Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Grat! Szép munka!

De hogy kötekedjek, rakd középre a baloldali fejtámlát! Legalább szimmetrikus lenne... :D :D

Kösz,most csak a fénykép kedvéért tettem be az egyik elsőt. 6db van öszesen persze kettesével más.

Venni kell bontóba 1et vagy áthúzni őket :lol:

Vagy a bontós téma lesz,vagy ha sok időm lesz varrok komplett huzatot, mert a mostani tecsós szakad is már, meg nem is lehet osztva dönteni tőle a támlát hátul.Majd veszek valami normális kárpitanyagot.

Csini! Nem zavar mikor tükörbe nézel?? Szerintem zavaró.... :lol:

Nem olyan vészes, meg ha egyedül megyek ki is vehetem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék a köreiteken belül, hogy valaki tudja-e, vajon milyen anyagból készül a tetőkárpit? F astra-hoz kellene, mert mállik szét, de nincs rá keret, hogy műhelybe vigyem. Ezért ha tudnám, mi az elnevezése ennek az anyagnak, szeretnék belőle rendelni, és már van is aki tudna ebben segíteni.

Nagyon várom a lehetőségeket!! Nincs szebb látvány egy igényes, karbantartott f astra-nál :lol:

Üdv.: Viki

Link to comment
Megosztás:

Annyi jó benne, hogy középen van lyuk rajta. :lol: Legtöbb autóban nincs, ezért is zavaró... :lol:

Aha, először akartam rá rakni huzatot, de nem teszek mert úgy már tényleg nagyon kitakarja h hátsó kilátást. Monjuk nekem ott van általában 3 izgő-mozgó buksi úgyhogy tökmindegy.

Sziasztok!

Érdeklődnék a köreiteken belül, hogy valaki tudja-e, vajon milyen anyagból készül a tetőkárpit? F astra-hoz kellene, mert mállik szét, de nincs rá keret, hogy műhelybe vigyem. Ezért ha tudnám, mi az elnevezése ennek az anyagnak, szeretnék belőle rendelni, és már van is aki tudna ebben segíteni.

Nagyon várom a lehetőségeket!! Nincs szebb látvány egy igényes, karbantartott f astra-nál :D

Üdv.: Viki

Üdv! Igazából a tetőkárpit egy szendvicspanel, van üvegszálas hordozója , szivacs, meg maga amit látsz kárpitanyag. Ilyen anyagot lehet venni kárpitosboltban, mondani kell, hogy autóba lesz, és ott tudnak hozzá adni ragasztót is. Ha az egész szétment akkor bontóban tudsz venni komplettet, ha szerencséd van találsz szépet, és nem is kell játszani vele. Ha csak a kárpitréteg lóg, akkor meg ki kell szedni, le kell húzni, és amit vettél kárpitosboltban azt rá lehet ragasztani. Én műbőrt raktam rá pálmatextel, de nem vált be, nagy melegben megereszkedik:

339082-20110917-8hLjau.jpg

339083-20110917-yyJNKj.jpg

A képeket töröld ki az idézésből, ha válaszolsz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék a köreiteken belül, hogy valaki tudja-e, vajon milyen anyagból készül a tetőkárpit? F astra-hoz kellene, mert mállik szét, de nincs rá keret, hogy műhelybe vigyem. Ezért ha tudnám, mi az elnevezése ennek az anyagnak, szeretnék belőle rendelni, és már van is aki tudna ebben segíteni.

Nagyon várom a lehetőségeket!! Nincs szebb látvány egy igényes, karbantartott f astra-nál :lol:

Üdv.: Viki

Úgy kell ahogy leírta zotya, viszont én festékszórós flakonos ragasztóval tenném fel van kimondott ilyen 2400FT körül van sajnos ezzel nem éri meg spórolni mert csúnya lesz a végeredmény.

Link to comment
Megosztás:

Úgy kell ahogy leírta zotya, viszont én festékszórós flakonos ragasztóval tenném fel van kimondott ilyen 2400FT körül van sajnos ezzel nem éri meg spórolni mert csúnya lesz a végeredmény.

Nagyon szépen köszönöm a segítséget srácok, megmenekült a szépségem :lol: Külön köszi Neked is zotya975, hétfőn mindenképpen utánaérdeklődöm az anyagnak! A ragasztóval akkor nem fogok spórolni :lol:

Az eredményről beszámolok :D

jó 7végét!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Érdeklődnék a köreiteken belül, hogy valaki tudja-e, vajon milyen anyagból készül a tetőkárpit? F astra-hoz kellene, mert mállik szét, de nincs rá keret, hogy műhelybe vigyem. Ezért ha tudnám, mi az elnevezése ennek az anyagnak, szeretnék belőle rendelni, és már van is aki tudna ebben segíteni.

