Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Üdvözletem!

kérdeznék: mostanában valami csörög a kocsin, de csak motorféknél, elveszem a gázt és elkezd csörögni. olyasmi hang mint ha egy láncot húznék a kocsi után. szerintem valami vékony lemez zörög,de nem bírok rájönni hogy mi az. leginkább 60-as tempóról lassuláskor 4.ben

kipufogót néztem meg először az nem mozog zörög sehol. a generátort is megráncigáltam az is jónak tűnt.

tegnap 5 személlyel mentem és akkor mintha jobban zörgött volna mint előtte.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

kérdeznék: mostanában valami csörög a kocsin, de csak motorféknél, elveszem a gázt és elkezd csörögni. olyasmi hang mint ha egy láncot húznék a kocsi után. tuti valami vékony lemez zörög.

leginkább 60-as tempóról lassuláskor.

kipufogót néztem meg először az nem mozog zörög sehol. a generátort is megráncigáltam az is jónak tűnt.

tegnap 5 személlyel mentem és akkor mintha jobban zörgött volna mint előtte.

Középdob felett van egy hővédő lemez. Azt nézted? Szokása leesni.

Link to comment
Megosztás:

Mocorogni nem is szokott, csak kieszi a rozsda az egyik csavar alól a lemezt nem is feltűnő, és ott szokott rezonállni, nekem akkor amikor visszaengedem a gázt.

Nekem is ez volt. Az alsó csavar rohadt ki és kb 1500-as fordulatnál mindig zizegett. Aztán meguntam és leflexeltem a lemez alsó részét. :) A maradékot megtartják a felső csavarok.

Link to comment
Megosztás:

Mocorogni nem is szokott, csak kieszi a rozsda az egyik csavar alól a lemezt nem is feltűnő, és ott szokott rezonállni, nekem akkor amikor visszaengedem a gázt.

nekem is csak akkor amikor visszaengedem a gázt, azért gondoltam hogy nem lehet az, mert megrángattam nem mozgott, de utána nézek hamarosan a dolognak mert nagyon idegesítő :D

Köszöntem mindenkinek a tippeket, ha megtalálom az okát visszajelzek :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nincs valakinek egy rossz MSI 610x notija?

A kijelzőm bal zsanérja eltört, és a kijelző műanyag burkolata is. Első hátsó. Amugy a noti működik, de igy elég gáz.

Minden megoldás érdekel. Vagy egy rossz bontott notiból, vagy akár uj cucc is.

Előre is köszönöm a segítséget.

Link to comment
Megosztás:

Aztán elég erős legyen szög amire akasztod! :omg:
ehhez szög? :blink: tipli, csavar, dübel, falátfúrás...... :evilgrin: le van lakkozva egyébként? vagy csak fel van polírozva?

Remekül tudom rögzíteni, átmenőcsavarral, alátéttel, anyával, 4x100-as osztásban :lol: Egyébként csak az eleje lesz fönt a felninek, hosszába el lesz vágva, hogy ne is lógjon ki a fal síkjából annyira, meg ne is legyen olyan nehéz :D És a terv az hogy a szelep furatánál lesz majd rögzítve a falra, olyan 8-as-10-es körüli tiplibe hosszú csavarral. (aztán hogy hogy csinálok a csavarfejből olyan formát, amire rámegy egy szelepsapka, még nem tudom :D ) Eddig csak csiszolva van, a kép is még tegnapi, azóta sokat haladtam vele. Akkor még igazgattam a napon, hogy ne látsszon nagyon, hogy hol nincs még lecsiszolva :D Kicsit játszom vele egy "majdnem polír" állapotig, aztán annyi. Maximum kap egy réteg lakkot, ha a Zafira küszöbfújásából marad valamennyi :D Venni nem fogok, annál alacsonyabb költségvetésű projekt ez. A legdrágább pontja a felni volt, amit Stefántól kaptam egy fagyiért cserébe :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nincs valakinek egy rossz MSI 610x notija?

A kijelzőm bal zsanérja eltört, és a kijelző műanyag burkolata is. Első hátsó. Amugy a noti működik, de igy elég gáz.

