Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Most botlottam bele. Mi az bazze, az Opelt mindenki gyártotta/gyártja ?????

http://media.photobucket.com/image/chevrol...7/DSC05303x.jpg

Most ezen miért vagy meglepődve!? Az amerikaiak nem is ismerik azt hogy "Opel"..a hazai piacon jobban hangzik nekik a Chevy és az is a GM konszern tagja..érdekesnek érdekes, hogy mennyi féle néven adják el ugyanazt, de semmiképp nem meglepő, szerintem más márkák esetében is hasonlóan megy ez. :)

Link to comment
Megosztás:

Most ezen miért vagy meglepődve!? Az amerikaiak nem is ismerik azt hogy "Opel"..a hazai piacon jobban hangzik nekik a Chevy és az is a GM konszern tagja..érdekesnek érdekes, hogy mennyi féle néven adják el ugyanazt, de semmiképp nem meglepő, szerintem más márkák esetében is hasonlóan megy ez. :)

Okés, ez rendben van de Opel, Vauxhall, Saturn, Chevy, Holden....mostmár legyen elég :(

Link to comment
Megosztás:

Most ezen miért vagy meglepődve!? Az amerikaiak nem is ismerik azt hogy "Opel"..a hazai piacon jobban hangzik nekik a Chevy és az is a GM konszern tagja..érdekesnek érdekes, hogy mennyi féle néven adják el ugyanazt, de semmiképp nem meglepő, szerintem más márkák esetében is hasonlóan megy ez. :)

jaja

szutyuki pl geo néven fut.

de a csep kadett az az kadett E pontiac néven fut kint

más téma:

tud valaki valamit a poliuretán lakkokról???

középkonzol festése lassan odajut, hogy tényleg festeni kellesz

ugye az alapozó Motipos alapozó lesz, aztán Very Well es szürke szín, de a lakkozásban variálok, hogy esetleg lehetne ilyen poliuretános lakkal fújni, mert annak jóval erősebb a karc álósága, és a fénye is, mint a sima lakfestékeknek.

vki vmit? :(

Link to comment
Megosztás:

Okés, ez rendben van de Opel, Vauxhall, Saturn, Chevy, Holden....mostmár legyen elég :P

...és akkor még a keleti - úgy értem ázsiai - piacon nem is tudjuk, hogy milyen néven futnak.. :hiya: :)

más téma:

tud valaki valamit a poliuretán lakkokról???

középkonzol festése lassan odajut, hogy tényleg festeni kellesz

ugye az alapozó Motipos alapozó lesz, aztán Very Well es szürke szín, de a lakkozásban variálok, hogy esetleg lehetne ilyen poliuretános lakkal fújni, mert annak jóval erősebb a karc álósága, és a fénye is, mint a sima lakfestékeknek.

vki vmit? :(

Én nem tusok róla semmit, de miért nem próbálod meg azt a műgyantát - azt irtad/irták, hogy jó lakk helyett is!? :lol:

Link to comment
Megosztás:

...és akkor még a keleti - úgy értem ázsiai - piacon nem is tudjuk, hogy milyen néven futnak.. :hiya: :)

Én nem tusok róla semmit, de miért nem próbálod meg azt a műgyantát - azt irtad/irták, hogy jó lakk helyett is!? :lol:

én ilyet írtam, hogy jó lak helyett is? :(

gyantát ecsetelni kell

az meg nemigen lesz olyan sima :P

Link to comment
Megosztás:

Műgyanta

..................

Felületvédelem, lakk

? A műgyanta rendkívül jó mechanikai tulajdonságokkal rendelkező, kopásálló, gyorsan kötő lakként is felhasználható. (pl. csónakokhoz, parkettához, bútorhoz)

? Színezékkel kombinálva bevonó zománcként is alkalmazható.

? Az általános ismereteknél taglalt táblázat szerinti bekevert gyantát ecsettel hordja fel a felületre, majd megszilárdulása után addig ismételje a műveletet, míg megfelelő vastagságú bevonó-vagy lakkréteg nem keletkezik a felületen.

? A műveletet lehetőleg 20 C felett végezze, mert ennél alacsonyabb hőmérséklet esetén a gyanta túl sűrű.

? Hidegebb környezetben javasolt a gyantát tartó dobozt meleg vízbe állításával előmelegíteni a megfelelő folyósság elérése érdekében.

? A felhasznált szerszámokat megszilárdulás előtt nitrohígítóval vagy acetonnal tisztíthatja.

.............

én ilyet írtam, hogy jó lak helyett is? :P

gyantát ecsetelni kell

az meg nemigen lesz olyan sima :lol:

Azt sem tudod mit irtál be, baxszuskulcs, pedig majdnem telepötyögtél egy oldalt vele!? :hiya: :D

:( jaj, visszavonom...biztosan csak bemásoltad mert szinte nincs is benne iráshiba :D :)

Link to comment
Megosztás:

Azt sem tudod mit irtál be, baxszuskulcs, pedig majdnem telepötyögtél egy oldalt vele!? :P :lol:

:( jaj, visszavonom...biztosan csak bemásoltad mert szinte nincs is benne iráshiba :D :)

kabbe jóó?

