Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Miért előz az ember? Azért,mert nem akkora tempóval mennek előtte mint amennyivel ő tud,szeretne menni. Vagy csak úgy "presztizsből",hogy akkor azért is letolom.Én az előbbi, a Polo-s meg az utóbbi volt.

Ha rálépek a gázra,akkor minek jön utánam és erőlködik ha amúgy majd besz*rik?

Igen, jellemző ez a hozzáállás manapság kishazánkban (persze tisztelet a kivételnek). A pólós presztizsből meg akart előzni. És, erre te úgy reagáltál, hogy "csakazértsem". Nem lett volna egyszerűbb (esetleg ésszerűbb) hagyni, hadd menjen, ha akar? <_<

Link to comment
Megosztás:

Miért előz az ember? Azért,mert nem akkora tempóval mennek előtte mint amennyivel ő tud,szeretne menni. Vagy csak úgy "presztizsből",hogy akkor azért is letolom.Én az előbbi, a Polo-s meg az utóbbi volt.

Ha rálépek a gázra,akkor minek jön utánam és erőlködik ha amúgy majd besz*rik?

Az, hogy ő meg akarja mutatni, milyen erős, még nem ok neked rá, hogy te is így tegyél.

Ha megelőzött volna, tuti nem kezd el előtted piszmogni, hanem megy ahogy bír.

Igen, jellemző ez a hozzáállás manapság kishazánkban (persze tisztelet a kivételnek). A pólós presztizsből meg akart előzni. És, erre te úgy reagáltál, hogy "csakazértsem". Nem lett volna egyszerűbb (esetleg ésszerűbb) hagyni, hadd menjen, ha akar? <_<

Itt a válasz.

Link to comment
Megosztás:

Neked viszont szerintem is lenne...

Ilyent egészen egyszerűen nem szabad csinálni.

Ha magad mögött akarod tudni, hagyd, hogy megelőzzön, és előzd vissza, ha tudod. Akkor már Te leszel a menetirány bal oldalán, és fogadjunk, hogy nem akarsz majd sokat ott lenni.

Ahogy senki sem.

Így gondolom én, vén 21 éves fejemmel.

Sokan versenypályának nézik a közutakat, és ellenfélnek a többi autóst.

Van akit én is jobban szeretek magam előtt tudni.

Dícséretes dolog!

Pedig neked SE-d van... nem szr-ed! <_<

elég baj az, hogy ez a tendencia! :P

Xar érzés, ha előtted tötymörög egy autó, és mikor melléérsz simán ki akar tolni veled... :P

Szerintem ez már veszélyeztetés... :P Nem pedig vagányság....

De az is lehet, hogy nem mernek ujjat húzni a corsával, inkább lassítanak, hadd menjen :D

:angry: :P

Link to comment
Megosztás:

Az, hogy ő meg akarja mutatni, milyen erős, még nem ok neked rá, hogy te is így tegyél.

Ha megelőzött volna, tuti nem kezd el előtted piszmogni, hanem megy ahogy bír.

Ettől még az a jobb, amikor nem enged előzni, visszahúzódsz, aztán ő is lelassít szemétségből... de csak amikor jönnek szemben! Ha szabad lenne az út kigyorsít, aztán megint lassít.... és így tovább! És képzeld azt, hogy te pont síetsz valamerre...

Olyan jól tud esni az ilyen..... :angry:

Miért előz az ember? Azért,mert nem akkora tempóval mennek előtte mint amennyivel ő tud,szeretne menni. Vagy csak úgy "presztizsből",hogy akkor azért is letolom.Én az előbbi, a Polo-s meg az utóbbi volt.

Ha rálépek a gázra,akkor minek jön utánam és erőlködik ha amúgy majd besz*rik?

Én még sokszor a Vivaróval is indexelek, és mutatom, hogy mehet, sőt még segítem is, még lassítással is! (Pedig a Vivaro nem egy SZR! <_< :P , megy mint a veszett)

Próbáld ki egyszer!! Jóleső érzés, amikor megköszönik! :P

Link to comment
Megosztás:

Ettől még az a jobb, amikor nem enged előzni, visszahúzódsz, aztán ő is lelassít szemétségből... de csak amikor jönnek szemben! Ha szabad lenne az út kigyorsít, aztán megint lassít.... és így tovább! És képzeld azt, hogy te pont síetsz valamerre...

