Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

He-he akkor szép az élet ha zajlik.. :D Mulkor vittem az asszonyt a kórházba, van ott egy használaton kívüli kapubejáró...általában odaáll 2-3 autó orral befele. Senki nem volt hát beálltam keresztbe amíg kiszáll 5 másodperc, ha jön is valaki annyit tud várni. Tolatok hátra hogy ki tudjak fordulni, jön egy fószer dudáll, mutatom neki, hogy már megyek, de nem bírta kivárni, beállt a kocsi orra elé egy méterre, pont nem tudtam kifordulni. Kiabál ki a kocsiból: Most így jó? Előbbregurultam annyira, hogy ne tudja kinyitni az ajtót: Aha már jó! :D Vártam egy percet amig rendesen belilul, aztán megsajnáltam , feljártam a farával a fűre, és hagytam kiszállni. Lassan kifordultam amikor a kocsi orra előtt ment el még nyomtam egy kürtöt, szevasz B+! :D

:D Kemény vagy Csoki! :) :lol:De jól csináltad! <_<

Link to comment
Megosztás:

estimese

beállok a mekibe átmegyek a fekvőrendőrőn, lekapcsolom a tompát. elérébbgurulunk 2m-t. előttem A Merci volánnál anyu, jobboldalt apu (190cm, ugyanennyi kiló, kopasz) hátul gyerkőc. apu kiszáll a kocsiból azt odaordít h ha még1x rájukvillogok megnézhetem magam :D mondom én nem villogtam de... PERSZE! és visszaszáll. elég lassan megy a sor, ők kerülnek sorra, mögöttünk má jó sok autó, valamelyik dudál. apu hátranéz vérben forgó szemekkel, mondom ######a mindjárt megint kiszáll :) végeznek, beállnak szembe a kijárattal azt várnak. gurulok kifele má látom húzza le az ablakot. mondom ha hiszitek ha nem ez se én voltam, azt végig se tudtam mondani, anyu már mondja jaj tudjuk ne haragudj, azt közbe vág apa DE EZT MOST MEGVÁROM ÉS SZÉTBASZOM :D

Az ilyen nagyonkemény ordítozós tenyészkanok nagy nullák.

6évig boxoltam, 75 majd 82kg-ban,jött egy ilyen példány edzeni, összerakott vele az edzőm. Míg én lesoroztam és kiléptem az ütőtávjából addig tudott egy felet ütni.

Qurvanagy monoklival jött a bal szeme alatt legközelebb. :D Aztán kicsit égőnek érezte,hogy 75kilós 17éves gyerek is simán elintézi,többet nem jött,de az utakon meg ahol lehet gondolom nagy arca van azóta is. <_<

A nehézsúlyúakkal szerettem mindig kesztyűzni,lassúak mint a tetű és könnyű őket eltalálni.,de például a Görbics Gabi (asszem a Vasasban van most néha mutatja a sport1 a meccseit) akkor 62kilóban nyomta,na ő például simán vert. :D Ilyen az élet...de a golyó úgyis mindenkit fog,meg a sokkoló is. :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

az üzemanyag szintjelzőt hogyan tudom kivenni a tankból?

Bajonettzáras, oldalra kell fordítani pár fokot, aztán ki lehet emelni. Mondjuk én csak leszerelt tanknál vettem ki. A visszarakáskor figyelj, mert a visszatérő csövet be kell kötni az AC-alatti dobozba, részben ez tölti fel benzinnel. Ha elmulasztod rángatni és fulladni fog fél tank alatt nagy gázra, én ezzel szívtam majd egy évig, mire rájöttem mi az oka.

Az ilyen nagyonkemény ordítozós tenyészkanok nagy nullák.

6évig boxoltam, 75 majd 82kg-ban,jött egy ilyen példány edzeni, összerakott vele az edzőm. Míg én lesoroztam és kiléptem az ütőtávjából addig tudott egy felet ütni.

