Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

De ennek azért volt előjele, nem?

Nem nagyon. A szíjon látszott, hogy odavan. Az is látszik, hogy ez a görgő már javított volt (eredetileg szegecselt). Mikor levettem a szíjat, akkor volt egy minimális hangja. Az autópályás terhelést már nem bírta ki. A szíj nem szakadt el. Egyben van, csak ledarálta a motor. A szíj bírta volna még.

Link to comment
Megosztás:

Nem nagyon. A szíjon látszott, hogy odavan. Az is látszik, hogy ez a görgő már javított volt (eredetileg szegecselt). Mikor levettem a szíjat, akkor volt egy minimális hangja. Az autópályás terhelést már nem bírta ki. A szíj nem szakadt el. Egyben van, csak ledarálta a motor. A szíj bírta volna még.

Nekem is ilyen feszítő van benne...immár asszem a 3. csapággyal... :)

Link to comment
Megosztás:

Problem??? Hiába bakolja...11éves gumi tudod mennyit ér?? Semmit! :D

Na ez az! A céges 206-on 2003-as gumik vannak, ezeken jött ki a gyárból. Szemre a profil még jó, de annyira fel vannak keményedve, hogy a legkisebb kanyarban is nyikorognak. Utolsó szezonjukat futják, téli átálláskor flexxel fogom leszedni őket, nehogy a főnök tavasszal visszarakassa. :)

Link to comment
Megosztás:

Na ez az! A céges 206-on 2003-as gumik vannak, ezeken jött ki a gyárból. Szemre a profil még jó, de annyira fel vannak keményedve, hogy a legkisebb kanyarban is nyikorognak. Utolsó szezonjukat futják, téli átálláskor flexxel fogom leszedni őket, nehogy a főnök tavasszal visszarakassa. :)

Van előnye is: bármennyit mehetsz vele, mert nem kopik. :D

Link to comment
Megosztás:

Na ez az! A céges 206-on 2003-as gumik vannak, ezeken jött ki a gyárból. Szemre a profil még jó, de annyira fel vannak keményedve, hogy a legkisebb kanyarban is nyikorognak. Utolsó szezonjukat futják, téli átálláskor flexxel fogom leszedni őket, nehogy a főnök tavasszal visszarakassa. :)

Nem rossz ötlet..... Addig úgyis visszarakatja, amég nem dobod el a vasat miattuk! :D

Link to comment
Megosztás:

Nem rossz ötlet..... Addig úgyis visszarakatja, amég nem dobod el a vasat miattuk! :)

Amíg nem kaptam télre téli szettet, szépen ráírtam minden nap a menetlevélre, hogy a gumik állapota miatt nem vállalok felelősséget a kocsi állapotáért. Le se lett tojva a problémám. Aztán egyik reggel a főnöknek kellett mennie egy kört vele, hogy a kollega ki tudjon állni a garázsból, és majdnem odacsapta egy parkoló autóhoz, pedig csak 200 métert ment vele. Másnap kaptam téli gumikat rá. Nem lehet másképp kicsikarni.....ez van. :D

Link to comment
Megosztás:

Na ez az! A céges 206-on 2003-as gumik vannak, ezeken jött ki a gyárból. Szemre a profil még jó, de annyira fel vannak keményedve, hogy a legkisebb kanyarban is nyikorognak. Utolsó szezonjukat futják, téli átálláskor flexxel fogom leszedni őket, nehogy a főnök tavasszal visszarakassa. :)

Kézifék behúz, padlógáz, a mintát leégeted a gumiról. Utána az elsőket hátra, a hátsókat előre. Leforgatod azokat is, és már mehetsz a főnökhöz, hogy gumicsere. Csak fizetéskor nehogy négy gumi árával kevesebbet kapjál. :D

Link to comment
Megosztás:

Kézifék behúz, padlógáz, a mintát leégeted a gumiról. Utána az elsőket hátra, a hátsókat előre. Leforgatod azokat is, és már mehetsz a főnökhöz, hogy gumicsere. Csak fizetéskor nehogy négy gumi árával kevesebbet kapjál. :)

Nem is kell a főnökhöz menni...csak keresni kell utána egy rendőrt, és megkérdezni, hogy: Biztosúr? Maga szerint jók még ezek a gumák? :D :D

Link to comment
Megosztás:

Kézifék behúz, padlógáz, a mintát leégeted a gumiról. Utána az elsőket hátra, a hátsókat előre. Leforgatod azokat is, és már mehetsz a főnökhöz, hogy gumicsere. Csak fizetéskor nehogy négy gumi árával kevesebbet kapjál. :)

Úgy nem tehetem tönkre, hogy látszódjon a szándékosság, mert fizukor levonja az árát.

