Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

minden cső forró, de olyan mintha valahonnan levegőt termelne a rendszerbe.

nem akar lelégtelenedni.

Hát levegőt nem nagyon, de ha átéget a HF-tömítés, vagy rosszabb esetben repedt a HF-akkor bele tud dolgozni a motor a víztérbe. Bár ilyenkor nem a forrásra hanem inkább a betonkemény, sőt eldurrant vízcsövekre szoktak panaszkodni.

Link to comment
Megosztás:

Hát levegőt nem nagyon, de ha átéget a HF-tömítés, vagy rosszabb esetben repedt a HF-akkor bele tud dolgozni a motor a víztérbe. Bár ilyenkor nem a forrásra hanem inkább a betonkemény, sőt eldurrant vízcsövekre szoktak panaszkodni.

egy ma eldurrant, ami a vízpumpától megy arra műanyag csőre.

az a rövid cső.

Link to comment
Megosztás:

Akkor esélyes vagy egy hengerfejtömítés cserére...nincs a termosztáttal semmi gond, ha az egész hűtő felforrósodik...

ha hengerfejes lett, biztos nem csináltatom meg.

állítólag kb 100-150 ezer anyaggal egy ilyen hengerfej felújításos móka. :)

Link to comment
Megosztás:

ha hengerfejes lett, biztos nem csináltatom meg.

állítólag kb 100-150 ezer anyaggal egy ilyen hengerfej felújításos móka. :D

Az sok lenne egy kicsit. Nekünk a corsa 60-ban megállt, síkolva, új szelepekkel, új vezérlésszettel.

Ha repedt, az kicsit más kérdés, de az úgyis csak akkor derül ki, ha szét van borítva.... :)

Link to comment
Megosztás:

Az sok lenne egy kicsit. Nekünk a corsa 60-ban megállt, síkolva, új szelepekkel, új vezérlésszettel.

Ha repedt, az kicsit más kérdés, de az úgyis csak akkor derül ki, ha szét van borítva.... :)

Nekem 50-be került a szíjszakadás, de ha csak a HF tömítésa hibás, akkor még feleződhet is.

Link to comment
Megosztás:

Utolértek hátulról...

Megtettem 450 km-t mindenféle probléma nélkül, erre az utolsó 2 km-t már nem bírta ki baj nélkül... :D

Megállok a pirosnál, és hallok egy nagy fékcsikorgást, majd érzek egy nagy csattanást....

És ráadásul egy ugyanilyen astra mint az enyém, csak bordóba, ezt a pocséklást.... 2 astrát tönkretenni egyszerre. :D

Nem nagy baj lett (nekem) a vonóhorog jódolog, mostmár rájöttem! :lol: :)

Neki elfolyt a hűtővíz, meghajlott szépen az eleje, leemelte a hűtőt a helyéről, meg a lökös szépen szétment ahol találkozott a vonóhoroggal! :D

Amúgy szépen rányomott a zebrára, nem kis sebességgel jött! 19éves suhanc srác, épp a szerelőtől hozta az autóját...

Képek ITT!

Link to comment
Megosztás:

Na, Misi ezt megkaptad. :D

Jó az a vonóhorog. :) Nektek nem lett bajotok?

Kártérítés?

Meg sajnos... :lol:

Nem lett komolyabb bajunk szerencsére, kis nyakfájás azért volt.

Adott pénzt, nem rendőröztünk, amúgy is az hosszadalmas lenne (magyar-román biztosítók nem értik egymást :) :lol: )

Szerencsére a vonóhorog leszedhető. Ki tudjuk egyenesíteni, kérdés, hogy nem-e gyengül meg? szerintetek? :lol:

A csomiajtó zár kapásból beszorult, kapott azért hátulról. :D Kis kalapálás után már záródik, elnyomta felfelé az alsó részt (amibe beakad a zárszerkezet)a vonóhorog felfogatásánál, nah az behúzta egy kicsit...

De amúgy is meg volt már nyomva mielőtt megvettük...

Úgyhogy már 2x védte meg az autót a vonóhorog. :D

Pénzünkbe nem kerül a javítás, annyira nem vészes.

Ő meg nem akart rendőrségre menni, mert ugrott volna a jogsija. Inkább fizetett! :D Legalább volt pénzünk az esküvőbe adni! ;) Megmaradt az odaszánt pénz, nem baj, jó lesz a jövő hónapi esküvőre, amire hivatalosak vagyunk.

