Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Arra gondoltam hogy azért lehet különbség egy sokéves használt és egy új rugó magassága között (beszerelve), de aztán lehet hogy tévedtem végül is nem értek hozzá! :D

Attól függ, hol törött el, nekem a menet vége volt letörve, nem volt számottevő magasságkülönbség. Meg aztán nem is vagyok benne biztos, hogy a magasság beleszól a kormányzásba, végülis ha Fekete Laci ül a jobb egyben akkor sem kell rátartani.... bár fene tudja még nem vittem.... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Szerintem lélektani a dolog. Most a minibálbér 80ropi kb. 2000körül olyan 40eft volt 220 körül volt a benya.Tehát a fizetésekhez képest kevesebb benyát lehetett venni akkor. Csikós is írt erről a Totalcaron.

Tudom hogy már nem téma, de csak most tudok hozzászólni: Lélektani dolog e vagy sem, nem tudom de az én esetem is elkeserítő: 2007-ben mikor Balatonfüreden kezdtem dolgozni 9 forintot kaptam Km-ként. Felkerekítve a távolságot az 900forint naponta. Átlagosan 250-260Forint volt egy liter benzin.......... Négyen jártunk dolgozni, négy autóval. Havonta kaptam 18ezer valahányszáz forint benzinpénzt, és csak havonta 1 hetet kellett kocsikáznom. Most 2011-ben, 373 forint egy liter benzin, egyedül járok le Füredre dolgozni a hónap minden hétköznapján, és most is 9 Forintot kapok Km-ként. Most is 18 ezer valahányszáz forintot kapok havonta. Szóval az a kocsog állam megszab egy minimális összeget, az 9 Forint, és kész!!! Annál többet még csak véletlenül sem ad az a mocskos szemét cég!! Miért is adna.... 9 forint a kötelező! A többi meg le van szarva.

Kíváncsi lennék azokra a mocskos büdös férgekre ott fent a parlamentben, hogy 9Ft/Km-ből hogyan járkálnának az A8-as Audival?

Link to comment
Megosztás:

Kimostam egy 47Ah-s akksit, szerdán kerül bele a sav és lesz egy jó akksim. :D Ma kipróbáltuk, öntöttünk bele savat, töltöttük és indította a verdát szépen. Lehúztam a pipákat is, és minden probléma nélkül pörgette az önindítót. :D

Bármilyen hibájú aksit tudtok így javítani? Cellazárlat, szulfásodás? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Bármilyen hibájú aksit tudtok így javítani? Cellazárlat, szulfásodás? :D

Cellazárlat az a legesélytelenebb. Kezdődő még talán. Alapos mosással a szulfásodás is megszűnik (nagyon erősen fekete cucc jön ki belőle :D), a szelénes töltővel meg egy álom lesz. Remélem. :lol: Természetesen gyári új nem lesz. Kicsit megtoldódik még az üzemideje.

Link to comment
Megosztás:

Gyorsítok olyan 3ezerig, visszaengedem a gázt, közben kuplungolok, de a motor felpörög 3-4 ezerre :D

Hazajöttem, nézem a gázrudazatot, mikor feltolom ottmarad :lol: Levettem az injektor házat, és a pillangó szelepe a poti oldalán be volt ragadva a dzsuvátol... szétszedtem, megpucoltam, visszaraktam a poti oldalán a rugót, most visszamegy rögtön.... szerencsére a pillangó két csavarja nem jött ki :D

Link to comment
Megosztás:

Cellazárlat az a legesélytelenebb. Kezdődő még talán. Alapos mosással a szulfásodás is megszűnik (nagyon erősen fekete cucc jön ki belőle ;)), a szelénes töltővel meg egy álom lesz. Remélem. :D Természetesen gyári új nem lesz. Kicsit megtoldódik még az üzemideje.

Aha értem.

