Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Én személy szerint kereskedőtől nem vennék semmit és ha jól láttam ez ugye ott van :)

Én is kereskedőtől vettem, ezt is, és az ez előttieket is. Igaz hogy lutri, de ismeretlen magánszemély is átverhet. És ha aláirtad az adásvételin hogy kipróbált, megtekintett állapotban vetted át, nem is reklamálhatsz.

Mondom, és is kereskedőtől vettem ezt, és négy év alatt hibátlanul beletettem 130 ezer km.-t. Csak a kopó alkatrészeket kellett cserélni. És most lesz egy akksi csere.

Link to comment
Megosztás:

Én is kereskedőtől vettem, ezt is, és az ez előttieket is. Igaz hogy lutri, de ismeretlen magánszemély is átverhet. És ha aláirtad az adásvételin hogy kipróbált, megtekintett állapotban vetted át, nem is reklamálhatsz.

Mondom, és is kereskedőtől vettem ezt, és négy év alatt hibátlanul beletettem 130 ezer km.-t. Csak a kopó alkatrészeket kellett cserélni. És most lesz egy akksi csere.

Ez igaz de az autókereskedők a legjobb autókozmetikusok is a világon :) :D

Link to comment
Megosztás:

Én is kereskedőtől vettem, ezt is, és az ez előttieket is. Igaz hogy lutri, de ismeretlen magánszemély is átverhet. És ha aláirtad az adásvételin hogy kipróbált, megtekintett állapotban vetted át, nem is reklamálhatsz.

Mondom, és is kereskedőtől vettem ezt, és négy év alatt hibátlanul beletettem 130 ezer km.-t. Csak a kopó alkatrészeket kellett cserélni. És most lesz egy akksi csere.

Az új adásvételiben (csak azt fogadják el az ocsmányirodában) ott van feketén-fehéren,hogy a hibákat tudomásul vetted,ami ezután elromlik azért a vevő felel.

Link to comment
Megosztás:

Vedd meg gyumma kadettját jól járnál vele neki meg a zsé kell nagyon igaz pesten van de ez megér annyit

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/kadet..._1.3_ls-4634070

Ennyiért ez is murva jó vétel,mert nem az egér belefialt munkásautó kategória.

A belső állat,g astrában ülhet az ember ennyiért. A külsőt meg kell szeretni. :)

Ehhez az autóhoz van köze Sp-nek,nem? :D

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Sorry a késői válaszért...csak nem voltam gép közelben.

Hát nem is tudom, mert én is láttam a tanksapka alatti részt, illetve amit te is mondtál, a jobb hátsó ajtó alatti részt :D

Tudom hogy nem számíthatok rozsda mentesre sajnos...

Hogyha lesz időd akkor egy pillantást vethetsz rá...de nem annyira fontos...mivel láttam, hogy a váltó szoknya is kicsit elhasználódott, valamint a vezető ülésen valami folt is van.

De azért köszi! :D

Tegnap, sajna rohanás volt szóval nem volt dőm megnézni de a hétvégén majd megpróbálok arra menni. A váltó kézifék kb 100-120ezer km-er után szokott meglátszani ill képek alapján, mert pl az enyámbe 101000km-er van de még a kormányom se fényesedett ki és tuti eredeti. Bár a kormányra is és a sebességváltóra is próbálok figyelni hogy ne is kopjon. Kéziféket meg kímélem mert nem használom, akkor volt behúzva amikor megvettem az autót és tesztelés képpen. :)

Link to comment
Megosztás:

Erről van szó.

Tehát magánszemély ugyanugy megsz.pathat mint egy kereskedő. :)

Viszont,hogy ne legyen olyan egyértelmű ez az egész: van olyan,hogy szavatosság,magánszemély fél év,kereskedő 1év-ig garanciát vállal a használt autó fő alkatrészeinek működésére: motor,váltó,stb.

Ezt olvastam valahol. Asszem totalcar,autójogász.

De gyakorlatilag körberöhögném azt az embert,aki fél év után visszahozza a 3kilós autót,hogy hát hengerfejes lett. :D Meg a három milkásat is,szét lehet hajtani bármit.

Szerk: Utána olvastam. Ha rögzítve van az adás vételiben a garancia ideje (a hivatalos és elfogadott formanyomtatványon ez az aláírás pillanata :D ) akkor nincs reklamáció.

