Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Annyi volt, hogy megtelt az összes hely a parkolóban, ahol a Pannónia Fesztivál volt nálunk és a rendőrbá mondta, hogy akkor álljak az út szélére, ahogy a többiek is. Aztán ott volt éjjel a papír, hogy megbüntettek, meg láttam is a kocsihoz menet, hogy szépen írják a papírosokat és később jött a levél, hogy nyomozást indítottak. Szerintem nagy balhé lett volna belőle, ha ezt a sok autóst megbüntetik, amúgy is elkezdtem egy hadjáratot iwiw-en. :(

Apám múlt pénteken kapott mikuláscsomagot a VII. kerületben. Kb még 7 autóra akasztotta fel a parkolósbácsi a cédulát. Annyi volt az érdekes benne hogy az egész utca építési terület, és nem is lehetne ott parkolni csak az ottaniaknak. A nintendósnak ez annyira nem tűnt fel. A baráti az hogy hiába ők a f-szok, nekünk kell mászkálni a város másik felére, 1 órát sorbaállni, hogy ne kelljen fizetni a semmiért. :)

Link to comment
Megosztás:

Apám múlt pénteken kapott mikuláscsomagot a VII. kerületben. Kb még 7 autóra akasztotta fel a parkolósbácsi a cédulát. Annyi volt az érdekes benne hogy az egész utca építési terület, és nem is lehetne ott parkolni csak az ottaniaknak. A nintendósnak ez annyira nem tűnt fel. A baráti az hogy hiába ők a f-szok, nekünk kell mászkálni a város másik felére, 1 órát sorbaállni, hogy ne kelljen fizetni a semmiért. :)

Létezik már a világon olyan is, hogy : POSTA :(

Link to comment
Megosztás:

Létezik már a világon olyan is, hogy : POSTA :(

Valóban létezik, anyu is annál a cégnél dolgozik, de a parkolási reklamációkat nem fogadják el rajta keresztül. "Szíveskedjék befáradni a központba és ott az ügyfélszolgálatosnál elmondani a problémát" személyesen kellett bemenni :)

Link to comment
Megosztás:

elindultunk a Keleti főcsatornára pecázni haverrel és a Dunán kötöttünk ki... :hiya: :) :(

Elég nagy lehetett ott a sodrás. :P :lol:

Öreg Astrámon 120.000 kmnél volt kb vezérlés cserélve, az kb lassan 4 éve volt, első 3/4 évben mentem vele 22.000-t (közben volt olajcsere) aztán szépen lassan apadt a km, a következő 17.000 az kb 2008. nyarára ment bele, most ca ~ egy év alatt kapott, 15.000-et.

Szerintetek ha van még ficcs rá, most per pill. akkor csere? vagy szigorúan 60.000 ig várjak vele, addig még kb 6000 km van, de azt 3-4 hónap alatt is belerakhatom...

azt tudom hogy az ékszíjat/tárcsát is kell cserélni, mert úgy sír, indításkor, vizesen, ha üresben felpörgetem.

Hát ha meg tudod állni hogy még 6000km-ig ne költsd el a rávalót, akkor várjál. Ha viszont esélyes, hogy addíg elmegy másra, akkor cseréld ki most. :D Azzal nem csinálsz bajt, ha korábban cseréled, akkor szokott gubanc lenni ha később.

kép 1 kép 2

Link to comment
Megosztás:

Hát ha meg tudod állni hogy még 6000km-ig ne költsd el a rávalót, akkor várjál. Ha viszont esélyes, hogy addíg elmegy másra, akkor cseréld ki most. :) Azzal nem csinálsz bajt, ha korábban cseréled, akkor szokott gubanc lenni ha később.

kép 1 kép 2

Szép! A szíjat már láttam, a szelepet most először.

- mennyi futott km-nél szakadt el, sok város és pörgetés/csapatás volt benne? (én csak városoztam eleget, nem kínoztam)

- ez az egy hajlott el és ez szívó, vagy kipuff (elsőre tippelek)?

-milyen károd is volt még....

Ja és hatott, ez komolyan elég volt arra hogy megveszem, aztán eláll nálam egy 2-3 hónapot. Szerelő megvan, (folyamatosan kap munkát tőlem, most a japán csotrogányon kell kipuff. csövet cserélni, egy helyen meg szeletelünk... na ezen csak egy középdob-hátsó dob közti kanyargós cső kerül, 14.000 be, a leömlő a középdobbal 43.000, na ezt inkább darabolni, javítani, a hátsódobról ne is beszéljünk az csak a dob 2 centi csővel, meg a véggel 35.000 !!! )

Gates szíj több helyen is van- elég olcsón. láttam olcsó Quap pumpát de inkább + 3000 ért egy jobbat, a görgő meg szíjjal együtt.

Link to comment
Megosztás:

Én 86 ezernél cseréltettem a vezérlést (amikor megvettem) aztán szíj - feszítő- és vezetőgörgő csere 115 ezer majd 135 ezernél vízpumpával együtt megint az egész ha már csere. Inkább hamarabb mint szét legyen az egész -mondjuk szétment anélkül is.. :)

Link to comment
Megosztás:

Szép! A szíjat már láttam, a szelepet most először.