Nagyon várom a lehetőségeket!! Nincs szebb látvány egy igényes, karbantartott f astra-nál :D

Üdv.: Viki

Bármelyik kárpitosboltban kapható tetőkárpit anyag. :D

Ragasztó meg olyan kell, amelyik nem szárad túl gyorsan, mert akkor csak kapkodás lesz a vége. :lol:

De ott megmondják azt is, hogy pontosan milyen kell, csak mondd, hogy mire kell a cucc. ;)

Nekem ilyen lett! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bármelyik kárpitosboltban kapható tetőkárpit anyag. :D

Ragasztó meg olyan kell, amelyik nem szárad túl gyorsan, mert akkor csak kapkodás lesz a vége. :lol:

De ott megmondják azt is, hogy pontosan milyen kell, csak mondd, hogy mire kell a cucc. :D

Nekem ilyen lett! :lol:

######a lett eléggé szép munka. Én vettem 1 másik tető kárpitot ami tiszta ingyen volt kb 2 ezerbe fájt. Szerencsém volt neten lehet találni jó dolgokat. Bontó felejtő kb.

Link to comment
Megosztás:

######a lett eléggé szép munka. Én vettem 1 másik tető kárpitot ami tiszta ingyen volt kb 2 ezerbe fájt. Szerencsém volt neten lehet találni jó dolgokat. Bontó felejtő kb.

Nekem is volt egy makulátlan darab, csak sajna napfénytetős volt az 1.6-osé, nem baj, eladtam 6000-ért, és megvettem ehhez a cuccokat, ez legalább új. :lol: És saját munka (az öregemmel csináltuk ketten :lol: ).

Link to comment
Megosztás:

######a lett eléggé szép munka. Én vettem 1 másik tető kárpitot ami tiszta ingyen volt kb 2 ezerbe fájt. Szerencsém volt neten lehet találni jó dolgokat. Bontó felejtő kb.

Mindenképpen anyag után nézek, ráadásul nekem napfénytetőm is van, szóval azt is bele kell kalkulálni...

De így is olcsóbban ki fogok jönni, mint 25.000 ft...annyiért csinálták volna meg, és még ahogy hallottam ez sem annyira drága :S

Am kösz a tippet...sztem is jól megcsinálta astrásgyerek a mennyezetét :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen anyag után nézek, ráadásul nekem napfénytetőm is van, szóval azt is bele kell kalkulálni...

De így is olcsóbban ki fogok jönni, mint 25.000 ft...annyiért csinálták volna meg, és még ahogy hallottam ez sem annyira drága :S

Am kösz a tippet...sztem is jól megcsinálta astrásgyerek a mennyezetét :lol:

A tietek is pont ilyen lesz! :lol:

max 6000 Ft-ból ki kell jönnie, még a ragasztóval is! :D

Link to comment
Megosztás:

Mindenképpen anyag után nézek, ráadásul nekem napfénytetőm is van, szóval azt is bele kell kalkulálni...

De így is olcsóbban ki fogok jönni, mint 25.000 ft...annyiért csinálták volna meg, és még ahogy hallottam ez sem annyira drága :S

Am kösz a tippet...sztem is jól megcsinálta astrásgyerek a mennyezetét :lol:

25 ezer? Valaki hamar meg akart gazdagodni megint :lol: Magyarország. Én azért még körbenéznék neten hátha találsz és nem kell melózni, mert az anyag a ragasztó és az idő se olcsó. :D Ráadásul ha tudsz venni egybe akkor jobban jársz mert az mégis csak gyári és akkor nem kell szenvedni vele.

Link to comment
Megosztás:

25 ezer? Valaki hamar meg akart gazdagodni megint :lol: Magyarország. Én azért még körbenéznék neten hátha találsz és nem kell melózni, mert az anyag a ragasztó és az idő se olcsó. :lol: Ráadásul ha tudsz venni egybe akkor jobban jársz mert az mégis csak gyári és akkor nem kell szenvedni vele.

wide cartársnak láttam egyszer az aláírásába hogy "Tetőkárpit és kárpitok felújítása, gyári szövetekkel" vagy valami hasonló.... És az eladó alkatrészek témában árult is egy-két tetőt.... Ha jól emlékszem 12ezer körül! Szerintetek az sok érte?

Link to comment
Megosztás:

wide cartársnak láttam egyszer az aláírásába hogy "Tetőkárpit és kárpitok felújítása, gyári szövetekkel" vagy valami hasonló.... És az eladó alkatrészek témában árult is egy-két tetőt.... Ha jól emlékszem 12ezer körül! Szerintetek az sok érte?

Hát ha azt nézzük, hogy két doboz pálmatex volt majdnem 4 ezer, a műbőrt lop...kaptam és dolgoztam vele két napot, igaz közben qrva jól éreztem magam miután elkentem a ragasztót a pincébe, a végén meg nem is lett jó, akkor nem sok érte.

Link to comment
Megosztás:

Ugyanilyen van nekem is. Nagyon jó, de készülj fel rá, hogy kb. fél év mulva azon a szép fényes fekete felületen elkezd lepattogni a festék. Alatta fehér műanyag van. Nagyon ronda volt. Szét lehet csavarozni a tetejét teljesen, és én bőrt ragasztottam rá. Így sokkal szebb. Ja, és a beakasztó füle is letört.

Azt pedig szekrény ajtó mágnessal oldottam meg. :lol: De az árát bőven megérte.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.