Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

A céges 206-osban 80000 van. Nívópálcát kéne cserélni, mert összement. Nesze neked 30000-es szervízintervallum.

A főnök kicsit beszari, és motor ügyben csak márkaszervízbe viszi az autót, de ott egy normál olaj, szűrők.......stb csereberéje 100000 alsóhangon, és megjegyzem az utolsó után nem voltam 100%-ig biztos benne, hogy le is cserélték az olajat. Azt se tudjuk mit nyomtak bele, így utántölteni sem nagyon tudjuk. Még van 6000 a szervízig, de már jelzi az alacsony olajszintet...... <_<

Nosigen. És akkor még állandóan azzal csesztetnek páran engem, hogy olyan sokat költök a kocsira. Mérnem vettem inkább újat. :angry: 3 év után most van az első komolyabb beavatkozás, ami 100 ezer forint fölötti összegbe kerül. Tehát egy időszakos szerviz ára. :P A 3 év alatt nem 30000km ment a motorba...

Link to comment
Megosztás:

Nosigen. És akkor még állandóan azzal csesztetnek páran engem, hogy olyan sokat költök a kocsira. Mérnem vettem inkább újat. <_< 3 év után most van az első komolyabb beavatkozás, ami 100 ezer forint fölötti összegbe kerül. Tehát egy időszakos szerviz ára. :angry: A 3 év alatt nem 30000km ment a motorba...

ezért van nekünk asztránk :P

*most van nálam két éve lassan, azóta költöttem rá amikor megvettem, meg utána még Patyi kipofozta kicsit, összesen kb 150e. azóta van benne 53e km... most kéne megint rá költeni. a többi ami ráment az már csak az én f@szságom :P

Link to comment
Megosztás:

Azt hallottam több szervízestől is, hogy Skodát kell venni, ha vki megbízható autót akar. Azt mondják, már becsukhatták volna a szervízt, ha mindenkinek Skodája lenne.

Én csak annyit tudok, hogy a Fábiával nem volt még baj 71000 km alatt. :P

Tesóm 98-as Octaviája viszont nem volt egy nagy durranás... elektromos ablakokkal volt gond, no meg a váltóval... az akkoriban szériahiba volt, a vw-nél is (golf 4) lökte ki a hátramenetet... kopás miatt... a szerelése vagy 50.000-be lett volna! a 101 paci viszont nagyon ment! :angry: (pedig rendőrautó volt előtte!) <_<

Link to comment
Megosztás:

Én csak annyit tudok, hogy a Fábiával nem volt még baj 71000 km alatt. :P

Tesóm 98-as Octaviája viszont nem volt egy nagy durranás... elektromos ablakokkal volt gond, no meg a váltóval... az akkoriban szériahiba volt, a vw-nél is (golf 4) lökte ki a hátramenetet... kopás miatt... a szerelése vagy 50.000-be lett volna! a 101 paci viszont nagyon ment! :angry: (pedig rendőrautó volt előtte!) <_<

A Fábiával egy bajom van, a hangja, éppúgy nincs szép motorhangja mint a 3 hengeres Wagonnak.

Link to comment
Megosztás:

Én csak annyit tudok, hogy a Fábiával nem volt még baj 71000 km alatt. :P

Tesóm 98-as Octaviája viszont nem volt egy nagy durranás... elektromos ablakokkal volt gond, no meg a váltóval... az akkoriban szériahiba volt, a vw-nél is (golf 4) lökte ki a hátramenetet... kopás miatt... a szerelése vagy 50.000-be lett volna! a 101 paci viszont nagyon ment! :angry: (pedig rendőrautó volt előtte!) <_<

Ma soltvadkert és kiskunmajsa között előztem a corsával egy bmw e36 compactot. Mögöttem jött egy polo ugyanolyan,mint ami van a családban több is. A polo is jött utánam olyan 90-nel kikerültük a bimmert,majd láttam rajta,hogy nagyon tapad rám is és előzni készülne.(még nem rakta ki az irányjelzőt).Már 4.ben voltam akkor gondoltam nézzük mit tud a polo a corsám ellen. :P

Nem raktam vissza 3.ba csak lepadlóztam és húúú nagyon keservesen tudott mellémérni és onnan már megkegyelmeztem neki :P (olyan 120körül mentünk). Akkor láttam,hogy ez egy 1.4 80lovas változat volt. :P Szóval nincs ennek az 12sz motornak szégyenkeznivalója.