- mennyi futott km-nél szakadt el, sok város és pörgetés/csapatás volt benne? (én csak városoztam eleget, nem kínoztam)

- ez az egy hajlott el és ez szívó, vagy kipuff (elsőre tippelek)?

-milyen károd is volt még....

Ja és hatott, ez komolyan elég volt arra hogy megveszem, aztán eláll nálam egy 2-3 hónapot. Szerelő megvan, (folyamatosan kap munkát tőlem, most a japán csotrogányon kell kipuff. csövet cserélni, egy helyen meg szeletelünk... na ezen csak egy középdob-hátsó dob közti kanyargós cső kerül, 14.000 be, a leömlő a középdobbal 43.000, na ezt inkább darabolni, javítani, a hátsódobról ne is beszéljünk az csak a dob 2 centi csővel, meg a véggel 35.000 !!! )

Gates szíj több helyen is van- elég olcsón. láttam olcsó Quap pumpát de inkább + 3000 ért egy jobbat, a görgő meg szíjjal együtt.

Nem tudom hány kilóméter volt benne, mert akkor vettem, és a kereskedő nem tudta mikor volt vezérlés csere. Akkor még nagypapisan vezettem, semmi pörgetés, csapatás, vegyesen város, országút. Simán csak felkapcsoláskor elment az erő, leállt a motor, és ennyi. Mind a 4 szívószelep elgörbült, meg egy himba eltört. A gates szíj "szemre" jó állapotban volt, vagy túl volt feszítve, vagy esetleg először a himba tört el, és megakasztotta a vezérést. Nem újítottuk fel a HF-et vettem egyet bontottan azt raktuk bele. Maga a kár olyan 30 ezer volt, de mivel sokmindent cseréltem, 50 volt a vége , csak anyagköltség.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom hány kilóméter volt benne, mert akkor vettem, és a kereskedő nem tudta mikor volt vezérlés csere. Akkor még nagypapisan vezettem, semmi pörgetés, csapatás, vegyesen város, országút. Simán csak felkapcsoláskor elment az erő, leállt a motor, és ennyi. Mind a 4 szívószelep elgörbült, meg egy himba eltört. A gates szíj "szemre" jó állapotban volt, vagy túl volt feszítve, vagy esetleg először a himba tört el, és megakasztotta a vezérést. Nem újítottuk fel a HF-et vettem egyet bontottan azt raktuk bele. Maga a kár olyan 30 ezer volt, de mivel sokmindent cseréltem, 50 volt a vége , csak anyagköltség.

Kócolásnál nem feltétlenül a szíjszakadás lehet a ludas.

Eltépheti a szíjat a vízpumpa is amikor beáll rajta a csapágy. :)

Link to comment
Megosztás:

Úgy látom minden diesel megjavult újabban!! :huh: :lol: Persze ez egy Astránál természetes :P B)

Nem talált valaki a neten véletlenül Astra SZERVÍZFÜZETET beszkennelve?

Még sosem láttam milyen lehet.... Ha tud valaki linket lécci dobjon meg vele, nagyon megköszönném!!! ^_^

KÖSZIKE!!

Az Így csináldra gondolsz, vagy a szervízkönyvre?

Link to comment
Megosztás:

Az Így csináldra gondolsz, vagy a szervízkönyvre?

Nem erre: http://img.beta.expressz.hu/02/de/bc/cb-main.jpg

Hanem a szervízfüzetre, amibe írják az olajcserét (km, dátum, mit cseréltek még), és le van benne írva, hogy mit mikor kell ellenőrizni, cserélni!

Nekem az a könyv kéne, amibe akkor írnak, amikor márkaszervízbe viszed az autót!

Sajna mikor megvettem, nem adtak vele semmi könyvet, de a "Kezelési, karbantartási kézikönyvet (amit adnak az autóhoz újkorában) már kinyomtattam, és be is köttettem magamnak! de szervízkönyvet még csak nem is láttam sosem...... :lol:

Lécci lécci lécci segítsetek, ha tudtok!

Szerintem másnak is hasznos lehetne!! :huh:

Link to comment
Megosztás:

Nem erre: http://img.beta.expressz.hu/02/de/bc/cb-main.jpg

Hanem a szervízfüzetre, amibe írják az olajcserét (km, dátum, mit cseréltek még), és le van benne írva, hogy mit mikor kell ellenőrizni, cserélni!

Nekem az a könyv kéne, amibe akkor írnak, amikor márkaszervízbe viszed az autót!

Sajna mikor megvettem, nem adtak vele semmi könyvet, de a "Kezelési, karbantartási kézikönyvet (amit adnak az autóhoz újkorában) már kinyomtattam, és be is köttettem magamnak! de szervízkönyvet még csak nem is láttam sosem...... :lol:

Lécci lécci lécci segítsetek, ha tudtok!

Szerintem másnak is hasznos lehetne!! :huh:

Ja vágom, a szervízkönyv kell neked. Az nekem sincs, itt a fórumon tanultam meg az időközöket. B) Valamint írom itthon. ^_^ Amit mutattál képen, az is megvan nekem, meg az így csináld is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.