Komolyan mondom.... amennyit az idén esküvőre költöttünk... már lett volna belőle még egy ilyen astránk. :D

(akik a mienkbe voltak, azoknak illő visszamenni)

Link to comment
Megosztás:

Sajnálatos. Szted lett volna időd szúrni egy 1est és elindulni? Én már jártam úgy, hogy ez segített. :D

Sajna nem :D , ahogy megálltam, (pirosnál) első helyen, már nekem is csapódott...

Megálltam, és iszonyatos csikorgás, majd óriási bumm, a vonal előtt álltam, nézd meg a képen, hogy mennyit tolt el, még visszapattant rólam.

Azt nem értem, hogy miért nem kapta el a kormányt? :lol:

Jobból lekanyarodósáv volt, balról meg a szembe-sáv, de nem jött sehonnan senki!

Tapasztalatlan volt, ez van, tavaly ugyanígy járt, azt mondta, csak akkor kölcsönautóval. :D Nem értem, hogy nem tanult az esetből. :D

Azt mondta, hogy kérdéses volt számára hogy megállok-e ;)

Csak azt nem értem, hogy ha én nem tudtam már átmenni, akkor ő mit akart csinálni? :)

Ráadásul számolós lámpánál... amatőr :)

Link to comment
Megosztás:

ha hengerfejes lett, biztos nem csináltatom meg.

állítólag kb 100-150 ezer anyaggal egy ilyen hengerfej felújításos móka. :D

Ne higgy neki!

Nincs annyiban.

Sztem 60-nál megáll a dolog... :)

Főleg ha okosban, ismerősöket előkerítve kedvezménnyel veszegeted meg a szükséges alkatrészeket! :D

Link to comment
Megosztás:

Utolértek hátulról...

Megtettem 450 km-t mindenféle probléma nélkül, erre az utolsó 2 km-t már nem bírta ki baj nélkül... :D

Megállok a pirosnál, és hallok egy nagy fékcsikorgást, majd érzek egy nagy csattanást....

És ráadásul egy ugyanilyen astra mint az enyém, csak bordóba, ezt a pocséklást.... 2 astrát tönkretenni egyszerre. :D

Nem nagy baj lett (nekem) a vonóhorog jódolog, mostmár rájöttem! :lol: :)

Neki elfolyt a hűtővíz, meghajlott szépen az eleje, leemelte a hűtőt a helyéről, meg a lökös szépen szétment ahol találkozott a vonóhoroggal! :D

Amúgy szépen rányomott a zebrára, nem kis sebességgel jött! 19éves suhanc srác, épp a szerelőtől hozta az autóját...

Képek ITT!

Sajnálatos esemény...

Nekem is azóta csukódik nehezebben illetve keményebben a csomagtérajtó, mióta egy suttyó kölyök bele nem ugrott egy szúnyog stift kettessel...

Azóta is sajnálom, hogy nem adtam vagy két fülest neki...

Link to comment
Megosztás:

vki megtudja mondani mit jelent a kreszben a "közvetlen" kifejezés? pl közvetlen zebra előtt előzni tilos. hány méter? vagy hogy mérik ez?

Valami olyasmi van emlékeim szerint, hogy zebra előtt csak úgy előzhetsz, ha a zebra előtt be is tudod fejezni a megkezdett előzést. Pl biciklis se lehet melletted mikor áthaladsz a zebrán.

Viszont a vasúti átkelőn előzhetsz bicajt meg motorkerékpárt. De ezek 2évvel ezelőtti emlékek mikor a nagymocira vizsgáztam. :)

Link to comment
Megosztás:

Valami olyasmi van emlékeim szerint, hogy zebra előtt csak úgy előzhetsz, ha a zebra előtt be is tudod fejezni a megkezdett előzést. Pl biciklis se lehet melletted mikor áthaladsz a zebrán.

Viszont a vasúti átkelőn előzhetsz bicajt meg motorkerékpárt. De ezek 2évvel ezelőtti emlékek mikor a nagymocira vizsgáztam. :)

Így van.

(8) Tilos előzni:

a) kijelölt gyalogosátkelőhelyen és közvetlenül a kijelölt gyalogosátkelőhely előtt;

:D villamost közvetlenül olyan megállóhely előtt, ahol az utasok fel- és leszállása az úttestről, illetőleg az úttestre történik;

c) be nem látható útkanyarulatban, illetőleg bukkanóban, kivéve, ha az úttesten egyirányú forgalom van, vagy záróvonal van felfestve és az előzés annak érintése nélkül végrehajtható;

d) vasúti átjáróban és közvetlenül vasúti átjáró előtt;

e) útkereszteződésben és közvetlenül útkereszteződés előtt, kivéve

- ha a forgalmat rendőr vagy fényjelző készülék irányítja és az előzés az úttest menetirány szerinti bal oldalának igénybevételével nem jár,

- ha a jármű főútvonalon vagy olyan más úton halad, amelyen elsőbbségét jelzőtábla [16. § (1) bek. u) pont] jelzi.

