakodtam, de most bedugtam egy másik fülest, tökéletesen szól, mondom WTF?!

Oszt poénból rámérek a műszerrel, szakadásvizsgálat. Mindegyik szál vezet. Hangszóró szakadásvizsgálat: bal oldali szakadt. Dejó. Zsír új nem olcsó Panasonic fejhallgató, akkora mint a fejem. Méd in Csájna. Garancia természetesen nem jár hozzá. Tesco. :huh:

Ilyen-e.

hát egy ilyen cucnál elvárható lenne, hogy működjön egy két évig, mert hogy nekem a hamma 500ftos kis fülese működik, félévekig, úgy, hogy minden este órákat használom, az ágyban fekve

a végére a vezeték úgy megkeményedik, hogy 5-8 cmes rész megtartja a fülest :lol:

Link to comment
Megosztás:

hát egy ilyen cucnál elvárható lenne, hogy működjön egy két évig, mert hogy nekem a hamma 500ftos kis fülese működik, félévekig, úgy, hogy minden este órákat használom, az ágyban fekve

a végére a vezeték úgy megkeményedik, hogy 5-8 cmes rész megtartja a fülest :lol:

Most azt a panasonic fülest használom, amit kaptam a 2004 nyarán horvátországban vett panasonic discmanhez. Eredeti állapotban van még mindig, vezeték nem törött, de a keményedés már megvan a felsőrészben. ^_^ Méd in tajvan. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.