Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Naja, botfülnek az az ütem, amiben erősen hallani a duccducc-t, az ilyenben meg nem hallja.

Remélem tudok menni. :huh:

Neked,Karcsinak és nekem a zene mást jelent valszeg,mint az átlag zenefogyasztóknak.

Nekem nagyon fontos a szöveg is,hogy legyen mondanivalója és ne a szerelemről és a többli sablon dologról szóljon.

Emelett a zene is fontos,na meg hogy technikailag legyen benne valami plusz,valami új,amit még nem hallottam máshol.

Nekem a PT ezt adja meg.

Az egyik album hátsó borítóján ez áll és szerintem nagyon találó:

---Képzelj el egy muzsikát, amit bármikor hallgatsz, egy megnyugtató érzés járja át a szívedet, és úgy érzed: ezek az öregek valamit nagyon tudnak. Valami olyat, amire csak kevesen képesek. A Porcupine Tree nem csupán egy progresszív rock banda, sokkal többet képes nyújtani annál. Képes elvinni egy olyan világba, ahol magad lehetsz, és végig gondolhatod, megérezheted, amire épp szükséged van. Ez persze koránt sem jelenti azt, hogy valami csend kitöltő „háttérzaj” lenne, ez segít, megnyugtat, előrébb visz érzelmileg és szellemileg egyaránt, csupán meg kell találni a közös hangot, rá kell érezni, és többet nem szabadulsz, a rabja leszel.---
Link to comment
Megosztás:

Neked,Karcsinak és nekem a zene mást jelent valszeg,mint az átlag zenefogyasztóknak.

Nekem nagyon fontos a szöveg is,hogy legyen mondanivalója és ne a szerelemről és a többli sablon dologról szóljon.

Emelett a zene is fontos,na meg hogy technikailag legyen benne valami plusz,valami új,amit még nem hallottam máshol.

Nekem a PT ezt adja meg.

Az egyik album hátsó borítóján ez áll és szerintem nagyon találó:

Nekem is a szöveg a fontos, de a köré épített zene is kell hozzá. Ha passzol, akkor nagyon jó muzsika. Lásd BTD, DoS, BSA, Opeth, PT. Vannak olyan metálzenék, amik egyszerűen sz*rok. Sablon az egész. Pl ott van Tuomas Saukonnen. Egyik dala, nyolc soros, de a köré épített zenével 7:24 hosszú dalt csinált, ami végig murvajó, de mondhatnám az Opeth-et is az erős váltásokkal, PT a nyugtató, andalító szövegével és zenéjével stb. Egyik sem a szerelemről, vagy az önsajnálatról szól, hanem inkább az élet realitásáról vagy a fantáziakörnyezetről. Tuomas dalaiban azt szeretem, hogy a sötétség a célpontja és a hajnal előtti idők, énekel a szobájáról, mintha gyerek lenne, énekel arról, hogy nem tud aludni és közben mi jár a fejében stb. Jópárszor megemlíti hogy 4:16am van vagy 4:17 am. :huh:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ugy néz ki pár nap mulva mennem kell Belgiumba. Brüsszel mellé. Segitségre lenne szükségem. Ugy tudom autópálydíj csak nálunk, és ausztriában kell.

Igaz ez? Nem kell a németeknél, hollandiában, és belgiumban? Biztosítási zöldkártyát ki kell kérnem? És még egy . Útlevél nélkül mehetek e ?

Köszi.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ugy néz ki pár nap mulva mennem kell Belgiumba. Brüsszel mellé. Segitségre lenne szükségem. Ugy tudom autópálydíj csak nálunk, és ausztriában kell.

Igaz ez? Nem kell a németeknél, hollandiában, és belgiumban? Biztosítási zöldkártyát ki kell kérnem? És még egy . Útlevél nélkül mehetek e ?

Köszi.

