Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

ÜDv !

c14se

2 héten belül normál használat mellett szint alá ment az olaj..

blokk enyhén olajos, víz is mintha fogyna de az lehet azért mert enyhén ereszt a hűtő.

van tipp hogy mi lehet a gond?, szelepdeklitől lefelé olajos csak a blokk. ott a gyujtás elosztó (?) alól mindig jött enyhén az olaj. lehet most ott fosta el magát a szimering jobban? találkozott már valaki ilyennel?

18 éves 250 ezer km el. soha nem volt semmi baja( a motornak). 4 éves kora óta nálunk van

Rendszeresen bekukkantok a motortérbe, elvégre nem mai gép. 3 hete mostam minden rendben volt.

Most benézek, olaj a szint alatt, víz tartályba nem is volt látható.

Enyhén szivárog a hűtő. ha csak kívülről beragasztom valami 2 komponensű ragasztóval az úgy okés?

remélem a gátrepedés nem ilyen

Szia!

Ha szivárog a hűtőd, akkor a cserét csak halogatni lehet, elkerülni nem.

C14se-t régen szereltek gyújtáselosztóval is, utána már DIS rendszerrel. Függetlenül attól, hogy milyen gyújtásrendszer van rajta, van ott egy gumi tömítőkarika, ami idővel engedi az olajat.

Erre gondolok:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=86b2c78c2...&aid=186628

Reméljük, hogy nincs nagyobb probléma a géppel.

(Olaj, víz tiszta? Indul rendesen? Nem melegszik rendellenesen? Nem játszik gőzmozdonyt?) Ha nem, akkor érdemes kicserélni a hűtőt és a gumikarikát, majd figyelni tovább.

Néztem az aláírásodban a képet, nagyon szép autó, látszik hogy vigyáztatok rá.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ha szivárog a hűtőd, akkor a cserét csak halogatni lehet, elkerülni nem.

C14se-t régen szereltek gyújtáselosztóval is, utána már DIS rendszerrel. Függetlenül attól, hogy milyen gyújtásrendszer van rajta, van ott egy gumi tömítőkarika, ami idővel engedi az olajat.

Erre gondolok:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=86b2c78c2...&aid=186628

Reméljük, hogy nincs nagyobb probléma a géppel.

(Olaj, víz tiszta? Indul rendesen? Nem melegszik rendellenesen? Nem játszik gőzmozdonyt?) Ha nem, akkor érdemes kicserélni a hűtőt és a gumikarikát, majd figyelni tovább.

Néztem az aláírásodban a képet, nagyon szép autó, látszik hogy vigyáztatok rá.

Köszönöm, igyekszünk vigyázni.

Tökéletesen indul, ugyan úgy megy,semmi rendellenesség amint mondtam nem is vettem volna észre ha nem nézek be a motortérbe, tehát remélem nem befelé, hanem kifelé folyik el a cucc.

Ilyen http://www.corsa.ja.pl/img/c14se.jpg fekete bordás kocka van rajta :lol:

Nagyon meg kell bontani a cseréhez? megnézem nincs e benne a gyík-ba ennek a cseréje mert úgy rémlik..

Hűtő ragasztásba pedig ne reménykedjek hosszú távon?

most nem állok úgy anyagilag hogy újat vegyek, tavaszig-nyárig megbízhatóan be lehet ragasztani?

Nem nagy lyuk.

Link to comment
Megosztás:

Hűtő ragasztásba pedig ne reménykedjek hosszú távon?

most nem állok úgy anyagilag hogy újat vegyek, tavaszig-nyárig megbízhatóan be lehet ragasztani?

Nem nagy lyuk.

Bár a hűtőtömítő folyadék itt a fórumon nagy ellenszenvnek örvend, nekem régebben egy pici szivárgást sikerült vele tartósan orvosolni. Az általános vélekedés az, hogy csinálhat nagyobb bajt is mint hasznot, ami kétségtelenül igaz, tehát csak saját felelősségre. Én anno csak 1-2 cseppet öntöttem bele. Úgy gondolom ennyi nem igazán tud úgy lerakodni hogy bajt csináljon. A kétkomponensű is megér egy próbát legfeljebb nem válik be.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, igyekszünk vigyázni.

Tökéletesen indul, ugyan úgy megy,semmi rendellenesség amint mondtam nem is vettem volna észre ha nem nézek be a motortérbe, tehát remélem nem befelé, hanem kifelé folyik el a cucc.

Ilyen http://www.corsa.ja.pl/img/c14se.jpg fekete bordás kocka van rajta :lol:

Nagyon meg kell bontani a cseréhez? megnézem nincs e benne a gyík-ba ennek a cseréje mert úgy rémlik..

Hűtő ragasztásba pedig ne reménykedjek hosszú távon?

most nem állok úgy anyagilag hogy újat vegyek, tavaszig-nyárig megbízhatóan be lehet ragasztani?