Link to comment
Megosztás:

A céges 206-osban 80000 van. Nívópálcát kéne cserélni, mert összement. Nesze neked 30000-es szervízintervallum.

A főnök kicsit beszari, és motor ügyben csak márkaszervízbe viszi az autót, de ott egy normál olaj, szűrők.......stb csereberéje 100000 alsóhangon, és megjegyzem az utolsó után nem voltam 100%-ig biztos benne, hogy le is cserélték az olajat. Azt se tudjuk mit nyomtak bele, így utántölteni sem nagyon tudjuk. Még van 6000 a szervízig, de már jelzi az alacsony olajszintet...... <_<

Egyel több nullát írtál Berki pajtás :P :P

Egy kollégám mesélte, hogy valakinek a kocsiján a jobb hátsó ajtó nyikorgott! Elvitte szakszervizbe, befújták wd40-el, és 6ezer forintot kértek el! :angry: Nem tudom hogy az egész pletyka e, de ha igaz, akkor erre csak azt tudom mondani, meg is érdemli, az ilyen csak fizessen!!! Múlthéten csörgött a telefon, egy helyi orvos kereset, hogy az autójának a teteje tele van barna pöttyökkel, le kéne festeni! Mondtam neki, hogy ha nem sürgős akkor hagyja ott nálunk a kocsit, délután megnézem.... Hazaértem, egy kis lakkbenzinnel letöröltem a barna pöttyöket, átszaladtam rajta polírral és kész is! Mikor jött a kocsiért, el volt ájulva hogy milyen szépen lefújtam..... Kérdezte mivel tartozik, mondtam neki hogy semmivel....hiszen nem is csináltam semmit :P Kár hogy én nem vagyok olyan mint a szakszerviz!!! Biztos nem itt tartanék.... :P

Link to comment
Megosztás:

Egyel több nullát írtál Berki pajtás :P :P

Egy kollégám mesélte, hogy valakinek a kocsiján a jobb hátsó ajtó nyikorgott! Elvitte szakszervizbe, befújták wd40-el, és 6ezer forintot kértek el! <_< Nem tudom hogy az egész pletyka e, de ha igaz, akkor erre csak azt tudom mondani, meg is érdemli, az ilyen csak fizessen!!! Múlthéten csörgött a telefon, egy helyi orvos kereset, hogy az autójának a teteje tele van barna pöttyökkel, le kéne festeni! Mondtam neki, hogy ha nem sürgős akkor hagyja ott nálunk a kocsit, délután megnézem.... Hazaértem, egy kis lakkbenzinnel letöröltem a barna pöttyöket, átszaladtam rajta polírral és kész is! Mikor jött a kocsiért, el volt ájulva hogy milyen szépen lefújtam..... Kérdezte mivel tartozik, mondtam neki hogy semmivel....hiszen nem is csináltam semmit :P Kár hogy én nem vagyok olyan mint a szakszerviz!!! Biztos nem itt tartanék.... :P

Ha tudsz valakit, akinek hasonló baja van az ajtajával és szakszervízbe akarja vinni, küldd nyugodtan hozzám, féláron megcsinálom neki :angry:

Link to comment
Megosztás:

