Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ehh, erre csak annyit, hogy eddig fizettél súlyadót, most teljesítményadó formájában kell annak a 2-3-szorosát :hiya: -erre annyit mondok, hogy baromi jó üzlet ez de nem nekünk. Ha marad a 2 évenkénti vizsga egybe kötve a zöldkártyával akkor ennek kifejezettem tudok örülni mert egy füst alatt megy minden és nem kell aggódni, hogy mikor megy műszakira és mikor zöldkártyára. Azzal fizettetném ki a különbözetet aki ezt kitalálta. :lol: :)

Szóval dízelesek! Lalee, hozd a Gizit, Dáwid te meg a ribit, én meg megyek az enyémmel oszt füstöljük ki végre őket az ürgelyukból mert ez nem állapot... :(

Benzines is mehet, E85-öt tankolva. F*sza büdös. :P

Link to comment
Megosztás:

Az "ennek még nyomjuk ki a szemét" padlógázas mutatvány is vajon a szokásos napi ellenőrzés körébe tartozik ?

Fékcsöveknek is tisztáknak kell lenni pl, hogy lássák nincs-e repedés, kormányművet is nézik, holtjáték, stb. Meg ügye a szokásos napi ellenőrzés dolgai.

A másik verdán berepedt mindkét fényszóróüveg. Kicsit gázos, tudom, javítva van, az egyik fele a másik meg hát olyan amilyen.

Majd körbenézek még a bontó vonalon. Most éppen a fékfolyadékot, szervóhidraulika- folyadékot, kapcsolószekrény- kenőolajat cserélek majd +fékcsövek ellenőrzése.

Alánéztem és persze lyukat véltem látni a kipufogón- aztán ma kiderült, hogy csak folt, de azért tudom, hogy van rajta már hegesztés több ponton is.

Se idegem, se pénzem nem lesz, hogy ezt is rendbe rakassam, ráadásul az alja úgy lett kilakatolva, hogy pár ponton még a glettet is sajnálták, talán újságpapír lett jól átfestve.

A javítóív az rozsdállik több ponton. Kínomban legyúrtam azt is RO 55tel, csak úgy, alapozást nem raktam rá, mert elfogyott az erő és meleg is volt (+ ha a rozsdára teszem rá akkor ugyanott vagyok). Tudom ez karosszéria topic lenne, de nem Opel gyártású.

Link to comment
Megosztás:

Ehh, erre csak annyit, hogy eddig fizettél súlyadót, most teljesítményadó formájában kell annak a 2-3-szorosát :hiya: -erre annyit mondok, hogy baromi jó üzlet ez de nem nekünk. Ha marad a 2 évenkénti vizsga egybe kötve a zöldkártyával akkor ennek kifejezettem tudok örülni mert egy füst alatt megy minden és nem kell aggódni, hogy mikor megy műszakira és mikor zöldkártyára. Azzal fizettetném ki a különbözetet aki ezt kitalálta. :lol: :)

Szóval dízelesek! Lalee, hozd a Gizit, Dáwid te meg a ribit, én meg megyek az enyémmel oszt füstöljük ki végre őket az ürgelyukból mert ez nem állapot... :(

Hát valami kellene csinálni, mert ez már nem állapot, ami ebben az országban megy! :P

Link to comment
Megosztás:

Ma reggel a Kossuthon is épp erről beszélgettek...még semmi nincs véglegesitve viszont a műszaki már valamilyen új, központositott rendszer szerint megy tovább. Nálunk még jó is lenne ez az összevont vizsga, mert katalizátoros kocsikra úgyis csak kétévente kell a zöldkártya is, de végül is a legtöbb helyen meg is csinálják mindkettőt egyszerre, egy napon..vagyis meg tudják csinálni ha azt szeretné az ember. Persze, meg kell fizetni külön-külön... :)

Link to comment
Megosztás:

Ma nincs jó napom! baccák meg!!!! Akkor lassan a 10 éves kocsi öreg az országban, de az 1-2-3 éves agyon tunyingolt PDTDIDSDI fakkom amiből már 10e km után kockában esik ki a füst az nagyon jó, mert új! 2008. februárban voltam műszakin, beültem anyukám aláírta a nyomtatványt és mentem, vizsgadíj matrica 9300 Huf eötte egy héttel zöldkártya 7200 Huf, akkor most mennyit is sporolok ezen a biznicen? Ezért tart itt az ország mert ott fent ezek az idióták még matekból is megbuknának, de állítom a kenőpénzeket tapintásra megszámolják ami az "üvegzsebükbe" folyik be!

Link to comment
Megosztás:

Ma nincs jó napom! baccák meg!!!! Akkor lassan a 10 éves kocsi öreg az országban, de az 1-2-3 éves agyon tunyingolt PDTDIDSDI fakkom amiből már 10e km után kockában esik ki a füst az nagyon jó, mert új! 2008. februárban voltam műszakin, beültem anyukám aláírta a nyomtatványt és mentem, vizsgadíj matrica 9300 Huf eötte egy héttel zöldkártya 7200 Huf, akkor most mennyit is sporolok ezen a biznicen? Ezért tart itt az ország mert ott fent ezek az idióták még matekból is megbuknának, de állítom a kenőpénzeket tapintásra megszámolják ami az "üvegzsebükbe" folyik be!

