Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Egyéb csevegés


gsi.tamás

Recommended Posts

Nemrég adta megállt a pumpa a kocsimban, hazavontattak, 2 óra volt mire rájöttem hogyan kell leszívni a tankból a benzint, pont tele volt. Ezután percek alatt leengedtem belőle 20 litert. Van két gerendavégekből össz3ezskábált rámpám, az önindítóval feljártam rá, lehúztam a csatit, kitekertem a 6 db csavart, kivettem a pumpát. Levettem a tartószerkezetről a régit, lehúztam a csövet, felraktam a másikat, odaforrasztottam a két pólust, vissza cső, bilincs, vissza a tankba ,6 csavar meghúz, csati vissza motor indítt. Szerinted mi tart ebben fél óránál tovább? :)

Nekem kb. amig erőt gyűjtenék, és rászánnám magam hogy nekiálljak. :D Aztán előtte egy sör. Rámpáraállás után egy sör. Benzinleeresztés után egy sör, 6 darab csavar kitekerés után egy sör, pumpa kivétel után egy sör. Na ennyi pia után meg úgysem ülök kocsiba, bemennék a gép elé fórumozni. :D Igy tehát kb. 2 nap.

Na de nekem szerencsére nincs ilyen gondom. :D

Link to comment
Megosztás:

Kiemeltem neked... :D

Na jó de ez csak azért volt mert még nem tudtam hogyan kell megcsapolni a tankot. :D

Nem arról volt szó, hogy alkalmas körülmények között mennyi idő alatt tudod kicserélni.

Gondolom nem tartod magadnál mindig a következőket:

20+ literes kanna

cső

Gerenda

Forrasztópáka

Érted már mire szeretnék kilyukadni?

Első levelemben benne volt, hogy hosszabb utakat tervezek az autóval, és jelenleg egyedül a benzinpumpától félek (de azért át lesz nézetve a kocsi, és sok minden apróságot kicseréltetek még).

Teszkóba járáshoz jó a búgó benzinpumpa, rádió elnyomja.

De tervbe van véve Szlovénia, Ausztria, Németország, Bulgária, Lengyelország, Erdély, stb. Ha nem mind idén, a maradék jövőre.

Öten, rengeteg cuccal, autópályán végig. :)

Még egy kép a miértekről:

link lett belőle

Ott a pont :D

Kanna nincs, ha pont teletank van, és olyan messze lennék otthonról ahonnan nem tudnák vontatásban segítséget kérni valszeg egyszerűen leengedném az útra a plusszt. :D Gerenda helyet megemelem az egyik oldalát, tartalék pumpa, kábelsarú a bekötéshez meg ott a csomitatóban. De természetesen értem mire akarsz kilyukadni, én sem szívesen szerelem a kocsit az út szélén, de ha kell akkor inkább ez mint egy vagyon a trélerre. :D

Link to comment
Megosztás:

20:19.kor. Ezt még én is értem,pedig nem is vagyok vasutas. :D

Vegyél 2db kínait! :D Ha annyira félsz,hogy otthagy! :D

Caravannál nem tudom hogy van,de nekem ülés felhajt,csövön bilincsek kilazít,pumpát kivesz,berak. Akksit majdnem nehezebb cserélni a Corsában,mint pumpát. :D

cserélted már?:) csak mer én is igy kezdtem neki, de a cső ijen kis szaknyelven "izékkel" felvolt fogatva a tankra és nem tudtam ráhuzni az ac szájára :D szal bak tank le csövet leszed ráerőszakol és ugy vissza minden :D

nekem vmi gm GO aksim van ez volt benne amikor megvettem 2 éve lesz tavaszal azóta se volt vele semmi gond

Link to comment
Megosztás:

3 hónapja csináltattam meg :D

jobb első sárvédő (cserélt) díszléc ragasztás, ua a szervíz ugyan akkor:

Ha jól emlékszem már akkor mondtam, hogy pár hónap és újra jelentkezik. :) Tudod ez már belülről rozsdázik és max lassítani tudod a folyamatot, megszüntetni nem. Sajna

Link to comment
Megosztás:

Daykiller! Örültem a találkozásnak ma :)

Mi annak a boltnak a neve, ahol a Megalight +90% izzókat vetted? (és melyik utcában van? :D )