- körforgalmú úton,

- ha a járművel csak jobbról szabad előzni [(4) bek.].

(9) A (8) bekezdés d) és e) pontjában meghatározott tilalom nem vonatkozik a kétkerekű motorkerékpárnak, segédmotoros kerékpárnak és kerékpárnak gépjárművel való előzésére.

Link to comment
Megosztás:

Utolértek hátulról...

Megtettem 450 km-t mindenféle probléma nélkül, erre az utolsó 2 km-t már nem bírta ki baj nélkül... :D

Megállok a pirosnál, és hallok egy nagy fékcsikorgást, majd érzek egy nagy csattanást....

És ráadásul egy ugyanilyen astra mint az enyém, csak bordóba, ezt a pocséklást.... 2 astrát tönkretenni egyszerre. :D

Nem nagy baj lett (nekem) a vonóhorog jódolog, mostmár rájöttem! :lol: :)

Neki elfolyt a hűtővíz, meghajlott szépen az eleje, leemelte a hűtőt a helyéről, meg a lökös szépen szétment ahol találkozott a vonóhoroggal! :D

Amúgy szépen rányomott a zebrára, nem kis sebességgel jött! 19éves suhanc srác, épp a szerelőtől hozta az autóját...

Képek ITT!

Sajnálatos ;) Ugyanilyen vonóhorgom van, azt hittem, csak nekem van ez a zártszelvényes csúnyaság a csomitartómban.

Link to comment
Megosztás:

Vannak szerencsés emberek.

23 éves alkalmazottam, családdal kirándult vasárnap Komáromba az ameriaki autó bemutatóra. Utolsó ezresét nem sörre költötte, hanem az utolsó percekben vett egy, azaz egy darab tombolát.

Innen már gondolom sejtitek :). Most van egy 94-es Chevroley Camarója. Nagyon brutál. 3.4, V6. :D

A srácnak még nincs meg a jogsija. :D

Link to comment
Megosztás:

Sajnálatos esemény...

Nekem is azóta csukódik nehezebben illetve keményebben a csomagtérajtó, mióta egy suttyó kölyök bele nem ugrott egy szúnyog stift kettessel...

Azóta is sajnálom, hogy nem adtam vagy két fülest neki...

Sajnálatos :D Ugyanilyen vonóhorgom van, azt hittem, csak nekem van ez a zártszelvényes csúnyaság a csomitartómban.

sajnálatos, tényleg, főleg, hogy velem történt meg... :D

A másikban másfajta van, de a zártszelvény része ugyanaz 4 csavar fogja a kasztnihoz.

annyi a különbség, hogy az nem levehető vonóhorgos, és hogy nem 6 csavar fogja, hanem 4 (a vonóhorgot kívülről).

Szerintetek van rá esély, hogy a levehető vonóhorog részt visszahajtsam valahogy az eredetihez hasonló állapotba? :)

Eléggé meghajlott felfelé, és picit jobb oldali irányba is.

Link to comment
Megosztás:

Vannak szerencsés emberek.

23 éves alkalmazottam, családdal kirándult vasárnap Komáromba az ameriaki autó bemutatóra. Utolsó ezresét nem sörre költötte, hanem az utolsó percekben vett egy, azaz egy darab tombolát.

Innen már gondolom sejtitek :). Most van egy 94-es Chevroley Camarója. Nagyon brutál. 3.4, V6. :D

A srácnak még nincs meg a jogsija. :D

Gratula neki, én még egy guriga wc papírt sem nyertem életemben :lol: pedig hány farsangon voltam :D

Link to comment
Megosztás:

ha hengerfejes lett, biztos nem csináltatom meg.

állítólag kb 100-150 ezer anyaggal egy ilyen hengerfej felújításos móka. :lol:

Ne higgy neki!

Nincs annyiban.

Sztem 60-nál megáll a dolog... :D

Főleg ha okosban, ismerősöket előkerítve kedvezménnyel veszegeted meg a szükséges alkatrészeket! ;)

Pedig de! Nekem is 150be került a hengerfej felújítás... :D

Úgy kezdődött, hogy 60k lesz a hengerfej felújítás, aztán szétfűzés után látszódott, hogy valami nem jó az első dugóval, a főtengellyel, a vezérműtengellyel... :) Na így lett 150 ezer. :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.