Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ez egy csöppet túlzó. :icon11: :D :D :D :D

De ahogy látom rágyúrtál a problémára és felszerelkeztél pár kiegészítő fényforrással.

Enji. :) Egyébként csak azért mert sokat járok dolgozó lány sötét helyeken, és olyankor jól jön. A ködlámpát meg szerintem nem kell ecsetelni. :)

Általában én is világítok lakott területen belül is (és így is elvannak a megalightok pár éve) de azért nem mondanám hogy mindenképp kell. :D Tény, hogy hamarabb észrevehető, nappal is, de azért valahogy túléltem azokat a napokat is, amikor mégsem világítottam :D

Persze, nem fognak az első sarkon elcsapni ha nem világítasz, de sokkal könnyebbé lehet vele tenni egymás életét, és nagyon nem kerül semmibe.

Link to comment
Megosztás:

Enji. :) Egyébként csak azért mert sokat járok dolgozó lány sötét helyeken, és olyankor jól jön. A ködlámpát meg szerintem nem kell ecsetelni. :)

Persze, nem fognak az első sarkon elcsapni ha nem világítasz, de sokkal könnyebbé lehet vele tenni egymás életét, és nagyon nem kerül semmibe.

waffff

Link to comment
Megosztás:

Mármint gondolom lakott területen kívül büntettek meg. Mennyi volt a csekk ha megkérdezhetem? :wacko:

Ha szembe szokott velem jönni autó aminek nincs felkapcsolva és nem vagyok félkómában akkor mindig villantok nekik hogy lámpaaa! ;)

3 Mátyás király <_< Azt mondta, ez a minimum és akkor még jó fej volt.... :wacko:

Én meg hülyeségnek tartom.

A régi szép időkben nem kellett. 87 óta van jogsim, és abban az időben nem kellett. :D

Gondolkozom ledes menetfény felszerelésén. Rendőr mit szolna hozzá?

87-ben én éppen kiszabadultam az oviból... :lol:

Egyébként ez kb olyan mint a "régen se volt téli gumi" téma. Mások voltak akkor a közlekedési viszonyok: sokkal kevesebb autó és motor, kisebb sebesség stb...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

14es lemezfelnimre keresnék dísztárcsát, de nem akármilyet. Nem teli dísztárcsa, hanem csak "gyűrű" alakú. A lemezfelni peremét és a súlyokat takarja el, a többi látszik a lemezfelniből. Valaki tudja, hogyan kellene keresnem ilyet vagy mi a neve? Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

14es lemezfelnimre keresnék dísztárcsát, de nem akármilyet. Nem teli dísztárcsa, hanem csak "gyűrű" alakú. A lemezfelni peremét és a súlyokat takarja el, a többi látszik a lemezfelniből. Valaki tudja, hogyan kellene keresnem ilyet vagy mi a neve? Köszönöm!

Ilyenre gondolsz? Díszperem ill így találtam rá

http://www.cserebere.hu/img/itempic/2/236030/item_46c6e34b95d67a90d6bbab5daf24b453.jpg

Link to comment
Megosztás:

3 Mátyás király <_< Azt mondta, ez a minimum és akkor még jó fej volt.... :wacko:

87-ben én éppen kiszabadultam az oviból... :lol:

Egyébként ez kb olyan mint a "régen se volt téli gumi" téma. Mások voltak akkor a közlekedési viszonyok: sokkal kevesebb autó és motor, kisebb sebesség stb...

Na és?

Amikor én kezdtem, azt villogták le, aki égette nappal a tompitottat. :D

Erről kb. ugyanaz a véleményem, mint a biztonsági övről. Lakott területen kívül ok. Ez természetes.

De lakott területen belül, hadd döntsem már el én, hogy be akarom e kötni magam. Ha a szomszéd utcába akarok menni, ezer fok van nyáron az autóban, még huzhatom magamra az övet. Szerintem itt mindenkinek magának kéne eldönteni hogy akarja e.

Tudom, ha szemből jön 50-el, és én is megyek 50-e az 100. De nem érdekel, ezzel ne jöjjön senki. Az én véleményem, hogy nem kéne kötelezni , csak lakott területen kivül. :sneaky:

Link to comment
Megosztás:

Na és?

Amikor én kezdtem, azt villogták le, aki égette nappal a tompitottat. :D

Erről kb. ugyanaz a véleményem, mint a biztonsági övről. Lakott területen kívül ok. Ez természetes.

