Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

De vajon a generátor tudja tölteni rendesen? :D

Mintha beszéltük volna már, hogy ha nagyobb Ah-st teszünk be, akkor lehet a generátor nem tudja majd rendesen tölteni...

Hogy ez mekkora hülyeség... :)

A generátor x amperrel tölti. Nem tudja többel tölteni. Nagyobb kapacitás esetén sem fogja. Kapacitás nem egyenlő a töltőárammal. Úgyis a feszültség határozza meg a töltőáramot.

Link to comment
Megosztás:

De vajon a generátor tudja tölteni rendesen? :)

Mintha beszéltük volna már, hogy ha nagyobb Ah-st teszünk be, akkor lehet a generátor nem tudja majd rendesen tölteni...

Azért ha mondjuk a generátor tud tölteni 30-50 amperral, akkor egy-két óra alatt igencsak sokat tud bele nyomni... :D

Link to comment
Megosztás:

Ezt mondom, hogy nem-e kevesebbel tölti??

Klímásnál is másik generátor kell, nem?

Igen, de a dupla ventilátor és a nagyobb áramfelvétel miatt. Két venti nem keveset zabál.

Azért ha mondjuk a generátor tud tölteni 30-50 amperral, akkor egy-két óra alatt igencsak sokat tud bele nyomni... :)

Mennyi? :D 30-50 az pöppet sok. Az már forralja az akksit. :D Úgy szokás számítani, hogy a kapacitás osztva 10-zel a rendes töltőáram. Azaz 54Ah-s akksit kb 5,4 maxmális amperrel szabad tölteni. Az akksi se hülye, nem fog többet felvenni töltőáramként, ha tele van töltve adott feszültségen.

Link to comment
Megosztás:

Igen, de a dupla ventilátor és a nagyobb áramfelvétel miatt. Két venti nem keveset zabál.

Mennyi? :D 30-50 az pöppet sok. Az már forralja az akksit. :D Úgy szokás számítani, hogy a kapacitás osztva 10-zel a rendes töltőáram. Azaz 54Ah-s akksit kb 5,4 maxmális amperrel szabad tölteni. Az akksi se hülye, nem fog többet felvenni töltőáramként, ha tele van töltve adott feszültségen.

De írtam is, hogy 2008-tól van benne ez az akksi, de 1x töltöttem rá pár deci desztvizet. Azóta se. Így nem is forralja. Szerencsére jól működik a generátor. Tavaly ősszel cseréltek benne idiódát :) Köszöni szépen jól van. És ráadásul klímás a verda :D

Link to comment
Megosztás:

De írtam is, hogy 2008-tól van benne ez az akksi, de 1x töltöttem rá pár deci desztvizet. Azóta se. Így nem is forralja. Szerencsére jól működik a generátor. Tavaly ősszel cseréltek benne idiódát :D Köszöni szépen jól van. És ráadásul klímás a verda :D

Enyémben még előző gazdija cserélte az akksit 2005 decemberében. Azóta már egy kadett önindítóját szolgálja ki. :) Ráadásul gondozásmentes, így utántölteni sem lehet. A vasúton összerakott akksim meg kupakos, ezért tudtam megcsinálni, savat cserélni benne. :D

Link to comment
Megosztás:

Enyémben még előző gazdija cserélte az akksit 2005 decemberében. Azóta már egy kadett önindítóját szolgálja ki. :) Ráadásul gondozásmentes, így utántölteni sem lehet. A vasúton összerakott akksim meg kupakos, ezért tudtam megcsinálni, savat cserélni benne. :D

Na igen... Azt is csak azért lehetet megcsinálni, mert az ólom darabkák nem okoztak zárlatot. Szerencséd volt :D Az enyém az sajna teljesen halott volt. Mikor megvettem az autót 2007 nyarán, még indított jó időben, de mire beköszöntött a fagyos évszak, megadta magát. 15-ért szereztek egy új giga-mega akksit. Kíváncsi leszek meddig bírja... Ha addig elmegy mint a Ladákban a műanyag dobozos szurkos tetejű, akkor meg leszek vele elégedve :D

Link to comment
Megosztás:

jóélet van :) Itt a boltban nálunk meg sem mertem kérdezni mennyi a Bosch, mert a banner 55ah-ra mondott egy 23at, akkor mondtam hogy aha kösz :D Mondjuk foggalmam nincs mekkora inditóáramra képes, azt nem mondta. De az biztos hogy az enyém 160körül volt mikor most mérte, ezért gondolkozom az akksi vételen :D

Most lapoztam át az akciós Metro újságot, 18990-ért van benne 56 Ah Bosch S3 akksi. :D

Link to comment
Megosztás:

Nekem is fordított van benne, semmi gondot nem okoz, elég hosszúak a kábelek (legalábbis nálam).

nálam sajnos nem, az egyik kábel ami a pozitívra megy az kb éppenhogycsak :D de mindegy ma vettem egy exide 54Ah-t, viszont azt nem vágom miért, de ahogy beletettem, bekötötöttem, inditom, és égve maradt az akku visszajelző. Leállítottam, aztán újra indítottam, és akkor meg már nem világított. :)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.