Múltkor nekem is ez jutott eszembe, egy vw konszern 1,9pdti ment előttem, még alapjáraton is kormolt. De az biztos környezetkímélő és műszakilag korrekt. :)

Link to comment
Megosztás:

Múltkor nekem is ez jutott eszembe, egy vw konszern 1,9pdti ment előttem, még alapjáraton is kormolt. De az biztos környezetkímélő és műszakilag korrekt. :)

Lehetne sorolni egy jó pár autót, pl.: X5, foswágen és egyébb új autót, ami szinte jobban füstöl, mint az én Gizim. :( Látok eleget belőlük a városba és bizony löknek olyan füstöt, hogy csak na! És ezek jók? Elmennek a pi..ába!rant.gif

Link to comment
Megosztás:

Lehetne sorolni egy jó pár autót, pl.: X5, foswágen és egyébb új autót, ami szinte jobban füstöl, mint az én Gizim. :hiya: Látok eleget belőlük a városba és bizony löknek olyan füstöt, hogy csak na! És ezek jók? Elmennek a pi..ába! :(

..és arról nem is beszélve, hogy azok a "nagyautók" általában ki is vannak használva rendesen...egy év alatt annyit mennek velük mint én(és sokan mások) 3-5 év alatt.. Igaz, ez a tervezet engem nem érint, de sosem lehet tudni mikor gyűrűzik be hozzánk is ilyen rendszer... :P ..és tényleg gazság lenne az évenkénti vizsgáztatás. :)

Link to comment
Megosztás:

Ha emlékeim nem csalnak régebben Szlovákiában nem volt műszaki vizsga. Igaz ez?

az lengyelbe van, de ott akármikor megállíthatnak és elenőrizhetik, ha jóltudom.

am meg nem lehúzás képpen, de egy 3 éves pdtdi motor álló helyben is, leállított motorral is környezetszennyezőbb, mint egy akármilyen F astra motor

egyébkéntez az aláírósdihogy működik???

mert ebből tuti hogy meg lehetne szerzni akármennyi aláírást.

Link to comment
Megosztás:

Ehh, erre csak annyit, hogy eddig fizettél súlyadót, most teljesítményadó formájában kell annak a 2-3-szorosát :lol: -erre annyit mondok, hogy baromi jó üzlet ez de nem nekünk. Ha marad a 2 évenkénti vizsga egybe kötve a zöldkártyával akkor ennek kifejezettem tudok örülni mert egy füst alatt megy minden és nem kell aggódni, hogy mikor megy műszakira és mikor zöldkártyára. Azzal fizettetném ki a különbözetet aki ezt kitalálta. :D :)

Szóval dízelesek! Lalee, hozd a Gizit, Dáwid te meg a ribit, én meg megyek az enyémmel oszt füstöljük ki végre őket az ürgelyukból mert ez nem állapot... :P

jah füstöljük ki a patkányokat. Sok szájonbaszott dolgozó lány bébi dzsúzzz fasszopó csicska iróasztalhuszár pöcs. Az enyém szar, de 15 évesen 304ezer km után már lehet hogy érthető. De egy ÚJ "a" merci tegnap (csili vili, K-s rendszám, stb.) olyan ködöt húzott maga után, hogy azthittem rosszul látok. Egy új merci... Akkor mi a ######t baszogatják az embert a "régi" géppel? Szerinte azért járok egy lassan nagykorú autóval mert nem tetszik a H-astra? Jah hogy nincs pénzed újra? akkor szopjál még egy kicsit.... ááááhh de dolgozó lány ideges lettem... :hiya: :(

Link to comment
Megosztás:

jah füstöljük ki a patkányokat. Sok szájonbaszott dolgozó lány bébi dzsúzzz fasszopó csicska iróasztalhuszár pöcs. Az enyém szar, de 15 évesen 304ezer km után már lehet hogy érthető. De egy ÚJ "a" merci tegnap (csili vili, K-s rendszám, stb.) olyan ködöt húzott maga után, hogy azthittem rosszul látok. Egy új merci... Akkor mi a ######t baszogatják az embert a "régi" géppel? Szerinte azért járok egy lassan nagykorú autóval mert nem tetszik a H-astra? Jah hogy nincs pénzed újra? akkor szopjál még egy kicsit.... ááááhh de dolgozó lány ideges lettem... :( :)

Énmeg egy nincs még egy éves 1.9TDi fosvágent transzportert vezetek, tegnap megküldtem egy olyan kettes parkettát neki, hogy mögöttem mindenki felkapcsolta a ködlámpát. :hiya: :P

Link to comment
Megosztás:

Aham :) köszi! :P

Még itt is veszedelmes napsütés van egyenlőre de tartok tőle, hogy nagy a vihar előtti csend. A légvédelmis cimborámat meg nem tudom elérni telón, hogy mi várható.. :(

Link to comment
Megosztás:

Aham :) köszi! :hiya:

Még itt is veszedelmes napsütés van egyenlőre de tartok tőle, hogy nagy a vihar előtti csend. A légvédelmis cimborámat meg nem tudom elérni telón, hogy mi várható.. :P

Erre már látszanak a felhők, elviszem az asszonyt melózni, aztán visszaállok a szomszédba a tető alá, mit lehet tudni. :(

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.