De lakott területen belül, hadd döntsem már el én, hogy be akarom e kötni magam. Ha a szomszéd utcába akarok menni, ezer fok van nyáron az autóban, még huzhatom magamra az övet. Szerintem itt mindenkinek magának kéne eldönteni hogy akarja e.

Tudom, ha szemből jön 50-el, és én is megyek 50-e az 100. De nem érdekel, ezzel ne jöjjön senki. Az én véleményem, hogy nem kéne kötelezni , csak lakott területen kivül. :sneaky:

Szerintem ott sem.

Aki nem köti be magát az a saját felelősségére dögöljön meg. :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ott sem.

Aki nem köti be magát az a saját felelősségére dögöljön meg. :evilgrin:

Jah csak akkor ciki ha egy koccanáskor megfejeli a szélvédőt és kissé elkábulva üldögél a kocsiban ami felgurulva a járdára átmegy egy ovodáscsoporton, nameg a hozzátartozóknak a koporsó körül álldogálva sovány vigasz hogy a szerett fiuk/férjük/apjuk milyen vagány volt és öv nélkül ment el a szomszéd utcába a nagymamihoz. De ez csak az én véleményem. :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Na és?

Amikor én kezdtem, azt villogták le, aki égette nappal a tompitottat. :D

Erről kb. ugyanaz a véleményem, mint a biztonsági övről. Lakott területen kívül ok. Ez természetes.

De lakott területen belül, hadd döntsem már el én, hogy be akarom e kötni magam. Ha a szomszéd utcába akarok menni, ezer fok van nyáron az autóban, még huzhatom magamra az övet. Szerintem itt mindenkinek magának kéne eldönteni hogy akarja e.

Tudom, ha szemből jön 50-el, és én is megyek 50-e az 100. De nem érdekel, ezzel ne jöjjön senki. Az én véleményem, hogy nem kéne kötelezni , csak lakott területen kivül. :sneaky:

Nem :)

Link to comment
Megosztás:

Nem :)

Tanult kollégám jól mondja, az 50 és 50 az nem 100. :) Ha két autó 50 és 50 km/h-val halad egymás felé, azaz az egyik relatív sebessége a másikhoz képest 100 km/h, akkor az pontosan olyan, mintha 50 km/h-val rohanna a falnak, ezt a balesetekkel és közlekedésbiztonsággal kapcsolatos órákon is így tanítják.

Link to comment
Megosztás:

Jah csak akkor ciki ha egy koccanáskor megfejeli a szélvédőt és kissé elkábulva üldögél a kocsiban ami felgurulva a járdára átmegy egy ovodáscsoporton, nameg a hozzátartozóknak a koporsó körül álldogálva sovány vigasz hogy a szerett fiuk/férjük/apjuk milyen vagány volt és öv nélkül ment el a szomszéd utcába a nagymamihoz. De ez csak az én véleményem. :icon1:

És aki nem tud úszni, ne másszon fára, mert elüti a villamos. :omg:

Nebazz Zotya. Ha nem kötöm be magam, akkor én egy brutális tömeggyilkos vagyok, aki óvodásokat írt ki. Ne haragudj, csíplek téged, de az egy bődületes baromság volt.

Link to comment
Megosztás:

Tanult kollégám jól mondja, az 50 és 50 az nem 100. :) Ha két autó 50 és 50 km/h-val halad egymás felé, azaz az egyik relatív sebessége a másikhoz képest 100 km/h, akkor az pontosan olyan, mintha 50 km/h-val rohanna a falnak, ezt a balesetekkel és közlekedésbiztonsággal kapcsolatos órákon is így tanítják.

Ez esteben, tényleg igazatok van. :D

De mi van, ha én megyek 20-al, és szembejönnek 100-al? Én mennyivel csattanok?

Vagy ha állok, és szemből belém jönnek 100-al?

Link to comment
Megosztás:

Ez esteben, tényleg igazatok van. :D

De mi van, ha én megyek 20-al, és szembejönnek 100-al? Én mennyivel csattanok?

Vagy ha állok, és szemből belém jönnek 100-al?

Ez esteben, tényleg igazatok van. :D

De mi van, ha én megyek 20-al, és szembejönnek 100-al? Én mennyivel csattanok?

Vagy ha állok, és szemből belém jönnek 100-al?

Az autó hasonlóképpen fog összetörni, mivel a relatív sebesség terén ugyanott vagyunk. Viszont a két autó pozíciója a baleset után más lesz, de az ugye a lendületekből elég jól kiadódik.

Link to comment
Megosztás:

Bocs,de ez a "ahol kell a lámpa" ez megütötte a szemem.