Gyorsítok olyan 3ezerig, visszaengedem a gázt, közben kuplungolok, de a motor felpörög 3-4 ezerre :)

Hazajöttem, nézem a gázrudazatot, mikor feltolom ottmarad :D Levettem az injektor házat, és a pillangó szelepe a poti oldalán be volt ragadva a dzsuvátol... szétszedtem, megpucoltam, visszaraktam a poti oldalán a rugót, most visszamegy rögtön.... szerencsére a pillangó két csavarja nem jött ki :lol:

Szégyeld magad, egy pillangószelepnek minimum így kel kinézni:

192866-20110311-razqlk.jpg :D

Amúgy meg:

GyIK - társalgó, Ide várjuk a GyIK-ba illő leírásokat, képeket. Minden off törlődik!

Link to comment
Megosztás:

Aha értem.

Szégyeld magad, egy pillangószelepnek minimum így kel kinézni:

Az enyém is így nézett ki pár hónapja, csak nem volt, és most sincs gyorskötöző benne :D A benzincsöveken gondolkodtam én is, hogy lecserélem ilyenre a bilincseket, és kiszedem szétszedem, és megpucolva rakom vissza, de nem most, az egy későbbi ráérős időmben lesz :lol:

És ettől még a pillangó tengelye lehet dzsuvás, mert ez pont nem látszik a képen.

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is így nézett ki pár hónapja, csak nem volt, és most sincs gyorskötöző benne :D A benzincsöveken gondolkodtam én is, hogy lecserélem ilyenre a bilincseket, és kiszedem szétszedem, és megpucolva rakom vissza, de nem most, az egy későbbi ráérős időmben lesz :lol:

És ettől még a pillangó tengelye lehet dzsuvás, mert ez pont nem látszik a képen.

A bilincsből ne azt vedd ami képen van, mert gagyi, és amikor megtéped átugrik a fog, nem lehet meghúzni. Van jobb, drágább, ezen nem érdemes spórolni.

A tengely is tiszta:

192880-20110311-AOPS7X.jpg :D

Link to comment
Megosztás:

Az enyém is így nézett ki pár hónapja, csak nem volt, és most sincs gyorskötöző benne :D A benzincsöveken gondolkodtam én is, hogy lecserélem ilyenre a bilincseket, és kiszedem szétszedem, és megpucolva rakom vissza, de nem most, az egy későbbi ráérős időmben lesz :lol:

És ettől még a pillangó tengelye lehet dzsuvás, mert ez pont nem látszik a képen.

Jövőhéten ezt fogom csinálni, amíg a hf gépműhelyben lesz. :D

Link to comment
Megosztás:

:D Köszi a linket, már le is ütöttem!!! :lol: :D

Remélem a készítőjét ;)

Repsol bekészítve a csomiba, terveim szerint holnap csere, aztán motormosok, jövő héten szelepfedéltömítés csere, jövő hónapban műszaki, és pénzből máris remekül felkészülve várom a nyarat :D :)

Link to comment
Megosztás:

Remélem a készítőjét :D

Repsol bekészítve a csomiba, terveim szerint holnap csere, aztán motormosok, jövő héten szelepfedéltömítés csere, jövő hónapban műszaki, és pénzből máris remekül felkészülve várom a nyarat :) :lol:

Nekem is hasonló terveim vannak hétvégére :D -----katt---- ;)

csak én duplázom az élvezetet :D

Link to comment
Megosztás:

A csávót aki árulja ? :D :D

Remélem a készítőjét :D

...

Legszívesebben, ja. :lol: :)

Amúgy nektek jó munkát (szórakozást) hétvégére.

Én még kicsit várok, festékre, stabrudakra, jó időre, erre-arra, és áprilisban itt is műszaki. ;)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy nektek jó munkát (szórakozást) hétvégére.

Én még kicsit várok, festékre, stabrudakra, jó időre, erre-arra, és áprilisban itt is műszaki. :D

Köszi! Végre kilehet mozdulni egy kicsit a lakásból.

Én is fújkálnék már egy kicsit. A festék megvan, csak picit még javulhatna az idő.

Műszaki megvolt decemberben, arról egy ideig le van a gond. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.