:hiya:

am meg a végén oda is van írva a forrás nem látod?

de ecsettel akkor se tudok szép simafelületet létrehozni

Link to comment
Megosztás:

kabbe jóó?

:(

am meg a végén oda is van írva a forrás nem látod?

de ecsettel akkor se tudok szép simafelületet létrehozni

Ott van a forrás, de gondoltam azért át is olvastad.. :P

Szerintem, ha nem túl gyorsan kötősre kevered, kisimulnak az ecsetvonások(összefolynak) ha vizszintesen otthagyod egy-két órára az asztalon. :)

Link to comment
Megosztás:

Ott van a forrás, de gondoltam azért át is olvastad.. :(

Szerintem, ha nem túl gyorsan kötősre kevered, kisimulnak az ecsetvonások(összefolynak) ha vizszintesen otthagyod egy-két órára az asztalon. :)

átolvastam a nekem lényeges részt

nem fog akkor se annyira szépen simára folyni.

a festéken is látszik, ha hengerelve van vagy ecsetelve.

ez a poliuretán lesz még érdekes.

Link to comment
Megosztás:

Szokta nézni vki a Discovery Science-n a Flúgos futamot? Most nézem éppen. Mindig van 3 csapat (3x3 ember) bontóból kell venniük roncsautókat, és 2 nap alatt kell belőle csinálni vmit. Múltkor off-road versenyautót, most meg 7m-es nyújtott kocsit :)

Link to comment
Megosztás:

Szokta nézni vki a Discovery Science-n a Flúgos futamot? Most nézem éppen. Mindig van 3 csapat (3x3 ember) bontóból kell venniük roncsautókat, és 2 nap alatt kell belőle csinálni vmit. Múltkor off-road versenyautót, most meg 7m-es nyújtott kocsit :)

régen a sima discoverin ment

amit most nézel, az is ismétlés

néha annyira variáltak, hogy egy sima utcai gép jobb lett volna :(

Link to comment
Megosztás:

Szokta nézni vki a Discovery Science-n a Flúgos futamot? Most nézem éppen. Mindig van 3 csapat (3x3 ember) bontóból kell venniük roncsautókat, és 2 nap alatt kell belőle csinálni vmit. Múltkor off-road versenyautót, most meg 7m-es nyújtott kocsit :(

...meg feje tetejére állitott autót, meg csuklós autót...meg mindenféle gyagyaságot :) ..szoktam nézni, illetve néha a tavkapcson zongorázva megállok és nézem őket..

Link to comment
Megosztás:

régen a sima discoverin ment

amit most nézel, az is ismétlés

néha annyira variáltak, hogy egy sima utcai gép jobb lett volna :)

Nem semmi volt a Fiestában a V8-as Ford motor :( A motor hátsó része már benn volt az utastérben, az eleje meg még kilógott elöl :P

Igazi Demónak vagy Stefannak való kocsi :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Nem semmi volt a Fiestában a V8-as Ford motor :) A motor hátsó része már benn volt az utastérben, az eleje meg még kilógott elöl :(

Igazi Demónak vagy Stefannak való kocsi :P

És akkor még nem volt az a rész amiben púpos taxik voltak félbevágva, a két eleje összevarrva (dupla vényócassal szerelve persze), és négykerék kormányzásos négykerékhajtásos eszköz lett. Jó műsor volt, de már nem láttam egy ideje :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Szokta nézni vki a Discovery Science-n a Flúgos futamot? Most nézem éppen. Mindig van 3 csapat (3x3 ember) bontóból kell venniük roncsautókat, és 2 nap alatt kell belőle csinálni vmit. Múltkor off-road versenyautót, most meg 7m-es nyújtott kocsit :hiya:

Régen a kedvenc műsorom volt, de most már színte csak ismétlés.

Szülcsinapcsit Invictus! :lol:

Boldog szülinapot, szerintem is, de ezért keltél hajnalban? :) :(

Most nézem 22, legközelebbi talin akkor Zoli bácsi jó? :P

Link to comment
Megosztás:

Nem semmi volt a Fiestában a V8-as Ford motor :( A motor hátsó része már benn volt az utastérben, az eleje meg még kilógott elöl :P

Igazi Demónak vagy Stefannak való kocsi :hiya:

ilyen van wareszban is magyarországon, csak az v12es bmw motoros :lol:

Esetleg vizes csiszolás???

a csiszolásból elegem van egyenlőre :D a rücsköket már kicsiszoltam a középkonzolból :D napok kérdése csupán :)

Csatlakozom az előttem szólókhoz..
:D

öröm bódotág :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.