Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

:huh: Köszi! Az pont jó lenne nekem. 16665-ös impulzus miatt leginkább. Majd megmondom nekik, ha eljutok odáig még idén. Nem tudom mennyi az óradíj Veszprémben vagy Fehérváron a márkaszervízben. :lol: Mondjuk spzoli nagyobb bajban lesz, neki ügye átalakított és kitudja milyen impulzus jeladója van. SZR-t csak 16665-ös impulzussal adták. ^_^

Azt honnan lehet megállapítani, hogy hány impulzusos a jeladó?

Link to comment
Megosztás:

Passz. :lol: Elvileg ECU-tól függ. Annyit tudok, hogy 96/9 utáni kiadásoknál már csak 16665-ös impulzusos létezett, 94 után még volt kétfajta (16111 és 16665), azelőtt meg 8955 nagyrészt. :huh:

Közben logikusan végiggondolva rájöttem, hogy nekem a 8955-ös lehet, mert egyszer volt a kocsiban egy másik fordszámmérős műszeregység, amivel a Gabi féle BC majd' dupla sebességeket mutatott (az is ezt a jelet használja), gondolom az lehetett valamelyik 16ezres fajta jeladó.

Link to comment
Megosztás:

Amúgy plusz információ:

4.-ben 170 körül van a vége a tiltásnak. B) :P

Azt honnan lehet megállapítani, hogy hány impulzusos a jeladó?

Passz. :lol: Elvileg ECU-tól függ. Annyit tudok, hogy 96/9 utáni kiadásoknál már csak 16665-ös impulzusos létezett, 94 után még volt kétfajta (16111 és 16665), azelőtt meg 8955 nagyrészt. :huh:

Hűűűű ezt nevezem dumcsinak ^_^

Halvány lila gőzőm sincs miről beszélgetek, de jól csináljátok :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Közben logikusan végiggondolva rájöttem, hogy nekem a 8955-ös lehet, mert egyszer volt a kocsiban egy másik fordszámmérős műszeregység, amivel a Gabi féle BC majd' dupla sebességeket mutatott (az is ezt a jelet használja), gondolom az lehetett valamelyik 16ezres fajta jeladó.

Minden bizonnyal, mert ügye az ECU is a sebességjelből számít fogyit, amit aztán küld a BC-nek az adott lábán... :huh: De ha ezt beraknánk a tiedbe, csak annyi lenne, hogy közelítőbb értéket mutatna a valóshoz a fogyasztásnál.

Link to comment
Megosztás:

Jah.. :D ha megérem a holnapot..

Engem ismét akadályoz(na) a sors B) tavaly előtt az ágy lábába rugtam bele, eltört 2 lábujjam, tavaly a bejárati ajtó küszöbe rendezte a másik hármat, most meg a sz.gép asztal kihúzható része zúgott rá mindre :P hát ilyen nincs a világban sem... ^_^

Én egyszer az autóban csesztem ki magammal. Kb. 2 cm-re lehúzott ablaknál akartam kifricskázni a cigit, de nem jött össze. :huh: Én úgy láttam, mintha teljesen le lenne húzva, előkészítettem a fircskára és nagy lendülettel meg is kíséreltem a műveletet. Ahogy a kezem odaért az üveghez, az ujjam ( és a körmöm) meg az üveg közé nyomódott a parázs, amit sikerült a körmömmel és az ujjammal eloltani. Bakker! :D Olyan fájdalmat ritkán érez az ember! A barátnőm hangos röhögőgörcsel jutalmazta a műveletet, én pedig ordítással és könnyed kocogással az autó körül! :lol: Azóta, ha cigizek az autóban, totál lehúzom az ablakot! :D Máskor is sikerült már ehez hasonló hadművelet, valamit ki akartam dobni, a lendület megvolt, de az ablak nem volt lehúzva! :D Majdnem eltörtem az ujjam... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Kellemes pihenést, és jó szórakozást! :lol:

Köszönjük.. ^_^ B)

Guminőnek nézte valaki is kiszúrta? :lol: :P

Áá, csak egy évig hánykolódott a garázsban.. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem voltam mostanában, nem volt netem. Győzöm olvasni az elmaradottakat.:-)

Ezt teszi a munkahelyhiány.. Pestre kellett mennem dolgozni..

Először is köszönöm a másfél héttel ezelőtti telefonos segítséget Gabinak és Jonnynak a behalt generátorom miatt..

Ez az újabb mutatvány 27 ezerbe fájt:-(

Köszönhetően a tavalyi, pécsi autóvillamosságis lelkiismeretlen munkájának.

