Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Baja nem lett, csak gázból több anyagot kapott. Vedd ki az alapjárati motort, de arra figyelj, hogy a tengelyt ne mozgasd, ne babráld, hagy úgy, ahogy van. Majd indításnál felpörög egy darabig, mert úgy állítja be magának a megfelelő helyzetet.

Ok akkor megnyugodtam, majd egy hozzáértővel szétszedetem és mondom neki mire vigyázzon. Az ilyen bigyókhoz én nem merek hozzányúlni mert nagyobb kárt csinálok! :D

Link to comment
Megosztás:

Csak a burkolata rossz? (kéne egy fotó rólla, hogy jobban értsük!)

Ha nincs eldurranva az övfeszítő, akkor szerintem csak egy burkolat kellene rá, és meg is oldódott a probléma. (bontó)

amúgy meg övfeszítő patron külön is kapható!

http://i214.photobucket.com/albums/cc124/w...0930_114845.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc124/w...0930_114818.jpg

gondolom akkor a racingbazaros hirdetés lesz az én barátom :D ezt amugy megveszem és sima ügy berakni?

Link to comment
Megosztás:

http://i214.photobucket.com/albums/cc124/w...0930_114845.jpg

http://i214.photobucket.com/albums/cc124/w...0930_114818.jpg

gondolom akkor a racingbazaros hirdetés lesz az én barátom :D ezt amugy megveszem és sima ügy berakni?

Szépek. :D

Egyszerű, arra figyelj, hogy ez a piros biztosító mindíg legyen a helyén a szerelés folyamán. :D (az újaknál, a régieknél már úgyis mindegy :P )

Eredetileg szegecselve van az ülés keretjére ez a patron. :P

Link to comment
Megosztás:

Mennyit adjak egy elektromos állítású lámpaszettért? :P

2 hibátlan első fényszóró állító motorokkal + állító kapcsoló. (Mit szedjek még ki belőle, mi szükséges még? :P )

Nem tudjátok a Calibrákban ugyanolyan az index-ablaktörlő kapcsoló, és a világítás kapcsoló?? :D :D

A vílágítás kapcsoló ránézésre igen, a másik kettőt nem találtam a vaterán. Fényszóró szerintem darabonként 5, a kapcsolója mondjuk 2... :D

Link to comment
Megosztás:

A vílágítás kapcsoló ránézésre igen, a másik kettőt nem találtam a vaterán. Fényszóró szerintem darabonként 5, a kapcsolója mondjuk 2... :D

ezer? :D az a kis kapcsoló? :D Max 500-at adok neki érte. 7ért adná egyben, de abból még kell alkudjak, mert annyim nincsen rá. :P mondjuk ez őt biztosan nem fogja érdekelni, de hátha neki sincs... :) Majd holnap jelzem, hogy sikerem volt-e.

1 lámpamagasságállítót tudnék venni 500ért, úgyse megy a srácéba, csak mindíg úton van a lepukkant astrával. :P útvonalengedélyel használja, azért az is szörnyű, hogy kiadják bármilyen autóra, annyiszor, ahányszor kifizeted. :D 3000/3nap. :D párszor már kifizette a vizsgadíjra valót, de azon akkor sem menne át, ha 30.000-et dobna rá. :D

A világítás kapcsoló szerintem is az, de tudtommal vectra A-B/calibra/astra F/G ugyanolyan kapcsolókarokkal rendelkeznek.

Link to comment
Megosztás:

ezer? :) az a kis kapcsoló? :D Max 500-at adok neki érte. 7ért adná egyben, de abból még kell alkudjak, mert annyim nincsen rá. :D mondjuk ez őt biztosan nem fogja érdekelni, de hátha neki sincs... :D Majd holnap jelzem, hogy sikerem volt-e.

1 lámpamagasságállítót tudnék venni 500ért, úgyse megy a srácéba, csak mindíg úton van a lepukkant astrával. :P útvonalengedélyel használja, azért az is szörnyű, hogy kiadják bármilyen autóra, annyiszor, ahányszor kifizeted. :D 3000/3nap. :D párszor már kifizette a vizsgadíjra valót, de azon akkor sem menne át, ha 30.000-et dobna rá. :P

A világítás kapcsoló szerintem is az, de tudtommal vectra A-B/calibra/astra F/G ugyanolyan kapcsolókarokkal rendelkeznek.