Link to comment
Megosztás:

Viszont,hogy ne legyen olyan egyértelmű ez az egész: van olyan,hogy szavatosság,magánszemély fél év,kereskedő 1év-ig garanciát vállal a használt autó fő alkatrészeinek működésére: motor,váltó,stb.

Ezt olvastam valahol. Asszem totalcar,autójogász.

De gyakorlatilag körberöhögném azt az embert,aki fél év után visszahozza a 3kilós autót,hogy hát hengerfejes lett. :) Meg a három milkásat is,szét lehet hajtani bármit.

De a gondatlan használatból eredő hibákért és a nem megfelelő karbantartásért nehogy már az előző tulaj legyen a felelős... Nem csak beleülni kell az autóba és menni vele... Akkor én is visszavihettem volna a kereskedőnek, hogy sz!r a vízpumpa, fekete volt az olaj a motorban, stb, stb.

Link to comment
Megosztás:

De a gondatlan használatból eredő hibákért és a nem megfelelő karbantartásért nehogy már az előző tulaj legyen a felelős... Nem csak beleülni kell az autóba és menni vele... Akkor én is visszavihettem volna a kereskedőnek, hogy sz!r a vízpumpa, fekete volt az olaj a motorban, stb, stb.

Vagy visszaviszed mert kifogyott a benzin! :)

Link to comment
Megosztás:

Ennyiért ez is murva jó vétel,mert nem az egér belefialt munkásautó kategória.

A belső állat,g astrában ülhet az ember ennyiért. A külsőt meg kell szeretni. :D

Ehhez az autóhoz van köze Sp-nek,nem? :D

Valóban nem lenne rossz a kis kadett...de őszintén nekem sem annyira tetszik kívülről, bár tény hogy meg lehet szeretni.

De mindenesetre köszönöm a segítségedet GSITHOMY :)

A vélemények is megoszlanak a arról, hogy kereskedő vs magánszemély...bár engem mindkettő megtudna sz...patni mivel teljesen amatőr vagyok a hozzáértés terén még...remélem ez azért majd változni fog, hogy lesz egy saját.

Meg azért kicsit benne van az is...bár lehet hülyén állok hozzá...hogyha majd alakítgatni is akarom az autóm...akkor az alap legyen, hogy mindent én cserélhessek ki...lehet emiatt kicsit furán néztek rám...meg hogy költséges lesz mint állat...de még lesz időm bőven arra, hogy kényem-kedvem alakíthassam.

Link to comment
Megosztás:

Volt egy 2103-as ladám amit 97-ben eladtam... Két év elteltével megkeresett a következő vevő, hogy csináljunk már másik szerződést, mert aki tőlem megvette, nem íratta át. Elküldtem haza, hogy menjen ahhoz, akitől megvette :)

Azt nem mondta, hogy fizesd ki a gyorshajtásokat és a parkolásokat ami idáig össze jött? :D

Link to comment
Megosztás:

Vedd meg gyumma kadettját jól járnál vele neki meg a zsé kell nagyon igaz pesten van de ez megér annyit

http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/kadet..._1.3_ls-4634070

Apám!!! :lol: 220ezer...és mi pénz, mi munka van belepumpálva.... Ez a selyem matt fényezés nekem se bejövős...de a belecincált munkát, időt, azt nagyra értékelem!! Meg a leírás végét is: "utcára néző ablakok, tekerhető kormány, stbstb." Ezen behaltam :) :D

Ez igaz de az autókereskedők a legjobb autókozmetikusok is a világon :) :D

Így igaz.... De pozitívum, hogy legalább normálisan ki van pucolva! Nem vesz az ember szívesen egy olyan autót amibe beledöglött az egér!

Vagy visszaviszed mert kifogyott a benzin! :D

:D :lol: ;)

Link to comment
Megosztás:

Engem annak idején a súlyadó miatt zaklatott az önkormányzat a régen eladott 4T trabi miatt.

Én meg fizettem is súlyadót át nem íratott kocsi miatt...hiába lebegtettem a szerződést, hogy eladtam. Az önkormányzat szerint NEKEM kellett volna bejelentenem, hogy eladtam a kocsit... :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.