Link to comment
Megosztás:

Én egyszer az autóban csesztem ki magammal. Kb. 2 cm-re lehúzott ablaknál akartam kifricskázni a cigit, de nem jött össze. :huh: Én úgy láttam, mintha teljesen le lenne húzva, előkészítettem a fircskára és nagy lendülettel meg is kíséreltem a műveletet. Ahogy a kezem odaért az üveghez, az ujjam ( és a körmöm) meg az üveg közé nyomódott a parázs, amit sikerült a körmömmel és az ujjammal eloltani. Bakker! :lol: Olyan fájdalmat ritkán érez az ember! A barátnőm hangos röhögőgörcsel jutalmazta a műveletet, én pedig ordítással és könnyed kocogással az autó körül! ^_^ Azóta, ha cigizek az autóban, totál lehúzom az ablakot! B) Máskor is sikerült már ehez hasonló hadművelet, valamit ki akartam dobni, a lendület megvolt, de az ablak nem volt lehúzva! :P Majdnem eltörtem az ujjam... :lol:

És ha inkább nem gyújtanál rá a kocsiba? :D Én is dohányzom, de a kocsiba soha!

Link to comment
Megosztás:

Tegnap délután én is megpucingáltam a kocsim! Kipórszívósztam az ülések alatt is, a gumiszőnyegeket megsikáltam, a műanyag elemeket körömkefével, meg samponos vizzel lesikáltam, utána műanyagápólóval lekentem, aztán kivülről lemostam...majd tisztára töröltem...ablakokat kívül belül megpucultam! Egész délutánom ráment, és rohadjak meg holnapután esni fog az eső!!!

Link to comment
Megosztás:

És ha inkább nem gyújtanál rá a kocsiba? :huh: Én is dohányzom, de a kocsiba soha!

Én igen. Miért ne? Igaz nem használom a hamutartót, ne szemeteljen, és büdösödjön. Egy üditős dobozt használok hamutartónak, aminek az alján lötyög egy kevés lé. Ebben oltom el, mert az ablakon nem dobok ki csikket, miota egyszer régen majdnem egy engemet előző motoros szájába pöcköltem:)

Link to comment
Megosztás:

Én igen. Miért ne? Igaz nem használom a hamutartót, ne szemeteljen, és büdösödjön. Egy üditős dobozt használok hamutartónak, aminek az alján lötyög egy kevés lé. Ebben oltom el, mert az ablakon nem dobok ki csikket, miota egyszer régen majdnem egy engemet előző motoros szájába pöcköltem:)

ÉN sem használom a hamuzót! Lehúzom az ablakot és kifelé hamuzok, meg én is kidobálom a csikket. Hülye szokás, de legalább ha valaki beül az autómba, nem egy hamuzóba ül bele! :huh:

Link to comment
Megosztás:

ez így van jól. :lol:

biony biony megesett már olyan is, hogy volt aki gyalog ment haza azesti kocsikázásból, mert mindenáron rá akart gyujtani a kocsiba.

jelenet:

erős fék ajtó ki, és ki lett lökve az illető.

még azt se szeretem, és szóvá is teszem, mikor anyám beül, éselőtte dobta el a cigit, és érezni... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nnahkéremszépen. Üdvözlöm a társaságot. :lol:

Megggggyüttem a nyaralásbúúúúúúúú. :huh: ^_^

A GyIK-ban már dóóóóógoztam is. :lol:

Viszont ennyit vissza nem olvasok. :P

Úgyhogy ezentúl lehet rettegni a szigoromtól. B)

ui. Majd elfelejtettem. Alex, köszi a segítő szándékot.

Link to comment
Megosztás:

Nnahkéremszépen. Üdvözlöm a társaságot. ^_^

Megggggyüttem a nyaralásbúúúúúúúú. :huh: B)

A GyIK-ban már dóóóóógoztam is. :D

Viszont ennyit vissza nem olvasok. :lol:

Úgyhogy ezentúl lehet rettegni a szigoromtól. :P

Remélem jól sikerült minden! Nagyon basza a csőrőmet, hogy nem tudtam segíteni :D :lol:

Link to comment
Megosztás:

ui. Majd elfelejtettem. Alex, köszi a segítő szándékot.

Igazán nincs mit! Ez volt a legkevesebb! Máskor is!

Közben szerkesztettem az előzőt.

Ne rágd magad. Nem volt annyira vészes. Még utána megjártam vele Ajkát, meg haza is jöttem. Szóval kibírta. :huh:

Örülök neki!! A fő ok amiért nem tudtam segíteni, hogy az én szerelőm a horváth tengerparton süti a hasát! Legközelebb, remélem többet tudtok ídőzni Zircen, és meg tudom vizslatni a gépeket :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.