Egyel több nullát írtál Berki pajtás :P :P

Egy kollégám mesélte, hogy valakinek a kocsiján a jobb hátsó ajtó nyikorgott! Elvitte szakszervizbe, befújták wd40-el, és 6ezer forintot kértek el! <_< Nem tudom hogy az egész pletyka e, de ha igaz, akkor erre csak azt tudom mondani, meg is érdemli, az ilyen csak fizessen!!! Múlthéten csörgött a telefon, egy helyi orvos kereset, hogy az autójának a teteje tele van barna pöttyökkel, le kéne festeni! Mondtam neki, hogy ha nem sürgős akkor hagyja ott nálunk a kocsit, délután megnézem.... Hazaértem, egy kis lakkbenzinnel letöröltem a barna pöttyöket, átszaladtam rajta polírral és kész is! Mikor jött a kocsiért, el volt ájulva hogy milyen szépen lefújtam..... Kérdezte mivel tartozik, mondtam neki hogy semmivel....hiszen nem is csináltam semmit :angry: Kár hogy én nem vagyok olyan mint a szakszerviz!!! Biztos nem itt tartanék.... :P

Pedig olyan szépen lefényezted,hogy gyári vastagságú maradt.Ezt külön ki is emeltem volna,neki,hogy nyugodtan méresse meg vastagságmérővel.Így eladásnál nem csökken az autó ára,tehát ez drágább ,mint egy sima fújás.

Én simán jól megkértem volna az árát! :P

Link to comment
Megosztás:

Ma soltvadkert és kiskunmajsa között előztem a corsával egy bmw e36 compactot. Mögöttem jött egy polo ugyanolyan,mint ami van a családban több is. A polo is jött utánam olyan 90-nel kikerültük a bimmert,majd láttam rajta,hogy nagyon tapad rám is és előzni készülne.(még nem rakta ki az irányjelzőt).Már 4.ben voltam akkor gondoltam nézzük mit tud a polo a corsám ellen. ;)

Nem raktam vissza 3.ba csak lepadlóztam és húúú nagyon keservesen tudott mellémérni és onnan már megkegyelmeztem neki :D (olyan 120körül mentünk). Akkor láttam,hogy ez egy 1.4 80lovas változat volt. ;) Szóval nincs ennek az 12sz motornak szégyenkeznivalója.

:P :P Megáltak pisilni? :D ;)

Nah pont az ilyen autósokat utálom ám nagyon! <_<

Aki látja, hogy a másik előzni akar, és betart neki puszta szórakozásból!

Egyik ismerősöm így bjárta meg, előzött egy autóst, és az úgy gondolta, nehogymár megelőzze egy suzuki.... (csak jelzem 80-al mentek mindaddig!)

Nem engedte be, és ennek ütközés lett a vége! (majd 2 hónap kórház!) A srác azt mondta, nem akarta hagyni, hogy egy suzuki megelőzze! :angry: :P

Csak jelzésképpen kórházba sietett az ismerősöm! (baleset volt a családban!) És ő is odakerült egy bunkó suhanc miatt!

Nah erről ennyit!

Kicsit nem mérgeled magad , ha téged sem engednek előzni? :P

Én úgy vagyok vele, hogy amit én nem szeretek, azt úgy gondolom más sem.... ;)

Link to comment
Megosztás:

:P :D Megáltak pisilni? ;) ;)

Nah pont az ilyen autósokat utálom ám nagyon! <_<

Aki látja, hogy a másik előzni akar, és betart neki puszta szórakozásból!

Egyik ismerősöm így bjárta meg, előzött egy autóst, és az úgy gondolta, nehogymár megelőzze egy suzuki.... (csak jelzem 80-al mentek mindaddig!)

Nem engedte be, és ennek ütközés lett a vége! (majd 2 hónap kórház!) A srác azt mondta, nem akarta hagyni, hogy egy suzuki megelőzze! :angry: :P

Csak jelzésképpen kórházba sietett az ismerősöm! (baleset volt a családban!) És ő is odakerült egy bunkó suhanc miatt!

Nah erről ennyit!

