Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Ismerős most kérdezte, hogy visszatekerem -e az óráját a szakadt egynégy classicjának, mer' el akarja adni. Az autóról még nagyanyám is megmondja hogy 3százon fölül van, de ez azt akarja, hogy mutasson 80-at :D

Az enyémet meg nem adnám el, mert amennyiért megválnék tőle annyiért nincs ember aki elviszi, amennyiért meg elvinnék, annyiért meg inkább feldarabolom, és felhozom a lakásba, hogy itt összerakjam :icon4: :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Ismerős most kérdezte, hogy visszatekerem -e az óráját a szakadt egynégy classicjának, mer' el akarja adni. Az autóról még nagyanyám is megmondja hogy 3százon fölül van, de ez azt akarja, hogy mutasson 80-at :D

Nem sok az? Tekerd neki vissza 22.000-re. Az mán viccesebb.

Link to comment
Megosztás:

Jó dízelt? Meg kevés kmest? ;) ;)

Kereskedő nem cserél le 4gumit egyszerre, nincs annak annyi haszna. Meg különben sem. De ki van vixolva rendesen.

Dehogynem.....rosszabbra. :D Amikor az 1.8-ast vettem, a megnézés, kipróbálás, és a papírmunka között eltelt 2 napban simán kicserélték a kerekeket. Amikor megnéztem jó gumik voltak rajta, mikor (sajnos már csak otthon) néztem, addigra 2 kopott sz@r volt fenn 13-as lada felniken. ;) az elsőket csak azért hagyta meg, mert nem fért el a 13-as felni a 256-os féktől. Az elsőkön meg 2 féle kopott négyévszakos volt hogy szarjon sünt az a tetű :icon4:

Az órát meg úgy tekerte vissza, hogy lefeszegette a mutatókat, és a számokat birizgálta csavhúzóval. Meg is látszott rajtuk. Úgy rakta vissza a mutatót, hogy 50-nél 80-at mutatott........Maksi auto :icon4:

Link to comment
Megosztás:

Ismerős most kérdezte, hogy visszatekerem -e az óráját a szakadt egynégy classicjának, mer' el akarja adni. Az autóról még nagyanyám is megmondja hogy 3százon fölül van, de ez azt akarja, hogy mutasson 80-at :icon4:

Sokan a km óra állásán döntik el, hogy kell-e az az autó, vagy nem!

De van jobb is, aki szín alapján dönt! döglött motor, de csilivili kasztni= vásárlás! (pl sógorék is ilynekek... még jó hogy mentünk velük! :D )

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem!!!

Én nem mondtam, hogy kevés km-est! Csak azt hogy jót!

És most komolyan: szerinted ebben az autóban 151300 km van? ne máár, ennyire nem lehetsz naív!! Akkor lenne szervízkönyve is, de az sajnos elveszett, pedig doktoré volt! ;) ;)

Kereskedő nem cserél gumit??? Jártál már Debrecenben? szinte mindegyik új gumikkal árulja az autókat!

(haverom dolgozik az egyikben a sámsoni úton, és ő is elmondta, hogy ha "kicsit" :D félrekoptatja a gumikat, akkor arra az orvosság az új gumi! :icon4: A vásárló meg szívjon csak majd vele, őket az már nem érdekli! :icon4:

A színe viszont nagyon tetszik!!! astrában az egyik legszebb szín!!! ;)

1 millió alatt leginkább mások problémáját lehet csak megvenni. ;)

Vagy műszakilag problémamentes,de akkor rohadtul fapad. Tehát az is más problémája volt... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem.....rosszabbra. :icon4: Amikor az 1.8-ast vettem, a megnézés, kipróbálás, és a papírmunka között eltelt 2 napban simán kicserélték a kerekeket. Amikor megnéztem jó gumik voltak rajta, mikor (sajnos már csak otthon) néztem, addigra 2 kopott sz@r volt fenn 13-as lada felniken. ;) az elsőket csak azért hagyta meg, mert nem fért el a 13-as felni a 256-os féktől. Az elsőkön meg 2 féle kopott négyévszakos volt hogy szarjon sünt az a tetű ;)

Az órát meg úgy tekerte vissza, hogy lefeszegette a mutatókat, és a számokat birizgálta csavhúzóval. Meg is látszott rajtuk. Úgy rakta vissza a mutatót, hogy 50-nél 80-at mutatott........Maksi auto :icon4:

ugye-ugye.... ;) ;)

Akkor mégsem érted :lol: :lol:

