Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Lehet, hogy már volt ról szó valahol valamikor, de most én is felhozom. Kinek milyen ablaktörlő lapátja van, és mióta használja, hol vette és mennyibe került?

Saját tapasztalat eddig:

Mivel, nyáron vettem a gépet és nagykalap razs <- volt rajta a lapát vettem occsó tecsós 1000Ft/db azt a sárgadobozos elvileg full gumi hajlított lapátot, pont az árához méltó minőségű volt csikozott oda vissza, ugyhogy matzsabeleb <- a kukába és helyére most az aldi-s 4000Ft/pár (500mm/450mm) raktam fel. Állítólag vmi új fejlesztésű gumi. Érezhetően jobb a minősége, és az a gumi törlő része ezüstös színű ami nemtudom mit jelent. Kap egy telet, hogy bizonyítson.

Link to comment
Megosztás:

Egy kis tanácsot szeretnénk kérni!

Egy srácnak cserélnénk motort a B Corsájában, szerintetek az 1.2 helyére bemegy egyszerűen a C18NZ? (minden megvan F astra a donor, (motor+motorvezérlő+váltó) minden benne van még.

A motortartó bakkok gondolom nem passzolnak, vagy jó lenne bele az astráé? ;)

Szerintem simán. A c18nz is kisblokk. Az 16sz simán felmegy az 12sz helyett. Csak a katalizátorig vezető kipufogócső sokkal vékonyabb,azt szerintem katalizátorral vagy anélkül rakjátok át. Én később a katalizátort kiszedtem,érezhetően jobb lett,tehát fojtotta az is.

Hűtő is maradt a régi,nem melegszik jobban,elég neki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek milyen plakettet fog kapni a 17dr motorkódú gépem? 93-as, 44kW-os, november végén jár le a műszaki. Találtam egy honlapot, ahol szinte minden f astra-t euro 2-nek ír, de a 17dr-t nem találom a listában.

http://www.hotcarparts.de/section/euro2-opel.html

Az új szabályozás szerint elvileg mindegy, mikori az autó, ha euro 2-es, akkor kék matrica jár, úgy tudom, (4-es kategória) csak szólni kell, vagy ilyesmi, mert rutinból osztogatják a fekete, piros matricákat. Van valakinek biztos infója erről, hogy tényleg euro 2-es-e? Mert ha az, nem hagyom, hogy ne kék legyen rajta, hiába nagykorú lesz idén... ;)

Link to comment
Megosztás:

Szerintem simán. A c18nz is kisblokk. Az 16sz simán felmegy az 12sz helyett. Csak a katalizátorig vezető kipufogócső sokkal vékonyabb,azt szerintem katalizátorral vagy anélkül rakjátok át. Én később a katalizátort kiszedtem,érezhetően jobb lett,tehát fojtotta az is.

Hűtő is maradt a régi,nem melegszik jobban,elég neki.

Köszi a tanácsokat, nagyon hasznosak! ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Szerintetek milyen plakettet fog kapni a 17dr motorkódú gépem? 93-as, 44kW-os, november végén jár le a műszaki. Találtam egy honlapot, ahol szinte minden f astra-t euro 2-nek ír, de a 17dr-t nem találom a listában.

http://www.hotcarparts.de/section/euro2-opel.html

Az új szabályozás szerint elvileg mindegy, mikori az autó, ha euro 2-es, akkor kék matrica jár, úgy tudom, (4-es kategória) csak szólni kell, vagy ilyesmi, mert rutinból osztogatják a fekete, piros matricákat. Van valakinek biztos infója erről, hogy tényleg euro 2-es-e? Mert ha az, nem hagyom, hogy ne kék legyen rajta, hiába nagykorú lesz idén... ;)

Sztem kéket.

Köszi a tanácsokat, nagyon hasznosak! ;)

A váltó is cserélődik a motorral együtt? Mert a Corsa F10 vagy F13-as váltóját sztem kinyírná egy C18NZ.

Link to comment
Megosztás:

Mert diesel.

Hmm....enyém 94 decemberi, és alapból kapta a kéket..... ;)

Szerintem simán. A c18nz is kisblokk. Az 16sz simán felmegy az 12sz helyett. Csak a katalizátorig vezető kipufogócső sokkal vékonyabb,azt szerintem katalizátorral vagy anélkül rakjátok át. Én később a katalizátort kiszedtem,érezhetően jobb lett,tehát fojtotta az is.

Hűtő is maradt a régi,nem melegszik jobban,elég neki.

Sztem meg az már nagyblokk......de ezen nem veszünk össze ;)

Az előzőm az volt (c18nz) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Természetesen.

Ezt nem értem...

Amikor megvettem zöld volt rajta. ÍME.

Milyen alapon minősítették vissza? ;)

Nekem piros matricám van, mivel 1991-es kocsit automatán a "régi" kategóriába tesznek.. hiába a lambda szonda, az EGR, a katalizátor..

Olvastam róla, hogy ha a köv. műszakin szólok, akkor kaphatok kéket, de ehhez új forgalmit kell kérnem, ami 6000 Ft.

A szmogriadós dolgon kívül (ami engem nem érint) van bármilyen hátrányom a piros matricából? Mert engem különösebben nem zavar..

Más téma: 1991-es német GLS kivitelű a kocsim, nézegettem neten képeket és szinte mindegyik ilyennél ezüst színű csík van a lökhárítókon is. Nekem bontott natúr lökhárítóim vannak, vissza lehet varázsolni az ezüst színű csíkot valahogy? Mivel érdemes? ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.