Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Kicsit ostorozzátok meg a kis kínai csákókat, hogy gyorsabban rajzolgassák :(

A sötét pincében, nem megy olyan gyorsan a munka. Várj türelmesen :hiya: :lol: (vagy vegyél egy keretet ócóért, és írd rá Te amit akarsz.)

Opelfórumos raginyán én is gondolkoztam. Haver foglalkozik vele, majd megcsinálom valami nekem tetsző betűtípussal ők meg majd plotterrel kialkotják nekem. De amúgy szabad ezt? :) :P

Link to comment
Megosztás:

A sötét pincében, nem megy olyan gyorsan a munka. Várj türelmesen :hiya: :lol: (vagy vegyél egy keretet ócóért, és írd rá Te amit akarsz.)

Opelfórumos raginyán én is gondolkoztam. Haver foglalkozik vele, majd megcsinálom valami nekem tetsző betűtípussal ők meg majd plotterrel kialkotják nekem. De amúgy szabad ezt? :) :P

Szabad, szóval nekem is csináltathatsz! :(

Link to comment
Megosztás:

Hoztak nekem egy alufelnit, hogy ha kell, vegyem meg. Felraktam Gizire, hogy hogy néz ki vele: Így néz ki! 15 colos, 195/50-es gumikkal. A gumik azok kuka. Az egyik feni meg van ütve, azt meg kellene csináltatni, bár azt mondták, hogy nem lehet észrevenni. Így jártak vele. Szerintetek mennyit ér ez a felni és megéri e megcsináltatni az egyiket.

Link to comment
Megosztás:

Hoztak nekem egy alufelnit, hogy ha kell, vegyem meg. Felraktam Gizire, hogy hogy néz ki vele: Így néz ki! 15 colos, 195/50-es gumikkal. A gumik azok kuka. Az egyik feni meg van ütve, azt meg kellene csináltatni, bár azt mondták, hogy nem lehet észrevenni. Így jártak vele. Szerintetek mennyit ér ez a felni és megéri e megcsináltatni az egyiket.

nekem ezek nem gyere be... :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én kb másfél hónapja vettem meg az Astrámat.... F Astra 1.6 SI/SE

A hétvégén a családdal "kirándultunk", 4 személlyel, cuccal, a csomagtartóba 60liter bor, kisebb hegymenettel, de átlagba normál főútvonalon, 430km-et mentem(Szolnok-Tokaj, Tokaj-Szolnok), az utazó sebesség 100-110 volt, előzésnél vissza négybe forgatva 3e-ig aztán 5. nem volt forgatva 3500fölé és a fogyasztásom így lett 5.6 liter. Szerintem ez egy ekkora autótól, tele emberrel, 110-el szerintem egyáltalán nem sok sőt, szerintem nagyon jó de cáfoljatok meg.

Különben csak a városba rohangálva ilyen 5-10 kilométereket 7-7,5literbe megáll.

ide reagálok rá...

szóval hogy bírod ki h 3eig pörgeted a motort? nem csinál semmit addig...utána jön a vidám része.. :)

Link to comment
Megosztás:

hello

ma termékeny napom volt délután az autóval.

első körben felraktam a gáztelókat, Heningféle megoldással.

(bezzeg nem szól arról,hogy a két csavaros lemezdarab bele van fülezve is a mocitetőbe)

én csak egyet tettem, mert egy van, tapasztalat:

egy gáztelóval, ugyan úgy nyeklik, mint a gyári kitámasztóval, és lezáráskor kell figyelni, hogy azt az oldalt húzzuk lefelé, ahol a teló van, egyébként miután beállítottam a mocitetőt, utána frankón működött, szépen záródik, nyílik. jah a nyílással volt egy kis gondom, eddig is már a plafonig kellett húzni a kart, de most már épphogy csak kinyilt.

motorháztető fel, bovden lefogató csavar ki, odáébbhúz, és most már félúton nyitja is.

másik, kicseréltem az oldalsó indexeket, most már szép fehérek :(

aztán megjavíottottam a széteset hűhőmaszkomat.

aztán meg a légszűrőházat aplikáltam át.

első körben, találtam egy olyan gumicsövet, ami egy kis vágás után szépen belepasszolt a ház elejébe, a vákumos szelep helyére, és rá tudtam húzni a a gyári csőre, ami a lámpa mellett van, illetve kivettem a rezonátor dobozt, és szabadonhagytam a lyukat ott, a kék csövet kivettem, és egy csavart csavartam bele

próbakör: hang elég jó, alacson fordulaton még jobb is mint addig, de fordulaton gyenge, és rángat is nagy gázra, illetve a végsebesség is elmaradt egy jó 10essel.

gó haza, visszaraktam a lyukba a kupakot, de nem ragasztottam, mivel tök pászosan ment bele, megbrígettem az udvaron, mondom azért megnézem, a helyén maradt e, hát nem... :) szóval leragasztottam, és próbakör így:

egyből kevesebb rángatás, jobban húz, és a végsebesség is visszajött, előző körben ugyan ott ugyan annyiról stb 140, így 150, és jött a vasúti kereszteződés, szóval lassítani kellett, illetve a nagy szívóhang elmaradt.

most így hagyom, télig, majd ha hűlik az idő visszarakom a gyári vákumdobozos cuccot, de erről lenne egy kérdésem, az ilyet már megvizsgált kollégáktól.

ugyebár kiszedve szembetűnik, hogy a szelep se zárva nincs se nyitva, tehát ilyen fél állásban.

szájjal szívtam a levegőt, illetve fújtam, de se elzáródni, se megnyílni nem akart teljesen.

mekkora vákum van ott??

szétpattintgatva érdemes szétszedni pucolni stb, vagy ennyitől is kellene neki mozogni, tehát kuka??

Link to comment
Megosztás:

Erre én is gondoltam, csak nekem nem kell. :( Ő 20-at akar érte. :P Gondoltam kíváncsíságból megkérdezem, hogy vajon mennyit ér.

ha nem kellene csinálni az egyiket, akkor a 20 reális ár érte

nekemegyébként tetszik az ilyen felni, jó nagy pereme van :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.