Nem vette a lapot, ezért írtam csak én is! :D

Link to comment
Megosztás:

Volt aki pénteken ezt is mondta! :icon4: :icon4:

Meg az még az érdekes, hogy szinte minden autó pont eladás előtt van leszervízelve! (vezérműszíjra is gondolok itt, ami szerintem egy jó nagy vicc!) :D

Sajnos nem vicc, mert sokan úgy gondolják hogy tényleg... ;) Aztán vagy szerencséje van, és kibírja cseréig, vagy meglepi ;)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem vicc, mert sokan úgy gondolják hogy tényleg... :icon4: Aztán vagy szerencséje van, és kibírja cseréig, vagy meglepi :icon4:

Hja, ha szerencséje van, ha meg nincs, akkor vásárlás után 2 hónappal költhet rá 100ezret is... :D

A vezérműszíj- olaj- és szűrőcserék szinte kötelezőek autóvásárláskor! (szerintem!)

Link to comment
Megosztás:

Hja, ha szerencséje van, ha meg nincs, akkor vásárlás után 2 hónappal költhet rá 100ezret is... :D

A vezérműszíj- olaj- és szűrőcserék szinte kötelezőek autóvásárláskor! (szerintem!)

Zotya erről is tudna mesélni. :icon4:

Nem megelőzött? :icon4:

Módosítva : Tiv.
Link to comment
Megosztás:

azt ***** életbe, hát igen ezt a fagyit tényleg a benyaltam.

nem hiába linkelek, ide, mivel fogalmam sincs mikre kell figyelni, és szerencsémre tőletek kapok segítséget.

nos akkor szerintetek milyen astrát vegyek 500-600 között, ha lehet benzines mindenképpen??

és mennyi költség terhelne kb. a vételáron felül, azt tudom hogy átírás, illetve az előzőleg említett vezérműszíj, szűrők stb...?

magán személy vagy kereskedő??

ezt ugyan még az elején is kérdeztem, de akkor úgy látszik ismét fel kell mérnem a lehetőségeket

Link to comment
Megosztás:

azt ***** életbe, hát igen ezt a fagyit tényleg a benyaltam.

nem hiába linkelek, ide, mivel fogalmam sincs mikre kell figyelni, és szerencsémre tőletek kapok segítséget.

nos akkor szerintetek milyen astrát vegyek 500-600 között, ha lehet benzines mindenképpen??

és mennyi költség terhelne kb. a vételáron felül, azt tudom hogy átírás, illetve az előzőleg említett vezérműszíj, szűrők stb...?

magán személy vagy kereskedő??

ezt ugyan még az elején is kérdeztem, de akkor úgy látszik ismét fel kell mérnem a lehetőségeket

Fotóról nem lehet autót venni!

Gyűjts ki párat, ami egy útvonalon/környéken van, és nézegesd meg egy hozzáértő személlyel!!!

a 16 szelepesekkel vannak tapasztalatok (olajfogyi téren pl) a 8szelepesek meg kicsit megbízhatóbbak, de gyengébbek is)

Ha lehetséges inkább magánszemély! (nemcsak a tekergetés miatt, hanem az alacsonyabb ár miatt is, mert a kereskedő már ráteszi a maga hasznát) :D

átírás kb 60ezer, vezérműszíj csere (vízpumpa+szíj+feszítőgörgő+vezetőgörgő) 30ezer + olaj (olajszűrővel) kb 5ezer + levegőszűrő, pollenszűrő, üzemanyagszűrő 3ezer.

Szigorúan csak az én véleményemet írtam le!!! Egyáltalán nem akarlak befolyásolni sem Téged, se Mást! :icon4:

Link to comment
Megosztás:

azt ***** életbe, hát igen ezt a fagyit tényleg a benyaltam.

nem hiába linkelek, ide, mivel fogalmam sincs mikre kell figyelni, és szerencsémre tőletek kapok segítséget.

nos akkor szerintetek milyen astrát vegyek 500-600 között, ha lehet benzines mindenképpen??

és mennyi költség terhelne kb. a vételáron felül, azt tudom hogy átírás, illetve az előzőleg említett vezérműszíj, szűrők stb...?

magán személy vagy kereskedő??

ezt ugyan még az elején is kérdeztem, de akkor úgy látszik ismét fel kell mérnem a lehetőségeket

Kereskedőhöz azért adják az autókat,mert nem akarnak szórakozni idióta vevőkkel,akik a 20éves autót festékmérővel nézegetnek pl.