A lámpa MINDIG és MINDENHOL kell! Szabály szerint nem, de életbenmaradás szempontjából igen. Sokkal hamarabb észreveszik az embert ha világít, na meg akkor nem tűnik parkoló autónak, és a sebességét is könnyebb felbecsülni. Még nyáron egy rikító színű autóval is adódik sokszor olyan helyzet, amikor ha nem világít, nem lehet észrevenni.

Szerintem ha a tompított "MINDIG és MINDENHOL kell"(ene), akkor rákötötték volna a gyújtáskapcsolóra :D ....

Én városon belül a közvilágítás bekapcsolásakor kapcsolom fel legkésőbb, de addig általában nem.

Aki meg nem köti be magát (akármikor)az meg nagyjából nem normális....

Link to comment
Megosztás:

Olvastam,hogy évente nagyon sok milliárd pénzbe kerül a balesetek utáni "helyreállítás".

Ebben nyilván benne van a szalagkorlát meg kórházi kezelés,stb,stb.

Tehát ha biztonsági öv használatával meg lehet spórolni néhány milliárd forintot platina csavarokon..stb akkor azt bizony megéri betartatni.

Igen fizetünk TB-t is,de ha valaki ezzel jön az pont olyan mint mikor egyik tirpák osztálytársam eldobált mindent az utcán,mert a közmunkások azé vannak....

Link to comment
Megosztás:

Szerintem ha a tompított "MINDIG és MINDENHOL kell"(ene), akkor rákötötték volna a gyújtáskapcsolóra :D ....

Én városon belül a közvilágítás bekapcsolásakor kapcsolom fel legkésőbb, de addig általában nem.

Aki meg nem köti be magát (akármikor)az meg nagyjából nem normális....

Bekötöm magam. Mert muszáj.

De érdekes, ugye a taxisoknak nem kötelező. Hogy támadás esetén menekülni tudjanak.

Azt meg sosem állítottam, hogy normális vagyok. :D

Link to comment
Megosztás:

És aki nem tud úszni, ne másszon fára, mert elüti a villamos. :omg:

Nebazz Zotya. Ha nem kötöm be magam, akkor én egy brutális tömeggyilkos vagyok, aki óvodásokat írt ki. Ne haragudj, csíplek téged, de az egy bődületes baromság volt.

Nem ezt mondtam, de balesetek mindíg több tényezős dolgok, ha az egyik elmarad nincs baj, és én igyekszem kiküszöbölni azt a tényezőt ami rajtam múlik. Meg én szeretek élni.

Link to comment
Megosztás:

Olvastam,hogy évente nagyon sok milliárd pénzbe kerül a balesetek utáni "helyreállítás".

Ebben nyilván benne van a szalagkorlát meg kórházi kezelés,stb,stb.

Tehát ha biztonsági öv használatával meg lehet spórolni néhány milliárd forintot platina csavarokon..stb akkor azt bizony megéri betartatni.

Igen fizetünk TB-t is,de ha valaki ezzel jön az pont olyan mint mikor egyik tirpák osztálytársam eldobált mindent az utcán,mert a közmunkások azé vannak....

Lakott területről beszéltem és betartott sebességről, nem szalagkorlátokról. Tudom, néhol városon belül is van, de ha valaki ezzel jön az................................. :evilgrin:

Link to comment
Megosztás:

Bekötöm magam. Mert muszáj.

De érdekes, ugye a taxisoknak nem kötelező. Hogy támadás esetén menekülni tudjanak.

Azt meg sosem állítottam, hogy normális vagyok. :D

Távol álljon tőlem a kötözködés, de annyit hadd tegyek hozzá, hogy elég baj, ha csak ezért köti be valaki magát. -_-

Nem azért kell, mert büntetnek érte, és nem azért kell, mert kötelező.

Balesetmegelőzési és közlekedésbiztonsági előadásokon szokták bemutatni azt az ütközésszimulátort, amit ki is lehet próbálni. Egy pár méteres lejtős sínen egy ülésbe szíjazva le lehet csúszni. Ártalmatlannak tűnik, de a végén olyat ránt, hogy a fejed leesik. Azt hiszem 20 km/h-s ütközést modellez. Aki ült benne az nem felejti el. :rolleyes: Magyarul már 20-nál sincs semmi esélyed, hogy megvédd magad. Biztos, hogy beleharapsz a műszerfalba. Egy orrplasztika meg egy új fogsor kelleni fog utána.

Ez megér egy kattintást, szerintem. :closedeyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.