Qurvanagy monoklival jött a bal szeme alatt legközelebb. :D Aztán kicsit égőnek érezte,hogy 75kilós 17éves gyerek is simán elintézi,többet nem jött,de az utakon meg ahol lehet gondolom nagy arca van azóta is. <_<

A nehézsúlyúakkal szerettem mindig kesztyűzni,lassúak mint a tetű és könnyű őket eltalálni.,de például a Görbics Gabi (asszem a Vasasban van most néha mutatja a sport1 a meccseit) akkor 62kilóban nyomta,na ő például simán vert. :) Ilyen az élet...de a golyó úgyis mindenkit fog,meg a sokkoló is. :D

Én nem értek hozzá, eddíg mindíg csak engem vertek. :D

Link to comment
Megosztás:

Bajonettzáras, oldalra kell fordítani pár fokot, aztán ki lehet emelni. Mondjuk én csak leszerelt tanknál vettem ki. A visszarakáskor figyelj, mert a visszatérő csövet be kell kötni az AC-alatti dobozba, részben ez tölti fel benzinnel. Ha elmulasztod rángatni és fulladni fog fél tank alatt nagy gázra, én ezzel szívtam majd egy évig, mire rájöttem mi az oka.

most ilyesmit csinál, olyan 15-20 liter közötti benzin mennyiségnél.

lehet nincs rajta akkor a cső rendesen??

másik gondom a generátor.

fordulaton töltéslámpa elalszik, alapjáraton pislákol.

rá is mértem, pislákoló lámpa mellett, 11,7-11,9

fordulaton 13,7

vettem hozzá gates ékszíjat újat, de olyan minta ha nem hozzá való lenne.

pontosan: Gates 6217 MC

AVX10 x 925La

Link to comment
Megosztás:

másik gondom a generátor.

fordulaton töltéslámpa elalszik, alapjáraton pislákol.

rá is mértem, pislákoló lámpa mellett, 11,7-11,9

fordulaton 13,7

vettem hozzá gates ékszíjat újat, de olyan minta ha nem hozzá való lenne.

pontosan: Gates 6217 MC

AVX10 x 925La

Az sajnos valszeg kezdődő diódasor, vagy feszszab hiba. Ékszíjcsere sztem nem oldja meg.

Levizsgázott az autód?

Link to comment
Megosztás:

Az sajnos valszeg kezdődő diódasor, vagy feszszab hiba. Ékszíjcsere sztem nem oldja meg.

Levizsgázott az autód?

diódasor az 7000.-, szénkefe 800.-/ pár, fesz.szabályzót meg még nem találtam.

ezen kívül van elvileg, egy kis fekete dobozka.

megvan a műszaki igen, csak költeni kellett rá rendesen <_<

Link to comment
Megosztás:

most ilyesmit csinál, olyan 15-20 liter közötti benzin mennyiségnél.

lehet nincs rajta akkor a cső rendesen??

Hát ha volt már kiszedve a szintjelző akkor esélyes, hogy nem lett visszadugva a cső.

Ez első képen a lecsúszott cső, a másikon már a helyén van:

http://pics.coldline.hu/pics/185051-20110227-AAY0Ty.jpg

http://pics.coldline.hu/pics/185052-20110227-dlgdZL.jpg

Valószínűleg nekem is ez lehet a probléma, mert ha csak kb 10 liter gázolaj van benne, kis hosszabb emelkedőkön hajlamos be-berángatni... <_<

Link to comment
Megosztás:

Valószínűleg nekem is ez lehet a probléma, mert ha csak kb 10 liter gázolaj van benne, kis hosszabb emelkedőkön hajlamos be-berángatni... <_<

Igazából a dieselnél nem tudom hogyan van a pumpa meg a visszavezetés. Nekem először csak nagy gázra, ahogy fogyott a benya meg már simán csak gyorsításra 1-2-ben fulladt, volt hogy le is állt. Cseréltem szűrőt, AC-t...stb, aztán már mérgemben levettem a tankot, mondom belenézek, akkor láttam meg a csövet amit legutóbb nem raktam vissza.

Link to comment
Megosztás:

Igazából a dieselnél nem tudom hogyan van a pumpa meg a visszavezetés. Nekem először csak nagy gázra, ahogy fogyott a benya meg már simán csak gyorsításra 1-2-ben fulladt, volt hogy le is állt. Cseréltem szűrőt, AC-t...stb, aztán már mérgemben levettem a tankot, mondom belenézek, akkor láttam meg a csövet amit legutóbb nem raktam vissza.

Egyszer már beszéltük ezt, hogy van valami a tankban, ami azt hivatott kiküszöbölni, hogy emelkedőkön hátrafollyon a kevés üzemanyag... valami műanyag terelő. Vagy az a baj, vagy az amiről most (fentebb) beszéltünk!