A magánszemély is el akarja titkolni az autó hibáit,sőt van egy csomó tartozás miatt átírhatatlan autó,amit csak magánúton tudnak elsózni, kereskedőtől legalább tehermentes autót veszel,amit át tudsz íratni. Ha mégsem,akkor könnyebb reklamálni. Szóval nem feltétlenül rosszabbak a kereskedőtől vett autók,de legalább le vannak mosva. :D

Link to comment
Megosztás:

Dehogynem!!!

Én nem mondtam, hogy kevés km-est! Csak azt hogy jót!

És most komolyan: szerinted ebben az autóban 151300 km van? ne máár, ennyire nem lehetsz naív!! Akkor lenne szervízkönyve is, de az sajnos elveszett, pedig doktoré volt! ;) ;)

380ért vettem a DTL-t 200.000el! azóta 73.000 km, és a motorral semmi gond sincsen! ;)

570ért simán találsz jó dízelt! -_- Ez azért igaz, nem?

Sokan vagyunk itt a fórumon dízelesek, akiknek jó a verdájuk, és simán eladnánk 500ért! :D (na mondjuk én nem adnám el semmiért sem, mert nagyon is bevált az autó!)

Kereskedő nem cserél gumit??? Jártál már Debrecenben? szinte mindegyik új gumikkal árulja az autókat!

(haverom dolgozik az egyikben a sámsoni úton, és ő is elmondta, hogy ha "kicsit" :icon4: félrekoptatja a gumikat, akkor arra az orvosság az új gumi! :icon4: A vásárló meg szívjon csak majd vele, őket az már nem érdekli! ;)

Épp pénteken voltunk debrecenbe autót keresni sógoromnak 300.000 Ft-ig, mert csak ennyi pénze van!

1 normális elhozható sem volt... De hogy mennyi doktor van ebben az országban! :lol: :lol: Mindegyik kereskedésben volt legalább 2 db amit ajánlottak! No persze még ott vannak a tanárok autói is, amiket csak az iskolába való eljutáshoz használtak! :lol: :lol: :lol:

A színe viszont nagyon tetszik!!! astrában az egyik legszebb szín!!! ;)

Ez nekem új.. :D Biztos nem költenék rá, ha el akarnám adni. ;)

Enyém meg 283000mutat...de megy :D kopkopkop :D

Ja és Dávid meg tudja mondani, mennyire volt kopott a váltógomb, 278e után... :D

Link to comment
Megosztás:

Ha már autóvásárlás (én is az előtt állok), akkor melyik a kevésbé trágya:

a, gyárilag kék autón rengeteg fekete elem (kitudjamiért:D), motorikusan OK. telifény needed, futúművet elkezdte a tulaj felújítani, de aztán az élet úgy hozta, hogy más fajta kocsira van szüksége a munkához (féket tette rendbe.)

b, egy elem törött, napi használatban van.

Az a verzió fele annyiba kerül, mint a b. Ha csak a vételárat vesszük persze. GSI-ről van szó.

Km óra állások sehol, de úgy is fölösleges kb manapság

Link to comment
Megosztás:

Ha már autóvásárlás (én is az előtt állok), akkor melyik a kevésbé trágya:

a, gyárilag kék autón rengeteg fekete elem (kitudjamiért:D), motorikusan OK. telifény needed, futúművet elkezdte a tulaj felújítani, de aztán az élet úgy hozta, hogy más fajta kocsira van szüksége a munkához (féket tette rendbe.)

b, egy elem törött, napi használatban van.

Az a verzió fele annyiba kerül, mint a b. Ha csak a vételárat vesszük persze. GSI-ről van szó.

Km óra állások sehol, de úgy is fölösleges kb manapság

Ha ez a 2 az össz. lehetőség, akkor a b, de ugye nem ennyiből kell kitalálni, hogy mit kéne venni? :D

Link to comment
Megosztás:

Ez nekem új.. :icon4: Biztos nem költenék rá, ha el akarnám adni. :icon4:

Enyém meg 283000mutat...de megy ;) kopkopkop ;)

Ja és Dávid meg tudja mondani, mennyire volt kopott a váltógomb, 278e után... :D

Azért vannak ritka kivételek, lassan eladó lesz a Wagon R 2004-es valós 40 ezer kilóméterrel, tényleg nyyugdíjas rendőré volt nem volt hajtva (kivéve azt a pár napot amíg én használtam) nemrég volt fékfelújítás, most meg a lököst-sárvédőt cserélik. Aztán lehet úgy hirdetem, hogy ebbe csak tankolni kell. ;)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.