Nekem elmondta, de azon nyomban el is felejtettem. Ahogy általában a fontos információkat. :D Pedig a héten még én is beújítok kettőt. :D

Link to comment
Megosztás:

Daykiller! Örültem a találkozásnak ma :D

Mi annak a boltnak a neve, ahol a Megalight +90% izzókat vetted? (és melyik utcában van? :D )

Én is. :)

Telesys kft, Tungsram márkabolt. Cserkész utca elején, ha a berényi útról támadod meg. :D Párban lehet vásárolni, de Jürgennek már jeleztem, hogy biztos drágult már. Január elején vettem amúgy kettőt tartalékba 3885-ért. :D Ne ijedj meg, ha rózsaszínű GE dobozban adják. Ugyanaz. :D Csak nem árulkodott Jürgen? :D

Link to comment
Megosztás:

Én is. :D

Telesys kft, Tungsram márkabolt. Cserkész utca elején, ha a berényi útról támadod meg. :D Párban lehet vásárolni, de Jürgennek már jeleztem, hogy biztos drágult már. Január elején vettem amúgy kettőt tartalékba 3885-ért. :D Ne ijedj meg, ha rózsaszínű GE dobozban adják. Ugyanaz. :D Csak nem árulkodott Jürgen? :D

:lol: Nem árulkodtam, pár napja ő is megkérdezte tőlem, hogy nekem Megalight van-e, és ha igen, hol vettem. :D Ez a Megalight dolog csak így szájról-szájra terjed. :)

Link to comment
Megosztás:

Én is. :)

Telesys kft, Tungsram márkabolt. Cserkész utca elején, ha a berényi útról támadod meg. :D Párban lehet vásárolni, de Jürgennek már jeleztem, hogy biztos drágult már. Január elején vettem amúgy kettőt tartalékba 3885-ért. :D Ne ijedj meg, ha rózsaszínű GE dobozban adják. Ugyanaz. :D Csak nem árulkodott Jürgen? :D

Muszáj volt neki, mert elfelejtettem kérdezni, amikor ott voltam még :D Ő meg a címet felejtette el :D

Link to comment
Megosztás:

Tényleg! :D

Engem hiába, én melléfogtam kezdi elengedni a ragasztó főleg a nyári kánikulában. :)

Kicsit körbejártam a kocsit, felnyitottam a mociháztetőt, lassan de biztosan fogy a vízem, amióta megvettem azóta ilyen, most is öntöttem utána fél liter fagyállót. A szelepfedél szép olajos, ezek a parafák ennyit bírnak? :D Mintha az anyagon szivárogna átt az olaj. Kiürítettem a bödönt, és megnéztem az injektorházat, szép tiszta:

156380-20110116-uA1Y8S.jpg :D

Na amióta megvan a kocsi azóta volt kb 3-4 szelepfedéltömítés csere, ebből 2-t én csináltam. Az utolsónál 3-4 csavart jobban meghúztam mint a többit, most kb szintben van mind a 8 meg figyeltem a nyomatékolásra.

Hát ez folyó/ fogyó víz......termosztát cső végén a gumi nem illeszkedik, a hűtő is folyat. Szerintem nézd meg hogy kiegyenlítő tartályok könyökcsövei nincsenek-e eltörve, régen ott

szivárgott. Pár liter víz , pár liter fagyálló, időjárástól függően. Ha hűlni fog akkor ugy megy bele a -72 C os mint a huzat. Higítás nélkül, mert ami benne van az már olyan fene tudja, volt pár liter Glicosam, Tescos fagyálló, aztán meleg volt desztvízet toltam bele.

Gabor nekem kb 10-12 db 5 literes flakonom van otthon, ha az egyik kocsit full tankoljuk, akkor megy a tartályokba is. Tudod ablakmosó,fagyálló. Jah van egy lomis 10 literes fém, csőrrel- már bánom hogy a 15 literest nem vettem meg, ami még ott volt a piacon....

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy éve a teljes ívet cserélték és fújták a jobb oldalon, de eddig nem volt gondom. Akkor ezek szerint nekem is arra kell számítani, hogy hamarosan újra rozsdállik majd?

hát én ugy gondoltam h ívet cserélnek, de mégse, mind1 ez már másik sztori volt :) szal sztem neked nem. az enyémet most kb csak kiegyengették és lefestették :D szal NE PARÁZZ :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.