Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

akkori szemml nézve szerintem jó volt... de most is lemaradtam róla, hála haveromnak....

nem tud vki letölthetőséget hozzá?? mindenhol csak zárt letöltést találtam :)

Én megtaláltam az egyik oldalon, ahova regisztráltam, 700 mega, ha kell leszedem cd-re és postázom. :(

Link to comment
Megosztás:

Összeomlott a magyar autópiac.

No komment, várható volt.. :)

Biztos ezért akarják az új műszakit behozni, de azt nem értem, hogy ha az embereknek lenne zsé a zsebében akkor nem vennének szép új autókat, de igen, én is már kinéztem a következőt csak a zsé kellene, hogy meg is tudjam valósítani az álmaimat. Sajna már megint a fejétől bűzlik a hal! Ezek után nem is tudom, hogy mit várnak el egy átlag embertől, mikor a részletes autók 75%-át is 10 évre vették, ezek után csak azt tudom mondani, hogy nagyon gyorsan felejt ez a nemzet és rohadt nehezzen tanul, itt mindent meg lehet tenni ebben az országban, mert a vezérbirka fent van! :( Elkeserítő a helyzet sajnos!

Üdv:BB

Link to comment
Megosztás:

Biztos ezért akarják az új műszakit behozni, de azt nem értem, hogy ha az embereknek lenne zsé a zsebében akkor nem vennének szép új autókat, de igen, én is már kinéztem a következőt csak a zsé kellene, hogy meg is tudjam valósítani az álmaimat. Sajna már megint a fejétől bűzlik a hal! Ezek után nem is tudom, hogy mit várnak el egy átlag embertől, mikor a részletes autók 75%-át is 10 évre vették, ezek után csak azt tudom mondani, hogy nagyon gyorsan felejt ez a nemzet és rohadt nehezzen tanul, itt mindent meg lehet tenni ebben az országban, mert a vezérbirka fent van! :P Elkeserítő a helyzet sajnos!

Üdv:BB

:) ...meg már nálatok annyit kell az autó puszta birtoklásáért fizetni, hogy az már magában luxusnak számit - legyen szó egy régi "roncsról" vagy egy vadi új luxusjárgányról - én már nem is tudom elképzelni, hogy miből...súlyadó, teljesitményadó meg mittudomisén mi minden.. Lassan már az autó szine is meg lesz adóztatva :hiya: Addig nálunk, egyenlőre és szerencsére, az autó tulajdonosa befizeti a kötelezőt, kétévente műszaki és zöldkártya(ez utóbbit a katalizátor nélküli esetében évente) és nyomod a gázt....kopp-kopp-kopp :(

Link to comment
Megosztás:

Őszintén szólva engem is ez az akkori lehetetlen helyzet tántorított el pár éve új autó vásárlásától (bár akkor érdekes módon sokkal jobban kerestem pedig ugyanaz a meló, ugyanaz a munkakör) még jó, hogy nem mentem bele, tavaly előtt kocsistól oda lenne mindenem és max 1 évig élvezhettem volna a szép újat :( úgyhogy jobb is, hogy nem ugrottam bele.. :P

Egy ilyen volt tervben (-bocs az offért :) )

Link to comment
Megosztás:

:) ...meg már nálatok annyit kell az autó puszta birtoklásáért fizetni, hogy az már magában luxusnak számit - legyen szó egy régi "roncsról" vagy egy vadi új luxusjárgányról - én már nem is tudom elképzelni, hogy miből...súlyadó, teljesitményadó meg mittudomisén mi minden.. Lassan már az autó szine is meg lesz adóztatva :P Addig nálunk, egyenlőre és szerencsére, az autó tulajdonosa befizeti a kötelezőt, kétévente műszaki és zöldkártya(ez utóbbit a katalizátor nélküli esetében évente) és nyomod a gázt....kopp-kopp-kopp :(

Bejelentkezhetek hozzátok lakni? 2e Ft-os műszaki...

Link to comment
Megosztás:

Bejelentkezhetek hozzátok lakni? 2e Ft-os műszaki...

Minthogy nálunk annyi, arra gondolsz? Mert nem egészen, habár már nem emlékszem mennyi volt utoljára, de egy hirtelen keresésen ezt és ezt találtam. Az elsőben a piros táblázat legelső pontjában irja, 29,90EUR..de nekem is a másodikban látható összeg, a 20euró(kb.600Sk) körüli rémlett és valahol ott is lehet mostanság az alsó határ...bár ez azért helyenként biztosan változó. :)

Link to comment
Megosztás:

:( ...meg már nálatok annyit kell az autó puszta birtoklásáért fizetni, hogy az már magában luxusnak számit - legyen szó egy régi "roncsról" vagy egy vadi új luxusjárgányról - én már nem is tudom elképzelni, hogy miből...súlyadó, teljesitményadó meg mittudomisén mi minden.. Lassan már az autó szine is meg lesz adóztatva :hiya: Addig nálunk, egyenlőre és szerencsére, az autó tulajdonosa befizeti a kötelezőt, kétévente műszaki és zöldkártya(ez utóbbit a katalizátor nélküli esetében évente) és nyomod a gázt....kopp-kopp-kopp :P

psssszt!!!! ne aggyá' nekik ötleteket... :)

Link to comment
Megosztás:

psssszt!!!! ne aggyá' nekik ötleteket... :)

Nem is lenne annyira új ötlet. Biztosítók tudtommal csinálják (talán Magyarországon nem), hogy az autó színét is figyelembe veszik, mivel szerintük pl. a piros színű autók vezetői statisztikailag agresszívabbak, tehát nagyobb kockázati tényezőt jelentenek :(

Link to comment
Megosztás:

olyan kérdésem lenne, hátha hallottatok már róla.

mikor anno megcsináltuk a motor átalakítást, elég sok fórumot átböngésztem. találtam olyan lehetőséget, hogy ha gyújtásnál a TID 2gomját nyomva tartom akkor először kiírja a pillanatnyi sebességet, aztán kíirja a hibakódo(ka)t, ha van(nak). aztán kijelző teszt és beáll alap állapotra. ez működik is minden gond nélkül.

namost van vmi olyan halvány emlékem, hogy ha járó motornál csinálom ugyan ezt, akkor átáll valamilyen vészprogram szerűségre :) kipróbálni még nem próbáltam, és a fórumot sem találom ahol olvastam.

vkinek van ezzel kapcs használható infója?

Link to comment
Megosztás:

Nem is lenne annyira új ötlet. Biztosítók tudtommal csinálják (talán Magyarországon nem), hogy az autó színét is figyelembe veszik, mivel szerintük pl. a piros színű autók vezetői statisztikailag agresszívabbak, tehát nagyobb kockázati tényezőt jelentenek :P

szobikari szorulna...piros, stift, kalap gyááá :) :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.