Jó hát én a vateráról nézem az árakat. Bontóból 6 ezerért hoztam el a taposót, lámpamagasság állító kapcsolót, AC-relét, polcot...meg egy-két műanyagot. Sajna mindkét állítómotor törött volt.. :D

Link to comment
Megosztás:

Jó hát én a vateráról nézem az árakat. Bontóból 6 ezerért hoztam el a taposót, lámpamagasság állító kapcsolót, AC-relét, polcot...meg egy-két műanyagot. Sajna mindkét állítómotor törött volt.. :P

:P :D

Akkor erre érdemes odafigyelnem?! Szedjem ki? Mit nézzek meg rajta? Akku nincs az autóban (amiben a lámpák is vannak), jó lenne ha vinnék magammal ugye? :D

Link to comment
Megosztás:

:P :P

Akkor erre érdemes odafigyelnem?! Szedjem ki? Mit nézzek meg rajta? Akku nincs az autóban (amiben a lámpák is vannak), jó lenne ha vinnék magammal ugye? :D

Igazából ez egy orrtörött kocsi volt, és a fényszorók is rommá voltak törve aztán amikor felnyitottam láttam hogy a motorok is kukák. De azért elhoztam az állítókapcsolót meg gyorsan be is ledeztem. :D Szerintem elég ha egy 9 Voltos elemet viszel magaddal, két dróttal megfejelve, az AC-pumpát is megpörgeti, akkor elindítja az állítómotort is. Lehúzod a csatit, odanyomod a 9Voltot, ha pörög akkor jó. Persze végállásra figyelj nem tudom hogy is van ez pontosan.

Link to comment
Megosztás:

Igazából ez egy orrtörött kocsi volt, és a fényszorók is rommá voltak törve aztán amikor felnyitottam láttam hogy a motorok is kukák. De azért elhoztam az állítókapcsolót meg gyorsan be is ledeztem. :D Szerintem elég ha egy 9 Voltos elemet viszel magaddal, két dróttal megfejelve, az AC-pumpát is megpörgeti, akkor elindítja az állítómotort is. Lehúzod a csatit, odanyomod a 9Voltot, ha pörög akkor jó. Persze végállásra figyelj nem tudom hogy is van ez pontosan.

Értem, köszi.

Faluban van, megoldható az akku is, nincs messze. :P

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fényszóró beállítást el lehet végezni házilag? Mert mintha a jobbos nem világítana olyan messzire. Azért kérdezem ezt a házilagos beállítást, mert régen olvastam valamelyik autó könyvébe, hogy hogyan lehet házilag beállítani a fényszórót. Sík felületen oda kellett állni a falhoz egy megadott távolságra, és meg volt adva, hogy a fénynek milyen magasságba kell lennie a falon. Vagy valami ilyesmi volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Fényszóró beállítást el lehet végezni házilag? Mert mintha a jobbos nem világítana olyan messzire. Azért kérdezem ezt a házilagos beállítást, mert régen olvastam valamelyik autó könyvébe, hogy hogyan lehet házilag beállítani a fényszórót. Sík felületen oda kellett állni a falhoz egy megadott távolságra, és meg volt adva, hogy a fénynek milyen magasságba kell lennie a falon. Vagy valami ilyesmi volt.

Ezt találtam:

Fényszóró beállítása házilag 90% pontossággal.

Link to comment
Megosztás:

Köszi

Nem biztos, hogy ez a legpontosabb leírás, de hirtelen ezt találtam. :P

na a miénkből biztosan nem lopta/dobta ki az előző tulaj, akitől 4 évesen vettük, még sincs a motortérben :P

a csomagtartóban nekem csak egy kis púp van az ajtónyitó mögött.

Az 1.6-osban sem volt (CD felszereltség), a DTL-ben sem (GL felszereltség), de az Isuzuban volt, pedig az 93-as, igaz kissé leharcoltan (GLS felszereltség).

Nem tudom mitől függött, hogy tettek-e bele, vagy nem. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz, hogy a házilag beállítást kérdeztem. Nem gondoltam, hogy ennyiért beállítják. Mert már lassan egy szervízbe bemész és megkérdezed az időt, azért is pénzt kérnek. :P

Csak figyelj oda mit csinálnak, mert én jártam úgy hogy mire hazaértem a dróton lógott az indexem. A szaki kitekerte, mert nem találta az állítócsavart. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.