Lesz következő szezonra új, csak levételkor kell figyelni, hogy véletlenül se lehessen visszarakni őket :D

Link to comment
Megosztás:

Úgy nem tehetem tönkre, hogy látszódjon a szándékosság, mert fizukor levonja az árát.

Lesz következő szezonra új, csak levételkor kell figyelni, hogy véletlenül se lehessen visszarakni őket :D

Ki kell csipkézni a peremét...mintha leszereléskor sérült volna meg!!! :D

Én emiatt már dobtam ki jó gumit a céges autóról... :)

Link to comment
Megosztás:

A magyar utak tökéletesen alkalmasak szálszakadásos gumi előállítűsához!! ;)

:) Az tuti.

A vivarón Matadorok vannak, C-s gumik, 40.000-nél lettek cserélve, azóta ment még 100.000-et, mondanom sem kell milyen az állapotuk.... :D

De nincs pénz.... :lol: Ennyi a válasz, és ezt meg is értem...

Tavaly műszakinál ki lett cserélve a két kormányösszekötő rúdfej, és a két talpas is.

A múlt héten megint ki kellett cserélni mind a négyet... Hanygolás miatt.

mondtam a főnöknek, hogy a jobb első kerék nagyon ver, megnézte, szerinte nem vert. Hajtsuk így óvatosan, majd ha lesz pénz, akkor megcsináljuk alapon. Na ez így ment kb 1-2 ezer km-en keresztül. Szinte csak helyben nagyon rossz útakon...

Majd elmentem szabira, ráült a főnök, és láss csodát, mikor visszajöttem első utam a szervízbe vezetett. :)

Mondanom sem kell. szétment minden elől, szétverte a hibás gumi! :D

Most akkor: kellett volna venni egy gumit... kb 30.000.

Ehelyett: kell venni egy gumit, és megújult az eleje + 60.000 ft.

MEGÉRTE? :D

Link to comment
Megosztás:

A szálszakadás a tuti, kínáld meg oldalról nagykalapáccsal, van mikor beválik.. :)

Ki kell csipkézni a peremét...mintha leszereléskor sérült volna meg!!! :D

Én emiatt már dobtam ki jó gumit a céges autóról... :D

Szerencsére nem ökör a főnököm, Ő is látja a problémát, csak pont olyankor korlátozottak a lehetőségek, amikor átállás van. Tapasztalataim alapján sajnos nekem kell segíteni, hogy új gumikat kapjon a vas. Tartok tőle, hogy ha egyszer ezek lekerülnek a felniről szét is hullanak.

Azért minden tiszteletem a Good Year gumiknak. 8 év, 60.000 km után még tartják magukat. Egyik sem szálszakadásos, nincsenek félrekopva.......ha nem lennének felkeményedve...... :D

Breki barátom!! Kapod ám a jobbnál jobb tippeket...Csak dőlj hátra és válassz egyet!!! :lol: ;)

Lehetőleg olyat, ami nem nekem kerül pénzbe :)

Link to comment
Megosztás:

Szerencsére nem ökör a főnököm, Ő is látja a problémát, csak pont olyankor korlátozottak a lehetőségek, amikor átállás van. Tapasztalataim alapján sajnos nekem kell segíteni, hogy új gumikat kapjon a vas. Tartok tőle, hogy ha egyszer ezek lekerülnek a felniről szét is hullanak.

Azért minden tiszteletem a Good Year gumiknak. 8 év, 60.000 km után még tartják magukat. Egyik sem szálszakadásos, nincsenek félrekopva.......ha nem lennének felkeményedve...... :)

Lehetőleg olyat, ami nem nekem kerül pénzbe :D

Mekkora kell a pugra, vagy csak újat vesz a góré?

Link to comment
Megosztás:

Én megnézném a kaszni és a test saru közt nincsen -e eloxidálódva a fém.

lehet,hogy azért kevés a test. :)

Csavarozd le a kaszniról a sarukat és jól csiszold meg őket fémtisztára. :lol:

próbát megér, köszi :D meg holnap talán már lesz időm venni egy multit és megnézni mennyit tölt az a dzsenerétör. ma hazahoztam egy haveromnak a swiftjét amit vett, 4 éves (63e km), azóta áldom az astra kuplungját, utoljára ennyit vádlizni/combozni a ladában kellett :D aztán kipróbálta a srác apja, akinek meg ignise van, azt mondta ez a normális :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.