Olyan jól tud esni az ilyen..... :angry:

Én még sokszor a Vivaróval is indexelek, és mutatom, hogy mehet, sőt még segítem is, még lassítással is! (Pedig a Vivaro nem egy SZR! <_< :P , megy mint a veszett)

Próbáld ki egyszer!! Jóleső érzés, amikor megköszönik! :P

Pedig az is ritka, hogy megköszönik... :P

Link to comment
Megosztás:

Pedig az is ritka, hogy megköszönik... :P

Ebben is van valami...

Én meg szoktam... (Van pár kamionos is, aki még él ezzel a lehetőséggel - és "segít" az előzésben).

Szeretem a közlekedésben értelmesen kivenni a részem!

pl: - villogok, ha trafiznak, vagy csak simán kint állnak valahol...

- és megköszönöm ha elengednek! <_<

Ha így csinálna mindenki, másabb lenne a közlekedési morál.... szerintem! :angry:

Link to comment
Megosztás:

Dícséretes dolog!

Pedig neked SE-d van... nem szr-ed! <_<

elég baj az, hogy ez a tendencia! :P

Xar érzés, ha előtted tötymörög egy autó, és mikor melléérsz simán ki akar tolni veled... :P

Szerintem ez már veszélyeztetés... :D Nem pedig vagányság....

:angry: :P

1.4-ből nincs SZR. ;) SZR csak 1.6nál létezik (növelt teljesítmény). ;)

Egyébként egyetértek. Én is utálom ha nem engednek be. Sok diszkós zörgősárvédős hülyegyerek. :P

Link to comment
Megosztás:

1.4-ből nincs SZR. :P SZR csak 1.6nál létezik (növelt teljesítmény). :P

Egyébként egyetértek. Én is utálom ha nem engednek be. Sok diszkós zörgősárvédős hülyegyerek. :angry:

Nem is azt mondta, hogy van, hanem, hogy nekem nincs. Az, hogy nekem nincs, még nem jelenti azt, hogy másnak van :P

Amúgy ezt kell kipróbálnia egyszer mindenkinek:

DSC01111_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Ki meri megtippelni, hány méter? <_<

Amúgy Soprontól csak 50 km, nagyon szép vidék, akár csak családdal kirándulni, sátorozni is.

Link to comment
Megosztás:

1.4-ből nincs SZR. :P SZR csak 1.6nál létezik (növelt teljesítmény). :P

Egyébként egyetértek. Én is utálom ha nem engednek be. Sok diszkós zörgősárvédős hülyegyerek. <_<

Nem is rád céloztam! :angry: :P Hanem 1.2-es szr kollégára. :D

Csak tájékoztattam. :P

........

Csak azért írtam, mert nembeengedős kollégánknak 1.2 SZRje van. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem is azt mondta, hogy van, hanem, hogy nekem nincs. Az, hogy nekem nincs, még nem jelenti azt, hogy másnak van :P

Amúgy ezt kell kipróbálnia egyszer mindenkinek:

http://kepfeltoltes.hu/110327/DSC01111_www...ltoltes.hu_.jpg

Ki meri megtippelni, hány méter? <_<

Amúgy Soprontól csak 50 km, nagyon szép vidék, akár csak családdal kirándulni, sátorozni is.

Csak tájékoztattam. :P

167 méter. :P

Egyébként másztam már én is... :angry:

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak 130. <_<

Egy kötéllel ereszkedtünk, ami 60 méteres volt.

Ugye félbe van hajtva, hogy le tudjuk húzni, az 30, és ilyenből van egy kis ráhagyás, hogy azért elérjünk a standig.

Tehát a megfejtés úgy 80 körüli :angry:

Amúgy azért hoztam fel, hogy nem muszáj a közúton vagánykodni, feszültséget levezetni egész jól lehet máshol is.

Link to comment
Megosztás:

Igen, jellemző ez a hozzáállás manapság kishazánkban (persze tisztelet a kivételnek). A pólós presztizsből meg akart előzni. És, erre te úgy reagáltál, hogy "csakazértsem". Nem lett volna egyszerűbb (esetleg ésszerűbb) hagyni, hadd menjen, ha akar? <_<

De én is menni akartam,mert amúgy is ki akartam próbálni a corsát egy ilyen polo ellen :angry: Már leírtam egyszer,hogy végig mögöttem volt egy amúgy nem túl forgalmas négyszámjegyű úton. Elkezdte tolni neki,hogy ne legyek előtte és én is elkezdtem tolni.Senki nem kényszerítette ám ,hogy erőlködjön,aztán jöjjön ki mellém csak azért is.