Ha verőfényes napsütés lesz, akkor megbontom, és fény derül a turpisságra!

Igazából csak emelkedőn van baj, ha kevés az üzemanyag... amikor már csak 5 L maradt a tankban, akkor sem volt bajom egyenesben, de már egy hosszabb nyújtott emelkedőn (1-2 m-es szintkülönbség volt csak) becsuklott alattam...

Ha az utolsó fehér vonalka alatt, vagy a piros elejében van a mutatóm, akkor nekem már az ilyen emelkedőket el lehet felejteni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Egyszer már beszéltük ezt, hogy van valami a tankban, ami azt hivatott kiküszöbölni, hogy emelkedőkön hátrafollyon a kevés üzemanyag... valami műanyag terelő. Vagy az a baj, vagy az amiről most (fentebb) beszéltünk!

Ha verőfényes napsütés lesz, akkor megbontom, és fény derül a turpisságra!

Igazából csak emelkedőn van baj, ha kevés az üzemanyag... amikor már csak 5 L maradt a tankban, akkor sem volt bajom egyenesben, de már egy hosszabb nyújtott emelkedőn (1-2 m-es szintkülönbség volt csak) becsuklott alattam...

Ha az utolsó fehér vonalka alatt, vagy a piros elejében van a mutatóm, akkor nekem már az ilyen emelkedőket el lehet felejteni. <_<

Én is toltam már föl az autót a Hegyalja úton, úgy, hogy utána járó motorral mentem le a kútig :D

Link to comment
Megosztás:

Egyszer már beszéltük ezt, hogy van valami a tankban, ami azt hivatott kiküszöbölni, hogy emelkedőkön hátrafollyon a kevés üzemanyag... valami műanyag terelő. Vagy az a baj, vagy az amiről most (fentebb) beszéltünk!

Ha verőfényes napsütés lesz, akkor megbontom, és fény derül a turpisságra!

Igazából csak emelkedőn van baj, ha kevés az üzemanyag... amikor már csak 5 L maradt a tankban, akkor sem volt bajom egyenesben, de már egy hosszabb nyújtott emelkedőn (1-2 m-es szintkülönbség volt csak) becsuklott alattam...

Ha az utolsó fehér vonalka alatt, vagy a piros elejében van a mutatóm, akkor nekem már az ilyen emelkedőket el lehet felejteni. <_<

Akkor gondolom az enyém a helyén van, mert amikor 48 litert tankoltam se rángatott-köhögött-állt le :D

Amúgy aki tartott már a kezében SE pumpát, mondja meg légyszi, ez hasonlít rá?

Link to comment
Megosztás:

Hát ha volt már kiszedve a szintjelző akkor esélyes, hogy nem lett visszadugva a cső.

Ez első képen a lecsúszott cső, a másikon már a helyén van:

http://pics.coldline.hu/pics/185051-20110227-AAY0Ty.jpg http://pics.coldline.hu/pics/185052-20110227-dlgdZL.jpg

kiszedtem az Ac pumpát és megnéztem.

minden cső a helyén van, a tank is tisztának látszik, az Ac szűrője is tiszta.

a szintjelzőm szerintem nem jó, a műszeren a piros mező felett van, de ránézésre a tankban több benya van.

mondjuk ha teletankolom, akkor se megy fel teli állásba, csak 3/4-ig mutatja.

generátor:

szétszedtem a generátort, és az egyik szénkefe fele a másikénak.

okozhat ez töltés problémát?

Generátor képek

Link to comment
Megosztás:

Én még megnézném a testkábelek kontaktját.

A motor és a kasztni közt. Volt ilyen problémám és a villanyászom javasolta.

Sokat javult ,hogy megcsiszoltam picit.

Egy próbát mindenképp megér, de azt írta alapjáraton nem tölt, csak fordulaton...... <_<

Link to comment
Megosztás:

Srácok!

Használautón egy H Astra leírásába láttam ezt: gyári CD30 MP3 cd-s rádió+GID Ez mit jelent pontosan? Az elejét tudom...konkrétan az a GID érdekel...hogy az mit jelent! <_<

GID az a fedélzeti GRAFIKUS kijelzője. Szal GID=BC kicsivel többet tudmint a f-astra BC-je megjelenítésben is és tudásban is :D GONDOLOM. De megjelenítésbe mindenképp. Talán még GPS-t is Megjeleníti.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.