Nem nagy lyuk.

Egyszerű kicserélni. Ha jól emlékszek, akkor a fekete gy.trafót 3 csavar fogja, azt leveszed. Alatta megint lesz 3 csavar ami a trafó tartólemezét rögzíti a vezéműtengely házához. Ha azokat is kiveszed, akkor a tartólemez hengeres részét ki lehet húzni a tengelyházból. Ezen a palástfelületen lesz rajta az o-gyűrű.

Csak el kell törölgetni szépen és mehet rá az új tömítés.

A szivárgó hűtő pedig azért kockázatos, mert alapból nincs szintellenőrző, és figyelmetlenségből (vagy bármi egyéb okból) túl sok víz folyhat el pótlás nélkül.

Az pedig többe kerül egy új hűtő áránál.

Én nem használnék hűtőtömítőt, csak ha tényleg nagyon muszáj. A ragasztás szerintem felejtős. Igazából a cserét csak halogatni lehet...

Link to comment
Megosztás:

Bár a hűtőtömítő folyadék itt a fórumon nagy ellenszenvnek örvend, nekem régebben egy pici szivárgást sikerült vele tartósan orvosolni. Az általános vélekedés az, hogy csinálhat nagyobb bajt is mint hasznot, ami kétségtelenül igaz, tehát csak saját felelősségre. Én anno csak 1-2 cseppet öntöttem bele. Úgy gondolom ennyi nem igazán tud úgy lerakodni hogy bajt csináljon. A kétkomponensű is megér egy próbát legfeljebb nem válik be.

Igen mivel én is sok mindent hallottam, nem öntök bele hűtő tömítőt . Megpróbálom megragasztani, ha meg áll meg , ha nem , csere.

Link to comment
Megosztás:

Igen mivel én is sok mindent hallottam, nem öntök bele hűtő tömítőt . Megpróbálom megragasztani, ha meg áll meg , ha nem , csere.

Nekem 1 x az asconám hűtőjét körbenyalta a ventillátor .amenyire tudtuk megforrasztotuk kb12 lamellát kellet elblindelni :lol:

Mindenesetre maradt jópár szivárgás és szinte gyu######ál átmérőjü spriccelés ,ezeket a délalfőldi hütőtőmitővel állitotam el :1 evőkanál pirospaprika ;)

Még 3 évig használltam a gépet és hibátlanul tömitett.

Link to comment
Megosztás:

Igen mivel én is sok mindent hallottam, nem öntök bele hűtő tömítőt . Megpróbálom megragasztani, ha meg áll meg , ha nem , csere.

Nem azt mondom hogy a legjobb megoldás, de nem kell mindjárt megkövezni aki ezt használja.

Én is öntöttem bele e éve, mert szivárgott a hűtőm. Azóta nem szivárog, és a hűtéssel, fűtéssel sincs semmi gondom. Persze nem akarok senkit rábeszélni, de én nem félnék ujra önteni bele, ha kéne.

Link to comment
Megosztás:

Nem azt mondom hogy a legjobb megoldás, de nem kell mindjárt megkövezni aki ezt használja.

Én is öntöttem bele e éve, mert szivárgott a hűtőm. Azóta nem szivárog, és a hűtéssel, fűtéssel sincs semmi gondom. Persze nem akarok senkit rábeszélni, de én nem félnék ujra önteni bele, ha kéne.

Persze, nem hülyeség, csak én nem akarok kockáztatni. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egyszerű kicserélni. Ha jól emlékszek, akkor a fekete gy.trafót 3 csavar fogja, azt leveszed. Alatta megint lesz 3 csavar ami a trafó tartólemezét rögzíti a vezéműtengely házához. Ha azokat is kiveszed, akkor a tartólemez hengeres részét ki lehet húzni a tengelyházból. Ezen a palástfelületen lesz rajta az o-gyűrű.

Csak el kell törölgetni szépen és mehet rá az új tömítés.

A szivárgó hűtő pedig azért kockázatos, mert alapból nincs szintellenőrző, és figyelmetlenségből (vagy bármi egyéb okból) túl sok víz folyhat el pótlás nélkül.

Az pedig többe kerül egy új hűtő áránál.

Én nem használnék hűtőtömítőt, csak ha tényleg nagyon muszáj. A ragasztás szerintem felejtős. Igazából a cserét csak halogatni lehet...

Annyit megjegyeznék, hogy nekem is DIS-es rendszer van és nálam már nincs semmi kivezetés a vezérműtengelyházból a DIS oldalon. Úgy van öntve a ház, hogy csak rá kell rakni a DIS modult. Tehát nincs o gyűrű, etc. Legalábbis így emlékszem. Mikor a motorfelújításhoz meghozták az alkatrészeket (vezműtengely házzal), akkor direkt nézegettem és nem volt semmi.

