Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Szombat délután nálam is írt 39fokot a TID a 7es úton,asszem ennyit még soha nem mutatott mióta nálam van. ;)

Nekem most Blitzről hazafelé stabilan tudta a 42-t, úgyhogy nem igazán volt kedvem lassítani :icon4:

Tegnapi 41,5:

www.tvn.hu_a841bc591e8f49f2e38d809850d24777.jpg

Tungsram vagy Osram megalight ultra 90% kb 5000 péz GE megalight ulta 90% 3000 péz.

Szerintem szinte feléért jó választás, annyival biztos nem tud többet a drágább. :icon4: (saját vélemény :D )

Link to comment
Megosztás:

Nekem siófok-szárszó oda-vissza távon nem sikerült megszokni. Vagy nem hagyta abba hiába nyomkodtam vagy elkezdte a másik irányba.

Más: Balatonföldváron a hosszú emelkedőn állandóan készenlétben van a drága fotóaparát?

A lefelé vagy felfelé haladókat mérik?

Mert felfelé lehet lesz egy jó képem milyen jól húz negyedikben a corsa.

Ugye-ugye az a rohadt tuningbox!!!! :D :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Úgy tudom, hogy a föld már nem is föld, hanem védőnulla, nállam pölö 4 drót jön be a házba a 3 fázis, és maga a légkábel tartósodronya a nulla és a földelés egy személyben. Tehát fázis-nulla 230V, fázis-földelés 230V nulla-földelés, 0 mivel ugyanaz.

A tankszintjelzőről kapja a jelet?

:D

Már ne is haragudj, de ezt egy kicsit pontosítanám! A hálózati nulla és a védőföldelés nagyon nem ugyanaz!

Ami Neked az oszlopról bejön, az 3 fázis + a 0! A védőföldet meg a villanyreszelőnek kellett volna kialakítania egy földbe levert szonda személyében. Az óra előtt ezt össze szokták kötni a 0 vezetővel, hogy azonos potenciálra hozzák vele.

A konnektorban mérve a 0 és a védőföld között max 1 ohm lehet. Minél kisebb az érték, annál jobb!

;)

Védővezető a neve amúgy meg PEN, meg EPH. :icon4:

PEN == földelés + nullavezeték összekötve, EPH == radiátorcsövek és vízvezetékcsövek egyen potenciálra hozása. Hja és a dugaljban nem földelés van, hanem védővezető. :icon4:

Kicsit későn reagáltam? ;)

Link to comment
Megosztás:

:D

;)

Védővezető a neve amúgy meg PEN, meg EPH. :icon4:

PEN == földelés + nullavezeték összekötve, EPH == radiátorcsövek és vízvezetékcsövek egyen potenciálra hozása. Hja és a dugaljban nem földelés van, hanem védővezető. :icon4:

Kicsit későn reagáltam? ;)

Jobb későn mint soha... ;)

Link to comment
Megosztás:

;)

Védővezető a neve amúgy meg PEN, meg EPH. :icon4:

PEN == földelés + nullavezeték összekötve, EPH == radiátorcsövek és vízvezetékcsövek egyen potenciálra hozása. Hja és a dugaljban nem földelés van, hanem védővezető. :icon4:

Kicsit későn reagáltam? ;)

Csodálkoztam is rajta, hogy a villanyász nem reagál erre...... ;)

Ahol a gépház kiáll a tető síkjából, még a villámvédelmet is rá kell kötnünk a nagyobb fém alkatrészekre. Ennek pont annyi értelme van, hogy nemrég az egyik címen a gépház tetejére szerelt mobil hálózat erősítőjébe benyomott egy villám, és ahelyett, hogy szépen a villámhárítón leszaladt volna a ház oldalán, ment egy kört a gépházban, és a processzoros vezérlést szó szerint atomjaira robbantotta. Azzal kéne kifizettetni, aki ezt a rendeletet kiizzadta a kútfejéből..... :D

Link to comment
Megosztás:

Csodálkoztam is rajta, hogy a villanyász nem reagál erre...... ;)

Ahol a gépház kiáll a tető síkjából, még a villámvédelmet is rá kell kötnünk a nagyobb fém alkatrészekre. Ennek pont annyi értelme van, hogy nemrég az egyik címen a gépház tetejére szerelt mobil hálózat erősítőjébe benyomott egy villám, és ahelyett, hogy szépen a villámhárítón leszaladt volna a ház oldalán, ment egy kört a gépházban, és a processzoros vezérlést szó szerint atomjaira robbantotta. Azzal kéne kifizettetni, aki ezt a rendeletet kiizzadta a kútfejéből..... :icon4:

Vagy csak elmaradt a rendszeres jegyzőkönyves villámvédelem ellenőrzés, oszt rossz az értéke az egésznek, így nem arra haladt a ménkő, amerre mennie kellett volna. :icon4: Másrészt, minden 1 négyzetméternél nagyobb fémfelületet EPH-ra és villámvédelemre kell kötni. :D Mert ugye a villámvédelem is földelés, így EPH is valójában. Amúgy szabvány van rá. ;) MSZ 1600, létesítési szabályzat. ;)

Link to comment
Megosztás:

:D

;)

Védővezető a neve amúgy meg PEN, meg EPH. :icon4:

PEN == földelés + nullavezeték összekötve, EPH == radiátorcsövek és vízvezetékcsövek egyen potenciálra hozása. Hja és a dugaljban nem földelés van, hanem védővezető. :icon4:

Kicsit későn reagáltam? ;)

Ja közben 3X megbacott az áram, de ne is törődj vele. ;) ;)

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak elmaradt a rendszeres jegyzőkönyves villámvédelem ellenőrzés, oszt rossz az értéke az egésznek, így nem arra haladt a ménkő, amerre mennie kellett volna. :icon4: Másrészt, minden 1 négyzetméternél nagyobb fémfelületet EPH-ra és villámvédelemre kell kötni. :D Mert ugye a villámvédelem is földelés, így EPH is valójában. Amúgy szabvány van rá. ;) MSZ 1600, létesítési szabályzat. ;)

Az nem marad el, mert a szakértők az éves felülvizsgálaton ellenőrzik a jegyzőkönyveket. Nálunk 5 évenként kell újraméretni.

Csak akkor kell bekötnünk a villámvédelembe, ha kiáll a gépház a tető síkjából, különben elég EPH-ra akasztani a vasakat :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Az nem marad el, mert a szakértők az éves felülvizsgálaton ellenőrzik a jegyzőkönyveket. Nálunk 5 évenként kell újraméretni.

Csak akkor kell bekötnünk a villámvédelembe, ha kiáll a gépház a tető síkjából, különben elég EPH-ra akasztani a vasakat :D

Nálunk is kilóg, be is van kötve. :icon4: 5 évente kell igen. Előírás, de sűrűbben az nem baj, ugye. ;) Ha okos a biztosító, megnézhetné a jegyzőkönyveket, vagy saját emberrel megméreti a villámvédelmet és ha baj van, akkor heló biztosítás. :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Nálunk is kilóg, be is van kötve. :D 5 évente kell igen. Előírás, de sűrűbben az nem baj, ugye. :icon4: Ha okos a biztosító, megnézhetné a jegyzőkönyveket, vagy saját emberrel megméreti a villámvédelmet és ha baj van, akkor heló biztosítás. :icon4:

5 évente, vagy ha valamilyen alakítás volt ( pl. vezérléscsere)

Tönkrevágta a fél telepet ( hűtők, szerver, telefonok...stb) van mit perkálni a biztosítónak

Meg egy vonással kevesebb térerőt mutat a környéken a telenor.... ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.