Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Tegnap este én is elmentem tankolni, mert ugye mától azért sokkal drágább a gázolaj, de meglepett, hogy szinte üresek a kutak és nincs az a dömping amire számítottam. ;)

Ha a város közepén valami csendes helyre vágysz,akkor állj be egy benzinkútra. :lol: ;)

Olvastam a cikkedet a Kia Rióról. Elképesztő,hogy a Koreaiak micsoda fejlődést mutatnak. 10 éve még elég gázos volt a kínálatuk, manapság meg ár/érték arányban a legjobbak lettek szvsz.

Link to comment
Megosztás:

Ha a város közepén valami csendes helyre vágysz,akkor állj be egy benzinkútra. ;) ;)

Olvastam a cikkedet a Kia Rióról. Elképesztő,hogy a Koreaiak micsoda fejlődést mutatnak. 10 éve még elég gázos volt a kínálatuk, manapság meg ár/érték arányban a legjobbak lettek szvsz.

Főleg a Hyundai fejlődött nagyot... nemrég volt nálunk az új i40, majd jön belőle a teszt is hamarosan, és arra jutottunk, hogy a középkategória egyik erős versenyzője lett nagy hirtelenjében. Az ix35 pedig tényleg ár-érték arány bajnok.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Nemrég volt műszakis a szekér. A zöldkártyán piros plakettet kapott. 1995.12. havi első forgalomba helyezésű. Semmi esély arra, hogy mondjuk egy kék plakettet varázsoljak rá valami úton módon?

Sajna nem. Mert "C"-vel kezdődik a motorkódod, ha "X"-es lenne akkor megkapná.

Vicces a dolog amúgy, ugyan az a motor csak egy rohadt betű szopatja a jónépet ;)

Link to comment
Megosztás:

És mi a kül. a kék meg a piros között. Euro 2-3?? És mért számít ez a közlekedésben?

Ja, most olvasom az indexen, hogy szmogriadó esetén nem lehet behajtani...

Szia!

Ennek a magyar hülyeségnek semmi értelme. Németországban van hogy nem mehetsz be bizonyos zónákba , (euro, euro2, euro3, euro4, euro5 és itt van már lassan az euro 6) kamionnal változnak az útdíjak. pl euro2 -es útdíj 10euro, az euró 5-ös meg 4euró.

plakett szerint ami adnak a szélvédőre ragasztani:

piros: euro 2

sárga: euro 3

zöld: euro 4

világoskék: euro 5

szóval nem a rendszámra ragasztott pleccsnivel függ össze

NÉMETORSZÁGBAN és AUSZTRIÁBAN nem a járművek kora alapján adják a plakettet hanem hogy milyen a károsanyag kibocsájtás. Felőlük lehet az a kocsi 15 éves is csak a normát teljesítse.

Ez a magyar verzió nagyon gyenge. olyan mint a kamionnal nem lehet előzni autópályán ;)

Link to comment
Megosztás:

Sajna nem. Mert "C"-vel kezdődik a motorkódod, ha "X"-es lenne akkor megkapná.

Vicces a dolog amúgy, ugyan az a motor csak egy rohadt betű szopatja a jónépet ;)

Nem kapná meg. Nekem X-es motorom van, 1995.9. havi. Csak a 1996.jan.1.utáni első forgalomba helyezésű, Euro2-esek kapják a kék plecsnit.

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Ennek a magyar hülyeségnek semmi értelme. Németországban van hogy nem mehetsz be bizonyos zónákba , (euro, euro2, euro3, euro4, euro5 és itt van már lassan az euro 6) kamionnal változnak az útdíjak. pl euro2 -es útdíj 10euro, az euró 5-ös meg 4euró.

plakett szerint ami adnak a szélvédőre ragasztani:

piros: euro 2

sárga: euro 3

zöld: euro 4

világoskék: euro 5

szóval nem a rendszámra ragasztott pleccsnivel függ össze

NÉMETORSZÁGBAN és AUSZTRIÁBAN nem a járművek kora alapján adják a plakettet hanem hogy milyen a károsanyag kibocsájtás. Felőlük lehet az a kocsi 15 éves is csak a normát teljesítse.

Ez a magyar verzió nagyon gyenge. olyan mint a kamionnal nem lehet előzni autópályán ;)

Köszi!

Akkor nem izgulok ;)

Link to comment
Megosztás:

Mint az én jó öreg dizelem. :lol:

96 os, és szép kék a matrica. Biztos nagyon környezetbarát.;)

Ebben az a szép, hogy a régi diesel Astránk, ami '92-es, szép kék matricát kapott. Ebben keressen valaki logikát :lol:

Az enyém feketét kapott. ;) Azt mondták, hogy ha akarom intézzem el, hogy átírják, de pont nem érdekel, úgyse járok pesten, a faluba meg nem tiltanak ki. :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.