Minden megoldás érdekel. Vagy egy rossz bontott notiból, vagy akár uj cucc is.

Előre is köszönöm a segítséget.

Keresd meg Chygát ő szervizel ilyen sz@rokat.

Ha nincs meg írj pü-t és küldöm az elérhetőségét.

Link to comment
Megosztás:

Remekül tudom rögzíteni, átmenőcsavarral, alátéttel, anyával, 4x100-as osztásban :lol: Egyébként csak az eleje lesz fönt a felninek, hosszába el lesz vágva, hogy ne is lógjon ki a fal síkjából annyira, meg ne is legyen olyan nehéz :D És a terv az hogy a szelep furatánál lesz majd rögzítve a falra, olyan 8-as-10-es körüli tiplibe hosszú csavarral. (aztán hogy hogy csinálok a csavarfejből olyan formát, amire rámegy egy szelepsapka, még nem tudom :D ) Eddig csak csiszolva van, a kép is még tegnapi, azóta sokat haladtam vele. Akkor még igazgattam a napon, hogy ne látsszon nagyon, hogy hol nincs még lecsiszolva :D Kicsit játszom vele egy "majdnem polír" állapotig, aztán annyi. Maximum kap egy réteg lakkot, ha a Zafira küszöbfújásából marad valamennyi :D Venni nem fogok, annál alacsonyabb költségvetésű projekt ez. A legdrágább pontja a felni volt, amit Stefántól kaptam egy fagyiért cserébe :lol: :lol:

Azért ne vágd szét! Tegyél rá gumit, tedd fel az autóra és működjön az óra, jelöld be a 12-est rajta és használd működő guruló óraként! Nahh az egyedi lenne szerintem! :icon6:

Amúgy én is azon gondolkoztam, hogy ezt mi tartja a falon, de így már érthető ha csak az eleje! :P

Link to comment
Megosztás:

Azért ne vágd szét! Tegyél rá gumit, tedd fel az autóra és működjön az óra, jelöld be a 12-est rajta és használd működő guruló óraként! Nahh az egyedi lenne szerintem! :icon6:

Amúgy én is azon gondolkoztam, hogy ezt mi tartja a falon, de így már érthető ha csak az eleje! :P

kicsit érdekesen mutatna a 16-osok mellett. Ráadásul a fékre se menne föl a 13-as :D
Link to comment
Megosztás:

Tudtok olyanba segíteni, hogy mennyibe kerül egy műszaki ha gázüzemű az autó és van rajta vonóhorog is? Előre is köszi! :)

Kb ár is jó! ;)

Ha a vonóhorgot nem most raktad rá ,hanem már rajta volt akkor az nem oszt nem szoroz.

Persze,ha a forgalmiba is be van írva.

A gázt passzolom. Van gázos topic itt valahol. Szerintem keresd meg és ott kérdezz rá. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha a vonóhorgot nem most raktad rá ,hanem már rajta volt akkor az nem oszt nem szoroz.

Persze,ha a forgalmiba is be van írva.

A gázt passzolom. Van gázos topic itt valahol. Szerintem keresd meg és ott kérdezz rá. ;)

Vonóhorog már rajta volt mikor megvettem, de azt hittem azzal együtt mindig drágább nem csak 1x.

Gázos topikon gondolkoztam, de mégis ide írtam hátha tud valaki valami kalkulátort, hogy beleírva kidobná mi mennyi. Ha van egyáltalán ilyen. Remélem gáz műszaki friss vizsgás is erre téved! azért köszi! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Vonóhorog már rajta volt mikor megvettem, de azt hittem azzal együtt mindig drágább nem csak 1x.

Gázos topikon gondolkoztam, de mégis ide írtam hátha tud valaki valami kalkulátort, hogy beleírva kidobná mi mennyi. Ha van egyáltalán ilyen. Remélem gáz műszaki friss vizsgás is erre téved! azért köszi! :rolleyes:

Most kérdeztem meg ITT és a következő választ kaptam:

személygépkocsi vizsgáztatás: 22000 HUF

személygk. gázos: 22000+3750(gázszemle díj) HUF

:)

Remélem tudtam segíteni!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.