Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Most ezt hogyan is értelmezzük??

Úgy, hogy inkább sehogy. a bajom az hogy a néhány évvel fiatalabb autókon szépen csillog az üveg, ezen pedig nagyon látni a vízfoltokat.. És gondoltam az üveg is megmattul a korral, ugyan úgy mint a fényezés, persze nem olyan mértékben. Erre lettem volna kíváncsi, hogy van e valami ötletetek valami erre alkalmas speckó vagy az átlagosnál jobb szer. Nem arra hogy ablakot mosni, ablakmosóval kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Úgy, hogy inkább sehogy. a bajom az hogy a néhány évvel fiatalabb autókon szépen csillog az üveg, ezen pedig nagyon látni a vízfoltokat.. És gondoltam az üveg is megmattul a korral, ugyan úgy mint a fényezés, persze nem olyan mértékben. Erre lettem volna kíváncsi, hogy van e valami ötletetek valami erre alkalmas speckó vagy az átlagosnál jobb szer. Nem arra hogy ablakot mosni, ablakmosóval kell. :lol:

A clean-nél jobb nincs erre a célra.

Link to comment
Megosztás:

Úgy, hogy inkább sehogy. a bajom az hogy a néhány évvel fiatalabb autókon szépen csillog az üveg, ezen pedig nagyon látni a vízfoltokat.. És gondoltam az üveg is megmattul a korral, ugyan úgy mint a fényezés, persze nem olyan mértékben. Erre lettem volna kíváncsi, hogy van e valami ötletetek valami erre alkalmas speckó vagy az átlagosnál jobb szer. Nem arra hogy ablakot mosni, ablakmosóval kell. :lol:

Bakker! Akkor miért nem ezt írtad? Vízkőről beszéltél...... Ami egyébként sem az, hanem a víz mész tartalma, de nevezzük vízkőnek. Szóval a vízkő 3 hónapos autón is ugyanolyan ocsmány.... Arra pedig a sima Clin ablaktisztító a megoldás!!

A clean-nél jobb nincs erre a célra.

Hát nem??

Link to comment
Megosztás:

Igazából nem.. mert mindkettő látszik, de ha a vízkő eltűnne már meg lenék elégedve. és hidd el nekem a clean nem hozza le, mert már próbáltam :lol:

Jó....Elhiszem! Valószínű a vízből kicsapódott só beleéget az üvegbe. Vegyél háztartási boltba ablaküveg politúrt, ha ez sem használ, akkor meg kell polírozni az üveget géppel. Ahhoz már szakember kell..... :lol:

Ablaküveg politúr Ha nincs közeli boltokba, itt tudod megrendelni: http://www.szilkerauto.hu/spd/274100/SONAX...ur_250_ml_Sonax

További szép estét!

Link to comment
Megosztás:

Jó....Elhiszem! Valószínű a vízből kicsapódott só beleéget az üvegbe. Vegyél háztartási boltba ablaküveg politúrt, ha ez sem használ, akkor meg kell polírozni az üveget géppel. Ahhoz már szakember kell..... :lol:

Ablaküveg politúr

További szép estét!

Köszönöm!

Ez volt az a válasz amit kerestem. Gugliztam én üveg tisztítóra de nem találtam semmi jót..

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a segítséget ablakmosás ügyben! teljesen megvilágosodtam. Szerintem mostantól budhista leszek, holnap reggel pedig megeszek egy csomag extrudált csirkecsőr kivonatot. Hogy én falunélő furcsa Büdösparasztfalva, Bereg-Moson-Torontál megyei kotrevák tudatlan ez nem jutott agyvelőmbe.

Kulcs bezárás:

ha lenyomod a gombot és becsapod az ajtót, a pöcök felugrik. ha viszont húzod felfelé a kilincset bezáráskor, akkor a gomb lent marad.

Ha mosásnál nem hagyod, hogy magától száradjon meg, hanem egy szilikongumis lehúzóval eltávolítod róla a vizet, akkor sem marad cseppnyomos.

