Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Megvan a sárvédő végénél/ajtó zsanérjai mögött az a szürke szivacs?

Én is érdekes dolgot tapasztaltam ma.

Jobb első ablak kb ujjnyira lehúzva, és az én ajtónyitó karomnál rendesen jött befelé a hideg. ;) Ezt az ajtó aljában található vízkivezető lyukak miatt érezhettem, vagy esetleg más miatt? (a fólia nincs rajta az ajtón már azt hiszem, de ezek szerint jobb lenne pótolnom) ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is érdekes dolgot tapasztaltam ma.

Jobb első ablak kb ujjnyira lehúzva, és az én ajtónyitó karomnál rendesen jött befelé a hideg. ;) Ezt az ajtó aljában található vízkivezető lyukak miatt érezhettem, vagy esetleg más miatt? (a fólia nincs rajta az ajtón már azt hiszem, de ezek szerint jobb lenne pótolnom) ;)

Hát igen a fólia kellene oda.

Link to comment
Megosztás:

Sima fólia (amit a fóliasátorhoz is használnak) jó lenne? ;)

Igen, nekem is olyan van benne, kétoldalú ragasztóval tettem fel a lemez letakarítása után, jó poros volt már. Ahol átmenő dolog volt kilincs rudazat, gomb, kábelek ott meg kivágtam és utánna ragasztószalaggal összeragasztottam .

Link to comment
Megosztás:

Nincs mit. Esetleg Novyt kérdezd meg ő valami szigetelőt rakott be az ajtókba fólia helyett, jobban tartja a meleget.

Tényleg, arra emlékszem is, belinkelte egyszer.

Valami hővédős cuccot operált bele ha jól emlékszem. Valami olyasmi anyag, amit a műszerfal védelmére szoktak az ablakba tenni. de lehet nem jól emlékszem... ;)

Link to comment
Megosztás:

Megvan a sárvédő végénél/ajtó zsanérjai mögött az a szürke szivacs?

Asszem igen a sárvédő mögött ilyen polifom szerű bizbasz lehet ahogy néztem.... Ajtó kárpít volt levéve mostanság fólia elég gázos.... De nem ilyen fóliazörgéses hang van. Olyan mintha letekerném résnyire az ablakot de nem jön be semmi szél.

Link to comment
Megosztás:

Asszem igen a sárvédő mögött ilyen polifom szerű bizbasz lehet ahogy néztem.... Ajtó kárpít volt levéve mostanság fólia elég gázos.... De nem ilyen fóliazörgéses hang van. Olyan mintha letekerném résnyire az ablakot de nem jön be semmi szél.

A fóliát is lehetne pótolni, mégha nem is biztos hogy megszüntetné a zajt, akkor is jó ha van.

Link to comment
Megosztás:

Asszem igen a sárvédő mögött ilyen polifom szerű bizbasz lehet ahogy néztem.... Ajtó kárpít volt levéve mostanság fólia elég gázos.... De nem ilyen fóliazörgéses hang van. Olyan mintha letekerném résnyire az ablakot de nem jön be semmi szél.

Nincs eltávolodva kissé az ajtód teteje (ahol a kasztnihoz ér, fent a gumikédernél) ? Az is tud ilyen hangot adni, és lehet azért kezdted el most hallani, mert hidegebbek vannak, és ridegebb a gumikéder is, nem tömít annyira!

Teszt: menet közben kissé nyomd kifelé az ajtód tetejét ujjal, ha ugyanazt a hangot hallod, akkor megvan a bűnös!

(ez csak tipp, nekem is ilyen volt a régi gumikéderrel. ;) )

Link to comment
Megosztás:

Nincs eltávolodva kissé az ajtód teteje (ahol a kasztnihoz ér, fent a gumikédernél) ? Az is tud ilyen hangot adni, és lehet azért kezdted el most hallani, mert hidegebbek vannak, és ridegebb a gumikéder is, nem tömít annyira!

Teszt: menet közben kissé nyomd kifelé az ajtód tetejét ujjal, ha ugyanazt a hangot hallod, akkor megvan a bűnös!

(ez csak tipp, nekem is ilyen volt a régi gumikéderrel. ;) )

Könnyen lehet , a céges kistehernek is meg volt nyomva a fülkéje, rés van a kédernél, de télen sokkal jobban érezni a cúgot mint nyáron.

Link to comment
Megosztás:

Nincs eltávolodva kissé az ajtód teteje (ahol a kasztnihoz ér, fent a gumikédernél) ? Az is tud ilyen hangot adni, és lehet azért kezdted el most hallani, mert hidegebbek vannak, és ridegebb a gumikéder is, nem tömít annyira!

Teszt: menet közben kissé nyomd kifelé az ajtód tetejét ujjal, ha ugyanazt a hangot hallod, akkor megvan a bűnös!

(ez csak tipp, nekem is ilyen volt a régi gumikéderrel. ;) )

Hát nemtom ,hogy az lenne -e mert olyan hangvan mintha oldalszél lenne, és mintha kintről hallanám. Belül menetközbe végigtapogattam nem éreztem hogy jött volna be a levegő. Be nem folyik a víz az utstérbe.

Link to comment
Megosztás:

Hát nemtom ,hogy az lenne -e mert olyan hangvan mintha oldalszél lenne, és mintha kintről hallanám. Belül menetközbe végigtapogattam nem éreztem hogy jött volna be a levegő. Be nem folyik a víz az utstérbe.

A Vivarónál szokott olyan lenni, hogy ha oldalból fúj a szél bizonyos szögben, akkor olyan hangot produkál a műanyag idomok alatt a szél, mintha csapágyas lenne a hátulja, valami iszonyatosan szokott szólni ... ;) a hátsó szürke műanyagnál van kb 1 centis rés, annál valami csodálatosan fütyül a szél. ;)

Mindíg hallod? vagy csak néha néha? Lehet hogy csak a szél viccel meg? :lol:

Link to comment
Megosztás:

A Vivarónál szokott olyan lenni, hogy ha oldalból fúj a szél bizonyos szögben, akkor olyan hangot produkál a műanyag idomok alatt a szél, mintha csapágyas lenne a hátulja, valami iszonyatosan szokott szólni ... ;) a hátsó szürke műanyagnál van kb 1 centis rés, annál valami csodálatosan fütyül a szél. ;)

Mindíg hallod? vagy csak néha néha? Lehet hogy csak a szél viccel meg? :lol:

Mostanában hallom mindíg ma néztem a kereten lévő gumi mindenhol oda tapad az ajtóra. Ez olyan mintha résnyire lelenne tekerve az ablakom (pedíg nincs rés és a szél sem jön be sehol nem érzek huzatot)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.