Ha én utolérek valakit aztán felébred és elkezdi nyomni a gázt,akkor nem kezdek erőlködni,hogy csakazértis...hanem örülök,hogy nem kell megelőzzem.

Link to comment
Megosztás:

De én is menni akartam,mert amúgy is ki akartam próbálni a corsát egy ilyen polo ellen <_< Már leírtam egyszer,hogy végig mögöttem volt egy amúgy nem túl forgalmas négyszámjegyű úton. Elkezdte tolni neki,hogy ne legyek előtte és én is elkezdtem tolni.Senki nem kényszerítette ám ,hogy erőlködjön,aztán jöjjön ki mellém csak azért is.

Ha én utolérek valakit aztán felébred és elkezdi nyomni a gázt,akkor nem kezdek erőlködni,hogy csakazértis...hanem örülök,hogy nem kell megelőzzem.

Látom nem érted mit magyarázunk. Mindegy, csak ne velem csináld, mert lepattansz az árokba. :angry:

Link to comment
Megosztás:

Ebben is van valami...

Én meg szoktam... (Van pár kamionos is, aki még él ezzel a lehetőséggel - és "segít" az előzésben).

Szeretem a közlekedésben értelmesen kivenni a részem!

pl: - villogok, ha trafiznak, vagy csak simán kint állnak valahol...

- és megköszönöm ha elengednek! <_<

Ha így csinálna mindenki, másabb lenne a közlekedési morál.... szerintem! :angry:

Én is szoktam, aztán egyszer este úgyanígy villogtam, csak mikor közelebb értek, akkor láttam, hogy rendőrautó :P Csak vigyorogtak, pedig úgy tudom, bűntethetnek is ezért.

Link to comment
Megosztás:

Én is szoktam, aztán egyszer este úgyanígy villogtam, csak mikor közelebb értek, akkor láttam, hogy rendőrautó <_< Csak vigyorogtak, pedig úgy tudom, bűntethetnek is ezért.

Én úgy tudom hogy az is szabály ellenes amikor civil autóból elbújva trafiznak. ÚGY TUDOM hogy a trafizó gépjármű Jól látható helyen kell álljon. És ugyan úgy fel kell rajta tüntetni, hogy RENDŐRSÉG. De hát ez nem így működik.

De azért meg miért büntetnek ha villogsz mert trafiznak? Hát ismerted akire villogtál. Meg most ebbe mi szabály ellenes. :angry: Nem téged kritizálak. Csak ha tényleg igaz akkor Le**hat a sündörség. Meg aki kitalálta. :P

Link to comment
Megosztás:

Ma soltvadkert és kiskunmajsa között előztem a corsával egy bmw e36 compactot. Mögöttem jött egy polo ugyanolyan,mint ami van a családban több is. A polo is jött utánam olyan 90-nel kikerültük a bimmert,majd láttam rajta,hogy nagyon tapad rám is és előzni készülne.(még nem rakta ki az irányjelzőt).Már 4.ben voltam akkor gondoltam nézzük mit tud a polo a corsám ellen. :P

Nem raktam vissza 3.ba csak lepadlóztam és húúú nagyon keservesen tudott mellémérni és onnan már megkegyelmeztem neki :P (olyan 120körül mentünk). Akkor láttam,hogy ez egy 1.4 80lovas változat volt. :P Szóval nincs ennek az 12sz motornak szégyenkeznivalója.

A vépóver miatt vót ez is! <_< :angry: :P

Link to comment
Megosztás:

Neked viszont szerintem is lenne...

Ilyent egészen egyszerűen nem szabad csinálni.

Ha magad mögött akarod tudni, hagyd, hogy megelőzzön, és előzd vissza, ha tudod. Akkor már Te leszel a menetirány bal oldalán, és fogadjunk, hogy nem akarsz majd sokat ott lenni.

Ahogy senki sem.

Így gondolom én, vén 21 éves fejemmel.

Sokan versenypályának nézik a közutakat, és ellenfélnek a többi autóst.

..és az milyen, amikor én beállok 90-re és a fószer 4x előzött vissza kecskemétig a régi 5-ön...ment kb 70-nel, megelőztem, ő a városokban vissza.

Aztán meguntam kecskemét előtt és ott már elpattant a húr. <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.