Útlevél nem kell, csak személyi, ha csak tagállamokon keresztül haladsz. A zöldkártyát valszeg ki kell kérni, én automatikusan kapom negyedévente befizetés után (Allianz). A google-vel szerintem megtudhatod az országok különböző autópályáinak fizetős részeit, jelzi a google, narancssárgán asszem.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy kezdő amatőr vagyok, de engem sokszor még a rádió is zavar, meg ha pofáznak mellettem. Volt hogy egyedül vittem a lányoat, ott marakodtak a hátsó ülésen , elszakadt a cérna, félreálltam vészvillogóval és leüvöltöttem a fejüket. Egyszerűen képtelen vagyok 100%-osan az útra koncentrálni ha közben azt hallom hátulról.: a Vera hozzámért!!!!, ne piszkáld a lábamat!!!! :huh: Lehet hogy van olyan profi vezető aki telefonál, és közben figyel mindenre, de én még ilyennel nem találkoztam. Ha kiállsz az út szélére és figyeled a sofőröket, sokszor 10 métereket tesznek meg úgy, hogy nem néznek előre, cigire gyújt, beüti a számot...stb. ha ilyenkor nem fut elé kutya gyerek egyéb, akkor mák. Ha meg igen akkor legyúrja, és jön a duma, hogy 50-el mentem elémfutott, nem tudtam megállni. Szóval, ha csörög a mobil vagy az asszonnyal vetetem fel, vagy rá se nézek amíg félre nem állok. Szerintem. Meg aztán megvan a jogsi 1.5-éve, most kezdeném azt érezni, hogy tudok vezetni, az ember ilyenkor lazára veszi a figurát, aztán a jön a pofáraesés. Szóval, igyekszem úgy csinálni, mintha most kezdeném.

Én sem tudok csönben vezetni. A CD vagy a rádio mindig szól. A telefont is mondig felveszem, sőt a kocsiban intézem a telefonokat álltalában. Persze BT hadsettel. Pár ezrest megér, és nagyon kényelmes.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ugy néz ki pár nap mulva mennem kell Belgiumba. Brüsszel mellé. Segitségre lenne szükségem. Ugy tudom autópálydíj csak nálunk, és ausztriában kell.

Igaz ez? Nem kell a németeknél, hollandiában, és belgiumban? Biztosítási zöldkártyát ki kell kérnem? És még egy . Útlevél nélkül mehetek e ?

Köszi.

Azt írják több helyen is, hogy nincs autópálya díj, csak egy alagutnál kell perkálni 5 eurót. Katt ide.

Link to comment
Megosztás:

Neked,Karcsinak és nekem a zene mást jelent valszeg,mint az átlag zenefogyasztóknak.

Nekem nagyon fontos a szöveg is,hogy legyen mondanivalója és ne a szerelemről és a többli sablon dologról szóljon.

Emelett a zene is fontos,na meg hogy technikailag legyen benne valami plusz,valami új,amit még nem hallottam máshol.

Nekem a PT ezt adja meg.

Az egyik album hátsó borítóján ez áll és szerintem nagyon találó:

és persze tetszedjen is.

leginkább a tucc tucc zenéket szeretem, de magamról is tudom, hogy nem a tuc tuc a lényeg, mert van sok olyan zene, ami alapból egy jó zene volt, csak átdolgozták ilyen tucc tucc ra, de durván, és aztmeg se hallgatom.

attól,hogy tucc tucc van benne nem fog tetszeni, jó üteme legyen, meg ne csak a tucc legyen benne

egyáltalán nem szeretem az ilyen gitártépős hörgős üvöltőseket... de attól még az nem szar, csak nem az én izlésem, és nem hallgatok olyat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ugy néz ki pár nap mulva mennem kell Belgiumba. Brüsszel mellé. Segitségre lenne szükségem. Ugy tudom autópálydíj csak nálunk, és ausztriában kell.

Igaz ez? Nem kell a németeknél, hollandiában, és belgiumban? Biztosítási zöldkártyát ki kell kérnem? És még egy . Útlevél nélkül mehetek e ?

Köszi.