Kicsit nem mérgeled magad , ha téged sem engednek előzni? :P

Én úgy vagyok vele, hogy amit én nem szeretek, azt úgy gondolom más sem.... ;)

Teljesen egyetértek veled. :P

Link to comment
Megosztás:

:P :P Megáltak pisilni? :D ;)

Nah pont az ilyen autósokat utálom ám nagyon! <_<

Aki látja, hogy a másik előzni akar, és betart neki puszta szórakozásból!

Egyik ismerősöm így bjárta meg, előzött egy autóst, és az úgy gondolta, nehogymár megelőzze egy suzuki.... (csak jelzem 80-al mentek mindaddig!)

Nem engedte be, és ennek ütközés lett a vége! (majd 2 hónap kórház!) A srác azt mondta, nem akarta hagyni, hogy egy suzuki megelőzze! :angry: :P

Csak jelzésképpen kórházba sietett az ismerősöm! (baleset volt a családban!) És ő is odakerült egy bunkó suhanc miatt!

Nah erről ennyit!

Kicsit nem mérgeled magad , ha téged sem engednek előzni? :P

Én úgy vagyok vele, hogy amit én nem szeretek, azt úgy gondolom más sem.... ;)

Szerintem nagyobb dolog miatt álltak meg ;)

Arról nem is beszélve, hogy szabálytalan...

Link to comment
Megosztás:

Suzukival egyet értek, de hogy a Fábia megbízható lenne... Lehet csak ismerőseim fogtak ki hibás példányokat. Két munkatársamnak is van, az egyikőjüknek folyamatosan már évek óta világít a motorcheck lámpa. Állítólag szakszervízben nem tudják mi lehet a gond, ő is beletörődött. A másik pedig folyamatosan szív. 50 ezer körül van benne, a hibák amikről csak én tudok: asszimetrikusan fogott a fék hátul, aztán vettettek vele egy trafóhidat tök feleslegesen, mert az egyik injektor halt be, aztán a gyári riasztó távirányítójával is gondok voltak. 50 ezernél pedig az első futóműben szilenteket kellett cserélnie. (Nekem lassan 17 éves a vas, eddig 1 db talpas gömbfej az, ami nem gyári a futóműben.) De lehet csak rossz példányokat fogtak ki...

Link to comment
Megosztás:

Egyel több nullát írtál Breki pajtás :P :P

Sajnos nem! :P Én perkáltam ki a stexet. (még jó, hogy nem az enyém volt). Papíron olaj, olajszűrő, levegőszűrő, gyertyák cseréje, fékellenőrzés, 1 db izzó csere a rendszámvilágításban, és feltöltötték az ablakmosót. <_<

Kedves nem?

Tizenvalahány éve megfordultam az egyik ajudi szervízben, a szemem láttára sétált át egy vadiúj autó alatt egy szerelő stekklámpával az első garis szervizen. Ezen kívül annyit csinált, hogy beállt az aknára, meg kiaállt onnan. A pénztárnál a csajszi szó nélkül perkált 60000-et......a semmiért.

Egyik liftemen tavaly cseréltem vezérlést, azóta 2× állt meg, de más okokból. Már nem garis, de még nem volt pofám kiszállási díjat kérni a 10 perces javításért. Igaz, ha beállítok karbantartani szó nélkül teszik le a pénzt az asztalra......ritka manapság az ilyen megrendelő :angry:

Link to comment
Megosztás:

Suzukival egyet értek, de hogy a Fábia megbízható lenne... Lehet csak ismerőseim fogtak ki hibás példányokat. Két munkatársamnak is van, az egyikőjüknek folyamatosan már évek óta világít a motorcheck lámpa. Állítólag szakszervízben nem tudják mi lehet a gond, ő is beletörődött. A másik pedig folyamatosan szív. 50 ezer körül van benne, a hibák amikről csak én tudok: asszimetrikusan fogott a fék hátul, aztán vettettek vele egy trafóhidat tök feleslegesen, mert az egyik injektor halt be, aztán a gyári riasztó távirányítójával is gondok voltak. 50 ezernél pedig az első futóműben szilenteket kellett cserélnie. (Nekem lassan 17 éves a vas, eddig 1 db talpas gömbfej az, ami nem gyári a futóműben.) De lehet csak rossz példányokat fogtak ki...

