Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én vettem egy párat, kíváncsi leszek, hogy milyen lesz és hogy meddig fogják bírni.

Nekem több mint egy éve vannak benn. Végül is nem naptári időt kell nézni, hanem mennyit van használva. :lol:

Gondolkoztam ezen a ledes nappali menetfényen. Akkor legalább nappal nem kellene a tompitottat égetni.

Link to comment
Megosztás:

Ennek utána olvastam. De mivel ez abszurdisztán, ezért nem lehet megoldani, anélkül, hogy ne legyen benne a cseszegetés lehetősége.

Ugyanis jogilag engedélyezett a nappali menetfény felszerelése a járműre.

De a kresz viszont előírja Mo-on, hogy lakott területen kívül kötelező a tompított fényszóró használata. Ergo nincs értelme felszerelni, mert csak lakott területen használható... :lol:

Én is akartam felszerelni ilyet, hogy kíméljem a H4-es izzóimat... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem több mint egy éve vannak benn. Végül is nem naptári időt kell nézni, hanem mennyit van használva. :lol:

Gondolkoztam ezen a ledes nappali menetfényen. Akkor legalább nappal nem kellene a tompitottat égetni.

Nekem pl minden munkanap reggel világít mikor megyek le az állomásra kocsival, természetesen amikor szabadságon vagyok akkor aznap nem virít reggel, de nagyon rászoktam, hogy mindig felkapcsolom a tompítottat. Inkább világítson, minthogy egy ütközés során azért nem láttak, mert nem világítottak.

Link to comment
Megosztás:

...

Én is akartam felszerelni ilyet, hogy kíméljem a H4-es izzóimat... ;)

Szerintem is ha kötözködni akarnak, egy fogási pont lehet ez a nappali fény.

Kíméli? Minek? ha egyszerre cseréled is (2-3 évente) akkor is max 1500 Ft. :lol: Ettől a nappali fény beszerelése is többe kerül.

Nekem pl minden munkanap reggel világít mikor megyek le az állomásra kocsival, természetesen amikor szabadságon vagyok akkor aznap nem virít reggel, de nagyon rászoktam, hogy mindig felkapcsolom a tompítottat. Inkább világítson, minthogy egy ütközés során azért nem láttak, mert nem világítottak.

Nekem is mindíg fel van kapcsolva, az a biztos, ahogy mondod! :P

A Vivaróban is, de az szörnyű módon eszi ám a H4-eseket :lol: jut is marad is. :D :D

Link to comment
Megosztás:

Szerintem is ha kötözködni akarnak, egy fogási pont lehet ez a nappali fény.

Kíméli? Minek? ha egyszerre cseréled is (2-3 évente) akkor is max 1500 Ft. :lol: Ettől a nappali fény beszerelése is többe kerül.

Kicsit idegesítő számomra, hogy az ~1200/db áron vett +90-es izzókat azért kellett eldobnom, mert a tompított kiégett, míg a távolságit alig használtam. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nem a lámpába.

A lökhárítóba valahova a szélére.

Erre gondoltam.

Jól néz ki!

Csak ezt sem midegy, hogy hova teszed, ahol jól mutatna, nem biztos hogy a kresz szerint is szabályos.

"*Felszerelésnél ügyelni kell, hogy a lámpát – amelynek feladata nem az úttest megvilágítása, hanem a gépkocsi láthatóságának javítása – úgy kell rögzíteni, hogy az úttest szintjétől legalább 25 cm-re, de maximum 1,5 méterre legyen. Az átvilágított felület külső széle a gépkocsi legszélső pontjától 40cm-nél távolabb, az ellenkező oldalon lévő lámpák átvilágított felületének belső szélei pedig egymáshoz 60cm-nél közelebb nem lehetnek.Ez az előírás !"

Az egyik srácnak az uno-ra ilyenek vannak rakva, eléggé lent voltak rajta. megbüntette a rendőr, igaz az is közre játszott, hogy nem mondta el, hogy mit látott egy bizonyos üggyel kapcsolatban. :lol: Nállunk ez így meg: Nem mondod el? nem láttál semmit? Akkor fizetsz, mindegy miért, de fizetsz! :lol: :D

A lényeg, hogy sajna önmagában ez nem elég közúti forgalomban (lakott területen kívül persze). ;)

Mindenesetre jól mutat az autón, nekem is kéne... csak most nincs rá pénz sajna... :D

Link to comment
Megosztás:

Amikor a kreszbe azt írták hogy lakott területen kívül kell a tompított, még nem létezett a nappali menetfény.

A mai kreszben már létezik ez a megfogalmazás. :lol:

Épp azért ez a neve. Nappali menetfény.

Nagyon sok autó jár így, nem hiszem hogy mindet bacogatnák.