Ha tévedek, akkor tévedek.

Link to comment
Megosztás:

Annyit megjegyeznék, hogy nekem is DIS-es rendszer van és nálam már nincs semmi kivezetés a vezérműtengelyházból a DIS oldalon. Úgy van öntve a ház, hogy csak rá kell rakni a DIS modult. Tehát nincs o gyűrű, etc. Legalábbis így emlékszem. Mikor a motorfelújításhoz meghozták az alkatrészeket (vezműtengely házzal), akkor direkt nézegettem és nem volt semmi.

Ha tévedek, akkor tévedek.

Az SE-n van (csak tudnám minek, talán sok ilyen vezérműház volt), és el is élvez néha sajnos. :lol:

Amíg nem kezdett el ott folyni az olaj, én is azt hittem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Persze, nem hülyeség, csak én nem akarok kockáztatni. :lol:

Nem kockáztatsz semmit, főleg nem rövid távon (fél év). Ma már gyári löttyök vannak erre, de én hasonló esetben (ha szorít a cipő) a patikában kapható lenmaglisztet használnám. Ősi módszer, csak a fiatalok nem hallottak még róla, 30 éve nekem már segített.

Link to comment
Megosztás:

Na erre gondoltam....

Elhiheted hogy nem Én itthon házilag akartam megoldani ezt az egészet. :lol:

Egyébként, ez még csak gondolkodás volt, meg eszmefuttatás, nem biztos hogy meglépem, de biztos hogy nem 1-2-3-4hónapon belül. Az tuti hogy megvárom Januárt, hogy hogyan fog alakulni a benzinár. Gondolom a gázolaj mellett, nem hagyják majd érintetlenül a benzin árát sem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Van egy atomhülye és bunkó szomszédom(postás) meg a nője, aki nem különb, a

Illetve a pasi hivatalosan itt se lakik, "bejár" 30 kmről, az egy dolog hogy felveszi érte a lét.

Mi laktunk korábban már itt, udvariasan befogadtuk őket, nem kekeckedtünk.

Csak aztán elszaladt a ló- sokat engedtünk.

Nejem társasházi közös képviselő, neki címezve jönnek a számlalevelek.

A postás szomszédnak nem ez a körzete, úgy saját szakállra hazahordta a leveleket, és hát néha bontva kapta meg a nejem.

Valóban van némi közük a tartalomhoz, de felbontási joga csak a feleségemnek van, elvégre az ő nevére jönnek.

Ráadásul már a postahivatalban kibontódik a levél, hogy egyből fénymásolni tudja a fazon.

Egyszer egy beszólásukon feldühödtünk- szóltunk a rendes postásnak, hogy csak ő hozhat ki számunkra küldeményt, vagy a helyettes.

Berágtak, hogy mi a közös folyószámlát nem akarjuk megmutatni- persze nem igaz. Erre kitalálták, hogy mi így akarjuk eltitkolni, hogy nem fizetjük a közös költséget, ami megint csak egy rágalom!

Próbálkoztak a bosszantással, számos szemtelenséget elkövettek (úgy döntöttek nem fizetik a szemétdíjat- a saját kukánk: ők kérték hogy a felével beszállnak, aztán igen szépen telerakják- csak aztán megelégeltük, a nem perka után lezártuk lakattal, lánccal)- a lépcsőházban lévő a lépcső alá eldugott dolgokra azt mondták, hogy zavarja a szemüket- ilyen :fagyálló, ablakmosó, a közös terület gondozására használt fűnyíró-meg a két biciklink, az egészet csak felb**zták a padlás távoli zugába.

Péntek reggel jól összekarcolva találtam az Opel motorháztetejét!

A fehér alapig lejött a színe- az egész most ment volna polírozásra, meg műszakira, mert elővizsgán ez volt a fő baja, hogy nem csillog.

Márpedig a rongálás az szándékos bűncselekmény.

Mi a büdös francot csináljak? A köcsög összes viselt dolgát tudom:

pl mobilopostásként tilos letérnie az útvonalról, megállnia, ő meg a kocsival fuvarozza krumplijukat meg bevásárolni járnak vele. A szóranyagot is inkább kidobta a kukába (ahelyett hogy elégetné, vagy kihordaná).

A nője nagy lopós, az egyik munkahelyéről a fél zöldségboltot hazahordta , ahelyett hogy a vendégnek lett volna tálalva a kaja.

Innen lelépett, egy 5 csillagos szállodában meg azzal rúgatta ki magát 3 hét alatt, hogy a szobaasszonyok borravalóját összeszedte és ellopta.

Link to comment
Megosztás:

Van egy atomhülye és bunkó szomszédom(postás) meg a nője, aki nem különb, a

Illetve a pasi hivatalosan itt se lakik, "bejár" 30 kmről, az egy dolog hogy felveszi érte a lét.

