Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

K...va jó. :P Befelé menet valami szétment a kuplungomban. Azon a ponton, ahol teljesen kiemelne, akad a pedál, nem is emel ki 100%-osan, és olyan hangja van, mint a villamosnak. Alapjáraton meg zörög, mint a franc, van, hogy kinyomott állapotban, van, hogy a pedált elengedve. Nem is mertem bemenni vele a reggeli dugóba, inkább visszafordultam félútról. Mikor elindultam még semmi baja sem volt. <_< Kinéz egy kinyomócsapágy csere? :angry:

Link to comment
Megosztás:

Kis segítség kéne!

Haverom csinálja az autóját, és nem jönnek ki a porlasztócsúcsok...

Mit javasoltok? Hogyan lehetne megoldani? Meg sem mozdulnak! <_<

A csúcsok a porlasztó szétszerelésével jönnek ki, de szerintem Te úgy érted, hogy az egész porlasztó nem jön ki hf-ből.

Ez a porlasztócsúcs:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=8decc8d17...&aid=167351

Ez pedig az egész dízel porlasztó, ennek a végében van a porlasztócsúcs:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=8decc8d17...&aid=167351

Ez pedig hozzájuk a kiszerelő fej:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=8decc8d17...&aid=167351

Végső esetben próbáljátok meg melegen kiszedni (ha van rá lehetőség még beindítani a motort, csak abban az esetben! - helyi melegítést el kell felejteni).

Ez csak erővel fog menni még rendes porlasztókiszedő szerszámmal is. Nagyon ritkán szokott csak gond lenni a kivétellel, de én belefutottam már olyanba is, hogy egyszerűen elrepedt a hengerfej a porlasztó mellett kiszereléskor. Szerencsém volt, mert gátrepedés miatt vettem le a hf-et és a felújítás alatt szépen meghegesztették ott is és kapott új menetet a porlasztó helye.

Rendes kiszerelővel és elegendő spenóttal nem lesz gond kiszedni őket :angry:

Link to comment
Megosztás:

A csúcsok a porlasztó szétszerelésével jönnek ki, de szerintem Te úgy érted, hogy az egész porlasztó nem jön ki hf-ből.

Ez a porlasztócsúcs:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=8decc8d17...&aid=167351

Ez pedig az egész dízel porlasztó, ennek a végében van a porlasztócsúcs:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=8decc8d17...&aid=167351

Ez pedig hozzájuk a kiszerelő fej:

http://xfree.hu/kep_show.tvn?SID=8decc8d17...&aid=167351

Végső esetben próbáljátok meg melegen kiszedni (ha van rá lehetőség még beindítani a motort, csak abban az esetben! - helyi melegítést el kell felejteni).

Ez csak erővel fog menni még rendes porlasztókiszedő szerszámmal is. Nagyon ritkán szokott csak gond lenni a kivétellel, de én belefutottam már olyanba is, hogy egyszerűen elrepedt a hengerfej a porlasztó mellett kiszereléskor. Szerencsém volt, mert gátrepedés miatt vettem le a hf-et és a felújítás alatt szépen meghegesztették ott is és kapott új menetet a porlasztó helye.

Rendes kiszerelővel és elegendő spenóttal nem lesz gond kiszedni őket :angry:

Igazad van, én nem fogalmaztam jól!

Melegen nem tudjuk megpróbálni, mert konkrétan meggyulladtak a kábelek az autóban... tehát most esélytesen a beindítása! Valamint nem volt használva az autó kb 1 éve... <_<

Megpróbálunk szerezni ilyen szerszámot!

Köszi szépen a tanácsot! :P

Link to comment
Megosztás:

Igazad van, én nem fogalmaztam jól!

Melegen nem tudjuk megpróbálni, mert konkrétan meggyulladtak a kábelek az autóban... tehát most esélytesen a beindítása! Valamint nem volt használva az autó kb 1 éve... <_<

Megpróbálunk szerezni ilyen szerszámot!

Köszi szépen a tanácsot! :angry:

Szívesen.

Sikerülni fog!

Próbáljatok kölcsönkérni egyet! (Nézzétek meg, mert sokféle méret van.)

Link to comment
Megosztás:

A kuplungom sikeresen megjavítva! :P Sikerült 40000-ért szerezni Sachs szettet, így azt kapott. A kinyomócsapágy széthullott, és belemart a szerkezetbe is........ <_< Komplett csere.

Az nem szép. :P Drága műtét volt. Nekem ennyibe került volna egy másik motor, ha előbb tudjuk meg a bajt. :angry: Így "kicsit" több lesz. :P

Link to comment
Megosztás:

Az nem szép. :P Drága műtét volt. Nekem ennyibe került volna egy másik motor, ha előbb tudjuk meg a bajt. :angry: Így "kicsit" több lesz. :P

Nem azt mondom, hogy jókor jött, mert elvitte a corsára szánt gumik árát (még mázli, hogy nem rendeltem meg), de igazából nem sokallom. Az viszont érdekes, hogy elvileg a tárcsa maradhatott volna még, de ha külön veszünk tárcsát és csapágyat az 50ezer lett volna, a szettet meg odaadták 40-ért.

10 volt a munkadíj, és mire jók a jó haverok......reggel 8-kor telefonáltam rá a srácra, hogy hozom az autót, hazahozott vele, és délután megállt a ház elött a kész művel. Amilyen hülye vagyok felfelé alkudtam a munkadíjat, alig akarta elfogadni a 10-est, pedig minden mást félredobott az autóm miatt. <_<

Link to comment
Megosztás:

Nem azt mondom, hogy jókor jött, mert elvitte a corsára szánt gumik árát (még mázli, hogy nem rendeltem meg), de igazából nem sokallom. Az viszont érdekes, hogy elvileg a tárcsa maradhatott volna még, de ha külön veszünk tárcsát és csapágyat az 50ezer lett volna, a szettet meg odaadták 40-ért.

10 volt a munkadíj, és mire jók a jó haverok......reggel 8-kor telefonáltam rá a srácra, hogy hozom az autót, hazahozott vele, és délután megállt a ház elött a kész művel. Amilyen hülye vagyok felfelé alkudtam a munkadíjat, alig akarta elfogadni a 10-est, pedig minden mást félredobott az autóm miatt. <_<

Te mindig ilyen hülye vagy :P :angry:

Link to comment
Megosztás:

Te mindig ilyen hülye vagy :P :angry:

:P :P :D

Nem volt pofám kevesebbet adni <_< végülis beestem az ajtón, és leszedettem vele a váltómat. A cimbijével fél nap az autóm alatt kuksoltak :P Máshol elhajtottak volna a búsba, hogy jöjjek vissza jövő héten....

Link to comment
Megosztás:

sziasztok!

Bontok egy h astra 1.7 cdti-t 2006-os

Hűtő, szervó, abs jeladó, komplett kipufogo,hengerfej vezérléssel, ablaktörlö motor,mp3 beltéri lejátszó, tágulási tartály, viz illetve hidraulika csövek,

van nyitot lufi, törött lámpa, stb ami beszerelhető biztositosoknak:-)

auto81@citromail.hu vagy a06202164487

Beszerelhető?? Biztosítósoknak??? Ezt biztosítási csalásnak hívják.... Minket nem érdekel az ilyesmi :P

Mennyi a lufi, meg a lámpa egybe?? <_< :angry: :P

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.