Link to comment
Megosztás:

Amikor a kreszbe azt írták hogy lakott területen kívül kell a tompított, még nem létezett a nappali menetfény.

A mai kreszben már létezik ez a megfogalmazás. :D

Épp azért ez a neve. Nappali menetfény.

Nagyon sok autó jár így, nem hiszem hogy mindet bacogatnák.

Értem, amit mondasz, és igazad van!

Nem nagyon szólnak érte, de ha nekik úgy tetszik, simán megbüntet... :lol: Szomorú, de ez van!

Ja, a tegnap mentem egy rendőrautó után (zöld nissan) és sem a stoppnál nem állt meg, de még csak az ndexét sem láttam villanni kb 3 km-alatt, pedig ez alatt a távolság alatt 5-6 utcán haladtunk keresztül. :lol: Nekik mindent lehet, ez van! :D

Link to comment
Megosztás:

Amikor a kreszbe azt írták hogy lakott területen kívül kell a tompított, még nem létezett a nappali menetfény.

A mai kreszben már létezik ez a megfogalmazás. :lol:

Épp azért ez a neve. Nappali menetfény.

Nagyon sok autó jár így, nem hiszem hogy mindet bacogatnák.

Én innen szedtem az információkat...ha ők hazudnak, én is...

http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/20...lni_a_kocsimra/

Az a baj, hogy EU-s előirányzat ez, de az országok saját maguk dönthetnek a használatáról...illetve egyedileg szabályozzák le a kreszben...

Link to comment
Megosztás:

Én innen szedtem az információkat...ha ők hazudnak, én is...

http://totalcar.hu/tanacsok/kutyudoktor/20...lni_a_kocsimra/

Az a baj, hogy EU-s előirányzat ez, de az országok saját maguk dönthetnek a használatáról...illetve egyedileg szabályozzák le a kreszben...

Ez a pár sor érdekes:

"Hazánkban városon kívül mindig használni kell a tompított világítást. Ezen kívül ha a soron következő műszaki vizsgán ilyen lámpával van felszerelve az autó és az nem gyári akkor sajnos a Nemzeti Közlekedési Hatóság nem engedélyezi a műszaki vizsgát, így az autó addig míg ezt az engedély nélküli átalakítást nem szünteti meg a tulajdonos addig a forgalomból kivonást hivatalból eszközöli."

Link to comment
Megosztás:

Amikor a kreszbe azt írták hogy lakott területen kívül kell a tompított, még nem létezett a nappali menetfény.

A mai kreszben már létezik ez a megfogalmazás. :lol:

Épp azért ez a neve. Nappali menetfény.

Nagyon sok autó jár így, nem hiszem hogy mindet bacogatnák.

Pontosabban nálunk nem. A skandináv országokban már régen létezik. Ha valaki megnézi az Astra elektromos rajzát, láthatja, hogy a skandináv országokba szánt modellekben van egy plusz relé a menetfénynek, ami a kocsi elindítása után automatikusan felkapcsolja a lámpát.

Link to comment
Megosztás:

Pontosabban nálunk nem. A skandináv országokban már régen létezik. Ha valaki megnézi az Astra elektromos rajzát, láthatja, hogy a skandináv országokba szánt modellekben van egy plusz relé a menetfénynek, ami a kocsi elindítása után automatikusan felkapcsolja a lámpát.

Oh, ezt nem is tudtam.

Amúgy nem rossz dolog, ha automatikusan felkapcsolódna, van hogy néha elfelejti az ember!

Még azt lenne jó megoldani, hogy indításkor automatikusan levegye a világítást, könnyebb lenne az akkunak is, meg az önindítónak is. (lehet van amelyikben van ilyen, de az enyémben sajna nem.) Nagy dolog lenne ezt az utóbbit megoldani? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Oh, ezt nem is tudtam.

Amúgy nem rossz dolog, ha automatikusan felkapcsolódna, van hogy néha elfelejti az ember!

Még azt lenne jó megoldani, hogy indításkor automatikusan levegye a világítást, könnyebb lenne az akkunak is, meg az önindítónak is. (lehet van amelyikben van ilyen, de az enyémben sajna nem.) Nagy dolog lenne ezt az utóbbit megoldani? :lol:

Pont ez a poén abban a relében, hogy járó motornál kapcsolja fel. Nem olyan mint a VW-k, hogy gyújtáson egyből van tompított, gyújtás nélkül csak helyzetjelző.

Link to comment
Megosztás:

Pont ez a poén abban a relében, hogy járó motornál kapcsolja fel. Nem olyan mint a VW-k, hogy gyújtáson egyből van tompított, gyújtás nélkül csak helyzetjelző.

Meg a Volvoknál, Saabnál (bár hogy most a ferdeszeműek csinálják, a franc tudja :lol: )-vagyis a Skandinávban gyártott járműveknél.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.