Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ezt azé' meg tudom érteni :(

Amúgy bőven futnak még 2T motorok. Crossosok is szeretik, meg a pömpölöm-ösök is szeretik :lol: Azt valahol olvastam hogy az első wartburg motornak az adatit japó mérnökök átszámolták, és papíron nem is működhetett volna :) pedig működtek azok, nem is akárhogy :P :D

kispolákot is kiszámolták már, és fűtőradiátornak hatásosabb volt :D

mondjuk azért kérdéses, melyik az az első wartburg motor??

2T - azok a régi szép idők...

A szívem megszakad, mikor Bonyhád előtt a 6-oson látom hogy az ottani bontóban egész hegyet (nem viccelek) építettek belőlük. :hiya:

Környezetszennyező, valóban. De miért csak a 2T-eket piszkálják, meg kell nézni a leharcolt IFA-kat, Weimarokat, Liazokat, Tátrákat. Menni nem lehet utánnuk az úton, csak ködfényszóróval. Egy jól bekevert 1:40-es kiégetett kipuffal szinte nem is füstöl.

így így, csak ha sokat jársz vele bent, és kimész kiégetni, akkor teríted a 4 sávost a füsttel, egy 10 kmen az tuti :D

de utána jódarabig szinte semmi füst :P

Link to comment
Megosztás:

Én most dolgozom rajta. Részeredmények már vannak, az egyik ütemet reggelente mindíg kiiktatom, csak ez pont a robbanásé. :P :lol:

Az szívás :(

gyút-szív-lenntart-kipufog :)

Zotya, egy másik ütemet kéne kihagyni. Ha például azt összehoznád hogy szívni ne kelljen neki, és mégis robbanjon, abból megélnél :hiya: aztán ha meguntad a pihenést majd feltalálhatod a 3 ütemű dízelt :D

Link to comment
Megosztás:

Zotya, egy másik ütemet kéne kihagyni. Ha például azt összehoznád hogy szívni ne kelljen neki, és mégis robbanjon, abból megélnél :lol: aztán ha meguntad a pihenést majd feltalálhatod a 3 ütemű dízelt :D

Talán gyufa a megoldás? :)

:( :P :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Tehát mindenki egyetért hogy a 2T-s eszközök mentek mint a qrvaélet. Szóval marad a kérdés, ki, mikor fogja kétüteműsíteni az astrát?

Megfelelő cuccal nem nagy problem :lol: még nekem se :hiya:

mondjuk azért kérdéses, melyik az az első wartburg motor??

Biztos nem az enyémfajta 55 lovas, könnyített kócmócos izémizé :D mondjuk az is kegyetlenül tudott füstölni padlógáznál na de ismerősöm Liazához képest null emissziós :) :( sőt, olyan jól sikerül belőnöm a cumót, hogy Co vizsgán még a csávó is lesett, hogy milyen alacsony, mégis megy mint az ítélet -el is vittem egy körre.. :P

Link to comment
Megosztás:

Na B+ Katt ide! :) Ugyanitt van villamos kontra személykocsi, az se semmi!

Azért kíváncsi lennék, hogy történt. Amiket szoktam látni pályákon, nagyon az az érzésem, hogy szabályosan próbált közlekedni szerencsétlen.

Az M0 nagyon jó példa erre: vagy szabályosan (sebességet és jobbratartást betartva) kóvályogsz a hátsódban egy kamion konvojjal, vagy tolod neki a belsőben padlóig hátsódban egy Bömbivel :(

Link to comment
Megosztás:

Egy baleset képeit nézve az jut eszedbe, hogy jó lehet-e neked a felni ? :P :hiya: :lol: :D

Nem, de a balesetes részt inkább nem nem akarom mélyebben átgondolni. Jó nekem a nyugi jelenleg. :) Viszont az viszont feltűnt hogy a felnik szinte abnormálisan jól megmaradtak. Még a gumik sem engedtek le (a képek alapján ahogy látom) És ahogy így bámultam a felniket, beütött az az érzés ami már kábé 2 hónapja kerülget: "kicsihangokmonnyák: vegyééélfelnííít" és melózom egy helyen ahol ilyen fiestákat árulgatnak, és eszembe jutott hogy ha ez jó lehet akkor megkérdezem a raktáros srácot hogy mennyié fájna 4 ilyen guriga. Kicsit hosszú gondolatsort írtam le 2 mondatban, úgy télleg nagyon f.szul hangzik :( :D :D

Link to comment
Megosztás:

Azért kíváncsi lennék, hogy történt. Amiket szoktam látni pályákon, nagyon az az érzésem, hogy szabályosan próbált közlekedni szerencsétlen.

Az M0 nagyon jó példa erre: vagy szabályosan (sebességet és jobbratartást betartva) kóvályogsz a hátsódban egy kamion konvojjal, vagy tolod neki a belsőben padlóig hátsódban egy Bömbivel :(

Hát ja, nem tudom minek van 2 sáv, ha a belső mindíg tele van kaminyonnal. :) Meg elkezdi kerülni a másikat 1.5Km/h sebességkülönbséggel, ha nem fúj szembe a szél még a határ előtt befejezi a manővert.

Link to comment
Megosztás:

ahogy így bámultam a felniket, beütött az az érzés ami már kábé 2 hónapja kerülget: "kicsihangokmonnyák: vegyééélfelnííít"

Valahogy engem környékez a gondolat, hogy visszaváltok acélfelnire, ocsmányul néz ki az alu a kupakja nélkül.. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.