Gondolom itt vannak máshol meg lehet hogy csak egyes szakaszok illetve az alagutak, netán hidak a fizetősek.. :lol:

Ja, és a zöld biztositási kártya biztosan kell/ajánlott külföldön..legalábbis nálunk a nélkül nem tudsz elérni semmit a biztositónál külföldi bibi esetén. Talán még meg is büntethetnek érte ha nincs. Viszont nálunk automatikusan küldi a biztositó minden évben és csak alá kell irni mert úgy érvényes. ^_^

..........

szerk.: Most olvasom, hogy az sem az egész kontinensre vonatkozó lista..sorry! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Zene... Neeeeem lényeg (de azé' nem hátrány ha yo) , szöveg, azzigen :P :D Minél több, minél kevesebben ---> H-H :lol: :huh:

Jah, itthon vagyooook :lol: Tudom h senkit nem érdekelm, de azé' így van :D (monnyuk holnap meek vissza még egy hétre ^_^ ) de car nekem... :D :D B)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Ugy néz ki pár nap mulva mennem kell Belgiumba. Brüsszel mellé. Segitségre lenne szükségem. Ugy tudom autópálydíj csak nálunk, és ausztriában kell.

Igaz ez? Nem kell a németeknél, hollandiában, és belgiumban? Biztosítási zöldkártyát ki kell kérnem? És még egy . Útlevél nélkül mehetek e ?

Köszi.

A német és belga utad díjmentes lesz. De Hollandiában mit keresnél? (nekem nem esett sosem útba) Magyarországon és Ausztriában(NAGYON ELLENŐRZIK!) azonban matricázni kell!

Link to comment
Megosztás:

Voltam a helyi bontóban, hoztam néhány csecsebecsét. :huh: Tetőkárpithoz bolhát, mert egy hiányzott, egy takaróműanyagot az anyós biztonsági övhöz, ami a csavart fedi, egy motortér világításkapcsolót, lámpa is vót hozzá, de sokaltam az 500Ft-ot érte, meg amúgy is kettő kéne, mert a csomitéri az lóg és elvileg ugyanaz. Meg grátiszban hoztam el egy csatlakozót, amiből majd kiveszem az egyik PIN-t, mert kell a BC-nek a diag csatira egy.

Peti85, most jut eszembe, hogy láttam ott fordulatszámmérős W=1111-s műszeregységet, 93-as CD Astrából. Amúgy van nála egy pár kapaszkodós lámpa, ha köll valakinek elhozom... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Voltam a helyi bontóban, hoztam néhány csecsebecsét. :huh: Tetőkárpithoz bolhát, mert egy hiányzott, egy takaróműanyagot az anyós biztonsági övhöz, ami a csavart fedi, egy motortér világításkapcsolót, lámpa is vót hozzá, de sokaltam az 500Ft-ot érte, meg amúgy is kettő kéne, mert a csomitéri az lóg és elvileg ugyanaz. Meg grátiszban hoztam el egy csatlakozót, amiből majd kiveszem az egyik PIN-t, mert kell a BC-nek a diag csatira egy.

Peti85, most jut eszembe, hogy láttam ott fordulatszámmérős W=1111-s műszeregységet, 93-as CD Astrából. Amúgy van nála egy pár kapaszkodós lámpa, ha köll valakinek elhozom... :lol:

ára??

Link to comment
Megosztás:

Voltam a helyi bontóban, hoztam néhány csecsebecsét. :huh: Tetőkárpithoz bolhát, mert egy hiányzott, egy takaróműanyagot az anyós biztonsági övhöz, ami a csavart fedi, egy motortér világításkapcsolót, lámpa is vót hozzá, de sokaltam az 500Ft-ot érte, meg amúgy is kettő kéne, mert a csomitéri az lóg és elvileg ugyanaz. Meg grátiszban hoztam el egy csatlakozót, amiből majd kiveszem az egyik PIN-t, mert kell a BC-nek a diag csatira egy.

Peti85, most jut eszembe, hogy láttam ott fordulatszámmérős W=1111-s műszeregységet, 93-as CD Astrából. Amúgy van nála egy pár kapaszkodós lámpa, ha köll valakinek elhozom... :lol:

Lámpás kapaszkodó. ^_^ B)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.