Persze, mindegyikben lehet gond! :P Szerencsére az enyémmel még nem volt semmi! (szerencsés vagyok! :P ) eddig.... <_<

És lehet, hogy az évjárat sem mindegy... a 60 lovasokkal volt még sok baj... az a Felicia motort örökölte... :P

De nekem itt helyben 2 haverom jár swift-el, és nekik sem fenékig tejfel vele az élet! :angry:

Amúgy jól ki kell fogni, szerintem ez a titka! :P

Link to comment
Megosztás:

:P :D Megáltak pisilni? ;) ;)

Nah pont az ilyen autósokat utálom ám nagyon! <_<

Aki látja, hogy a másik előzni akar, és betart neki puszta szórakozásból!

Egyik ismerősöm így bjárta meg, előzött egy autóst, és az úgy gondolta, nehogymár megelőzze egy suzuki.... (csak jelzem 80-al mentek mindaddig!)

Nem engedte be, és ennek ütközés lett a vége! (majd 2 hónap kórház!) A srác azt mondta, nem akarta hagyni, hogy egy suzuki megelőzze! :angry: :P

Csak jelzésképpen kórházba sietett az ismerősöm! (baleset volt a családban!) És ő is odakerült egy bunkó suhanc miatt!

Nah erről ennyit!

Kicsit nem mérgeled magad , ha téged sem engednek előzni? :P

Én úgy vagyok vele, hogy amit én nem szeretek, azt úgy gondolom más sem.... ;)

Teljesen egyetértek veled. :P

Külön leírtam,hogy nem rakta ki az indexet,amikor ráléptem a gázra. Akkor meg nincs szándékában az előzés a KRESZ szerint. :D

Ha meg nem bírja a tempót,akkor mi a f*szért erőlködik. ;)

A 80-nal tötymörgő bmw-k meg egyre gyakoribbak amerre én járok.

Link to comment
Megosztás:

Külön leírtam,hogy nem rakta ki az indexet,amikor ráléptem a gázra. Akkor meg nincs szándékában az előzés a KRESZ szerint. :P

Ha meg nem bírja a tempót,akkor mi a f*szért erőlködik. <_<

A 80-nal tötymörgő bmw-k meg egyre gyakoribbak amerre én járok.

Biztos drágul a benzin... :angry: :P :P

Link to comment
Megosztás:

Külön leírtam,hogy nem rakta ki az indexet,amikor ráléptem a gázra. Akkor meg nincs szándékában az előzés a KRESZ szerint. ;)

Ha meg nem bírja a tempót,akkor mi a f*szért erőlködik. :D

A 80-nal tötymörgő bmw-k meg egyre gyakoribbak amerre én járok.

Akkor csak úgy a semmiből melléd ért? :P

Lehet csak ki volt égve az első index égője! :P

A legnagyobb szemétség az, amikor mellé érsz valakinek (lazán nyomod 5.ben, mert addig lassan pötyörgött előtted), és mikor melléérsz, meg elkezdi nyomni, mint pl jelen esetben is visszakapcsolva 4-be! Még szép, hogy csórikám nem tud megelőzni, nem gondolja, hogy az előzött jármű ki is tud ( és ki is akar) tolni vele!

Biztos jófelé jársz! <_<

Mifelénk a 42-esen úgy mennek el melletted az autók (román rendszámmal), hogy időd nincsen reagálni, nemhogy a gázra lépni! :P :P

Ide az 1.2-esed kevés lenne! :angry: ;)

Link to comment
Megosztás:

Sajnos nem! :angry: Én perkáltam ki a stexet. (még jó, hogy nem az enyém volt). Papíron olaj, olajszűrő, levegőszűrő, gyertyák cseréje, fékellenőrzés, 1 db izzó csere a rendszámvilágításban, és feltöltötték az ablakmosót. <_<

Kedves nem?