Link to comment
Megosztás:

Jó....Elhiszem! Valószínű a vízből kicsapódott só beleéget az üvegbe. Vegyél háztartási boltba ablaküveg politúrt, ha ez sem használ, akkor meg kell polírozni az üveget géppel. Ahhoz már szakember kell..... :lol:

Ablaküveg politúr Ha nincs közeli boltokba, itt tudod megrendelni: http://www.szilkerauto.hu/spd/274100/SONAX...ur_250_ml_Sonax

További szép estét!

Ez a politúr pontosan mit is csinál?

Az én problémám az lenne, hogy az első szélvédőm eléggé karcos. Sok kis apró karc van rajta. Ez igazából akkor zavró, ha a nap felé autózom, mert akkor minden látszódik. Ilyen esetben ez jó megoldás lehet vagy a polír a biztos megoldás?

Link to comment
Megosztás:

Ez a politúr pontosan mit is csinál?

Az én problémám az lenne, hogy az első szélvédőm eléggé karcos. Sok kis apró karc van rajta. Ez igazából akkor zavró, ha a nap felé autózom, mert akkor minden látszódik. Ilyen esetben ez jó megoldás lehet vagy a polír a biztos megoldás?

"Csiszolóanyagot tartalmazó speciális tisztítószer, amely a szélvédőről és a kabrió járművek hátsó műanyag ablakáról kiválóan eltávolítja a szilikont, a viaszt, az olajat, a kormot, a rovar- és az egyéb szennyeződéseket. Az ablaktörlőlapátokról is valamennyi szennyeződést eltávolít. Kifejezetten alkalmas a kabrió járművek hátsó műanyag ablakán lévő finom karcolások és a matt részek eltávolításához."

:lol:

Link to comment
Megosztás:

A zármechanika oldja meg ezt a visszanyitást, nem a kpzár. :D :D

Így van, az oldja meg, de csak a gyári kp-zárasba.

Ha nincs kp zárad, akkor is visszanyomja a gombot.

Sajnos nem!

Csak ha olyan a zárszerkezet, és azt meg csak a gyári kp-zárasba építették bele. :lol:

Lehet. Nekem mégsem ugrik fel a gomb. És annak a fiatal párnak sem, aki bezárta a kulcsot a mult héten. :lol:

Nekem sem ugrik fel a DTl-ben (nem volt benne gyári kp-zár, utólagos lett beépítve még az előző gazdinál), viszont az Isuzuba, meg az 1.6-osba gyári kp zár volt, és azoknál vissza is lökte a gombot. ;)

Link to comment
Megosztás:

Ha mosásnál nem hagyod, hogy magától száradjon meg, hanem egy szilikongumis lehúzóval eltávolítod róla a vizet, akkor sem marad cseppnyomos.

Fúrt kútból nem mosunk autót! tapasztalat! :lol: :lol: :D (túl sok az ásványi anyag benne, no meg a vas)

Ez olyan, mint az eszkimók 2 alapszabálya:

1.) a jegesmedve nem játék

2.) sárga hóból nem iszunk. :D

Link to comment
Megosztás:

Így van, az oldja meg, de csak a gyári kp-zárasba.

Sajnos nem!

Csak ha olyan a zárszerkezet, és azt meg csak a gyári kp-zárasba építették bele. :D

Nekem sem ugrik fel a DTl-ben (nem volt benne gyári kp-zár, utólagos lett beépítve még az előző gazdinál), viszont az Isuzuba, meg az 1.6-osba gyári kp zár volt, és azoknál vissza is lökte a gombot. :D

Volt főnökömében és még egy helyi Astrás ismerősében sem volt kpzár. Mindegyik visszalökte a gombot, ha nem húztam a kilincset kívül.

Ez azért komoly!

Opel /astra/ kulcs!

Most komolyan, mit kezd egy kulccsal valaki?? :lol: Még arra sem jó, hogy belefaragd a sajátod... :lol:

Ez nem jó véletlenül astrába? 10.000-ért klímakompreszor

Sajnos nem jó ez a fajta astrába.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.