Mi laktunk korábban már itt, udvariasan befogadtuk őket, nem kekeckedtünk.

Csak aztán elszaladt a ló- sokat engedtünk.

Nejem társasházi közös képviselő, neki címezve jönnek a számlalevelek.

A postás szomszédnak nem ez a körzete, úgy saját szakállra hazahordta a leveleket, és hát néha bontva kapta meg a nejem.

Valóban van némi közük a tartalomhoz, de felbontási joga csak a feleségemnek van, elvégre az ő nevére jönnek.

Ráadásul már a postahivatalban kibontódik a levél, hogy egyből fénymásolni tudja a fazon.

Egyszer egy beszólásukon feldühödtünk- szóltunk a rendes postásnak, hogy csak ő hozhat ki számunkra küldeményt, vagy a helyettes.

Berágtak, hogy mi a közös folyószámlát nem akarjuk megmutatni- persze nem igaz. Erre kitalálták, hogy mi így akarjuk eltitkolni, hogy nem fizetjük a közös költséget, ami megint csak egy rágalom!

Próbálkoztak a bosszantással, számos szemtelenséget elkövettek (úgy döntöttek nem fizetik a szemétdíjat- a saját kukánk: ők kérték hogy a felével beszállnak, aztán igen szépen telerakják- csak aztán megelégeltük, a nem perka után lezártuk lakattal, lánccal)- a lépcsőházban lévő a lépcső alá eldugott dolgokra azt mondták, hogy zavarja a szemüket- ilyen :fagyálló, ablakmosó, a közös terület gondozására használt fűnyíró-meg a két biciklink, az egészet csak felb**zták a padlás távoli zugába.

Péntek reggel jól összekarcolva találtam az Opel motorháztetejét!

A fehér alapig lejött a színe- az egész most ment volna polírozásra, meg műszakira, mert elővizsgán ez volt a fő baja, hogy nem csillog.

Márpedig a rongálás az szándékos bűncselekmény.

Mi a büdös francot csináljak? A köcsög összes viselt dolgát tudom:

pl mobilopostásként tilos letérnie az útvonalról, megállnia, ő meg a kocsival fuvarozza krumplijukat meg bevásárolni járnak vele. A szóranyagot is inkább kidobta a kukába (ahelyett hogy elégetné, vagy kihordaná).

A nője nagy lopós, az egyik munkahelyéről a fél zöldségboltot hazahordta , ahelyett hogy a vendégnek lett volna tálalva a kaja.

Innen lelépett, egy 5 csillagos szállodában meg azzal rúgatta ki magát 3 hét alatt, hogy a szobaasszonyok borravalóját összeszedte és ellopta.

Ha harc, hát legyen harc! Sz@rj a lábtörlőjére! :lol:

Link to comment
Megosztás:

kirúgatni nem merném, megfenyegetett, hogy megöl, ha utánanyúlok.

De ez legutóbbi dolog az sok volt tőle.

Nálam ez az a dolog amiért már ölök. Kötözködjön, lesz.rom, ugasson, lesz.rom, de ha a kocsimhoz hozzányúl valaki, annak nekimegyek kerékkulccsal a g.cibe. Van egy kisbolt a házunkban, ami előtt álltam elég sokáig, mert jellemzően éjszaka már csak ott volt parkolóhely. Csávókának aki pár héttel azelőtt vette át a boltot, nem tetszett hogy megállnak a bolt előtt (ez egy alulméretezett panel-parkolóban elég valószínű pedig...) mindenesetre elkezdte csesztetni az autókat, amik ott álltak éjszaka. Szeméttel leszórta, ablaktörlőket kiforgatta, leköpte, stb. Két sráccal akikkel 20+ éve ott lakunk, lementünk egyik reggel a bótba bevásárolni, és elmeséltük a boltos kiscsajnak, hogy mit kell mondani, ha a főnökúr visszaért. Azóta még a parkolóhely is takarítva van :lol: Az hogy összeb.ssza az autót, már elég komolyan kimeríti a rongálás fogalmát. Simán ráküldeném még a k.rva anyjának a kutyájának a bolháit is. Azért nehogymá'...

Link to comment
Megosztás:

kirúgatni nem merném, megfenyegetett, hogy megöl, ha utánanyúlok.

De ez legutóbbi dolog az sok volt tőle.

Sztem első körben fényképezd le az autót, mielőtt megcsináltatod, de lehetőleg úgy, hogy ő is lássa, mikor lefényképezed. Ha megkérdezi, meséld el, milyen a közbiztonság mostanában, feljelentést akarsz tenni. Tedd hozzá, hogy szerencsére van szemtanú, aztán figyeld meg az arcát.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.