........

Úristen!! Most sokkot kaptam!!

Link to comment
Megosztás:

Akkor csak úgy a semmiből melléd ért? :P

Lehet csak ki volt égve az első index égője! :D

A legnagyobb szemétség az, amikor mellé érsz valakinek (lazán nyomod 5.ben, mert addig lassan pötyörgött előtted), és mikor melléérsz, meg elkezdi nyomni, mint pl jelen esetben is visszakapcsolva 4-be! Még szép, hogy csórikám nem tud megelőzni, nem gondolja, hogy az előzött jármű ki is tud ( és ki is akar) tolni vele!

Biztos jófelé jársz! <_<

Mifelénk a 42-esen úgy mennek el melletted az autók (román rendszámmal), hogy időd nincsen reagálni, nemhogy a gázra lépni! :P :P

Ide az 1.2-esed kevés lenne! :angry: ;)

Én is előztem a bmw-t meg ő is. A polo jött utánam. Visszajöttem a bmw elé,polo megérkezett mögém én meg nem vettem le a gázról a lábam,ennyi. ;) Jóhogy nem menjek le a susnyásba,mert ő meg szeretne előzni. :P

Link to comment
Megosztás:

Ma soltvadkert és kiskunmajsa között előztem a corsával egy bmw e36 compactot. Mögöttem jött egy polo ugyanolyan,mint ami van a családban több is. A polo is jött utánam olyan 90-nel kikerültük a bimmert,majd láttam rajta,hogy nagyon tapad rám is és előzni készülne.(még nem rakta ki az irányjelzőt).Már 4.ben voltam akkor gondoltam nézzük mit tud a polo a corsám ellen. :angry:

Nem raktam vissza 3.ba csak lepadlóztam és húúú nagyon keservesen tudott mellémérni és onnan már megkegyelmeztem neki :P (olyan 120körül mentünk). Akkor láttam,hogy ez egy 1.4 80lovas változat volt. <_< Szóval nincs ennek az 12sz motornak szégyenkeznivalója.

Neked viszont szerintem is lenne...

Ilyent egészen egyszerűen nem szabad csinálni.

Ha magad mögött akarod tudni, hagyd, hogy megelőzzön, és előzd vissza, ha tudod. Akkor már Te leszel a menetirány bal oldalán, és fogadjunk, hogy nem akarsz majd sokat ott lenni.

Ahogy senki sem.

Így gondolom én, vén 21 éves fejemmel.

Sokan versenypályának nézik a közutakat, és ellenfélnek a többi autóst.

De az is lehet, hogy nem mernek ujjat húzni a corsával, inkább lassítanak, hadd menjen :P

Van akit én is jobban szeretek magam előtt tudni.

Link to comment
Megosztás:

Neked viszont szerintem is lenne...

Ilyent egészen egyszerűen nem szabad csinálni.

Ha magad mögött akarod tudni, hagyd, hogy megelőzzön, és előzd vissza, ha tudod. Akkor már Te leszel a menetirány bal oldalán, és fogadjunk, hogy nem akarsz majd sokat ott lenni.

Ahogy senki sem.

Így gondolom én, vén 21 éves fejemmel.

Sokan versenypályának nézik a közutakat, és ellenfélnek a többi autóst.

Van akit én is jobban szeretek magam előtt tudni.

Miért előz az ember? Azért,mert nem akkora tempóval mennek előtte mint amennyivel ő tud,szeretne menni. Vagy csak úgy "presztizsből",hogy akkor azért is letolom.Én az előbbi, a Polo-s meg az utóbbi volt.

Ha rálépek a gázra,akkor minek jön utánam és erőlködik ha amúgy majd besz*rik?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.